lostyazilim

SON DAKİKA | CHP 4 Yıl Dedi Tam Yetki Verdi !

22 Mesajlar 2.977 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

anonymated anonymated Webnoloji.net Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Teknoloji ve Psikoloji
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

denizbabasi adlı üyeden alıntı

"bi akparti yönetebiliyor bu ülkeyi" :D

Bu ülkeye gelmiş geçmiş en büyük zararı veren AK Parti !

Hocam son cümleniz çok doğru. Ama bir kısım halk iradesini kullanamayan, o zatın dindar olduğunu zanneden (!), saray yaptı diye oy veren bir kitle olunca adamlar da bal gibi yöneltiyor maalesef. En çok zararı verdiler ama her diktatör gibi halkı uyutmayı da biliyorlar.

Adam asgari maaştan daha az alıyor. Gecekonduda oturuyor. Zayıflıktan kemik iliği gözüküyor. Sonra gidip kömür verdi diye oy atıyor. Adam nereden bilecek ki cari açık desen, ithalat desen, ihracat desen, dış borç desen, en pahalı petrol desen, Azerbaycan'da 3 kat ucuzu varken irandan doğal gaz alıyorlar desen, yüksek vergi desen, ülkenin itibarı desen, yerli teknoloji desen, terör desen, siber güvenlik desen.... Say say bitmez.

İdrak etme yeteneğini kullanamayan bu kadar insan olduğu sürece, güzel vatanım da maalesef bu zalimler altında inleyecek. Ama Allah vatandaşa göre lider veriyor. Ne zaman halk akıllanır o zaman eli ayağı düzgün parti gelir.

wmaraci
reklam

denizbabasi denizbabasi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** M**
  • Mesajlar 1598
  • Beğeniler 659 / 572
  • Ticaret 56, (%100)

anonymated adlı üyeden alıntı

Hocam son cümleniz çok doğru. Ama bir kısım halk iradesini kullanamayan, o zatın dindar olduğunu zanneden (!), saray yaptı diye oy veren bir kitle olunca adamlar da bal gibi yöneltiyor maalesef. En çok zararı verdiler ama her diktatör gibi halkı uyutmayı da biliyorlar.

Adam asgari maaştan daha az alıyor. Gecekonduda oturuyor. Zayıflıktan kemik iliği gözüküyor. Sonra gidip kömür verdi diye oy atıyor. Adam nereden bilecek ki cari açık desen, ithalat desen, ihracat desen, dış borç desen, en pahalı petrol desen, Azerbaycan'da 3 kat ucuzu varken irandan doğal gaz alıyorlar desen, yüksek vergi desen, ülkenin itibarı desen, yerli teknoloji desen, terör desen, siber güvenlik desen.... Say say bitmez.

İdrak etme yeteneğini kullanamayan bu kadar insan olduğu sürece, güzel vatanım da maalesef bu zalimler altında inleyecek. Ama Allah vatandaşa göre lider veriyor. Ne zaman halk akıllanır o zaman eli ayağı düzgün parti gelir.

Dediklerini gel de insanlara anlat :D

Şu hayatımda en iyi öğrendiğim şey para kazanmak istiyorsan hacı-hoca olacaksın... Ben ülkede bir tane fakir hacı-hoca görmedim...

YusufOzcan adlı üyeden alıntı

:D guluyorum sadece. CHP atatürk zamanından beri kendine gelemedi. Kılıçdaroğlu mu olsun başkan, daha kendi partisini yönetemiyor. Zaten CHP milletvekilleri desen eylemlere katılıyor polise laf atıyor kufur ediyor hepsi Allahlik!

Birazcık olsun diyeceklerimi anonymated üstteki mesajda demiş... Fakat sen kafanın dikine ampulün ışığında gideceğin için laf anlatmayacağım... Diyeceğim iyi uykular...

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Dediklerini gel de insanlara anlat :D

Şu hayatımda en iyi öğrendiğim şey para kazanmak istiyorsan hacı-hoca olacaksın... Ben ülkede bir tane fakir hacı-hoca görmedim...

Birazcık olsun diyeceklerimi anonymated üstteki mesajda demiş... Fakat sen kafanın dikine ampulün ışığında gideceğin için laf anlatmayacağım... Diyeceğim iyi uykular...

100 yıldır aynı numaralar iş yapıyor bu ülkede

Bu da çok güzel anlatıyor aslında ama işte anlayana :D
denizbabasi

kişi bu mesajı beğendi.

OmerGunay OmerGunay https://omergunay.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 1207
  • Beğeniler 382 / 381
  • Ticaret 16, (%100)
denizbabasi Partiyle falan işim olmaz. Ama hacı - hocalara laf atılınca cevap veresim geldi. Siz zübük gibi filmlerden hocalığı öğrendiğiniz için ! hacı-hocalar fakir kalmaz. Onlar hoca falan değil. Bilinçaltınıza yeşilçam tarafından hep dini karakterler kötü gösterildi. Hiç bir hoca zenginlik için uğraşmaz. Ha sen diyeceksin şimdi bizim burda bir hoca var şunu yapıyor şunu yapıyor para alıyor. İzni olduğu gün evinden camiye gelmiyor. Para vermesen imamlık yapmayacak. Doğrudur. İşte ona ne kadar hoca denirse !!

Kalbinizi kırıcı bir lafım olduysa beni uyarın. Çünkü kalp kırmak istemem sadece yanlış bilinen birşeyi aydınlatmak istedim. Siyaset konularına hiç girmem. Zaten hocaların siyasetle işi olmaz. Bende bir nevi hoca sayılırım. (Siyaset yapan hocalara ithaf olunur )
isousluer Kakarotto anonymated

kişi bu mesajı beğendi.

Herkes yediğinden ikram eder..(Yavuz Sultan Selim)
wmaraci
wmaraci

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)

Hoca diye gördüğün kişiler senin zihniyetindekiler (hoca ol -> zengin ol) olduğu için sen hayatında hiç hoca görmemiş, sadece kendi yansımalarını, senin gibi düşünen ve bu yolla zengin olanları görmüşsün. :rolleyes:

Ha desen ki "para kazanmak istiyorsan sahte hoca olacaksın" buna eyvallah derim.
Ama direk hacı-hoca deyince kötü bir genelleme oluyor.

Çünkü bir insanda birazcık olsun Allah korkusu varsa çok malın hesabının da çok olacağını biliyordur.
Para karşılığı kuran okunmaz. Para karşılığı namaz kılınmaz.
isousluer Rekomedya OmerGunay

kişi bu mesajı beğendi.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Yahu ben de bunu anlamıyorum işte. Vallahi kabullenemiyorum. Daha 3-4 sene önce tam destek verdiğiniz adama şimdi saray yaptı bilmem ne yaptı diyorsunuz. Burada en muhalifinin bile konuşma hakkı var ama senin yok kardeşim. Sen eleştiremezsin. Cemaatin ne derse onu yapıyorsun. Bu adamların pisliklerini bilirken sen etmediniz işinize çomak sokunca en ağır muhalifliği siz yapıyorsunuz. Sizin zamanınızda bu adamlar kömür dağıtmıyor muydu? Sizin zamanınızda belediyeler cemaatinize her türlü desteği el altından veya el üstünden vermedi mi? Daha birçok şey sayarım sana.
Kakarotto

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

isousluer adlı üyeden alıntı

Yahu ben de bunu anlamıyorum işte. Vallahi kabullenemiyorum. Daha 3-4 sene önce tam destek verdiğiniz adama şimdi saray yaptı bilmem ne yaptı diyorsunuz. Burada en muhalifinin bile konuşma hakkı var ama senin yok kardeşim. Sen eleştiremezsin. Cemaatin ne derse onu yapıyorsun. Bu adamların pisliklerini bilirken sen etmediniz işinize çomak sokunca en ağır muhalifliği siz yapıyorsunuz. Sizin zamanınızda bu adamlar kömür dağıtmıyor muydu? Sizin zamanınızda belediyeler cemaatinize her türlü desteği el altından veya el üstünden vermedi mi? Daha birçok şey sayarım sana.

Sen ne dediğini zannediyorsun ki. Kendini bir şey sanıyorsun. Sen kim oluyorsun da utanmadan eleştirme diyorsun. Sen niye haddini bilmiyorsun ki yani. Ben de bunu anlamıyorum. Cemaatin dediklerini falan yaptığım yok. Bu adamlar kömür dağıtıyordu da eskiden destekliyordum mu dedim. Ben önceden de kömür dağıtıldığını yeni öğrendim. Her konuda eskiden böyleydi şimdi niye rörö. Başka argüman bul kardeşim kendine.

Bu adamların eskiden beri pislik yaptığını, şimdiki yaptıklarının çoğunu eskiden de yaptıklarını bilmiyordum önceden. Sen de bilmiyordun. Çoğu kişi bilmiyordu. Zaten bu tür şeyleri yapmadıklarını zannettiği için destekledi bunca insan. Burada mesele işimize çomak sokması değil. Yasal çerçevede istediğini yapsın. Ama yasaların dışına çıktığı yerde dur demesini biliriz. Dersane kararının 2004'te verildiğini bu ülkede herkes geçen sene öğrendi. Sen biliyor muydun mesela bunu? Ben de bilmiyordum. Karıncayı incitmeyen insanlara terör suçu atarsan olacaklara hazır olacaksın. 3-4 sene önce saray yoktu. Yeni yapıldı. Ülkenin ekonomisi zaten dengesizken bir de milyon dolarlar israf edildi. 3 sene önce saray yapılsaydı ama hiç dersane vb mevzuları olmasaydı yine karşı çıkardık. Bana her mesajda hocacı demekten bıkmadın mı? Sen de rte'cisin. Her mesajda sana tayyipçi diyen yok ama.

isousluer isousluer Usluer Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Konya
  • Ad Soyad İ** U**
  • Mesajlar 4900
  • Beğeniler 1419 / 2962
  • Ticaret 45, (%100)

Sen ne dediğini zannediyorsun ki. Kendini bir şey sanıyorsun. Sen kim oluyorsun da utanmadan eleştirme diyorsun. Sen niye haddini bilmiyorsun ki yani. Ben de bunu anlamıyorum. Cemaatin dediklerini falan yaptığım yok. Bu adamlar kömür dağıtıyordu da eskiden destekliyordum mu dedim. Ben önceden de kömür dağıtıldığını yeni öğrendim. Her konuda eskiden böyleydi şimdi niye rörö. Başka argüman bul kardeşim kendine.

Bu adamların eskiden beri pislik yaptığını, şimdiki yaptıklarının çoğunu eskiden de yaptıklarını bilmiyordum önceden. Sen de bilmiyordun. Çoğu kişi bilmiyordu. Zaten bu tür şeyleri yapmadıklarını zannettiği için destekledi bunca insan. Burada mesele işimize çomak sokması değil. Yasal çerçevede istediğini yapsın. Ama yasaların dışına çıktığı yerde dur demesini biliriz. Dersane kararının 2004'te verildiğini bu ülkede herkes geçen sene öğrendi. Sen biliyor muydun mesela bunu? Ben de bilmiyordum. Karıncayı incitmeyen insanlara terör suçu atarsan olacaklara hazır olacaksın. 3-4 sene önce saray yoktu. Yeni yapıldı. Ülkenin ekonomisi zaten dengesizken bir de milyon dolarlar israf edildi. 3 sene önce saray yapılsaydı ama hiç dersane vb mevzuları olmasaydı yine karşı çıkardık. Bana her mesajda hocacı demekten bıkmadın mı? Sen de rte'cisin. Her mesajda sana tayyipçi diyen yok ama.

İstediğini de. İster tayyipçi de ister başka bir şey. Senin ne dediğin benim umrumda olmaz. Burada en solcusuna da en sağcısına da şu soruyu soralım; eğer AKP ve cemaat ters düşmeseydi ne olurdu? Herkesin vereceği cevap şu olurdu; aynı devran devam eder giderdi. Sen bu adamların pisliğini yeni öğrenmiş olabilirsin. Ama cemaatin bunu yıllardır biliyordu. Ama işine gelmediği için ağzını açıp tek kelime dahi etmemişti. Çünkü devlet tarafından her türlü yardımı görüyordu, devletin her kesimine istediği gibi adamlarını yerleştirebiliyordu, devletin içinde devletçikti cemaatin. Nasıl olsa günahı onlaraydı, öyle diyorlar ya.

Benim argümanım çok. Ama sen dediklerime dahi cevap vermiyorsun. Doğru dürüst cevap vermeyeceksen alıntılama kardeşim.

• Üyelik 01.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 2005
  • Beğeniler 1489 / 657
  • Ticaret 15, (%100)

İstediğini de. İster tayyipçi de ister başka bir şey. Senin ne dediğin benim umrumda olmaz. Burada en solcusuna da en sağcısına da şu soruyu soralım; eğer AKP ve cemaat ters düşmeseydi ne olurdu? Herkesin vereceği cevap şu olurdu; aynı devran devam eder giderdi. Sen bu adamların pisliğini yeni öğrenmiş olabilirsin. Ama cemaatin bunu yıllardır biliyordu. Ama işine gelmediği için ağzını açıp tek kelime dahi etmemişti. Çünkü devlet tarafından her türlü yardımı görüyordu, devletin her kesimine istediği gibi adamlarını yerleştirebiliyordu, devletin içinde devletçikti cemaatin. Nasıl olsa günahı onlaraydı, öyle diyorlar ya.

Benim argümanım çok. Ama sen dediklerime dahi cevap vermiyorsun. Doğru dürüst cevap vermeyeceksen alıntılama kardeşim.

Hayırlı günler. Uzatmak istemiyorum.
isousluer

kişi bu mesajı beğendi.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

Ömer Günay adlı üyeden alıntı

denizbabasi Partiyle falan işim olmaz. Ama hacı - hocalara laf atılınca cevap veresim geldi. Siz zübük gibi filmlerden hocalığı öğrendiğiniz için ! hacı-hocalar fakir kalmaz. Onlar hoca falan değil. Bilinçaltınıza yeşilçam tarafından hep dini karakterler kötü gösterildi. Hiç bir hoca zenginlik için uğraşmaz. Ha sen diyeceksin şimdi bizim burda bir hoca var şunu yapıyor şunu yapıyor para alıyor. İzni olduğu gün evinden camiye gelmiyor. Para vermesen imamlık yapmayacak. Doğrudur. İşte ona ne kadar hoca denirse !!

Kalbinizi kırıcı bir lafım olduysa beni uyarın. Çünkü kalp kırmak istemem sadece yanlış bilinen birşeyi aydınlatmak istedim. Siyaset konularına hiç girmem. Zaten hocaların siyasetle işi olmaz. Bende bir nevi hoca sayılırım. (Siyaset yapan hocalara ithaf olunur )

Bizim de lafımız zaten sahte hocalara, dini sermaye niyetine kullananlara. Zaten zübük de bilimum yeşilçam filmi de bunu anlatmaya çalışıyordu. O dönemler feodal yapı hakimdi doğuda, hocaları kullanarak insanlar kontrol altında tutuluyor kafalarına göre günahlar haramlar yasaklar icat ediliyordu vs. bir sürü pislik yani. O dönemin sorunu olan bu tarz yapıları bolca eleştirir filmler, hep ağalıktan bu üçkağıtçı sözde din adamlarından bu yüzden bahsedilir. Zübük filmde dindar falan değildir zaten üçkağıtçıdır, dini söylemler kullanarak halkı kandıran bir karakter.

Bu filmlerde ki tipler hayali falan değil bir çoğu günümüzde dahi yaşıyor, ayet search edip yapıştırmak gibi işler yapanlar bunlar işte, sıkışınca hemen dini bir kanaldan bağlantı kurup kendini sorgulanamaz konuma getirenler de bunlar :) kirli para yakalatınca ben onunla cami-imamhatip yatıracaktım diyenler de bunlar.

2 basit karşılaştırmalı örnek vereyim :) bir abimiz bir camiye görevlendiriliyor arkadaşımın da akrabası, bizde sürekli gider geliriz hoş sohbet birisidir. Bu adam 2 yıl içinde mahallesinde 1 cem evi yaptırdı ki baya büyük bir tesis, camisini komple sıfırladı harabe bahçesi perişan bi halden cennet bahçesine çevirdi her iki ibadethanede de klimasına kadar eksik yok üstelik binlerce kitaplı kütüphaneler yaptılar. Sabah bile kalabalık cemaatle kılınıyor şu anda. Alevi sünni beraber mahallede dünyanın işlerini yapıyorlar bildiğin şehrin göbeğinde imece usulü işler yapıyor bir mahalle dolusu insan :D mahallede artık herkes birbirini tanıyor derdini tasasını biliyor bildiğin mahallenin kimyası değişti.
bu adam geldiğinden beri aynı arabasına biniyor onu da kayınpederi almış yoksa biriktirmesinin imkanı yok. Maaşı dışında kuruş para kimseden almaz+cebindekini de her an herkesle paylaşmaya hazır bekler. Nerede düğün var eli dolu gider. Nerede cenaze kendi anası babası gibi ilgilenir.
Diğer hocayı yazmıyorum vazgeçtim ...

Din adamının ( bu da aslında tuhaf bir söylem) siyasetle işi olmaz belki ama doğruya doğru yanlışa yanlış demesi gerekir. İnsanlara davranışlarıyla da örnek olması islamın ne olduğunu göstermesi gerekir. Bizim dinimizde bildiğin kadarıyla sorumlusundur. Bilenin yüküyle bilmeyenin yükü bir değil. Zaten böyle davranmayanlar dediğiniz gibi din adamı danışılacak güvenilecek insanlar falan değil. Hak uğruna ölümü göze alan insanlar varken ağzını bıçak açmayan insanların doğru yolda olduğundan bahsedilebilir mi ? Hem çıkıp her konuda ahkâm kesecek insanlara akıl verecekler, hem de haksızlıklara karşı çıkıp tek bir laf etmeyecekler :) ateistlerin bile sesi bu konuda daha çok çıkıyor nasıl olacak bu işler peki ?

Bu arada dediğin gibi yolu belli olan insan zaten paylaşmaktan vicdan yapmaktan merhametinden dolayı zengin falan olamaz, dolayısıyla bu bahsedilen zengin olanlar dinden bahsedip başka şeyler peşinde koşanların dinle bir alakası yok. Dini bu olarak göstermek doğru değil. Bende bir çok konuda üstüne basa basa bahsediyorum bu konudan.

Belki ben çok duygusal bakıyorum gibi gelebilir fakat ben okuduğumdan öğrendiğimden bunları anladım böyle olunması gerektiğini gördüm.

Ek Olarak:

Altına imzamı atarım bu konunun :D ne söylediysen harfiyen katılıyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al