wmaraci reklam
lidertakipci

Dolar 5.75 (Güncel değil)

58 Mesajlar 8.376 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

TheAnalyzer adlı üyeden alıntı

darknov4 olanı farklı göstermek nedir? Olan şu dolar +7 TL ve bunun sebebi ekonomik değil. Anlamanız gereken nokta bu. Şuan herkes Hükümete yükleniyor. Adamlar bize saldırıyor dolarını çekiyor iş adamları dolar kaçırıyor onlara karşı dik durmak yerine tek dertleri fırsat bulmuşken hükümete yüklenelim. Dik durmamız milli olmamız gereken yerde ülkeye suç bulmayı tercih edenler var. Ülkene güven be kardeşim batsakda güven çıksakda güven. Batarsak sende batacaksın..

Ülkeye destek olmaya doğru Türkçe kullanarak başlayabilirsiniz. 7 sene editörlük yapmış biri olarak, çok fazla yazım hatası yapıyorsunuz. Hani yerli ve milli duruştan dem vuruyorsunuz ya bunu da belirteyim dedim. :)

wmaraci
reklam

TheAnalyzer TheAnalyzer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Özel
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 1305
  • Beğeniler 134 / 415
  • Ticaret 5, (%100)
Backlinkcigeldi Türkçe de backlinkci diye bir kelime var mı? İngilizce de Backlink geri bağlantı demek, O zaman Geribağlantıcı Geldi demen gerekmiyor mu? Balık baştan kokmalı bence. Türkçeyi bana öğretmene lüzum yok ;)
yilmaz70 worldww

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Backlinkcigeldi Türkçe de backlinkci diye bir kelime var mı? İngilizce de Backlink geri bağlantı demek, O zaman Geribağlantıcı Geldi demen gerekmiyor mu? Balık baştan kokmalı bence. Türkçeyi bana öğretmene lüzum yok ;)

Kullandığım kullanıcı adını yaptığın hatalarla kıyaslaman sadece zeytinyağı gibi üste çıkmaya çalıştığını gösterir. Backlinkcigeldi akılda kalıcı bir kullanıcı adı, geribağlantıcı akılda kalmayan bir ad olurdu. Kullanıcı adının imla kurallarına uygun bir dil içermesine gerek yok.

Yalnız senin yaptığın, yanlış -de -da hataları
Şu an'ı şuan diye yazman, senin 7 sene boşa editörlük yaptığını gösterir.

7 senelik editörüm diyen sensin, ben değil. Lakin hâlâ gördüğüm kadarıyla hatalarını kabul etmek gibi bir niyetin yok.

Milli duruştan dem vururken önce bir kendine bakmalısın. Dilini düzgün kullan ki dediklerin bir zemine dayalı olsun, ciddiye alınsın.

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Tanrı diyebiliyorsanız bir dininiz var sanırım. Müslüman, Hristiyan veya Yahudi olsanız Tanrı nın yüceliğini bilirsiniz.
Böyle bir 'o bile kurtaramaz' örneği vermeniz uygun değil. Ha ateistseniz, karışmıyorum.

Tanrı, Allah' ın Türkçe adıdır ve bunu kullanmakta sorun yok bence. İngilizler God (Google translate Tanrı diye çeviriyor) diyebiliyorsa, biz neden Tanrı demeyelim? Bir dinim yok ama Tanrıya inancım var. Tanrı bile kurtaramaz dedim çünkü son günler de herkes Allah büyüktür, Allah Türkün yanındadır, Allah bizi kurtarardan başka birşey bilmiyor. Allah Türkün yanında ama başkasının değil mi? Bence dini, siyaseti ve benzer olayları bırakıpta kalkınmak lazım.

Herkes gibi doların yükselmesi benide batırdı ve batmaya devam ediyorum. Umarım en kısa süre de yetkililer olayı çözer.
Browland hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

6.77 TL şuan başlığı düzeltin. Ya da güncel tutun çünkü manipüle edenlere yaptırım var. Bide özgürlüğünüz den olmayın :) dolar üzerinden ekonomik saldırı yani savaş var. Cephede ve darbede başarısiz olan ABD elindeki son kozu dolar ile vurmaya çalışıyor. ABD ninn 57 trilyon dolar borcu var. Ve balon yakında patlayacak. Bizi yakmak yıkmak isteyen ABD yine hazimete uğrayacak. Şuan yapılması gereken devletine güvenmek ve arkasında durmak. Çünkü savaşta cephen belli olsun. Bizimde Allah'ımiz var diye dalga geçen kişi. Evet Allah'ımiz var senin neyin var? Sana bu aklı bu zihniyeti veren Allah ekonomiyi devleti iradeyi vermiyor mu? Dünya imtihan dünyası yaşadığın herşey Allah'ın emri ile olur. Ve sen imtihanın neresindesin onu sorgula.

Manipüle değil zaten konu içerisinde iki adet güncel kuru gösteren bağlantı var. Çok şükür her zaman Türküm (Azerbaycan türkü) diyorum ve Türkiyenin yanındayım. İki sene Türkiye de yaşadım ve kendi ülkemden ayırmam. Elimde olan son dolarlarıda yükselişe geçtiği an bozdurdum. Şuan bozdursaydım baya kar etmiş olacaktım. Herkes gibi bende istemem ekonomi çöksün. Elbette bu savaştır. Harp yoluyla bişey yapamadı, Suriye olaylarında bişey yapamadı, bir kaç sene önce bankalara ve ağ sistemimize saldırarak bişey yapamadı ve şimdi de ekonomiyi hedef aldı. Ama nerde dost dediğimiz insanlar, ülkeler ve avrupa?

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Tanrı, Allah' ın Türkçe adıdır ve bunu kullanmakta sorun yok bence. İngilizler God (Google translate Tanrı diye çeviriyor) diyebiliyorsa, biz neden Tanrı demeyelim? Bir dinim yok ama Tanrıya inancım var. Tanrı bile kurtaramaz dedim çünkü son günler de herkes Allah büyüktür, Allah Türkün yanındadır, Allah bizi kurtarardan başka birşey bilmiyor. Allah Türkün yanında ama başkasının değil mi? Bence dini, siyaseti ve benzer olayları bırakıpta kalkınmak lazım.

Herkes gibi doların yükselmesi benide batırdı ve batmaya devam ediyorum. Umarım en kısa süre de yetkililer olayı çözer.

Merhaba bu konuda bir bilgi de ben vermek istiyorum. Çok yanlış bilinen bir konu bu. Soner Yalçın'dan da ara ara alıntı yaparak bilgi vereceğim.

Daha İslamiyet yokken “Tanrı”, eski Türkçe'de “dünyanın tek yaratıcısı ve koruyucusu” anlamındaki “Tengri” sözcüğünden geliyordu.
“Tanrı”, Türkçenin temel sözcüklerindendi. Çinceyi bile etkiledi; “Tengri” Çince'ye “T'ien” olarak geçti. (Çinliler, Orta Asya'daki Tanrı Dağları'na “T'ien-Şan” der.)
Yani… “Tanrı” kelimesinin bizim kültürümüzde binlerce yıllık geçmişi var.

Kelimenin kökü
“Tanrı”…
Türk dillerinde, şive ve lehçelerinde ortak olarak hep kullanıldı:
Yakut dilinde “Tangara”,
Tatar-Kuman dilinde “Tengre”,
Çuvaş dilinde “Tura”,
Kırgız-Kazak dilinde “Tengri”,
Karaçay-Malkar dilinde “Teyri” vs…
İktidarda hiç mi kimse kalmadı kendi tarihini bilen!
– Göktürkler yazıtlarında “Tengri” sözcüğü kullanmadı mı?
– Kaşgarlı Mahmut “Divanü Lugati't-Türk” eserinde “Tengri” sözcüğünü kullanmadı mı?
– Oğuz Türkçesinin destanı Dede Korkut hikayelerinde “Tengri” sözcüğü kullanılmadı mı?
– Ahmet Yesevi ‘Divan-ı Hikmet' eserinin 12 şiirinde “Tengri” sözcüğünü kullanmadı mı?
– Yunus Emre, Niyazi Mısri şiirlerinde “Tengri” anlamında “Çalab” sözcüğünü kullanmadı mı?
Liste uzar gider…

Dolayısıyla bir yaratıcıya Tanrı demenin hiçbir yanlış tarafı yok. Aksine Tanrı Öz-Türkçe'den gelme bir kelimedir. Tanrı derken inandığın hangi inançsa onun yaratıcısını tanımlarsın. Yani Tanrı yaratıcı demektir. Herhangi bir inanca mensup bir tanımlama değildir.

Doğrusu budur. Teşekkürler.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)
Kesinlikle haklısınız. Açıklama için de teşekkür ederim. Nedense Tanrı kelimesini kullandığım zaman genelde insanlar ateistmisin diye sorarlar. Hayır, Türküm ve Tanrı demeyi seviyorum.
Browland

kişi bu mesajı beğendi.

kb88 kb88 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Makale
  • Konum İngiltere
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 12
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 1, (%100)

darknov4 olanı farklı göstermek nedir? Olan şu dolar +7 TL ve bunun sebebi ekonomik değil. Anlamanız gereken nokta bu. Şuan herkes Hükümete yükleniyor. Adamlar bize saldırıyor dolarını çekiyor iş adamları dolar kaçırıyor onlara karşı dik durmak yerine tek dertleri fırsat bulmuşken hükümete yüklenelim. Dik durmamız milli olmamız gereken yerde ülkeye suç bulmayı tercih edenler var. Ülkene güven be kardeşim batsakda güven çıksakda güven. Batarsak sende batacaksın..

Dik durmak nedir? Ne alt yapı içeriyor? Hadi duralım el ele tutuşup düşsün dolar da. Yapabiliyor muyuz böyle bir şey? Öğrenmişsiniz iki tane kavram milli ve dik duruş diye her konuda ayağa düşürüp duruyorsunuz.

Neyine güveneyim ülkenin mesela? Ekonomisine, yapısal reformlarına mı, olmayan üretimine mi, her döviz karşısında değer kaybetmesine mi, eğitim sisteminin olmamasına mı? Körü körüne güvendiğiniz için bu noktaya geldik zaten.

Saldırıyorlar da saldırıyorlar. Yav mevcut iktidar değil miydi bizi seçin bunlar ile mücadele edelim diye vaatlerde bulunan, daha dolar 4 lira idi o zamanlar. Ee hadi seçildiler, ben mi engelleyeceğim saldırıları? Bunun önüne geçmek için görev verilmedi mi kendilerine?

Kardeşim anlamanız gereken olay çok basit. Dolar artmıyor, euro da artmıyor, senin paran değer kaybediyor. Herhangi bir şey üretemediğin sürece bu böyle devam edecek. Bütün parayı inşaata gömüp, ekonomiyi de aile bağının olduğu birine emanet eden bir ülke için fazla bile şu direnç. Yakında çift haneli olacak o rakamlar.

Browland Browland WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Melaturji ve Malzeme Mühendisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad Ö** Ş**
  • Mesajlar 1154
  • Beğeniler 747 / 748
  • Ticaret 3, (%100)
Az önce bilgisayar almak için çeğrek bozdurun dedim, kuyumcular 360 TL den alıyor, bir tane yer buldum 420 param yok dedi. Piyasa fiyatı normalde 450 TL. Ortalık yangın yeri kim kime dum duma.

Bir döviz bürosu fiyatı dolar alış 5.9 satış 6.9 gerisini siz düşünün, ekonomi çökmüş

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Browland adlı üyeden alıntı

Az önce bilgisayar almak için çeğrek bozdurun dedim, kuyumcular 360 TL den alıyor, bir tane yer buldum 420 param yok dedi. Piyasa fiyatı normalde 450 TL. Ortalık yangın yeri kim kime dum duma.

Bir döviz bürosu fiyatı dolar alış 5.9 satış 6.9 gerisini siz düşünün, ekonomi çökmüş

1 ay önce 2750TL'ye aldım bu ekran kartını. Güncel fiyatı bu. Ti olanı 7.8 ile 8.5k arası. Bu ekran kartları 1 sene önce
2k ile 3k arası değişiyordu.

Browland

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al