freelance iş ilanları

Dolar 5.75 (Güncel değil)

58 Mesajlar 9.187 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Geçen ay Macbook Air fiyatı en düşük 3500 TL idi, şuan 4400 ile 4700 arası. İkinci el aliim dedim ona da çeyrek bozduramadım.

Çıkmış çivisi ekonominin kriz daha başlamamış bile. Böyle giderse yazar kasa değil kendini atanları çok göreceğiz.

wmaraci
reklam

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
İyiki zamanında macbook pro ve iPhone aldım.

negiu negiu WM olmaya çalışıyoruz Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Fizyoterapist
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad F** U**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 2 / 183
  • Ticaret 0, (%0)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Merhaba bu konuda bir bilgi de ben vermek istiyorum. Çok yanlış bilinen bir konu bu. Soner Yalçın'dan da ara ara alıntı yaparak bilgi vereceğim.

Daha İslamiyet yokken “Tanrı”, eski Türkçe'de “dünyanın tek yaratıcısı ve koruyucusu” anlamındaki “Tengri” sözcüğünden geliyordu.
“Tanrı”, Türkçenin temel sözcüklerindendi. Çinceyi bile etkiledi; “Tengri” Çince'ye “T'ien” olarak geçti. (Çinliler, Orta Asya'daki Tanrı Dağları'na “T'ien-Şan” der.)
Yani… “Tanrı” kelimesinin bizim kültürümüzde binlerce yıllık geçmişi var.

Kelimenin kökü
“Tanrı”…
Türk dillerinde, şive ve lehçelerinde ortak olarak hep kullanıldı:
Yakut dilinde “Tangara”,
Tatar-Kuman dilinde “Tengre”,
Çuvaş dilinde “Tura”,
Kırgız-Kazak dilinde “Tengri”,
Karaçay-Malkar dilinde “Teyri” vs…
İktidarda hiç mi kimse kalmadı kendi tarihini bilen!
– Göktürkler yazıtlarında “Tengri” sözcüğü kullanmadı mı?
– Kaşgarlı Mahmut “Divanü Lugati't-Türk” eserinde “Tengri” sözcüğünü kullanmadı mı?
– Oğuz Türkçesinin destanı Dede Korkut hikayelerinde “Tengri” sözcüğü kullanılmadı mı?
– Ahmet Yesevi ‘Divan-ı Hikmet' eserinin 12 şiirinde “Tengri” sözcüğünü kullanmadı mı?
– Yunus Emre, Niyazi Mısri şiirlerinde “Tengri” anlamında “Çalab” sözcüğünü kullanmadı mı?
Liste uzar gider…

Dolayısıyla bir yaratıcıya Tanrı demenin hiçbir yanlış tarafı yok. Aksine Tanrı Öz-Türkçe'den gelme bir kelimedir. Tanrı derken inandığın hangi inançsa onun yaratıcısını tanımlarsın. Yani Tanrı yaratıcı demektir. Herhangi bir inanca mensup bir tanımlama değildir.

Doğrusu budur. Teşekkürler.

Tanrı kelimesi bahsettiğiniz gibi yaratıcı anlamına gelir ve belirli bir inancın yaratıcısını betimlemez. Kimine göre heykel, kimine göre Güneş tanrıdır. Yani "Tanrı" kelimesine yüklenen anlam duruma göre değişir. İslam'da ise yaratıcıyı tanımlayan 99 isimden 1 tanesi diğer isimlerin(sıfatların) tümünü kapsar. Bu isim ise "Allah" tır. Dolayısıyla özel isim olması ve mutlak anlamı sebebiyle İslam dinine göre yaratıcıyı tanımlamak için "Allah" isminin kullanılmasını daha mantıklı buluyorum. Tabii ki "OOO tanrı dedi bak bu kesin kafir" falan demek de saçmalıktır, hatta komiktir. İsteyen istediği kelimeyi kullansın, bunu da ben kendi görüşüm olarak yazdıklarınıza eklemiş olayım.

Bu da güzel bir parçadır ^^

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bende zamanında pc toplayıp yanına iphone ve mac book pro alanlardanım :D

cagdaskorkmaz.com.tr
wmaraci
wmaraci

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Tanrı, Allah' ın Türkçe adıdır ve bunu kullanmakta sorun yok bence. İngilizler God (Google translate Tanrı diye çeviriyor) diyebiliyorsa, biz neden Tanrı demeyelim? Bir dinim yok ama Tanrıya inancım var. Tanrı bile kurtaramaz dedim çünkü son günler de herkes Allah büyüktür, Allah Türkün yanındadır, Allah bizi kurtarardan başka birşey bilmiyor. Allah Türkün yanında ama başkasının değil mi? Bence dini, siyaseti ve benzer olayları bırakıpta kalkınmak lazım.

Herkes gibi doların yükselmesi benide batırdı ve batmaya devam ediyorum. Umarım en kısa süre de yetkililer olayı çözer.

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Merhaba bu konuda bir bilgi de ben vermek istiyorum. Çok yanlış bilinen bir konu bu. Soner Yalçın'dan da ara ara alıntı yaparak bilgi vereceğim.

Daha İslamiyet yokken “Tanrı”, eski Türkçe'de “dünyanın tek yaratıcısı ve koruyucusu” anlamındaki “Tengri” sözcüğünden geliyordu.
“Tanrı”, Türkçenin temel sözcüklerindendi. Çinceyi bile etkiledi; “Tengri” Çince'ye “T'ien” olarak geçti. (Çinliler, Orta Asya'daki Tanrı Dağları'na “T'ien-Şan” der.)
Yani… “Tanrı” kelimesinin bizim kültürümüzde binlerce yıllık geçmişi var.

Kelimenin kökü
“Tanrı”…
Türk dillerinde, şive ve lehçelerinde ortak olarak hep kullanıldı:
Yakut dilinde “Tangara”,
Tatar-Kuman dilinde “Tengre”,
Çuvaş dilinde “Tura”,
Kırgız-Kazak dilinde “Tengri”,
Karaçay-Malkar dilinde “Teyri” vs…
İktidarda hiç mi kimse kalmadı kendi tarihini bilen!
– Göktürkler yazıtlarında “Tengri” sözcüğü kullanmadı mı?
– Kaşgarlı Mahmut “Divanü Lugati't-Türk” eserinde “Tengri” sözcüğünü kullanmadı mı?
– Oğuz Türkçesinin destanı Dede Korkut hikayelerinde “Tengri” sözcüğü kullanılmadı mı?
– Ahmet Yesevi ‘Divan-ı Hikmet' eserinin 12 şiirinde “Tengri” sözcüğünü kullanmadı mı?
– Yunus Emre, Niyazi Mısri şiirlerinde “Tengri” anlamında “Çalab” sözcüğünü kullanmadı mı?
Liste uzar gider…

Dolayısıyla bir yaratıcıya Tanrı demenin hiçbir yanlış tarafı yok. Aksine Tanrı Öz-Türkçe'den gelme bir kelimedir. Tanrı derken inandığın hangi inançsa onun yaratıcısını tanımlarsın. Yani Tanrı yaratıcı demektir. Herhangi bir inanca mensup bir tanımlama değildir.

Doğrusu budur. Teşekkürler.

Ben burada Tanrı kelimesine bir şey demedim, kelimenin anlamını ben de biliyorum. "Tanrı bile kurtaramaz." sözünü eleştirdim.
Teşekkürler...

turkmaxi turkmaxi Webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Planlama
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad Y** A**
  • Mesajlar 893
  • Beğeniler 253 / 253
  • Ticaret 4, (%100)
Bu arada yazılarda gördüm.Amerika bize şöyle yapıyor böyle yapıyor falan yazılmış.Amerika bize bir şeyler yapabiliyorsa sen ne iş yapıyorsun ve niye oradasın derler.Ayrıca Amerika bize istediğini yapabiliyorsa o zaman bizi Amerika yönetiyor.Amerika bize her istediğini yapabilir.Yarın öbür gün Amerika çık bu ülkeden dese.Reisin bildiği vardır geri çıkalım da geri geliriz diyenler çok var emin olun.

https://www.turkmaxi.org Webmaster Forumu

wpuzman wpuzman WordPress Developer Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad B** M**
  • Mesajlar 2773
  • Beğeniler 293 / 949
  • Ticaret 33, (%100)
Ne iş yapıyorsunuz?

reload58 reload58 Çaylak Mühendis E-Mail Onaysız
  • Üyelik 10.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sivas
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1176
  • Beğeniler 530 / 286
  • Ticaret 0, (%0)

worldww adlı üyeden alıntı

Ben burada Tanrı kelimesine bir şey demedim, kelimenin anlamını ben de biliyorum. "Tanrı bile kurtaramaz." sözünü eleştirdim.
Teşekkürler...

Katılıyorum. Tanrı bile kurtaramaz demek bana göre doğru ve hoş bir cümle değil. :)

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al