wmaraci reklam

! Deprem Uyarısı ! 31 Ağustos

20 Mesajlar 3.351 Okunma
smmexpress

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

madalyon adlı üyeden alıntı

adamlar sürekli gün vererek deprem riski var diyor. hayır her allahın günü aynı şeyi diyorlar sonunda deprem olunca ben haklıydım diyerek şov yaparlar bu bilim adamları.

hakkında zerre fikrin olmayan bir projeye böyle bok atamazsın.

Bu kahin falan değil öyle söylediğin gibi de her gün deprem olacak falan da demiyor . İTÜ deprem tahmin projesi bu, Dohad gibi bozuk cihazlarla, emekli astsubay gibi japonyada olursa 8 bize yansıması 5 gibi anlamsız yorumlar yapan kaçıklarla üçkağıtçılarla bir tutamazsınız.

Madem yorumlamak istiyorsunuz açın araştırın okuyun bilgi sahibi olup öyle yorum yapın, istasyonların algı alanları içinde ki tüm depremleri önceden bilebilen bir teknik üniversite projesi bu 5 yıldır şahitim diyorum.

wmaraci
reklam

Kotil Kotil Son oynayışlar.. Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Ögrenci / Yazar / Editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad T** K**
  • Mesajlar 2157
  • Beğeniler 1092 / 743
  • Ticaret 90, (%99)
Yav deprem olsada biraz camdan atlasam korkudan :D :D ekşınn :D

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

yakupqqq adlı üyeden alıntı

tam olarak yer,zaman ve şiddetini söyleyemedikten sonra hiç bir işe yaramaz.

Eğer devlet bu projeye ilgi göstermiş olsa, ülke geneli istasyonlarla çevrilmiş olsa

Şiddetini : Yıkıcı ya da Hissedilebilir diye sınıflandırarak

Yerini : İstasyon sıklığına göre 100km çapında bir alanı net olarak belirleyerek

Zamanını : orta, kısa, uzun vade 24 48 72 saat belki 8 satten az bir yanılma payıyla belirleyerek

Net olarak belirlemek mümkün.

Projeyi takip ettiğimden bu yana, sorumlular 10 istasyonun bile sağlıklı çalışmasını sağlayamıyor, Türkiye geneli için devlet desteğiyle belki 500 istasyon kurulması gerekiyor fakat şu an sadece ağır aksak çalışan 7-8 istasyon var, ilgilenilmediği için 3-4 tanesinden sağlıklı veri alınıyor, diğerleri bu verileri sağlama yapmak için gözlemleniyor diyebilirim.

İnanmayacaksınız ama bu işi bile ranta çeviren bir grup var ve bozuk istasyonları belediyelere satarak kazanç sağlıyorlar. Çok karışık mevzular var. Oksal Erev'i takip ederseniz blogunda sıkça bahsediyor, dönen dolapları açıklıyor.

Ek Olarak:

underworld adlı üyeden alıntı

geçenlerde bir adam mersin depremini şiddetine kadar bilmişti. Yarın deprem olacak dedi deprem oldu harrp a girmek varmış :)

O tamamen şans olabilir ancak ya da ne biliyim başka şeylerle açıklanabilir.

Bu projede tam olarak şiddeti 6.2 mi 6.3 mü belirlemek şu an için mümkün değil çünkü bunun için yüzlerce istasyonun binlerce depremi yaşayarak tecrübe edinmesi veritabanı oluşturulması lazım.

Şu an için sadece yıkıcı ya da hissedilebilir olarak 2 ayrım yapılabiliyor. Bu ayrımın yapılabilmesi bile büyük başarı aslında.

madalyon madalyon Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** Ç**
  • Mesajlar 618
  • Beğeniler 52 / 142
  • Ticaret 0, (%0)

LikeSend adlı üyeden alıntı

hakkında zerre fikrin olmayan bir projeye böyle bok atamazsın.

Bu kahin falan değil öyle söylediğin gibi de her gün deprem olacak falan da demiyor . İTÜ deprem tahmin projesi bu, Dohad gibi bozuk cihazlarla, emekli astsubay gibi japonyada olursa 8 bize yansıması 5 gibi anlamsız yorumlar yapan kaçıklarla üçkağıtçılarla bir tutamazsınız.

Madem yorumlamak istiyorsunuz açın araştırın okuyun bilgi sahibi olup öyle yorum yapın, istasyonların algı alanları içinde ki tüm depremleri önceden bilebilen bir teknik üniversite projesi bu 5 yıldır şahitim diyorum.

bilim adamından kastım sen değilsin ve b*k attıgımız yok, araştırmadığımı nereden biliyosun? yıllardır deprem diyolar bişey olduğu yok. tedbirli olun desinler yeter yalandan şov yapmasınlar.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

armoniy adlı üyeden alıntı

İstanbulda olsa ALLAH KORUSUN çok kişi ölür evlerin çoğu eski

az sakin yıkıcı değil :D şu an ki verilere göre hissedilebilir şiddette bir depremden bahsediliyor

4.1 mesela 4.3 mesela yada belki 3.8 ya da 5.2 :) yani 7+ bir şiddetten bahsedilmiyor, zaten böyle bir deprem öncesi mutlak olarak onlarca kişi tarafından tahmin edilecektir. Sadece bu proje değil basit doğa gözlemcileri bile büyük deprem öncesinde gözlemleriyle bunu anlayacaklardır.

Tabi bunlar medyada falan söylenmeyecektir fakat bu hesapları takip eden insanları tanıyanlar deprem öncesi haberdar olacaklar.

Nihayetinde bir doğa olayı ve hava durumu gibi bakmak lazım, yağmur nasıl gelirken bulut getiriyorsa deprem de öyle önceden belirtiler vererek geliyor.

Ek Olarak:

madalyon adlı üyeden alıntı

bilim adamından kastım sen değilsin ve b*k attıgımız yok, araştırmadığımı nereden biliyosun? yıllardır deprem diyolar bişey olduğu yok. tedbirli olun desinler yeter yalandan şov yapmasınlar.

Araştırmadığından o kadar eminim ki bahse bile girerim. Bu proje bu kadar ilgisizlik bütçesizlik desteksizlikle bile dünyanın en başarılı deprem tahmin projesi. Buna bile bok atan birinin bu konuda araştırmış olmasının imkanı yok. Bilsen zaten buna laf etmezsin

Hala şov diyorsun :)

Ben bilim adamıyım falan demedim 5 yıldır takip ettiğim bir proje ve başarılı da bir proje. Onlarca belki yüzlerce depremi önceden tahmin etti buna Van depremi falan da dahil. Tahminleri kendim yapmıyorum proje çalışanları yapıyor. Ben sadece takipçiyim.

Yani o 30 yıl içinde deprem olacak söylemi gibi bir şey değil bu, ki o 30 40 sene olayı da yine istatistik bilimine dayanıyor, her x senede bir mutlaka olmuş, mutlak olarak x zaman dan fazla sürmemiş olmuş gibi gibi. Ayrıca fay üzerinde yapılan araştırmalarda bunu doğruluyor. Kaf depremlerini inceleyin yüzyıllardır doğudan batıya batıdan doğuya otobüs gibi gitmiş gelmiş belirli bir düzende çalışıyor sistem.

Konuyla alakalı okumanı tavsiye ederim.

http://www.yerbilimleri.com/itunun-depremi-onceden-belirleme-sistemi/

Ek Olarak:

Kotil adlı üyeden alıntı

Yav deprem olsada biraz camdan atlasam korkudan :D :D ekşınn :D

Bu sefer atlama yıkıcı bir deprem uyarı değil hissedilebilir bir deprem uyarısı bu :D atlanacak durum varsa önceden buralardan duyarsın :D

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)
Devletin böyle şeylere yatırım yapması lazım. En azından ciddiye alan birkaç kişinin belki olası durumda hayatı kurtulabilir.

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)
Bütün depremleri hele ki Van depremini önceden bulduysa 100% haarpta veritabanı açığı vardır başka bir açıklaması olamaz.

Ek olarak;

F16'ların yazılımı bile yerli değil dolayısıyla bu projede mutlaka bir iş vardır. Hangi ulkenin güdümünde olduğumuz belli. Bu projeyi yapanlar hala canlıysa projeden şüphelenmemek elde değil.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)

anonymated adlı üyeden alıntı

Bütün depremleri hele ki Van depremini önceden bulduysa 100% haarpta veritabanı açığı vardır başka bir açıklaması olamaz.

Ek olarak;

F16'ların yazılımı bile yerli değil dolayısıyla bu projede mutlaka bir iş vardır. Hangi ulkenin güdümünde olduğumuz belli. Bu projeyi yapanlar hala canlıysa projeden şüphelenmemek elde değil.

Hocam abartmayın adamlar silah geliştirmemiş doğayla ilgili bir tahmin projesi. HAARP falan alakası yok. Yatırım yapılmamasının sebebi belki de yurtdışından gelen baskılardır zaten.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
ben koeri yi takip ederim genelde dünyanın belli bir tektonik hareketi var bu hareketi volkanik patlamalar kasırgalar farklı olarak tetikleyebiliyor ve bende tahmin yapıyorum dahası biliyorumda
verilere bakarak büyük depremlerden şili depreminide tahmin etmiştim.

genelde paylaşmam ama konu gözüme çarpmştı bende hadi yazayım dedim bilgi vermek için

https://wmaraci.com/forum/guncel/17-marta-dikkat-edin-218617-6.html

ekteki konuda 13 martta yakın zamanda akdenizde deprem olacak yazdım 17 nisanda oldu şiddetide tahmin ettiğim aralıkta oldu 6.1 şiddetinde oldu ben 6 6.5 arası üretecek diye düşünüyordum neyse.

işin kötü tarafı bilime ülkemizde değer yok eminim forumdada yazımı okuyanlar hadi be demiştir sallıyor adama bak demişlerdir ama oldumu oldu ben daha kapsamlı olarak devamlı tektonik hareketleri izlesem ve gidipte kandilliye falanca yerde şu şiddet aralığında deprem olacak desem hadi be der kapatırlar suratıma çünkü onlar bilim adamı...

uzun lafın kısası bilime ben saygı gösteririm araştıranada geliştirenede inşallah bu tarz projeler dahada kapsamlı olarak gelişir ve deprem bilincimiz daha iyi seviyelere gelir

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Ek olarak;

Ya hayali konuşmayı ne çok seviyorsunuz arkadaş :D ne veritabanı açığı ne haarpi, çok basit mantık çalışan bir sistem var. Kayaçlarda ki gerginlik ölçülüyor ona göre bir ölçüm cihazı icat edilmiş ve verilerde ki değişiklikler analiz edilerek tahmin yürütülüyor. Bu tahminlerin dayanağı ise deprem öncesi bu verilerin ne gibi değişimler yaşadığı. Bir sürü deprem izlenerek istasyonların deprem öncesi zaman diliminde ne gibi değişiklikler yaşadığı gözlemleniyor. Nasıl ki yağmur öncesi bir bulut sis öncesi nem+hava soğuması gibi gibi doğal belirtileri varsa depremin de gelmeden önce böyle belirtileri var. Sonrasında da aynı değişiklik yaşandığında deprem olacak deniyor, işaretin boyutuna göre depremin şiddeti istasyon bölgelerine göre de yeri tahmin ediliyor. İşaretin karakter özelliğine göre de kısa vade (kv)-ov-uv şeklinde zamanlaması yapılıyor.

Rahmetli Aykut Barka'nın projesi bu haarp marp bi alakası yok. Yağmur yağsa birilerinden bileceksiniz. Depremler yağmur kadar güneşin doğup batması kadar doğal olaylar, fay belli karakteristik özellikleri belli kendi alanlarında bilim araştırmış bulmuş yeri belli yurdu belli gücü belli ortalama aktivite zaman aralığı belli vs. bunda farklı bir yapı aramanın anlamı yok.

f16 ile bunun ne alakası var, teknoloji üretemeyen bir ülke elbet ki uçağı kimden alıyorsa yazılımını da o belirler, elbet ki son teknolojiyi kendi kullanırken sana bi eskisini satar. Aykut Barka bundan 10-15 sene evvel rahmetli oldu. Proje hala ağır aksak da olsa ilgisiz de olsa, Oksal Erev gibi gönül vermiş, insanlığa faydalı olmaya çalışan kişiler sayesinde devam ediyor.

Ek Olarak:

ermaneray adlı üyeden alıntı

ben koeri yi takip ederim genelde dünyanın belli bir tektonik hareketi var bu hareketi volkanik patlamalar kasırgalar farklı olarak tetikleyebiliyor ve bende tahmin yapıyorum dahası biliyorumda
verilere bakarak büyük depremlerden şili depreminide tahmin etmiştim.

genelde paylaşmam ama konu gözüme çarpmştı bende hadi yazayım dedim bilgi vermek için

https://wmaraci.com/forum/guncel/17-marta-dikkat-edin-218617-6.html

ekteki konuda 13 martta yakın zamanda akdenizde deprem olacak yazdım 17 nisanda oldu şiddetide tahmin ettiğim aralıkta oldu 6.1 şiddetinde oldu ben 6 6.5 arası üretecek diye düşünüyordum neyse.

işin kötü tarafı bilime ülkemizde değer yok eminim forumdada yazımı okuyanlar hadi be demiştir sallıyor adama bak demişlerdir ama oldumu oldu ben daha kapsamlı olarak devamlı tektonik hareketleri izlesem ve gidipte kandilliye falanca yerde şu şiddet aralığında deprem olacak desem hadi be der kapatırlar suratıma çünkü onlar bilim adamı...

uzun lafın kısası bilime ben saygı gösteririm araştıranada geliştirenede inşallah bu tarz projeler dahada kapsamlı olarak gelişir ve deprem bilincimiz daha iyi seviyelere gelir

Senin gibi tahmin eden hemde 2-3 gün gibi süre verip bilen insanlarda tanıyorum fakat süreklilik olmuyor, bir çok kez yanılıyorlar.

Bu paylaştığım proje tamamen bilimsel, dünyada alanında saygı duyulan, ülkemizde ki fayları en iyi araştırıp bilen insanın yaptığı bir şey. Nihayetinde İTÜ projesi ve hala bilim adamları üzerinde gözlemlerini yapıyorlar. Dünyada ki en başarılı tahmin projesi şu an bu fakat daha derin depremlerin olduğu ülkelerde işe yaramadığını falan söylemiş Oğuz Gündoğdu, ama Türkiyede çok başarılı şekilde işe yarıyor bunda herkes hem fikir.

Yıkıcı olacağı düşünülen depremlerin tamamını bu proje medyaya daha önceden bildirdi ve deprem sonrası kanallara davet edilerek bu proje tanıtıldı ama nasıl oluyorsa kimsenin bilgisi yok. Şov yapıyorlar diyen bile olmuş. 1 tesadüf olur 2 tesadüf olur 3tesadüf olur da onlarca depremin tarihi yeri ve zamanının bilindiğine şahit oldum hepsi mi tesadüf ?

Buyrun medyada çıkan haberlerden sadece biri : http://www.gazetevatan.com/depremi-20-saat-once-bildi-640955-gundem/

Ek Olarak:

brown adlı üyeden alıntı

Hocam abartmayın adamlar silah geliştirmemiş doğayla ilgili bir tahmin projesi. HAARP falan alakası yok. Yatırım yapılmamasının sebebi belki de yurtdışından gelen baskılardır zaten.

Baskıdan ziyade ciddiye alınmadığını düşünüyorum. Ülkede bilime önem yok ki bu projeye destek verilsin.

Dohad diye bi dernek kurdu birileri bu ölçüm istasyonlarının çakmasını yaptılar bi halta da yaramıyor, bu işi bile ranta döküp maliyetinin onlarca katı parasına belediyelere satıyorlar. Böyle bir konu üzerinden bile menfaat güdenler var yani, rant kapısı olunca devletle ünin esas projesi değilde menfaatçiler muhatap olunca asıl proje de gölgede kalıyor. İStasyonları izleyin sürekli kapalı arıza durumunda, bi bilgisayarı açık tutmaktan aciz sorumlular.

Oksal Erev'in sayfasını okuyun bu konu hakkında yazdıklarını suç duyurularını falan ağzınız açık kalır.

Ek Olarak: Tüm tahminler sonuçlanmıştır :

Üstelik bu tahminlerin üzerine 1 tahmin daha sonuçlanmıştır :

Onun linklerini de vereyim :

Tahmin linki : http://oksal.blogspot.com.tr/2015/09/sakarya-grafigi.html

Sonuç linki : http://oksal.blogspot.com.tr/2015/09/sakarya-anomali-sonuc-m58-azerbaycan.html

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al