wmaraci reklam
lidertakipci

Mega Holding

16 Mesajlar 3.535 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Titan skandalını hatırlatan yeni nesil saadet zinciri

TÜRKİYE’de ‘Mega Holding’ çatısı altında kurulan yeni nesil saadet zinciri, ‘web’ sitesi satarak piramit pazarlama sistemini uyguluyor. Son 6 ayda 35 bin kişiye 70 milyon liralık satış yapılan bu zincir için hukukçular ‘**************lık’ yorumu yaparken, şirket yetkilileri ise web sitesi sattıklarını vurguluyor.
TÜRKİYE’nin 90’lı yıllarda Kenan Şeranoğlu’nun kurduğu ‘Titan’ ile tanıştığı ‘saadet zinciri’ bu kez internet üzerinden ortaya çıktı. Hong Kong merkezli bir şirketin en güçlü ağı Türkiye’de faaliyete geçti. Ortada ‘ürün’ olarak satılan bir web sitesi var. Ancak piyasanın dört katı bir fiyata. Ağa dahil olan kişiye, web sitesinden çok, kuracağı pazarlama ağı sayesinde nasıl para kazanacağı anlatılıyor. Ürün, yeni müşterilere satıldıkça yukarıdan aşağıya herkes para kazanıyor. Son 6 ayda 35 bin kişiye 70 milyon liralık ürün satıldı.

DÖRT KAT PAHALI

HUKUKTA YERİ YOK

YENİ Türk Ticaret Kanunu’nun mimarlarından Prof. Dr. Ünal Tekinalp ise, uygulanan sistem için “Bu hileli bir pratik ve bir uygulama… Ticaret Hukuku’nda bunun hiçbir yeri yok. Bu bir çeşit **************lık” yorumunda bulundu. Av. Çağrı Çetin ise, ürün olarak gösterilen web sitesi satışının ticari maske oluşturma amacı taşıdığı iddiasında bulunarak “Piramit bir sistem şeklinde, saadet zinciri faaliyeti içerisinde olanlar nitelikli **************lık suçu işliyor. Piramit satış sisteminde belli bir ürün satışı söz konusuyken saadet zincirleri ise işleyişlerini sadece para akışıyla sağlıyor. Bu işleyiş **************lık suçunun unsurlarını oluşmasına zemin hazırlıyor. Bilişim sistemlerini kullanmak suretiyle suçun gerçekleşmesi **************lık suçunun nitelikli halinin oluşturur” dedi.

Kaynak : http://cep.hurriyet.com.tr/detay/25506601
aeSahin

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
bunun hakkında herkesi uyardım ama adamlar beni dinlememekte ısrar etti. Kulaklarına fısıldadıkları -zengin olacaksın zengiiinnnnn- kelimeleri benim söylediklerimi tıkadı diye düşünüyorum. Yoksa akıl karı değil 900 avro vermek böyle hava satan bir firmaya. Adama soruyorum siteden ne kadar kazanacaksın. Susuyor adam. İşe altına şöyle iki eleman bul rahatsın böyle iki eleman bul rahatsın e onlarda bulacak zaten vs vs. Adamlar üyelikten iki bin küsur lirayı götürecek adamında diline bir kaşık bal çalacaklar oh para geliyo diye sevinecek bizim bilmemne tayfası da.
Malcolm X

kişi bu mesajı beğendi.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Arkadaşım tavsiye etmişti fakat hiç oralı olmamıştım, bu da her hangi bir arkadaşın mega holding denilen şirketle yaptığı görüşmeden bir yazı.:)

hayatımdan 1 saatimin çalınmasına sebep olmuştur adı holding olan 3. hatta varsa 4. 5. sınıf liseli sevişkenlerin takıldığı kenar kafelerde sunum yapan sözde holding

şöyle ki;
yaklaşık bir yıldır tanıdığım matbaa işi ile ilgilenen orta yaşın üzerinde fakat bir o kadar girişimci bir abimin yoğun ısrarları ile "tamam abi görüşelim" dedim.

buluştuğumuz kafeyi tarif edeyim biraz. bilenler bilir adana'da çakmak caddesinde ki çakmak plazanın arkasında küçük büyük kafelerin, türkü barların bulunduğu bir sokak vardır. hapçının da, esrarcısının da, yalnız birisi görünce gasp için yeltenenlerinde ve bilumum pisliğin bulunduğu 50-100 metrelik bir sokak vardır. o sokağın bir ucundan diğer ucuna kadar sevişmek için ev bulamayanların ve hatta "lan gel de şurda bir sevişip evlere dağılalım" diyen gençlerin uğrak verdiği kafelerin en sevişmeye müsait olanında randevulaştık. (adresi verdiklerinde s*****seler bari diye içimden geçirmedim değil)

neyse sözün kısası dicem söz için nefes alamıyoruz kafede sıcaktan. bizim yaşı kemale ermeye yaklaşmış abimiz söze girdi sonunda. bak şimdi biz yeni bir işe giriyoruz çok karlı ve bu işin içinde seninde bulunmanı istiyoruz ben özellikle arkadaşa tavsiye ettim seni. "eeee" bak şimdi sana küçük bir sunum yapacaz. "e yapın abi"

sunum;
100 tl ye satılan tablette yükledikleri, hayatımda gördüğüm en berbat sunum dosyasını açtı arkadaş. "bu arada sunumu açmadan lütfen telefonunu sessize alır mısın, çünkü hayatının belki de şuan dönüm noktası olacak." (allahım sana geliyoruz.) saygısızlık olmasın kapadım telefonu.

web ile ilgilendiğimi öğrenmiş. yılda ne kadar kazanıyorsun "şu kadar" bir bu kadar daha kazanmak istemez misin? (trilyon kazansam bir bu kadar daha dicek **** o modda)

holding yetkilileri gemi ile okyanus turu yapıyormuş, "bak şu dünya haritasında gördüğün kırmızı alanların hepsinde varız. ben de hafta sonu siirt'e gidecem (bak bak siirt' e gidecek, okyanusta turlar malezya' da seminerler, bizim eleman da siirt'e gidiyor yüzüne vurmadım, o kadar acımasız değilim allahtan.)

(bu arada sırtımdan akan ter damlası *** çatalımdan biraz daha aşağıya doğru yolunu bulmakta.)

+arkadaşım bu saadet zincirinden pek de farklı değil sen de zeki adamsın bunun farkındasın dimi. (diye sormuş bulundum. yeni hamle geliyor)
-saadet zincirinde ürün alamıyorsun sadece insanlardan para alıyorsun o legal değil. biz ürün veriyoruz
+ ne veriyorsunuz
-(kendinden çok emin arkadaş) malezya' da yeni bir datacenter kurduk evet burda barındırman için bir web sitesi verecez size, sınırsız mail, 2gb alan ve tasarım ücreti almicaz.
(bunun piyasa bedeli tasarımı geç en kral yerde yıllık 50 tl)
+sistemi göreyim arkadaşım nasıl siteymiş (zaten tüm film burda koptu)
+dostum sen son sistem web sitesi demişsin ama bu bildiğin wordpress (evet *** son sistem dediği site wp yuh ***.)
-(pişkinliğe gel) hazır olarak kurulan daha iyi bir sistem var mı?
-biz joomla ve drupal de veriyoruz isteyene (e yuh ***, çevir kazı yanmasın)
+e sistemimiz diyordun ama bunlar herkes için en erişilebilir olanları.

cahilliğin mi diyim, uyanık davranmaya çalışman mı diyim bilemedim. buraya dikkat
+dostum server malezya' da demiştin ama whois sorgularında bu site tr' de görünüyor
-benim ki henüz yönlenmedi heralde (bak bak *** çok teknik konuşuyor)
+e bu site de henüz yönlenmemiş tr görünüyor. hangisi malezya'da
+e dostum bu da tr

(akabinde garson boş bardakları almak için gelip konuyu dağıttı. anlaşmalı mıdır nedir ***. ben garson dedim siz inanmayın bildiğin tinerci lan.)

-tüm bu imkanlarla birlikte aramıza katılmanın bedeli 750 tl + kdv
+(ooo çok iyiymiş hemen katılayım dememi bekliyordu heralde ****. sanki 1 tl demiş gibi sırıtması yok mu. kesinlikle bir süre durup suratın aşağı düşüşünü izleyin derim :)

durumu özetleyecek olursak,
ne kadar üye bulursan o kadar para kazanırsın
(aslında, ne kadar üye toplarsan o kadar çok para kazanacaz onların üstünden ve onların yeni üyelerinden)

küçük yaşta emekli olup 100 milyarlar kazanma ihtimalin çok yüksek
(o parayı kazanma şansınız ne kadar yüksek siz düşünün, işin tanımından)

iyi olursan yakında yurtdışı turlarına seni çağırırlar
(e uyuzların başkanı, millet okyanusta geziyor sen niye siirt' e, van' a gidiyorsun)

açıkçası yaş ortalaması 22-23 civarında olan hiç bir işte tutunamış, lüksten uzak ama bir o kadar da lükse meraklı, paraya tapan gençler için hazırlanmış tuzaktan başka birşey değil.

bizim orta yaş üstü abi de bu sınıfta, beyin o kadarmış çünkü zorlamadım.

açıkcası hayal tüccarlığı yapmaktan başka birşey değil. aman diyim arkadaşlar bulaşmayın. yada bulaşın lan gidin dinleyin bir saat, değişiklik olsun :)
aeSahin mcr4pisback

kişi bu mesajı beğendi.

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Mega'da aktif çok arkadaşım var. Gerçekten insana çok şey katıyor. Öncesi ve sonrasını gözlemlediğim kadarıyla;
- Mübalağayı,
- Kelime israfını,
- Bol keseden atmayı,
kazandırıyorlar insanlara.

Web ile ilgim yokmuş gibi görünüp sohbet ettiğimde, bir ömür yüzümü güldürmeye yetecek kadar saçmalık işittim.

Çevirimiçi profillerinde "Mega Holdings'te Girişimci" yazmalarından anlayabilirsiniz ne tür bir kafa yaşadıklarını.

Parallels'te kopyala-yapıştır yapınca web sitesi yaptıklarını, zincire birkaç kurban daha ekleyip girişimci olduklarını sanıyorlar.

Bir de kazancı somutlaştırmak adına zincirin üstündeki adamları referans göstermezler mi :D

Vasıfsızların vasıfsızı bunlar.

@Bean Love getLove()
wmaraci
wmaraci

LeventC LeventC WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 235
  • Beğeniler 28 / 44
  • Ticaret 0, (%0)
Birçok arkadaşım girdi ama sadece biri iyi paralar kazandı. Artık şansı yaver mi gitti bilmiyorum. Diğerleri bıraktı zaten. Başlarda giren arkadaşlar zengin olacakları hayaliyle yaşıyorlardı ama öyle olmadı. Kimse dandik bir site için o kadar para vermez.Çoğu da adsoyad şeklinde alan adı alıyor. Ne diyeyim kazanan illaki vardır ama bunlar parmakla sayılabilir anca. Kendi paralarını çıkartana kadar akla karayı seçiyorlar. Bu arada iki seminer yapıp onlardan da para alıyorlar gariplerimden.

mcr4pisback mcr4pisback Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Seo&Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad K** B**
  • Mesajlar 214
  • Beğeniler 23 / 61
  • Ticaret 7, (%100)
Pardon Ama millet de gerizekalı böyle işler dururken gidip alnının teriyle ekmek kazanıyor değil mi ? Anlamadığım şey insanlar para diyince neden bukadar aptallaşıp böyle saçmalıklara inanıyor. Yazık işte böyle insanlar yüzünden teknolojimize güven yok.

ziyakgul ziyakgul Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Z** A**
  • Mesajlar 260
  • Beğeniler 36 / 59
  • Ticaret 0, (%0)
Millete gün içerisinde internette veya sokakta öyle abartılı reklamlar gösteriyorlar ki. Hemen zengin olabileceğini sanıyorlar.

TranceRave TranceRave öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 11.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 39
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
yakın bir arkadaşım davet etti fakat kabul etmedim kendisi çok inanmış bu olaya liseden bir ortak arkadaşımız sayesinde okuduğu üniversitede tesadüfen karşılaşıp bu işin içine girmiş onu bu işe sokan arkadaşın aylık 4000-5000 geliri varmış söylediğine göre bilmiyorum ne kadar doğru ne kadar gerçek. çocuğun gözü önünde canlı bir örnek olunca inanmışsa demek ki.

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Bu aralar bana da davet geliyor. İnsanları kandırıp bu kadar fazla bir fiyata kazıklamanın ne manası var? Yok gitmeyeceğim işte bu işe de başlamayacağım.

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

Durotan Durotan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek 3D Sanatçı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad F** T**
  • Mesajlar 1676
  • Beğeniler 204 / 340
  • Ticaret 2, (%100)
Daha az önceye kadar bu mega holding olayını da bilmiyordum.

15-20 dakika önce bir ilkokul arkadaşımdan bu konuda mesajlar aldım. Çocuk başta nasılsın, nabıyorsun diye muhabbete girdi. Sonra işte bir iş var falan çok iyi paralar kazanıyoruz muhabbetleri.

Sonra herhalde dedim hesabı hacklendi de birileri bunun adına mesaj atıyor. Sonra onun olup olmadığını anlamak için başka bir ilkokul arkadaşımın hangi okula gittiğini biliyor musun diye ona sordum, o da bilmiyorum sorarım dedi.

Sonra bu sorduğum arkadaşıma mesaj attım o dedi bana. İşte bana da aynısını dedi falan. Mega holdingmiş olay deyince internette biraz araştırdım, saçma sapan bir sistem olduğunu öğrendim.

Aman diyim arkadaşlar, ilkokul - lise arkadaşlarınızdan falan alacağınız bu tür "çok iyi iş var, para çok var" içerikli iş tekliflerine kanmayın.

Ben diyorum üniversite okumam lazım, adam diyor bu işte para var. Okulu bıraktım. Okumak para kazandırmıyor... Neyin kafasıysa..

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al