wmaraci reklam
lidertakipci

Suriye'den Patates İthal Edeceğiz

17 Mesajlar 2.264 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hesapucreti hesapucreti İyilik kazandı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Profesyonel Kameraman
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 1775
  • Beğeniler 558 / 560
  • Ticaret 23, (%100)
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, son dönemde satış fiyatlarında ciddi artışlar olan patates konusunda Türkiye’nin ihtiyacının yüzde 1’ini geçmemek kaydıyla Suriye’de Türkiye’nin kontrol altına aldığı bölgeden ithalatın serbest bırakıldığını, bu kapsamda TL bazında 4 bin ton patates ithal edildiğini söyledi.

Bakanlıkta düzenlediği basın toplantısında soruları yanıtlayan Zeybekci, "Hangi alanda olursa olsun spekülasyonlara izin vermeyeceğiz" derken, getirilen patatesin pazarda satışa sunulduğunu ve fiyatların 2 lira seviyesine gerilediğini söyledi.
Zeybekci, kurdaki dalgalanma ve faizler konusunda da "Önümüzdeki süreçte TL’nin değeriyle spekülatif bir şekilde oynanması, aradaki dalga boyları kadar yüksek spekülatif karlar ve rantlar elde edilmesi dönemi artık bitecektir. Kur da faiz oranları da makro ekonomik sonuçlara uyum sağlayacaktır" ifadelerini kullandı.

Kaynak

3000 Adet İnstagram Özel İsimli Kullanıcı Adları SATILIKTIR - PM ATABİLİRSİNİZ
wmaraci
reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
4.5 5 milyon suriyeliyi alınca adamlar norveçe isveçe döndü rahatladı refah seviyeleri arttı. Fuhuşçusunu hırsızını katilini biz aldık. Suriyede kalanlar faydalı insanlar zaar. Çürükleri biz aldık. Esad dan mutlusu yoktur sanıyorum su an. İç savaş olan bir ülkeden patates alıyoruz.

Koskoca Türkiyenin sarımsağı bitmek üzere patetes kalmamış. Tarım ülkesi Türkiyem ne hale geldi. İnsanın içi acıyor lakin üzülemiyorum. Yolların köprülerin buzdolabının yenilecek bir şey olmadığını öğrenecek herkes. Üretimin kıymetini hala anlamadıysa bir millet batmaya mahkumdur.
Çinden sarımsak geliyor buyrun okuyun
https://www.aydinlik.com.tr/yerli-sarimsagin-yerini-ithal-sarimsak-aldi-ekonomi-haziran-2018
sterk stroncow hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

SaglikciYazar SaglikciYazar Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Makale Yazarı Sağlık Öğrencisi
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 9 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Hemşehrim diye demiyorum, ekonomi bakanımız ekonominin e'sinden anlamıyor :)
Adamın tek derdi Denizli'de ki fabrikaları
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

bitirimci bitirimci Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 1170
  • Beğeniler 216 / 214
  • Ticaret 0, (%0)
İthalatı destekliyorum seçim öncesi 6.25 e kadar çıktı patates fiyatları dün baktım 1.90 a düşmüş. Bu arada yola dökülen patates görüntüleride izledim. Aynı şekilde antepfıstığı 200 tl kadar çıkmıştı. Stokçular fırsatcılar. Ellerinde olan ürünü depoluyor satmıyor. Seçim sonrası istikrar bozulursa diye pusuda bekliyor.
İthalatı bu yüzden destekliyorum ve millet olarak ne gelirse başa kendi kendimize yapıyoruz.
TL ile kredi çekip dolar alan bir milletiz. Kimse kusura bakmasın millet olarak önce kendimize çeki düzen vermeliyiz.
dincerdirlik SaglikciYazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Bence devlet şöyle bir önlem alabilir.Her tarlaya ekilen ve biçilen mahsulleri kayıt altına alsın.Böylece stokta ne kadar mahsul olduğunu görürler ve stokçuları farkederler.Eğer stokçuluk yapılıyosada bir süre satışını yasaklar.Bunlarında elinde kalınca patates zarar ederler.Bir daha söz yapmam abi derler :)
dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

bitirimci adlı üyeden alıntı

İthalatı destekliyorum seçim öncesi 6.25 e kadar çıktı patates fiyatları dün baktım 1.90 a düşmüş. Bu arada yola dökülen patates görüntüleride izledim. Aynı şekilde antepfıstığı 200 tl kadar çıkmıştı. Stokçular fırsatcılar. Ellerinde olan ürünü depoluyor satmıyor. Seçim sonrası istikrar bozulursa diye pusuda bekliyor.
İthalatı bu yüzden destekliyorum ve millet olarak ne gelirse başa kendi kendimize yapıyoruz.
TL ile kredi çekip dolar alan bir milletiz. Kimse kusura bakmasın millet olarak önce kendimize çeki düzen vermeliyiz.

Katılıyorum. Burada hep devlete yüklenmek yerine insanımızı sorgulamalıyız. Doların yüksek olmasını dert etmeyip, sadece kendimizi düşünerek 1, 2, 10, 100 dolar aldığımız sürece kimse kimseden haklı ya da haksız değil.
bitirimci dincerdirlik

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Katılıyorum. Burada hep devlete yüklenmek yerine insanımızı sorgulamalıyız. Doların yüksek olmasını dert etmeyip, sadece kendimizi düşünerek 1, 2, 10, 100 dolar aldığımız sürece kimse kimseden haklı ya da haksız değil.

Dolar almanın ya da bozmanın ekonomiye yararını veya zararını söyler misin bana? Enflasyonla borçlarla bunun bir alakası yok. Bunu anlayın artık yahu. Surekli bu örneği verip duruyorsunuz. Biraz ekonomistleri dinleyin bari. Üretim yoksa Merkez bankası baskı altındaysa cari açık hat safhadaysa işsizlik artıyorsa işgücü azalıyorsa alım gücü azalıyorsa bu dolar yükselmeye mahkum!

Ama merak etmesin kimse Abd ile masaya oturan kimse kaybetmemiştir. Birkaç ay dolar bu düzeyde seyreder. Alacağınız bir sey varda simdi alin.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Backlinkcigeldi şükür sonunda anlayan birisi çıktı şu olayı.Kesinlikle katılıyorum sana.Doların yükselmesinde verilebilecek bir başka örnekte bir şey üretmek için bile bir şeyler ithal etmemiz.
stroncow

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Görüyorsunuz her şey ortada lafa gerek yok. Su 2 hafta önce 10 litre 4 lira idi bu hafta 5 lira her şey müstahak diyorum sadece. Vur semeri misali
darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

yazilimsoru adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi şükür sonunda anlayan birisi çıktı şu olayı.Kesinlikle katılıyorum sana.Doların yükselmesinde verilebilecek bir başka örnekte bir şey üretmek için bile bir şeyler ithal etmemiz.

Kimse kendini kandırmasın hocam. Bu ülkenin ekonomisi bu zihniyet yapısıyla 20 sene de toparlanamaz aksine daha da batar. Benim güzel kardeşlerim dolar değerli değil senin paran değersiz. Köprü geçişlerindeki ödeleri özel şirketlere dolarla yapan kim? Güzel kardeşim köprü geçişlerine xxxxx araç sözü verip yarısı bile geçmeyince kalanını sana giydiren kim? Güzel kardeşim hastalara müşteri diyen hastanelere hasta sözü verip anlaşma yapan kim? Güzel kardeşim ingiltereye gidip 3 gün kalan ingiliz yamyamlarıyla masaya oturup lobi ile anlaşmalar yapan kim? Güzel kardeşim patatesten sarımsağa içtiğin ayranın yogurdundan onun sutunü çikaran ineğe kadar ithal eden kim? Güzel kardeşim %20lere dayanan işsizliğe rağmen beleş kek cay verip işsiz kahvedeki tipleri 2 3 katına çıkarmaya çalışan sözde kitap okumayı bahane eden fakat masalarda kitaptan cok çay ve kek olan kişilerin önünü açan kutüphaneleri kapatan kim? Güzel kardeşim eyy israil d.lleri deyip israil ile yaptığimiz anlaşmaları 2 katına çıkaran ihracarı 2 ye arttiran kim? İsrail iktidarın kazanmasını ilk tebrik eden devletlerden biridir gazeteleri manşetle tebrik girdi. Güzel kardeşim o kıraathanelerin ucu rantçılara dayanıyor biliyor musun? 2015te planlanmiş bir şey zaten. Rantçı bir şirkete verilmiş bu iş yani siz halk ve millet için sanmaya devam edin. Güzel kardeşim hemşirelere polislere din görevlilerine öğretmenlere 3600 vereceğiz dediler versinler de görelim :) güzel kardeşim biz bu ülkenin düşmanı değiliz sadece doğruları soyleyince 9 köyden kovuluyoruz o kadar. Ha 10. Köye gidip yine doğrulari söylemeye devam edeceğiz.

Hadi dış mihraklar istikrar falan dediler buyur ülke senin her şeyi yapabilirsin. Her türlu karar cikarma meclisi fesh etme yetkin var. Düzelt bakalım ekonomiyi düzelt bakalım işsizligi düzelt bakalım eğitimi. Bunları düzeltsinler söz ben buraya 6 sayfalık bir özür yazısı yazıp altına da imza atıp atacağım. Bunun da fotosunu çek ileri de bana hatırlat. Ama öyle bir ihtimal yok be güzel kardeşim. İç savaştaki ulkeden patates ithal edecek duruma geldiysek yolun sonu gözüküyor demektir.
darknov4 yazilimsoru hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al