lostyazilim

Soğukta Yiyecek Bulamayıp Ölüyorlar

16 Mesajlar 2.720 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

carlito1914 carlito1914 Grafiker Kullanıcı
  • Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)
Merhaba arkadaşlar bu donrucu havalarda sokakta yaşayan binlerce hayvan soğuktan donarak yada açlıktan yiyecek bulamadıkları için ölüyor.Lütfen sokakta gördüğünüz veya kapınıza gelen hayvanlara bir parça yiyecek birşeyler verin.Ben balkonuma kediler geldiği için süt ısıtıp koyuyorum.Yapılan iyilik söylenmez ama belki teşvik eder.Kaçmasın diye camdan çektim,malum artık insanoğluna güvenmek çok zor.

luxfm 0Derece Yunusemre

kişi bu mesajı beğendi.

"Gafasına göre takılan adam"
wmaraci
reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Hayvanlara karşı özel bir sevgi besliyorum içimde nedenini bilmiyorum. Her ay koca bir kedi ve köpek maması alırım. Her sabah kalktığımda yüzümü yıkar, mamalarını ve sularını kapıya koyar öyle çıkarım evden. Onlarda bu centilmenliğime karşılık olarak, sabah benimle birlikte sokağın başına kadar gelirler ve akşam ise sokağın başında yakalayıp eve kadar eşlik ediyorlar :)
carlito1914 skandeniz LeventPOLAT

kişi bu mesajı beğendi.

hackxien hackxien WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek İçerik Yöneticisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad K** C**
  • Mesajlar 265
  • Beğeniler 50 / 90
  • Ticaret 0, (%0)
evet ya bende çok üzülüyorum,hergün otobüse bindiğim durakta bir kedi var,yazık gelip sürtünüp duruyor,ilgi bekliyor,yiyecek istiyor,karnı aç.Ayıptır söylemesi bende geçen gün fırından puaca falan alıp vermiştim hayvancağıza.Sahip çıkmamaız lazım bu canlılara da.Sokakta yatan insanlara da aslında yardım etmemiz lazım ki şu şekilde,yetkili mercilere bildirerek geçici sığınmalarını sağlayacak yerlere yerleştiriyorlar bu soğuklarda,aş evleri falan var.Keşke herkes biraz duyarlı olabilse. :(
carlito1914 LeventPOLAT

kişi bu mesajı beğendi.

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)
Özellikle köpeklere karşı bir ilgim var. Çıtır adında köpeğim var. Profil resmimde duruyor. Mahallemizdekiler biraz çağ dışı bu konuda. Sokak köpeklerine taş atıyorlar, vuruyorlar. Bir de geçenlerde gördüğüm, başı örtülü teyzenin şeytan taşlar gibi köpeğe taş atarken Allah-u Ekber deyişi yok mu. İçim cız etti. Küfür etmek geldi içimden ama değmez. Muhammed köpekleri sevmiyordu, kişisel görüş, her Müslüman o sevmedi diye sevmemek zorunda mı? Anlamıyorum.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Özellikle köpeklere karşı bir ilgim var. Çıtır adında köpeğim var. Profil resmimde duruyor. Mahallemizdekiler biraz çağ dışı bu konuda. Sokak köpeklerine taş atıyorlar, vuruyorlar. Bir de geçenlerde gördüğüm, başı örtülü teyzenin şeytan taşlar gibi köpeğe taş atarken Allah-u Ekber deyişi yok mu. İçim cız etti. Küfür etmek geldi içimden ama değmez. Muhammed köpekleri sevmiyordu, kişisel görüş, her Müslüman o sevmedi diye sevmemek zorunda mı? Anlamıyorum.

Köpeğe taş atarken Allah-u Ekber demek ?

Onur89TR Onur89TR Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek .
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 2376
  • Beğeniler 704 / 791
  • Ticaret 1, (%100)

carlito1914 adlı üyeden alıntı

Köpeğe taş atarken Allah-u Ekber demek ?

Ben bizzat balkonda otururken şahit oldum buna. İnsanlık ölmüş dedirten bir olay, maalesef bizim insanımız bu konuda çok acımasız.

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)

Onur89TR adlı üyeden alıntı

Ben bizzat balkonda otururken şahit oldum buna. İnsanlık ölmüş dedirten bir olay, maalesef bizim insanımız bu konuda çok acımasız.

Sen o kişilere insan diyip yüceltme bence ;)

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
Mevsimlerin kışı varda yazı yokmu ?
Hayvanseverligin yazı kışı yoktur bu tarz hayvanlara yem su veren kişileri tebrik ediyorum özellikle yazın su verin.

Keşke belediyelerde sokak hayvanlarını kisirlaştirsa

Ama daha kötüsü bir hevesle evine Hayvan alıp bir kaç ay sonra sokağa atan insanlar yokmu onlar olmasa daha iyi olmazmı ?satın aldığınız Hayvan ev hayvanidir ama sen onu sokağa attın mı o Hayvan uyum sağlayamıyor sakat kalıyor ölüyor.

• Üyelik 26.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 1026
  • Beğeniler 510 / 252
  • Ticaret 3, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Hayvanseverligin yazı kışı yoktur bu tarz hayvanlara yem su veren kişileri tebrik ediyorum özellikle yazın su verin.

Ama daha kötüsü bir hevesle evine Hayvan alıp bir kaç ay sonra sokağa atan insanlar yokmu onlar olmasa daha iyi olmazmı ?satın aldığınız Hayvan ev hayvanidir ama sen onu sokağa attın mı o Hayvan uyum sağlayamıyor sakat kalıyor ölüyor.

Aynen katılıyorum hayvanlara yardımın yazı kışı olamaz fakat şuan kış olduğu için bu yazıyı yazdım.Eve almıyorum balkonda besliyorum alıştılar zaten kendileri geliyor.Evde çocuğum var artı apartmanda oturduğum için sıkıntı çıkar böylesi iyi keşke müstakil bir evde otursam :(

KartPazar KartPazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ön Ödemeli Kart Satışı
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1135
  • Beğeniler 160 / 373
  • Ticaret 16, (%100)

ermaneray adlı üyeden alıntı

Bunun yazı/kışı olmaz evet ama kışın kar yağdığı için eşeleyip çöplerden vs. yiyecek bulamıyorlar ve soğukda sular donmuş durumda olduğu için suda bulamayabilirler. Balkonda 8-10 tane güvercin beslemekteyim. Yoz güvercinler için de balkonun üst tarafına yem/su vs. koyuyorum. Ama alışmaları kötü oluyor benim güvercinlerime hastalık bulaştırma ihtimalleri çok yüksek.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al