wmaraci reklam

Hangi VPN Servisini Tercih Ediyorsunuz? Neden?

16 Mesajlar 2.631 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Barun Barun 1910 Kullanıcı
  • Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

sworks adlı üyeden alıntı

Benim VPN kullanma amacım daha çok ISP açısından gizliliğimi artırmak, kendi sunucularıma ve admin sayfalarıma sadece kendi VPN'min barındığı IP adresi üzerinden erişebilir yapmak idi. Kısacası kendimce daha güvenli bir internet ortamı oluşturmak...

Veya dünya genelinde kimileri Amerika'da özellikle ismini tam hatırlamasam da Amazon Prime gibi içeriklere ulaşabilmek adına kullanıyor. Veya sadece belirli ülkelerden erişimin izin verildiği içeriklere ulaşmak da diyebiliriz. Çinliler yine kendi ülkelerinden pek çok engelin bulunduğu sosyal medya sitelerine ulaşmak için kullanıyorlar.

Yasaların kabul etmeyeceği, çeşitli cezalara maruz kalabileceğiniz illegal aktiviteler yapıyorsanız zaten VPN sizi korumaz, çok zor.

Bunun dışında boşu boşuna ücretli VPN kullanmanıza gerek yok. Kendi sunucunuzu kurduğunuzda zaten aylık 2.5 dolar gibi bir masraf ile gereksiz maliyetten kurtulabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda yaygınlaşan Cloudflare WARP hizmeti var ve ücretsiz. Henüz yavaş ve hazır olmasa bile ilerisi için umut vaadediyor. Masaüstü sürümleri yolda.

Benim kullanım amacım tamamen gizlilik yoksa yasa dışı işlerle işim olmaz kendi halinde bir emekçiyim. Cloudflare'nin Cloudflare WARP hizmetini ilk defa duyuyorum nasıl bir şey kontrol edeceğim.

wmaraci
reklam

Mrtcn Mrtcn PrismaCSI Kullanıcı
  • Üyelik 06.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Cyber Sec & Project Manager
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 3356
  • Beğeniler 481 / 1986
  • Ticaret 10, (%100)

Barun adlı üyeden alıntı

Bakıyorum hocam teşekkür ederim

Kendi sunucuma kurmak gibi bir hataya düşmedim derken neyi kastediyorsunuz ya da neden güvenmiyorsunuz biraz daha açabilir misiniz lütfen

Finansal bilgilerden çok rahat kişiye ulaşılabiliyor. Özellikle piyasadaki bütün popüler cloud firmaları kimseyle papaz olmamak için anında bütün secelenizi verir.

Benim VPN kullanma amacım daha çok ISP açısından gizliliğimi artırmak, kendi sunucularıma ve admin sayfalarıma sadece kendi VPN'min barındığı IP adresi üzerinden erişebilir yapmak idi. Kısacası kendimce daha güvenli bir internet ortamı oluşturmak...

Veya dünya genelinde kimileri Amerika'da özellikle ismini tam hatırlamasam da Amazon Prime gibi içeriklere ulaşabilmek adına kullanıyor. Veya sadece belirli ülkelerden erişimin izin verildiği içeriklere ulaşmak da diyebiliriz. Çinliler yine kendi ülkelerinden pek çok engelin bulunduğu sosyal medya sitelerine ulaşmak için kullanıyorlar.

Yasaların kabul etmeyeceği, çeşitli cezalara maruz kalabileceğiniz illegal aktiviteler yapıyorsanız zaten VPN sizi korumaz, çok zor.

Bunun dışında boşu boşuna ücretli VPN kullanmanıza gerek yok. Kendi sunucunuzu kurduğunuzda zaten aylık 2.5 dolar gibi bir masraf ile gereksiz maliyetten kurtulabilirsiniz. Ayrıca son zamanlarda yaygınlaşan Cloudflare WARP hizmeti var ve ücretsiz. Henüz yavaş ve hazır olmasa bile ilerisi için umut vaadediyor. Masaüstü sürümleri yolda.

CloudFlare WARP ücretli sürümü ve desktop üzerinde kullanılan versiyonu(kapalı alpha) bir ara denedim. Network trafiğini komple logladıkları ve siber güvenlik amaçlı kullandıklarını zaten biliyordum.

Ücretli olanda hız ve ping düşük özellikle ping 15 msi rahat görüyor. Istanbul üzerinden route edildiği için gayette stabil(Lakin ************* en son yaşanan ddosdan dolayı yönlendirmelerin içine sıçtı şuan 67 ms altına düştüğü yok)
Barun

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Finansal bilgilerden çok rahat kişiye ulaşılabiliyor. Özellikle piyasadaki bütün popüler cloud firmaları kimseyle papaz olmamak için anında bütün secelenizi verir.

CloudFlare WARP ücretli sürümü ve desktop üzerinde kullanılan versiyonu(kapalı alpha) bir ara denedim. Network trafiğini komple logladıkları ve siber güvenlik amaçlı kullandıklarını zaten biliyordum.

Ücretli olanda hız ve ping düşük özellikle ping 15 msi rahat görüyor. Istanbul üzerinden route edildiği için gayette stabil(Lakin ************* en son yaşanan ddosdan dolayı yönlendirmelerin içine sıçtı şuan 67 ms altına düştüğü yok)

Benim için yeterli bir açıklamaydı teşekkür ederim

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)

Mrtcn adlı üyeden alıntı

Warp IOS ücretsiz sürümü ile sürekli kesinti yaşıyordum. Hız yerlerde sürünse bile bağlantı kopmalarının olmaması benim için yeterliyi.

Sırf Cloudflare'a olan saygımdan dolayı dün "bir de 9.90'a ücretli sürümünü deneyeyim" dedim. Demez olsaydım pek bir fark yaratmadı yine kopmalar devam ediyor.

Kim bilir belki de ISP ve lokasyon kaynaklıdır. (Superonline)

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 17.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Radyasyon
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 1639
  • Beğeniler 157 / 233
  • Ticaret 8, (%100)

Warp IOS ücretsiz sürümü ile sürekli kesinti yaşıyordum. Hız yerlerde sürünse bile bağlantı kopmalarının olmaması benim için yeterliyi.

Sırf Cloudflare'a olan saygımdan dolayı dün "bir de 9.90'a ücretli sürümünü deneyeyim" dedim. Demez olsaydım pek bir fark yaratmadı yine kopmalar devam ediyor.

Kim bilir belki de ISP ve lokasyon kaynaklıdır. (Superonline)

Belki de

min min WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 30.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Software
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 10 / 58
  • Ticaret 6, (%100)
Nord VPN kullanmaya basladım obfuscated modu dışındaki diğer serverlar calismiyor. Zaten aldığınız 30 günlük paketi iade edebiliyorsunuz tavsiye ediyorum hız ve güvenlik için kullanabilirsiniz. birde Windscribe VPN var aylık 2 dolara 2 tane sunucu seçebiliyorsunuz daha fazla sunucu 1 tanesi 1 dolardan veriyorlar.
Bunun dışında kendim için openvpn kurdum fakat güvenlik endişelerim vardı sunucu güncelleme almadığı için yapılandırmaları baktığımda ise sertifika gözükmüyordu yani açık açık phishing yapılmasına olanak sağlıyor idi.
Türk ******* kullanıyorum.
Barun

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al