lostyazilim

Soğukta Yiyecek Bulamayıp Ölüyorlar

16 Mesajlar 2.718 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)

B Ulusoy adlı üyeden alıntı

Bunun yazı/kışı olmaz evet ama kışın kar yağdığı için eşeleyip çöplerden vs. yiyecek bulamıyorlar ve soğukda sular donmuş durumda olduğu için suda bulamayabilirler. Balkonda 8-10 tane güvercin beslemekteyim. Yoz güvercinler için de balkonun üst tarafına yem/su vs. koyuyorum. Ama alışmaları kötü oluyor benim güvercinlerime hastalık bulaştırma ihtimalleri çok yüksek.

Hayvanlar açlıktan daha çok susuzluga hassastır yazın sıcağında hepimiz görmüşüzdür baygınlık gecirircesine susuzluktan yatan hayvanları kışın havaların soğuk olmasından dolayı pek su kaybı yaşamazlar.
O nedenle yazı kışı yok dedim.

wmaraci
reklam

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
geçenlerde bir tane pisicik sahıblendim :) soguktan donmak üzereyken bulmuştum besliyorum şuanda :)

hibestil hibestil Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 274
  • Beğeniler 16 / 111
  • Ticaret 0, (%0)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Özellikle köpeklere karşı bir ilgim var. Çıtır adında köpeğim var. Profil resmimde duruyor. Mahallemizdekiler biraz çağ dışı bu konuda. Sokak köpeklerine taş atıyorlar, vuruyorlar. Bir de geçenlerde gördüğüm, başı örtülü teyzenin şeytan taşlar gibi köpeğe taş atarken Allah-u Ekber deyişi yok mu. İçim cız etti. Küfür etmek geldi içimden ama değmez. Muhammed köpekleri sevmiyordu, kişisel görüş, her Müslüman o sevmedi diye sevmemek zorunda mı? Anlamıyorum.

Belli bir görüşteki insanların yaptıkları hatalardan dolayı tüm aynı görüşe sahip olanlar yada o görüş kötülenemez. Bu yapılan, kişinin kendi hatasıdır, kendi cahilliğidir. Hata o kişiye yüklenir, görüşe değil.

ilkayy ilkayy ucrmyslnmsmdstgmdeanldm Kullanıcı
  • Üyelik 21.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek N/A
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad İ** G**
  • Mesajlar 1439
  • Beğeniler 372 / 373
  • Ticaret 20, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Muhammed köpekleri sevmiyordu.

Bende hayvanları çok seviyorum bende böyle olayları gördükçe üzülüyorum fakat hocam şu attığın yorum olmadı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V efendimize Muhammed diye hitap etmen çok yanlış, yanlış bir kelime uyarmak istedim tartışma çıkarmaya niyetim yok.:)

wmaraci
wmaraci

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

Fou adlı üyeden alıntı

Bende hayvanları çok seviyorum bende böyle olayları gördükçe üzülüyorum fakat hocam şu attığın yorum olmadı Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed S.A.V efendimize Muhammed diye hitap etmen çok yanlış, yanlış bir kelime uyarmak istedim tartışma çıkarmaya niyetim yok.:)

İnanmadığım için. Yoksa kimseyi kırmak, aşağılamak değil niyetim. Benim peygamberim yok, hepsi bu. :)
Codeinteger

kişi bu mesajı beğendi.

Codeinteger Codeinteger Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 56 / E
  • Meslek php mysql yazılımcısı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** K**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 19 / 12
  • Ticaret 3, (%67)
Hayvanlara merhamet göstermeyen insana merhamet göstermezmiş ve zalim denir böylelerine, bu yüzden zalim olmayın arkadaşlar, ben her akşam artan yemeği kapı kenarına bir kap içine döküyorum kedi köpek acıkmış gelip yiyor.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al