Gss Prim Borcu - Nefes Aldın Vergisi Hakkında

85 Mesajlar 9.904 Okunma
smmexpress

oktayt oktayt İş olsun işte Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Bilişim/İnternet
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 408
  • Beğeniler 93 / 93
  • Ticaret 34, (%100)
Bu kaçıncı erteleyişleri bilmiyorum o değil en son 400 bin kişi civarında yaptıran vardı yaptıranlardan da ödeme limitinde olanların çoğu ödeme yapmıyor. Önümüzde seçim olduğunu düşünürsek büyük ihitmalle yine bir erteleme ile karşılaşırız. Bu işin böyle sonu yok her yıl en az 500-600 bin kişi (tahmini olarak söylüyorum) yeni olarak ekleniyordur. Bunu böyle yapacaklarına herkesin ödeyebileceği makul bir seviye çekseler çok çok daha fazla katılım olurdu. Gerçekten durumu olmayanları ise gelir testine tabi tutup hiç ücret alınmayabilirdi( teste tabi olacak kişi sayısıda azalacağı için gerçek anlamda gelir testi yapılabilir).
Ayrıca (Maddi durumu iyi olanlar için) bu gün özel sağlık sigortaları 1500 tl civarında evde 3 kişi olsan 4500 tl artı üst derecede sağlık hizmeti alıyorsunuz. Normal hastanelerden kat kat iyi. Tek bireyler den 4 kişilik ailelere kadar devlet hastanelerinde sıra beklememek için en üst seviyeden vergi vermekten daha mantıklı olur. Bu da ayrı bir konu.

Geliri asgari ücretin iki katından fazla olanlar 305,64 TL * 12 = 3667.68
Özel sağlık sigortası 1500-2000 tl arası
Doruk

kişi bu mesajı beğendi.

Wordpress Php düzenleme işleriniz yapılır
wmaraci
reklam

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

oktayt adlı üyeden alıntı

Bu kaçıncı erteleyişleri bilmiyorum o değil en son 400 bin kişi civarında yaptıran vardı yaptıranlardan da ödeme limitinde olanların çoğu ödeme yapmıyor. Önümüzde seçim olduğunu düşünürsek büyük ihitmalle yine bir erteleme ile karşılaşırız. Bu işin böyle sonu yok her yıl en az 500-600 bin kişi (tahmini olarak söylüyorum) yeni olarak ekleniyordur. Bunu böyle yapacaklarına herkesin ödeyebileceği makul bir seviye çekseler çok çok daha fazla katılım olurdu. Gerçekten durumu olmayanları ise gelir testine tabi tutup hiç ücret alınmayabilirdi( teste tabi olacak kişi sayısıda azalacağı için gerçek anlamda gelir testi yapılabilir).
Ayrıca (Maddi durumu iyi olanlar için) bu gün özel sağlık sigortaları 1500 tl civarında evde 3 kişi olsan 4500 tl artı üst derecede sağlık hizmeti alıyorsunuz. Normal hastanelerden kat kat iyi. Tek bireyler den 4 kişilik ailelere kadar devlet hastanelerinde sıra beklememek için en üst seviyeden vergi vermekten daha mantıklı olur. Bu da ayrı bir konu.

Geliri asgari ücretin iki katından fazla olanlar 305,64 TL * 12 = 3667.68
Özel sağlık sigortası 1500-2000 tl arası

Aynı söylediğiniz gibi

Doruk Doruk alea iacta est. Kullanıcı
  • Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)
Bende bu yasa karşısında ölü taklidi yapıyorum, zerre umurumda değil. Hakkında ne araştırma yaptım, ne de yasal yaptırımlar karşısında korkum var. Aynı şekilde de devam edecek.

Tamamıyla mantık dışı bir uygulama, söylediğiniz gibi bunun adı haraç. Bekleyip göreceğiz sonuçlarını
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Bende bu yasa karşısında ölü taklidi yapıyorum, zerre umurumda değil. Hakkında ne araştırma yaptım, ne de yasal yaptırımlar karşısında korkum var. Aynı şekilde de devam edecek.

Tamamıyla mantık dışı bir uygulama, söylediğiniz gibi bunun adı haraç. Bekleyip göreceğiz sonuçlarını

Bugün son gündü ve bende gitmedim, hiç bir halt edemezler. 7 milyon borçludan daha sadece 600 bini başvurmuş, 6 milyon 400 bin insan umursamıyor bile, hangi birine haciz koyacaklar hangi birinden bu parayı tahsil edebilecekler ki ?

Bugün içinde yıl sonuna kadar uzatıldığının açıklaması yapılacak diye bekliyorum :)
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Bugün son gündü ve bende gitmedim, hiç bir halt edemezler. 7 milyon borçludan daha sadece 600 bini başvurmuş, 6 milyon 400 bin insan umursamıyor bile, hangi birine haciz koyacaklar hangi birinden bu parayı tahsil edebilecekler ki ?

Bugün içinde yıl sonuna kadar uzatıldığının açıklaması yapılacak diye bekliyorum :)

Sonra unutulur af falan gelir, ceza silinir bilmemne diyorum ben ama;

Babam yıllar önce, üzerine hacizler olduğu için ve mal beyanında bulunmadığı için 14 gün ceza yattı. Ve vergi borçlarından dolayı bir banka hesabı şu an hacizli. Devlet borcu bu, ne yapacakları belli olmaz. Hatırlatmakta fayda var :)

AKDNZ AKDNZ #Sunucu Kurulumu Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Ağ Yöneticisi
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1668
  • Beğeniler 645 / 524
  • Ticaret 51, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Babam yıllar önce, üzerine hacizler olduğu için ve mal beyanında bulunmadığı için 14 gün ceza yattı. Ve vergi borçlarından dolayı bir banka hesabı şu an hacizli. Devlet borcu bu, ne yapacakları belli olmaz. Hatırlatmakta fayda var :)

Ben birazını ödemiştim, hiç hastahaneye falan gittiğimde yok hani, boş yere. Bu konuyu görünce turkiye.gov.tr den bakayim dedim. Yine güzel bir borc birikmis, üstünede faiz işlemiş, zorla para ödetiyorlar. Resmen haraç. Barolar birliğine başvursak acaba bu işin takipçisi olurlar mı?

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Doruk adlı üyeden alıntı

Benzer durumu biz de yaşadık babamın 90lardan vergi borcundan kalan küsürat ufacık bir rakam için alacaktan daha değerli pul yapıştırıp tebligat göndermişlerdi ...

Maddi sebeplerle hapis artık yok, bunca kişiye de e-haciz uygulayamazlar ben ihtimal vermiyorum böyle bir şeye .

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Ben birazını ödemiştim, hiç hastahaneye falan gittiğimde yok hani, boş yere. Bu konuyu görünce turkiye.gov.tr den bakayim dedim. Yine güzel bir borc birikmis, üstünede faiz işlemiş, zorla para ödetiyorlar. Resmen haraç. Barolar birliğine başvursak acaba bu işin takipçisi olurlar mı?

Mutlaka bu işin üzerine giden birileri vardır ama hiç araştırma yapmadım

• Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

AKDNZ adlı üyeden alıntı

Bildiğim kadarıyla şu an için GSS hakkında açılmış bir dava yok, sebep olarak da devletin zorla tahsil yoluna henüz gitmemiş olmasını gösteriyorlar. E-Haciz işlemleri başlarsa karşı davalar açılacak diye duymuştum. Şu an için sizden zorla para tahsil edilmeden dava açamazsınız sanırım.

• Üyelik 29.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek WebApprantice
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1361
  • Beğeniler 150 / 524
  • Ticaret 23, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Benzer durumu biz de yaşadık babamın 90lardan vergi borcundan kalan küsürat ufacık bir rakam için alacaktan daha değerli pul yapıştırıp tebligat göndermişlerdi ...

Maddi sebeplerle hapis artık yok, bunca kişiye de e-haciz uygulayamazlar ben ihtimal vermiyorum böyle bir şeye .

Bu parayı alabilmeleri için benim hizmet almam gerekir, ben eğer o hizmete para verdiysem ücretsiz kullanmadıysam hiç bir şey alamazlar. Eğer iş bu noktalara varır bu parayı benden tahsil ederlerse de haksızca almış olacaklar, karşılığında yakıtımı sigaramı harcamalarımı tamamen vergisiz kaynaklardan sağlarım, aracımı eski nesil dizele çeviririm ona göre yakıt tüketirim, sigaramı tekel bandrollü almam, telefonumu bandrolsüz vergisiz yurtdışından getirip imei değiştirerek kullanırım, yani bu parayı her türlü tahsilin yollarını ararım hiç de vicdan azabı duymam. Tek kuruşumun devlete gidişine engel olabilmek için elimden geleni yaparım. Kira sözleşmemi 600 lira değil de 300 liraya düşürelim der onun vergisini almalarına bile engel olurum. Bunların hepsi hepimizin yapabileceği çok basit şeyler, ben bunları yaptığım anda aylık devletten 1000-1500 lira kaçırmış olurum. İşte neden bunlara gerek kalsın ki ? Neden vatandaşları düşman konumuna getiriyorlar buna isyan ediyorum.

Mesele devletin beni bu hale düşürmemesi, haksızca paramı gasp etmemesi, zaten yeterince vergi veriyorum en az aylık 1 kişi maaşı kadar vergi ödüyorum, sağlık hizmetlerini bedava yapmaları gerekirken para ödüyorum, yetmiyor bir de haraç istiyorlar.

Bu parayı alabilmelerinin ihtimali yok, temiz bir sayfa açarlar ve geçmiş borcu silerlerse aylık da hane başı 50 lira gibi bir bedel koyarlarsa seve seve gider öderim sağlık hizmetlerini alırım. Başka türlü de kuruş ödemem, zorla alırlarsa da üstte ki yöntemleri kullanırım yine paramı geri alırım. Yeterince enayi yerine koyuluyoruz zaten bir yerde karşı çıkıp dur demedikçe soyguna devam edecekler.

Burada zaten yapmak istedikleri şey kendi çaldıklarının yerini kapatmak. Normal şartlarda herhangi bir Avrupa ülkesinde, devlet çalışır vatandaşını rahat ettirir. Bunun gibi temel hizmetleri paraya bağlamaz. Bizde tam tersi, vatandaş çalışıp devletine bakıyor
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al