wmaraci reklam

Putin: Çok ciddi sonuçları olacak

78 Mesajlar 8.633 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1150
  • Ticaret 1, (%100)

darkthepro adlı üyeden alıntı

Rusya Türkiyeden et alımlarını durdurmuş , turizim şirketlerin hepsine türkiyeye olan gezilerin kesinlikle iptali gerçekleşmiş, rus vatandajlarını geri çekmek içinde uçaklar yollanmış , ortak projeler tekrar değerlendirilecekmiş

Et dediğin topu topu 15-20milyon dolarlık falan. Hatta yurtdışına gitmezse belki et fiyatları ucuzlar Türkiye'de. Bi turizm etkiler Türkiye'yi.

Doğalgazı'da kesmezler. Yemez. Türkiyeden nereden baksan 30-50 milyar dolar akıyor doğalgaza. Zaten ekonomik krizde Rusya. Doğalgazı kesmesi iki tarafı da aşırı olumsuz etkiler.

Ortak projeler olarak da pek fazla şey yok.

Şu an Rusya Türkiye'ye verebileceği en büyük zararı verdi. "IŞİD'den petrol alıyor Türkiye" dedi. Önceki konuşmasında da G20 üyeleri destekliyor demişti. Adam şu an NATO'nun ve Türkiye'nin prestijini sarstı.

wmaraci
reklam

fatihclkl fatihclkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro Düşüncelerine saygı duyuyorum.Her ne olursan ol beni ilgilendirmez.Senin nasıl düşüncelerini özgür bir şekilde ifade edebildiğin gibi, sadece rahatsız olduğum bir duruma tepki gösterdim.Ayrıca senin tartışma oluşturmana lafım yok.Belirttim yukarda neden rahatsız olduğumu.Din ve ırk'a yönelik göndermeler yaptığımı nerden çıkardın:)

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

Kakarotto adlı üyeden alıntı

Et dediğin topu topu 15-20milyon dolarlık falan. Hatta yurtdışına gitmezse belki et fiyatları ucuzlar Türkiye'de. Bi turizm etkiler Türkiye'yi.

Doğalgazı'da kesmezler. Yemez. Türkiyeden nereden baksan 30-50 milyar dolar akıyor doğalgaza. Zaten ekonomik krizde Rusya. Doğalgazı kesmesi iki tarafı da aşırı olumsuz etkiler.

Ortak projeler olarak da pek fazla şey yok.

Şu an Rusya Türkiye'ye verebileceği en büyük zararı verdi. "IŞİD'den petrol alıyor Türkiye" dedi. Önceki konuşmasında da G20 üyeleri destekliyor demişti. Adam şu an NATO'nun ve Türkiye'nin prestijini sarstı.

yok hocam zannetmiyorum ama olursa umarım olur zamanında angusta getirdiler ama nafile, doğal gazı kesme olmaz fakat anlaşma bittiğinde daha pahalıya satabilirler , ortak projede savunma anlaşmaları, nükleer santral var en basitinden ne olur pek bir fikrim yok

fatihclkl adlı üyeden alıntı

darkthepro Düşüncelerine saygı duyuyorum.Her ne olursan ol beni ilgilendirmez.Senin nasıl düşüncelerini özgür bir şekilde ifade edebildiğin gibi, sadece rahatsız olduğum bir duruma tepki gösterdim.Ayrıca senin tartışma oluşturmana lafım yok.Belirttim yukarda neden rahatsız olduğumu.Din ve ırk'a yönelik göndermeler yaptığımı nerden çıkardın:)

dostum ülkemi yerden yere vurduğumu söylemişsin onu geçtim imamın sözünü alıp cahil demişsin daha ne olsun

pierre91 pierre91 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Öğrenci, Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 162
  • Beğeniler 8 / 34
  • Ticaret 1, (%100)
İçimizdeki ruslar da ortaya çıkmış
isousluer cokobo

kişi bu mesajı beğendi.

Cubbeliahmetsohbetleri.com
Söylerken alim gibi, amel ederken cahil gibiyiz.
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
artık yeter bunca yıldır yapmadıklar kalmadı çok olmaya başlamışlardı. Türk'ün sabrını kimse olçmaya kalkmaz bidaha

fatihclkl fatihclkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)
darkthepro Irkçılığın sözlük anlamına bakmanı tavsiye ederim.İmam olması dini ima ettiğim anlamına gelmez.Dinle alakalı ben sana herhangi bir cümle dahi kurmamışım.Cahil demek haddime değil.Sadece senin düşüncelerinin kendince ne kadar üstün olduğu belirttim.Bu konu hakkında daha yorum yapmak istemiyorum.

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)

fatihclkl adlı üyeden alıntı

darkthepro Irkçılığın sözlük anlamına bakmanı tavsiye ederim.İmam olması dini ima ettiğim anlamına gelmez.Dinle alakalı ben sana herhangi bir cümle dahi kurmamışım.Cahil demek haddime değil.Sadece senin düşüncelerinin kendince ne kadar üstün olduğu belirttim.Bu konu hakkında daha yorum yapmak istemiyorum.

ırkçılık her zaman biyolojik olarak mana edilen bir konu değildir bu konu kültürel olarakta insanların üzerinde yapılabilir ki bir kaç yorumunuzla her yöne çekilebilecek durumda neyse bir şey diyemem belki siz beni anlamadınız yada ben sizi belkide yanlış anlattık yinede herkese mesaj ulaştı buda benden gelsin o zaman iyi forumlar

fatihclkl

kişi bu mesajı beğendi.

junior junior WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 106
  • Beğeniler 50 / 27
  • Ticaret 1, (%0)
Gecen bu isidden petrol konusunu genc bakista guvenlik uzmani anlatmisti. İsidden petrol almaya kalksak hergub binlerce tirin ulkeye girmesi gerekir diye sadece bir bolgeden girebilir. Teknoloji elinde dedi, iraka giden tirlari rus ucaklariyla bombalamasini gosterdi boyle olur diye. Varsa boyle akis sinira girmeden bombalasin gostersin.

Rusyanin olayi bok atmaktan baska birsey degil.

Dunya uzerinde buyuk ulkeler arasi bir savasin cikmasi da o kadar kolay isler degil. Yukarida denilmis tum ulkeler bir sekilde ekonomik olarak birbirine bagli.

Olabilecek tek sey kinamak ya da tazminat davasi otesi yok.

Sanarsin turk jeti gitti moskovaya kremlin sarayini vurdu.

Rusyanin yapabilecegi tek sey var pkk'yi besleyip uzerimize salmak

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)

cokobo adlı üyeden alıntı

Şu lafı etmeniz çok komiğime gidiyor.Yeni nesilin böyle yetişmesi kadar acı birşey yok.Daha birbirinize olan güveninizi kaybetmişsiniz.Herkes ilk önce ailesini korumak ister bunun tek yolu vardır vatanını korumak ayrıca vatan sevgisinin bittiğini hissediyorum böyle yazılanlardan.Herşeyi gırgır yapıp bordo klavyeli gibi dalga geçenler daha askerliğin ne olduğunu bilmeyen insanlar bana göre.Dediğimi yanlış anlama belki sen böyle değilsindir ama tavrın hiç hoş değil.Sen bordo klavyeni alıp evinde oturabilirsin ama bu vatan için canını vermeyi dünyaya geldiğimizde kulağımıza fısıldarlar bizim.Tekrar kusura bakma bu tavrın hiç hoş değil kendini bu yönde değiştirmelisin.

Siz beni yanlış anlamışsınız, benim burada yazmak istediğim şu gibi bir olaydan bile bir sürü kişi savaş çıkardı. Eğer o yazdığımın tamamını okursanız zaten savaş gibi bir ihtimalin olamayacağını yazdım ki, bunu dünya da hiçbir ülke göze alamaz. Bugün de zaten Rus dışişleri bakanı bunu açıkladı. Benim en başta yazdığım ifade ise sonradan yazdıklarım için ironik bir eleştiri niteliğindedir. Benim vatan sevgim emin olun gayet yerinde, millet facebook, twitter vs. ile uğraşırken bu mecralardan gaza gelip sağa sola saldırırken ben yıllardır Türk Tarihi ve dünya üzerinde ki savaşlar konusunda araştırmalar yapıp, bol bol okuyorum. O belirttiğim ifade sadece internette gördüğü yazılara vs. bakarak ülkeyi savaşa sokmaya hazır kişilere ki, o kişiler daha savaşın ne olduğunu sonuçlarının ne olacağını bilmezler, savaş çıksa ülkeyi ilk terk edecek kişilerdir. Elbette görev geldiğinde bu vatan için seve seve her yere gideriz ama bilin ki cephe savaşları 100 yıl öncede kaldı. Şuan da dünya üzerinde 20 civarında ülkede binlerce km menzilli füzeler var zaten. Örneğin Rusya geçtiğimiz günlerde Hazar Denizi üzerinden Suriye'de ki hedefleri vuruyor ki, söylendiği gibi bir savaş durumu vs. olsa İstanbul birkaç saatte dümdüz bir harabeye bile dönebilir, bu sadece bir örnek. Dünya üzerinde bu teknolojide füzelere/nükleer başlıklara sahip 20 civarında ülke var zaten ve bizim ne yazık ki bu tip saldırı araçlarına karşı savunma sistemimiz yok. Yani hocam bir gün böyle bir durum olur ve biz görev için şehirlerimizi terk edip görevlendirildiğimiz yere yola çıkabiliriz, ancak daha birliğimize varmadan geride bıraktığımız şehirler dümdüz olabilir. Siz benim önceki yazdığım tüm yorumu okursanız zaten Rus uçağının düşürülmesini doğru bir karar olarak gördüğümü söyledim, hatta bir daha olursa yine düşürülmeli ancak ortalarda savaş çığırtkanlığı yapılmamalı, benim tepkim buna. Bu ülkede 80.000.000 kişi var, kaç tanesi gerçek bir savaşa tanık oldu? Ülkede gerçek bir savaşı yaşayan kişi sayısı belkide bir elin parmaklarını geçmez ama konu buradan klavye başında yazmaya gelince herkes komando kesiliyor. Keşke yorumumun belli bir alanına değilde tümüne yoğunlaşıp vermek istediğim mesajı anlayıp ona göre eleştirilerinizi belirtseydiniz daha iyi olabilirdi, çünkü sadece yazımın bir bölümünü alıp asıl vermek istediğim mesajı yansıtmayan bir bölümü aktarıp burada insanlar önüne yem atıyorsunuz. Alıntıladığınız kısımdan benim vurgulamak istediğim mesajı siz yanlış anlamışsınız ama yanlış anlasanız bile bu cümleden bile birinin vatan sevgisi veya yetiştiriliş şekli hakkında yorumda bulunamazsınız, bu hakkı hiçbir yerden alamazsınız.

cokobo cokobo To Be or Not To Be Kullanıcı
  • Üyelik 12.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Telekom&Bilişim
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 180
  • Beğeniler 12 / 27
  • Ticaret 8, (%75)
burakisci ''birinin vatan sevgisi veya yetiştiriliş şekli hakkında yorumda bulunamazsınız, bu hakkı hiçbir yerden alamazsınız.''

ben işte bu lafınızı size anlatmaya çalıştım.Herkes olasılıkları veya olacakları hayal edip tahmin ve görüşlerini söylemekte özgürdür.Bordo klavyeli derken sizde ''birinin vatan sevgisi veya yetiştiriliş şekli hakkında yorumda bulunamazsınız, bu hakkı hiçbir yerden alamazsınız.''

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al