wmaraci reklam

Soma da maden ocağı faciası 200 işci mahsur

53 Mesajlar 7.527 Okunma
smmexpress

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

alabacaknet adlı üyeden alıntı

Burada ölen hiç bir işçinin kendi ölümünden sorumlu tutulamayacağını belirtiyorum, ve siyasete bile girse AKP'yi bu durumdan suçlu tutuyorum.

Özelleştirmeleri destekleyip, denetlemeleri aksatan bir iktidardır AKP. Benim kendi babam, o ocaktan emekli olmuş durumda ve bana "Bizdeyken de böyleydi, Holding'in bölgedeki AKP ile anlaşması var. Soma Holding, işçileri işten atmakla tehdit edip AKP'ye oy

AKP ile anlaşması olamaz. AKP bir ticari kuruluş değil. Bu yazıyı da olayları sabote etmek için yazmışlar. Provokatörler her işin içinde. Bir gram inandırıcı gelmedi. Her olayı siyasete kaydırıyorlar sizde..

İnsanlar ölmüş, siyaset konuşuluyor, ne acı. ÖLÜYE SAYGISIZLIK. Bu günde yapmayın. Biraz insan gibi insan olun. Karakter yüzünüzü saklayın. Çok mu şey istiyoruz. Bu günlerde böyle yapmasanız ? her şeyi isyana bağlamasanız. Biraz saygılı olsanız. Merhamet etseniz. Ölüleri bare bu kirli işlere alet etmeseniz ?
Mahmut54

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)
An itibari ile 232 şehidimiz olduğu açıklandı.
Bir avuç kömür için bir ömür verenler dualarımız sizinle.
Onuradali

kişi bu mesajı beğendi.

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
Tam gezi'nin yıldönümünün 2 hafta öncesi olması düşündürücü diyen, önergeyi reddedip chp önergenin arkasını aramadı diyen ......... ( banlanmamak için küfür edemiyorum ) insanlar bu ülkede yönetimde oldukça gerçekten yazık
Rekomedya alabacaknet

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com

alabacaknet alabacaknet Developer Kullanıcı
  • Üyelik 14.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım geliştirme
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 217
  • Beğeniler 55 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
------
ibrahimTatar Cadde Media stk27

kişi bu mesajı beğendi.

Murat Alabacak <http://muratalabacak.net>
wmaraci
wmaraci

Onuradali Onuradali position:fixed Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Site
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 736
  • Beğeniler 298 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Somada hayatını kaybeden madenci abilerimize, kardeşlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum ruhları şad olsun. Yakınlarına sabır diliyorum.

"Gün yüzü görmedim karanlıklarda
Kazma sesi inler kulaklarımda
Vatanım kalkınır çabalarımla
Yerin altındaki madenciyim ben

Vücudum top yekün katran karası
Ser’de var elbette vatan sevdası
Kimimizin belki yok sigortası
Gardaş duy sesimi madenciyim ben

Hep helalleşirim evden çıkarken
En çok bize gelir ecel erkenden
Bir gürültü kopar gelir derinden
Göçük altındaki madenciyim ben"

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

AKP ile anlaşması olamaz. AKP bir ticari kuruluş değil. Bu yazıyı da olayları sabote etmek için yazmışlar. Provokatörler her işin içinde. Bir gram inandırıcı gelmedi. Her olayı siyasete kaydırıyorlar sizde..

İnsanlar ölmüş, siyaset konuşuluyor, ne acı. ÖLÜYE SAYGISIZLIK. Bu günde yapmayın. Biraz insan gibi insan olun. Karakter yüzünüzü saklayın. Çok mu şey istiyoruz. Bu günlerde böyle yapmasanız ? her şeyi isyana bağlamasanız. Biraz saygılı olsanız. Merhamet etseniz. Ölüleri bare bu kirli işlere alet etmeseniz ?

Sen bunları nereden okudun. Herkes her şeyin fakında savunma yapmana gerek yok. Burda insanlar son derece sinirli ve suçlunun ismini biliyorlar. Artık elleri kana bulanmış ülkeyi yönetiyor. Biz kimlerin cennete gittiğini bilmeyiz ama kimin gitmeyeceğini çok iyi biliyoruz. Her şeyin hesabı sorulur bir gün. Ama sorulana kadar bu yapılanlar insanlığa sığmaz.

Sayın kişi açıklama yapmış: Bunlar olağan şeyler iş kazası diye bir şey var.

Sen önlemini alma denetlemeye gitme sonra olan şeyler.

Bir ülkenin seviyesini ölçmek istiyorsan insanların nasıl öldüğüne bakacaksın.
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

ibo71 ibo71 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek kendi halinde
  • Konum Kırıkkale
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 1051
  • Beğeniler 930 / 196
  • Ticaret 14, (%100)
Konuyu siyasete renge dine ırka bağlamak son derece yersiz ve ayıptır arkadaşlar ülke olarak yastayız şehit olanlar ve mahsur kalan abilerimiz için dua edelim daha fazla kaybımız olmasın.
Mahmut54

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
Bu arada gözüme çarpıyor lafa gelince biri ölünce birinin başına birşey gelince hemen Kader diyorlar ama bu herifler kadere inanmıyorlar diye düşünüyorum , kadere inanan adam arkasından korkup 3-5 bin kişilik orduyla dolaşmaz.
ibrahimTatar

kişi bu mesajı beğendi.

xpserkan xpserkan MyBB Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)

Ne yazacağımı bilemiyorum, acımız oldukça büyük. Hayatını kaybeden, komada olan ve kaza zedelerin ailelerine DUA etmekten başka çare gelmiyor elimden üzgün

Manisa/Soma'da çalışan, hayatını kaybeden ya da hayatını kaybetmiş birinin yakınıda olabilirdik. Her ne kadar ekmek parası için olsada bu hepimizin mücadele ettiği bir yaşam tarzı. Bazı tarzlar ise gerçekten çok bir cesaret ve onur meselesi gerektirir. Bizler doğal seçimi yaparken, onlar hayatlarını hiçe sayarak bu riske bir nevi bizim için giriyorlar. Bizim için orada çalışıyorlar aslında. Onlar olmasa bu kömür nereden gelecek ti? Onlar olmasa kışın nasıl ısınacağız? Sıcak yuvamızda, sobabımızın başında yemeğimizi yer, çayımızı yudumlarken onlar orada o karanlık yer altında mücadele içindeler. Yazacak birşey bulamıyorum, duygularımı yansıtmaktan ve DUA etmekten başka.

Ya Rabbim, hayatını kaybeden kardeşlerimize, abilerimize cennet kabılarını aç, onlara cennetinin en iyi köşesinden yer ver, onları şehitlik mertebesine yükselt. Geride kalan, yaralı ve komadaki abilerimize, kardeşlerimize acil şifalar ver, gözlü yaşlı, analarımıza, bacılarımıza, abilerimize ve kardeşlerimize, en büyük sabıları ihsan eyle.. (Amin)

Mahmut54 Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)

ibo71 adlı üyeden alıntı

Konuyu siyasete renge dine ırka bağlamak son derece yersiz ve ayıptır arkadaşlar ülke olarak yastayız şehit olanlar ve mahsur kalan abilerimiz için dua edelim daha fazla kaybımız olmasın.

Burada siyaset yapan yok sadece bu olayın suçlusu kim onu söylüyoruz. Bu da siyasete girmez. Bizde dua ediyoruz bizde yastayız. Sangi halay çekiyormuşuz gibi bir izlenimmi uyandırıyor sizde bu söylediklşerimiz.

BAK BUYUK HARFLE YAZIYORUM BURADA SUÇLU DEVLETTİR. SİYASETE GİRMEZ DEVLET DEMEK.
https://www.facebook.com/K.Kilicdaroglu/posts/10154167732395301

Tarafsız olarak şu videoyu dinle chp ile ilgili birşey değil. Söylenen lafları anlatıyor sadece. Ben burada hiç bir siyasi partiyi kötülemem veya savunmam.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al