freelance iş ilanları

bedelli askerlik şartları belli gibi ?

22 Mesajlar 3.701 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

onaykeles onaykeles WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 985
  • Beğeniler 283 / 103
  • Ticaret 33, (%100)
Merhaba arkadaşlar haber kanallarına göre bedelli askerlik şartları yaş 26 ve fiyat 20000 TL siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

wmaraci
reklam

SrcnAkty SrcnAkty WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 816
  • Beğeniler 163 / 177
  • Ticaret 46, (%100)
iyi gibi

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
Askerliğini yapmış biri olarak şunu söyliyim, rütbesiz askerlerin tamamına yakınının hem devlete hem de kişinin kendisine fayda/maliyet açısından değerlendirildiğinde zarar ziyan olduğunu görebiliriz. İnsanlar üniversiteyi bitiriyor tam iş buluyor veya bulamıyor en verimli zamanında birden bambaşka bir dünyaya gidiyor ya kömür taşıyor , ya patates soyuyor, biraz şanslı ise komutan çocuklarına ders veriyor vs vs .. Vatani görev ise doğudaki öğretmen en zor şartlarda görevini fazlasıyla yapıyor. Tabi burada çok daha fazla yazılması gereken şey var ama özetle temel eğitim dışında askerlik zaman kaybıdır.
Okeskin sworks

kişi bu mesajı beğendi.

yazilimsoru yazilimsoru Yazilimsoru.com Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 437
  • Beğeniler 132 / 131
  • Ticaret 0, (%0)
Bedelli askerlik bence aşırı derecede saçma bir şey.Askerlik 1 ya da 2 aya düşürülmeli.o 1-2 ayda insanlara silahı kullanmayı emir komuta zincirini vs. öğretseler yeterli.12 ay askerlik çok saçma bir olay.Dediğim şekilde yapılsa bedelli askerliğe bile gerek kalmaz diye düşünüyorum.
faruk16

kişi bu mesajı beğendi.

Web sitem: yazilimsoru.com
wmaraci
wmaraci

hkccrn hkccrn Nope Kullanıcı
  • Üyelik 11.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Hakkari
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 1526
  • Beğeniler 1318 / 738
  • Ticaret 35, (%100)
Milletin mesajı başka tarafıyla okuması yüzünden editliyorum. Ne haliniz varsa görün. Vatan size minnettar kalacak.
onaykeles yazilimsoru ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

halitaga halitaga WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 840
  • Beğeniler 351 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Askerlik komple kalkmalı profesyonel askerliğe geçilmeli...
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

imzam yok

Frankresh Frankresh WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad A** S**
  • Mesajlar 350
  • Beğeniler 40 / 74
  • Ticaret 15, (%100)
Bedelli olayı gerçekten saçma bir durum. Belirli kesim askerliğini yapıyor belirli kesim ise yapmadan kurtarıyor. Her insanın askere gitmesi şarttır. Orada disiplini emir-komutayı öğreniyorsun. Kişiyi insan ediyor askerlik. Sorumluluk bilincinin geliştiriyor. Şimdi diceksiniz 20 yaşındaki adam bunları bilmiyor mu ? 20 yaşına gelip bunları bilmeyen dolu kişi var. Onları ciddi bir ortama sokuyor. Vatani bilinçten hiç bahsetmiyorum bile. Şahsen herkesin gitmesi gereken bir yer olduğunu düşünüyorum.
Muhammed hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

STEAM; HOURBOOST l ACCOUNT SELLING l RANK BOOST l LEVEL UP

QtQ QtQ Adalet Kullanıcı
  • Üyelik 20.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Startist
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 40
  • Beğeniler 0 / 16
  • Ticaret 0, (%0)
Bedelli çözüm değil. Profesyonel askerlik şart.
hkccrn

kişi bu mesajı beğendi.

BakiKala BakiKala Editör & Makale Hizmeti Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Editör & Yazar
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 30 / 44
  • Ticaret 3, (%67)
Benimde şahsi görüşüm şu ; Bedelli askerlik olmamalı. Ben üniversite okuyan bir gencim üniversite sonunda evleneceğim fakat askerlik konusu kafama takılmadan olmuyor. Başbakan BinAli yıldırım'ın yorumlarını yorumlayacak olur isek; TSK'nın askere alım sayısı 350bin 5.5Milyon genç askerlik çağında biz alamayız diyoruz. Bu bir sorun. Bu soruna geniş bir reform ile çözüm bulunması gerekiyor. Bizde farkındayız askerlik her gence engel kız istersin vermiyorlar iş arıyorsun işe almıyorlar bu soruna çözüm şart gibisinden bir konuşma yapmıştı. Bana Kalır ise askerlik süresi kısaltılmalı 8 ya da en fazla 9 ay yapılmalı. ya da bir diğer seçenek olan askerlik çağına gelmiş her gence 2 ay eğitim ve silah atışı yapmayı öğretecekler kışlalarda profesyonel ordular olacak. 2 ay sonunda eğitimini tamamlayan ve atışları başarı ile tamamlayan kişiler askerliğini yapmış sayılmalı. eğer bu kadar geniş bir düzenlemeyi yapamazlar ise kısa dönem askerlik 3 ay uzun dönem askerlik 6 ay'a düşürülmesi uygun olabilir.

Ben Oraya vereceğim 20BİN TL ile evleneceğimde mobilyalarımı alabilirim. 20bini vereceğime 1 sene durur gelirim diyip giden çok kişi var.

Hazır Makale Paketleri Satışı Yapılır. İsteğe göre makale yazılır. Anında Teslim Edilir.

oguzmeteTR oguzmeteTR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Resepsiyonist
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad O** M**
  • Mesajlar 283
  • Beğeniler 164 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Vallahi bence mantıklı bişey bu dönemde başbakanın dediği gibi yüz binlerce asker kaçağı niteliğinde insan var şuan ama o kadar açık yok ya süre düşmesi gerekiyor yada bedelli yoluna gidilmesi gerekiyor o kadar askerliği gelmiş insanı alamazlar nereye alıcaklar nasıl doyurucaklar?
Hem herkesin dediği zengin versin fakir yapsın mantığı çok saçma geliyor arkadaş bana.Bende zengin bi insan değilim ancak bedelli düşünüyorum kredi çeker öderim.
O parayı da 1 yılda çalışır kazanırım çalıştığım işte hem tecrübem olur hemde 1 yıl boyunca belki yükselirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al