wmaraci reklam
lidertakipci

Havadan Çekim - Multikopter Önerileri

6 Mesajlar 2.012 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

jamyo jamyo Google Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Google Adwords Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 45 / 51
  • Ticaret 18, (%100)

Arkadaşlar yaklaşık 2 haftadır Multikopter bakıyorum ortalama

700 tl ile 1500 tl arsı bütçe ayracagım bir türlü karar veremedim

ekranı olan veya akıllı tlfonlarla görüntü verebilen Multikopter öneriniz varmı ?

açıkcası hiç deneyimim yok daha basit olanlardanmı başlamam gerekiyor önerilerinizi bekliyorum

wmaraci
reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Valla görselini ekledigin drone nin videosunu izlemiştim güzeldi ama pahalı tabiki
Özellikle havada kalma süresini hesap et yedek batarya takma durumu oluyor mu araştır 100 150 mt yükseklik ideal oluyor
jamyo

kişi bu mesajı beğendi.

HknCOLAK HknCOLAK www.hakancolak.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Muhasebe, Blogger
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ç**
  • Mesajlar 874
  • Beğeniler 84 / 394
  • Ticaret 0, (%0)
Şu makinelere benimde merakım var ama hakikaten çok pahalılar şuan.

www.hakancolak.com

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Phantom'un eski modellerine hiç bulaşma hocam. 10-15 dakikada şarjı bitiyor. Birde cep telefonu kontrolü (Iphone gerekli), video transmitter (ayrı alacaksın), kumandası yetersiz (trainer çıkışlı bir futaba gerekli en az 400 lira), stabilite sorunları var. 1000 liraya imkansıza yakın. En mantıklısı ve ucuz olanı Phantom 2 almak. Herşeyi içinde 2500 lira. Ama elinde Iphone telefon, bir tane aksiyon kamerası varsa Karaköy'e gidip el yapımı olanlarını 500-600e alabilirsin. Yada bir mühendise yaptırabilirsin. Devreleri 150-200e satılıyor (stabilizasyon, gps modülü ve video transmitter dahil). 4 tane servo motor ve alimünyum parçaları toplayarak birleştirtebilirsin.
Birde yüksek irtifa istiyorsan wireless anten takman gerekir kumandaya. Video transmitter için de bir tane gerekir. Yedek lipo pil de gerekir.
Tabii bunları işini orta seviyede yapacaksan yazıyorum. Amaç eğlenceyse, içinde kamerası olan herhangi birini alıp geçebilirsin.
jamyo

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

jamyo jamyo Google Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Google Adwords Reklam Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 45 / 51
  • Ticaret 18, (%100)

PHPacemisi adlı üyeden alıntı

Phantom'un eski modellerine hiç bulaşma hocam. 10-15 dakikada şarjı bitiyor. Birde cep telefonu kontrolü (Iphone gerekli), video transmitter (ayrı alacaksın), kumandası yetersiz (trainer çıkışlı bir futaba gerekli en az 400 lira), stabilite sorunları var. 1000 liraya imkansıza yakın. En mantıklısı ve ucuz olanı Phantom 2 almak. Herşeyi içinde 2500 lira. Ama elinde Iphone telefon, bir tane aksiyon kamerası varsa Karaköy'e gidip el yapımı olanlarını 500-600e alabilirsin. Yada bir mühendise yaptırabilirsin. Devreleri 150-200e satılıyor (stabilizasyon, gps modülü ve video transmitter dahil). 4 tane servo motor ve alimünyum parçaları toplayarak birleştirtebilirsin.
Birde yüksek irtifa istiyorsan wireless anten takman gerekir kumandaya. Video transmitter için de bir tane gerekir. Yedek lipo pil de gerekir.
Tabii bunları işini orta seviyede yapacaksan yazıyorum. Amaç eğlenceyse, içinde kamerası olan herhangi birini alıp geçebilirsin.

Toplatmak en iyisi ozaman orta seviyenin üstünde olsun istiyorum iyi bir multikoper için toplama önerileriniz varsa iyi olur
Motor
Kumanda
Vs

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Ben eskiden zevkine uğraşıyordum. Pil olarak model oyuncaklarda kullanılan lipo pil kullanılıyor. Motor olarak ise Servo motor lazım. Servo motorlar hızlandırılıp yavaşlatılabiliyor, kumandaya göre.
Kumanda ise mutlaka trainer çıkışlı olmalı. Trainer çıkışlarına sensörler, antenler, görüntü cihazları, başka kumandalar, bilgisayar vs bağlanabiliyor çünkü. Bu trainer çıkışına ayrı bir kumanda bağlanıp o kumandayla da kamera askısını hareket ettirebilirsin, bu çok önemli. Ayrıca kumandadan shutter kontrolü de yapılabilir. Beğendiğin anda fotoğraf çekersin.

Eğer İstanbul'da yaşıyorsan Kadıköy'de Yazıcıoğlu İş Hanı'nda Blue2000 diye bir mağaza var, onun yanında da Hobby RC mağazası var.(Ziraat Bankası tarafından girince giriş katında) Orada her türlü aleti toplattırabilir, yaptırabilirsin. Karaköy elektronikçiler pasajında ise (Tünel işletmeciliğinin hemen yanında) hazır modellere bakarsın. Bunlar çıplak oluyor.

Eğer internetten araştırayım dersen www.melihkarakelle.com sitesine mutlaka gir. Ben şahsen oradan esinlenerek bulaştım. A4 kağıttan bile RC uçak yapan bir mühendisin sitesi. Orada birçok kullanım alanını ve malzemeleri bulabilirisin.

En iyisi yaptırmak. Zaten her türlü devresi, motoru malzemesi satılıyor. Senin istediğin özelliklere göre, boyuta göre yaptırırsın. En önemli kısım ise dediğim gibi kumanda ve anten. Hem aletin uçuş mesafesi, hem video ve sesin gönderim mesafesi için iyi bir kumanda ve anten şart. Bu kumandalar için evdeki wireless antenler gibi panel anten yapıyorlar. 1-2 kilometreye kadar kontrol imkanı sağlıyor.

Ek Olarak: Mesela bu örnek.
http://www.melihkarakelle.com/mq-200-mikro-quadrokopter.html
Bu insana da danışabilirsin yapım aşamasında. Ben çok mail atıp bilgi almıştım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al