freelance iş ilanları

Samsung S3 almayı düşünenler dikkat!

22 Mesajlar 5.142 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
Samsung'un satış rekorları kıran akıllı telefonu Galaxy S3'ün, büyük miktarda olmasa da bazı kullanıcılar tarafından ani kullanım dışı kalma sorunları yaşadığı rapor ediliyor.

XDA ve Reddit'te yüzlerce kullanıcı durumu belirtir yorumlar yapıyor. Sorun cihazın aniden kapanması ve kullanım dışı kalması şeklinde ortaya çıkıyor. Ancak şimdiye kadar kesin nedeni anlaşılamadı.

Bazı geliştiriciler anakart yanmasına dikkat çekerken, bazıları da NAND belleğin bozulduğunu düşünüyor. Samsung ise konudan haberdar ve root edilmiş olsun olmasın anakart değişimini garanti kapsamında yapıyor. Ancak eğer NAND arızası varsa sorunun tekrar ortaya çıkabileceği belirtiliyor.

http://www.donanimhaber.com/cep-telefonu-diger/haberleri/Bazi-Galaxy-S3-modellerinde-ani-kullanim-disi-kalma-sorunu-ortaya-cikmaya-basladi--.htm

İşin özü zamanla oluşan bir hata olduğundan tüm Samsung S3 telefonlar risk altında. Telefon almayı düşünenler buna dikkat etsin.

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Kısacası bilmediğiniz, tanımadığınız S3'ü almayın desek daha doğru olur (ikinci el büyük oranda tabi) :) + Her S3'te böyle olacak diye birşey de yok tabi.

Benzer sorunlar yeni alınan iPhone'da da oluyor(muş).

phatgit phatgit WordPress Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek WordPress
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 1345
  • Beğeniler 294 / 385
  • Ticaret 21, (%100)
Ben alsam kesin böyle şeyler beni bulur.
mujdatsayar EsiN

kişi bu mesajı beğendi.

Zargana Zargana WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad Y** U**
  • Mesajlar 994
  • Beğeniler 9 / 303
  • Ticaret 11, (%100)
İkinci el değeri çok düşecektir şimdi S3'ün. Çünkü kronik bir sorun ve şahsen 100 TL'den bile verseler bu haberden sonra almaya cesaret edemem.
melankolia

kişi bu mesajı beğendi.

Ne ekersen onu biçersin
wmaraci
wmaraci

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Zargana adlı üyeden alıntı

İkinci el değeri çok düşecektir şimdi S3'ün. Çünkü kronik bir sorun ve şahsen 100 TL'den bile verseler bu haberden sonra almaya cesaret edemem.

İkinci el alacaksanız dediğim gibi tanıdığınız telefonu almanızda fayda var. Örneğin arkadaşınız sıfır almıştır, bildiğiniz telefondur öyle alırsınız yani. :) Her telefonda da olmaz bu tür sorunlar.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)
Böyle bir haberin yayılması s3ün kalitesini düşürmeye yönelik bir girişim gibi geldi 1 aydır s3 kullanıyorum jelly bean yükledim son sürümü ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor hiç kapanma yapmadı ayrıca şarjıda çok uzun gidiyor.

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)

phatgit adlı üyeden alıntı

Ben alsam kesin böyle şeyler beni bulur.

Aynı düşüncelerdeyim :)

Ek Olarak:

AcidBunny adlı üyeden alıntı

Böyle bir haberin yayılması s3ün kalitesini düşürmeye yönelik bir girişim gibi geldi 1 aydır s3 kullanıyorum jelly bean yükledim son sürümü ve sorunsuz bir şekilde çalışıyor hiç kapanma yapmadı ayrıca şarjıda çok uzun gidiyor.

hocam bende aymayı düşünüyorum da jean bean ne demek ayrıca o telefonu önerir misin YOKSA S2 Mİ S3 mü dersin s3'ün diğer telefonlardan ayıran özelliği nedir.

www.mujdatsayar.com

• Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

mujdatsayar adlı üyeden alıntı

Aynı düşüncelerdeyim :)

Ek Olarak:

hocam bende aymayı düşünüyorum da jean bean ne demek ayrıca o telefonu önerir misin YOKSA S2 Mİ S3 mü dersin s3'ün diğer telefonlardan ayıran özelliği nedir.

Hızlı güzel bir telefon istiyorsanız s3 almanızı tavsiye ederim google chrome indirdikten sonra harika bir şekilde sanki bilgisayardamışınız gibi gezebiliyorsunuz internette ayrıca şarjıda bütün gün kullandım internet mesaj yaparak ertesine güne takmayı unutmuşum sabah baktığımda %45 sarjı kalmıştı yani çok yemiyor.
Jelly Bean ise samsung için android sürümünü en yüksek seviyeye çıkarıyor şuan benim 4.1.1 android sürümüm telefonu hızlandırıyor eksikleri siliyor görev yöneticisindeki görünebilir olan ram artıyor yeni widgetler geliyor. bildirim menüsü değişiyor, mesajlara arka plan ekleyebiliyoruz benim gözlemlediklerim bunlar s3 alacaklara 0 almalarını öneriyorum.
mujdatsayar

kişi bu mesajı beğendi.

mujdatsayar mujdatsayar M.Kemal Atatürk Kullanıcı
  • Üyelik 04.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Grafik tasarım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1285
  • Beğeniler 452 / 308
  • Ticaret 0, (%0)

AcidBunny adlı üyeden alıntı

Hızlı güzel bir telefon istiyorsanız s3 almanızı tavsiye ederim google chrome indirdikten sonra harika bir şekilde sanki bilgisayardamışınız gibi gezebiliyorsunuz internette ayrıca şarjıda bütün gün kullandım internet mesaj yaparak ertesine güne takmayı unutmuşum sabah baktığımda %45 sarjı kalmıştı yani çok yemiyor.
Jelly Bean ise samsung için android sürümünü en yüksek seviyeye çıkarıyor şuan benim 4.1.1 android sürümüm telefonu hızlandırıyor eksikleri siliyor görev yöneticisindeki görünebilir olan ram artıyor yeni widgetler geliyor. bildirim menüsü değişiyor, mesajlara arka plan ekleyebiliyoruz benim gözlemlediklerim bunlar s3 alacaklara 0 almalarını öneriyorum.

Çok teşekkür ederim hocam benim 5800 nokia var bıktım ya yemin ederim bıktım bir program yüklemeye kalkarsın sertifika hatası verir aniden donar şarjı bir gün bile gitmez msj yazarkez donar sen yazarsın yazarsın o yazdıklarını 5 saniye sonra ekranda gösterir internetten youtube hariç video izlemezsin daha sayarımda sabah olur onun için artık nokia devri bitti benim için artık samsunga geçicem de iyice aratırdım birde kullanıcısından duyayım dedim ama içimi rahatlattın valla ama kaç paraki o 1700 tl diyorlar ama pahalı ya

www.mujdatsayar.com

• Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

mujdatsayar adlı üyeden alıntı

Çok teşekkür ederim hocam benim 5800 nokia var bıktım ya yemin ederim bıktım bir program yüklemeye kalkarsın sertifika hatası verir aniden donar şarjı bir gün bile gitmez msj yazarkez donar sen yazarsın yazarsın o yazdıklarını 5 saniye sonra ekranda gösterir internetten youtube hariç video izlemezsin daha sayarımda sabah olur onun için artık nokia devri bitti benim için artık samsunga geçicem de iyice aratırdım birde kullanıcısından duyayım dedim ama içimi rahatlattın valla ama kaç paraki o 1700 tl diyorlar ama pahalı ya

Ben 1400 liraya aldım aldığım yer tanıdıktı. Fakat bulabilirsiniz 1700 liradan aşağı fiyatlara.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al