wmaraci reklam

Turkcell hakkında şikayetim

28 Mesajlar 3.608 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

buzmavisi buzmavisi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
Merhaba arkadaşlar.

Sms paketim bittiği için turkcell benden onay almadan paket aşımı adi altinda 250 sms i 24 tl ye paket olarak otomatik bir şekilde faturama yansitti. Aradim iptal edin dedim edemeyiz dediler. Kime sordunuz dedim onayim yok siz kaspcimisiniz dedim ses çıkmadı. Yetkili birnin beni aramasini istedim 30 dk sonra takim liderleri aradi aynisini ona da soyledim bu kez soyguncumusunuz dedim oda ayni seyleri anlatti ve iptal olmayacağını sözleşmede yaziyor dedi. Bende ne yaziyor bir soylesene dedim , turkcellin tüm haklari saklıdır yazıyormuş.

Sonrasinda yazili mail atin dedim iptal edemeyeceğinize dair diye onuda yapamayiz dedi ve telefonu kapattik.

Simdi ben olayi yargıya taşımak istiyorum yada tuketici hakklarina. Bana sormadan onay almadan otomatik paket yansitmak doğru bir sey mi arkadaşlar. Ha kartimdan para çekmiş ha faturama tarifem dışı onaysiz ucretsiz yansitmis.

Ben 1 tl de olsa bu işin peşini bırakmayacağım.
CoNraD13

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

joyned joyned WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Akilli faturanız yok ise bir şey yapamazsanız.

NeMerak NeMerak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 22 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 657
  • Beğeniler 14 / 213
  • Ticaret 11, (%100)
"iptal olmayacağını sözleşmede yaziyor dedi. Bende ne yaziyor bir soylesene dedim , turkcellin tüm haklari saklıdır yazıyormuş."
Buna güldüm hocam :)

Olaylarla ilgili dava açar iseniz %80-90 kaybedersiniz. Sözleşme yaparken bu duruma imza atıyorsunuz. Örneğin sözleşmenin 74. maddesinde Turkcell 73. maddeyi değiştirme hakkına sahiptir ve gizli tutar gibisinden bir madde olabilir. 73. madde değiştiğinde böyle bir durum oluyor.

Umarım olayı açıklayabilmişimdir. O yüzden her sözleşmeyi mutlaka okuyun derim.
joyned

kişi bu mesajı beğendi.

VaveTR

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Temel bilinen bir kuralı söylemiş sadece dediğiniz gibi kaybeder kazanması imkansız sözleşme öyle. Akilli fatura kapsamında olmayanlar 1 mesaj fazla atsa dahi otomatik paket alınır bunu bilmiyorsa kendisinin hatası.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

CoNraD13 CoNraD13 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Grafik Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** R**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 35 / 10
  • Ticaret 1, (%100)
sözleşme de kurnazlık edip yazıyorlar zorla iteliyorlar ücretleri. bundan korunmak için de aylık 8-9 tl ye akıllı fatura alın diyor. nereye elini atsan ücret takma peşindeler. benim de var olan 39 tl lik paketime zam gelmiş 5 tl. bana sormadan etmeden neden zam yapılıyor biz 39 tl den sözleşme imzaladık 6 ayım var daha dediğim zaman da da turkcell bunu kendinde saklı tutar joker paketler geldi hediye onları değerlendirin diyorlar.
ama şu bir gerçek turkcell yada diğerleri hepsi aynı olduğunu düşünüyorum

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)
ben bu parayı nasıl geri alacağım sizde göreceksiniz. Benim onayım olmadan kimse ücret yansıtamaz. Sabaha kadar otomatik paket yüklesinler o zaman. Kartımdan para çekmekle aynı şey bu. Tüketici hakem heyetine başvuru yapacağım.

• Üyelik 27.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek ögrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1451
  • Beğeniler 302 / 276
  • Ticaret 11, (%73)

joyned adlı üyeden alıntı

Akilli faturanız yok ise bir şey yapamazsanız.

neden akıllı faturayı alıyım hocam , tarifem belli , anlaştığım ücret belli , paketim bitti mi ücretsiz dursun kullanmayım.

Herkes sustuğu için önüne gelene geçiriyor adamlar.
Bipixel CoNraD13

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 05.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Ön muhasebeci
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad R** O**
  • Mesajlar 797
  • Beğeniler 225 / 224
  • Ticaret 0, (%0)
Anlaştığınız paketi geçmemeniz gerekiyor o zaman yada faturasıza geçmelisiniz. Faturanın amacı daha fazlasına para ile sahip olmaktır. Yok bana haber edilsin istiyorsanız akıllı fatura hizmetinden yararlanmalısınız.

EngnCn EngnCn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2019
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Tasarımcı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** D**
  • Mesajlar 294
  • Beğeniler 7 / 75
  • Ticaret 0, (%0)

buzmavisi adlı üyeden alıntı

neden akıllı faturayı alıyım hocam , tarifem belli , anlaştığım ücret belli , paketim bitti mi ücretsiz dursun kullanmayım.

Herkes sustuğu için önüne gelene geçiriyor adamlar.

hocam işte durmasını ücretsiz değil parayla satıyorlar. Satış politikaları gibi düşünün size dayatılan sözleşmede emin olun hepsi yazıyordur bunların. Sizin gibi olan binlerce kişi vardır.

otukenweb otukenweb otuken.web.tr Kullanıcı
  • Üyelik 25.12.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 58
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Bir bayide fatura yatırma gibi işlem yaptıysanız orada sizden habersiz yapılmış olabilir. Bende çalıştığım yerde Turkcell bayisiyim, yaşlı amcalar çok geliyor bu durumlarda. En yakın bayiye gidin yardım isteyin. Biz kendi hattımızdan Customer Care'yi arıyıp yapıyoruz. Sizde gidip danışın. Yine olmazsa hakem heyetine kadar çıkarsınız. Zaten Turkcell faturalı ile TT Faturalı akıl sır erdirecek durum değil. TT'den geçtim bende, sözde 40 lira olan faturaymış 80 lira ödedim hep ne yaptıysam da yönlendiren kimse olmadı.

Geliyoruz bir bela gidiyoruz pir bela.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al