wmaraci reklam

Türkiye'nin iflası başladı

64 Mesajlar 9.861 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
Makro ekonomist ve finans tarihçisi Russell Napier, İsviçre’nin Neue Zürcher Zeitung gazetesine bir röportaj verdi.

Napier yaptığı analizde, küresel piyasalarda 1980'lerin yeniden yaşanacağını ve Türkiye'yi büyük bir krizin beklediğini ileri sürerek “Türkiye’nin iflası başladı” dedi.

“400 MİLYAR DOLARI BULAN BORCU ÖDEMEYECEK DURUMDA”

Cumhuriyet’te yer alan habere göre; en geç seçimlerden sonra, Türk Lirasının muazzam değer kaybedeceğini söyleyen ekonomist Napier, Türkiye'nin 400 milyar doları bulan borcunu ödeyemeyecek duruma geldiğini ifade etti. Bunun yaratacağı krizin en çok Fransız ve İtalyan bankalarını vuracağını öngören iktisatçı, AB’nin bu bankaları kurtaracağını da ifadelerine ekledi.

ŞİRKETLERİN BORÇLARI

Özellikle döviz üzerinden borcu olan firmaların borçlarını ödemekte zorlandığını söyleyen ekonomist Russell Napier, Türkiye'den OTAŞ (Türk *******) ve Doğuş holding örneklerini vererek bu şirketlerin şimdiden borç yapılandırmasına gittiğinin de altını çizdi.

Global krizin Türkiye’nin iflasıyla tetikleneceğini söyleyen Napier, daha önce de Türk hükümetinin dövize çıkış kontrolü getirmesinin de kaçınılmaz olduğunu iddia etmişti. 1567 sayılı Türk Parasının Kıymetini Koruma Hakkında Kanun'da geçtiğimiz hafta değişikliğe gidilmiş, yasaya aşağıdaki kısım eklenmişti:

''Kıymetli madenler ve kıymetli taşlarla bunlardan mamul veya bunları muhtevi her nevi eşya ve kıymetlerin kambiyo, nukut, esham, tahvilat ve ticari senetlerle tediyeyi temine yarayan her türlü vasıta ve vesikaların alım satımı ile memleketten ihracı veya memlekete ithalinin tanzim ve tahdidine ve Türk parasının kıymetinin korunması zımnında kararlar almaya Bakanlar Kurulu yetkilidir''

Kaynak: https://odatv.com/turkiyenin-iflasi-basladi-21051832_m.html

wmaraci
reklam

ciplakyazar ciplakyazar .com Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Satın Alma
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** G**
  • Mesajlar 729
  • Beğeniler 318 / 317
  • Ticaret 0, (%0)
Böyle yalan haberlere aldanmayın... Türkiye şahlanıyor.
CixTurk biletshop TalhaAslan

kişi bu mesajı beğendi.

Ciplakyazar.com | Kişisel Blog ve Öyküler

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)
O halde verim mi mehteri hocam?
OVER OktayEfendi AhmetA

kişi bu mesajı beğendi.

umutali umutali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 1251
  • Beğeniler 145 / 220
  • Ticaret 32, (%100)
Ver mehteri tl şahlansın...
biletshop gurkaanncgl ciplakyazar

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

umutali adlı üyeden alıntı

Ver mehteri tl şahlansın...

Hadi bunu da açıklayın atayizler :)

OVER ferhatcevik MehmetFazilK

kişi bu mesajı beğendi.

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Bu tartışma konularını hep ön plana süren sizi çok görüyorum ama pek tutarlı bir mana bulamıyorum. Amacınız nedir, ne yapmak istiyorsunuz, yaşınız 20 ve ne gördünüz ki böyle esintiyi kasırgaya çeviriyorsunuz.

Paylaşılan içerik 2 ay öncesine ait ve Türkiye'ye yapılan ekonomik çöküş baskısını göremiyor musunuz ? Bu gemide AKP, CHP, MHP, İP, HDP, SP, daha bir çok partiye oy vermiş vatandaşlar var. Batarsak hepimiz batarız, Bu tür paylaşımlarla sadece kafa karışıklığına neden olursunuz. Doğuş grubunun borcu, Türk ******* borcunun yapılandırması v.s bu gizliliği nasıl oluyor da apaçık paylaşımlarda bulunuyor ?

Tartışma için yazmıyorum bu yorumumu ki yaşınız her ne kadar olursa olsun her düşünceye ve fikre saygı duyarım. Sizden ricam ortalığı bu tür asılsız haberlerle karıştırmayın, Türkiye yeni sistem ile birlikte daha güçlenecektir ki bunun etkisini ilerleyen zamanlarda görmenizi ümit ediyorum.
Okanisik mustafa94 softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

Okanisik Okanisik Vip Tema Web Tasarım A.Ş. Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1381
  • Beğeniler 703 / 702
  • Ticaret 21, (%100)
Bu çığırtkanlığın sebebi ne. Şu sıralar ***'da da benzer konu başlıkları açılıyor. Yapay zekayla ilgilenin hocam bizim zekamız yapay değil. Konu başlığı sanki sizin tesbitiniz ve analiziniz gibi.
"Türkiye'nin iflası başladı." yerine "Odatv haberine göre Türkiye'nin iflası başlamış"gibi bir başlık kullansanız hedef siz olmazsınız ama felaket tellalığına ne lüzüm var. Öyleyse bile iflas eden ülke bizim kına mı yakalım. Çok ilginç yahu.

Bu konu vasıtasıyla şu Dolar 4.xx oldu sıçtık aha batıyoruz aha öldük bittik konuları açanlara da seslenmek istiyorum. Biz geri zekalı mıyız. Google 1 dolar yazınca zaten söylüyor. Ekstra bu durumlar bizim gözümüze gözümüze sokuluyorsa ben art niyet ararım amacınız ne acaba.
SerkanERGUN mustafa94 softwarencoder

kişi bu mesajı beğendi.

Vip Tema Web Tasarım A.Ş.

BeeSeo BeeSeo WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** B**
  • Mesajlar 494
  • Beğeniler 71 / 222
  • Ticaret 50, (%100)
Bunlar 100 yıldır yazılıp çiziliyor. Iki okul bitiren tum dunyanin kaderine vakıf olduğunu sanıyor. Haklı olduğu noktalar var tabi yalan yok, lakin durumu bu kadar karamsar ele alması hoş olmamış. Obejektifliğini yitirmiş diye düşünüyorum. Siyasate girmeden tartışın takipteyim :)
ASametYildirim ismetsahan

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

SerkanERGÜN adlı üyeden alıntı

Bu tartışma konularını hep ön plana süren sizi çok görüyorum ama pek tutarlı bir mana bulamıyorum. Amacınız nedir, ne yapmak istiyorsunuz, yaşınız 20 ve ne gördünüz ki böyle esintiyi kasırgaya çeviriyorsunuz.

Paylaşılan içerik 2 ay öncesine ait ve Türkiye'ye yapılan ekonomik çöküş baskısını göremiyor musunuz ? Bu gemide AKP, CHP, MHP, İP, HDP, SP, daha bir çok partiye oy vermiş vatandaşlar var. Batarsak hepimiz batarız, Bu tür paylaşımlarla sadece kafa karışıklığına neden olursunuz. Doğuş grubunun borcu, Türk ******* borcunun yapılandırması v.s bu gizliliği nasıl oluyor da apaçık paylaşımlarda bulunuyor ?

Tartışma için yazmıyorum bu yorumumu ki yaşınız her ne kadar olursa olsun her düşünceye ve fikre saygı duyarım. Sizden ricam ortalığı bu tür asılsız haberlerle karıştırmayın, Türkiye yeni sistem ile birlikte daha güçlenecektir ki bunun etkisini ilerleyen zamanlarda görmenizi ümit ediyorum.

Bilinçli bir birey olarak güncel kategorisine istediğim gibi konu açma özgürlüğüm var. Yani beni görüp görmemeniz problem değil yorum yapmaz geçersiniz olur biter. Onun harici uzun uzun yazmayacağim. Bu da sizin görüşünüz deyip geçiyorum.

Edit: İcerik 2 ay önceye ait bunu biliyorum. Ekşi de sol frame de görünce adamın 2 ay önceden dahi sağlam isabetler yaptığını paylaşayım dedim. Türk ekonomistler de bundan farklı bir şey söylemiyor şu an.
Sakulta mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

BeeSeo adlı üyeden alıntı

Bunlar 100 yıldır yazılıp çiziliyor. Iki okul bitiren tum dunyanin kaderine vakıf olduğunu sanıyor. Haklı olduğu noktalar var tabi yalan yok, lakin durumu bu kadar karamsar ele alması hoş olmamış. Obejektifliğini yitirmiş diye düşünüyorum. Siyasate girmeden tartışın takipteyim :)

Ülkenin yetiştirdiği önemli ekonomistlerden nobel alanlara kadar geniş bir ağ şu an kırmızı alarm veriyor. Bu felakete çağrı değil aksine felaketin gelişini durdurmaya yönelik hamleler yapılsın diye uyarıdır. Keşke sizi tenzih ederek söylüyorum karşı kitleden de sağlam argümanlarla ekonomik verilerle bu iş böyle değil böyle böyle denilebilse fakat klasik saldırma ve yuvarlak konuşma mekanizmaları hakim. Beni asıl kaygılandıran durum bu.
mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al