KültürlüPenguen adlı üyeden alıntı

Şimdi bir wm olarak nasıl IE dersin diyeceksiniz ama bana nedense IE daha mantıklı geliyor.

Çünkü Microsoft'un kendi tarayıcısı.Sistemi en iyi onlar bilecektir muhakkak.En iyi performansın onda olacağını düşünüyorum.

Bu sözüne katılmıyorum. Diyelim ki sistemi en iyi Microsoft biliyor. Peki neden kendi sistemi için antivirüs programı hazırlıyor? Senin düşüncene göre, sistemi iyi bildiği için ona göre bir sistem hazırlaması gerekir. Sisteminin bunun için yeterli olmadığını bildiği için antivirüs çıkarıyor.

Çoğunlukla GNU/Linux dağıtımı kullandığım için tarayıcı tercihimi daha çok Chrome ve Chromium ikilisinden yana kullanıyorum. Windows'a geçtiğimde de Chrome ve Opera'yı tercih ediyorum.

Eskiden sürekli Firefox kullanırdım. Herkese de önerirdim. Fakat senin de dediğin gibi rami fazla kullanıyor. Bu arada şunu da yeri gelmişken belirteyim. GNU/Linux dağıtımlarında Firefox, Windows'taki Firefox'a göre daha hızlı çalışıyor. Gerçi hala yeterli değil.

Firefox'un en ilgi çekici yanı kuşkusuz eklenti desteği. Bir çok kişinin de bu yüzden Firefox kullandığını tahmin ediyorum.