wmaraci reklam

Türkiye'nin iflası başladı

64 Mesajlar 9.917 Okunma
wmaraci reklam

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)
Tohum konusunda size bir şey anlatayım:
Ben Bursa'da yaz tatilimi geçiririm. Burda akrabalarım tarımla uğraşıyor. Hani o yediğiniz marmarabirlik falan var ya onlarin bir kısmını akrabalarım üretiyor. Neyse işte, 1. dereceden bir akrabam geçen bedava tohum dağıttı. Sırf yerli tohum kullanilsin diye. Basina falan da çıktı. Dağıttığı tohumlar daha genetiği bozulmamış tohumlar.
Devlet çiftçilere yerli tohum kullansınlar diye yardım yapıyor diye biliyorum. Çiftçilerin daha duyarlı olması lazım.
HakikatTR biletshop ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TalhaAslan TalhaAslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 540
  • Beğeniler 128 / 126
  • Ticaret 49, (%98)
Backlinkcigeldi hocam sizin amacınız nedir? Felaket tellalığı yapmaktan başka bir şey görmüyorum. Nerede ülkeyle ilgili sorun var ise direkt sizin yorumunuzu görüyorum. Ha bide bilseniz ne yazdığınızı birşey demeyiz. Ama yeter yahu bu nedir, her konuda siz ve yine devleti hedef alıyorsunuz. Bak bu ülkede güzel şeylerde oluyor onlarada bakmanı tavsiye ederim. Tabi sen onları inkar edersin de mi? Nede olsa onlrı yapn amerika de mi? Şuan sayısız proje var. Bir ara at gözlüğünüzü çıkartıp normal gözlük takmanızı tavsiye ederim. Amacım burada seni küçük düşermek değil ama devletimize yaptığın bu ukala konuşmaların sanki 40 yıllık finans uzmanı konuşaman sana yakışmıyor. Uslubunu düzeltmeni tavsiye ederim.
biletshop ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

Growthingtr adlı üyeden alıntı

Backlinkcigeldi hocam sizin amacınız nedir? Felaket tellalığı yapmaktan başka bir şey görmüyorum. Nerede ülkeyle ilgili sorun var ise direkt sizin yorumunuzu görüyorum. Ha bide bilseniz ne yazdığınızı birşey demeyiz. Ama yeter yahu bu nedir, her konuda siz ve yine devleti hedef alıyorsunuz. Bak bu ülkede güzel şeylerde oluyor onlarada bakmanı tavsiye ederim. Tabi sen onları inkar edersin de mi? Nede olsa onlrı yapn amerika de mi? Şuan sayısız proje var. Bir ara at gözlüğünüzü çıkartıp normal gözlük takmanızı tavsiye ederim. Amacım burada seni küçük düşermek değil ama devletimize yaptığın bu ukala konuşmaların sanki 40 yıllık finans uzmanı konuşaman sana yakışmıyor. Uslubunu düzeltmeni tavsiye ederim.

Uslup düzeltecek bir durum yok. Kimsenin felaket tellalığı yaptığı da yok. Yayınlanan haberi paylaşıyorum. Katılırsın katılmazsın bu senin bileceğin bir iş. Karşı argümanın varsa bir konu aç senin konunda da tartışılsın. Öyle kendin gibi düşünmeyene saldırmamayı da öğrenmelisin. Beni kücümseyemezsin zaten sadece siz değil kimse yapamaz, bu kimsenin haddine değil.

Madem siz daha iyisini biliyorsunuz bir konu açın verileri koyun sizin konunuzda da tartısalım. Yok öyle saldırıp durmak. Ha bilmiyorsanız da bir şey bilmeden benim bilgi seviyemi nasıl ölçüyorsunuz? Asıl sizin amacınız nedir? Benim Amacım bilinçli bir birey olarak ekonomiyi tartışmak. Herhangi bir siyasi parti propagandası yapmıyorum. Hiçbir siyasi parti de umrunda değil. Ben cebime bakarım.

Herkes sussun bir siz konuşun bu nasıl özgürlük anlayışı. Biraz saygılı olun. Sanki dolar 1 tl enflasyon harika alım gücü harika herkes memnun ben atıp duruyorum

mustix mustix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** R**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 17 / 323
  • Ticaret 103, (%99)
Şu ülkede olan sayısız projeleri ve inanılmaz iyi şeyleri anlatın biz de bilelim.

Mesela şu var bak güzel haber: İnanılmaz!

Ben acayip mutlu oldum yeminle bu habere. Arkadaş bulduğu haberleri paylaşıyor. Sizde benim verdiğim örnekteki gibi iyi haberleri paylaşın, hep beraber alkışlayalım. Bunun gibi haberleri paylaşın da ülkemizin nasıl şahlandığını hep beraber kutlayalım.
Sakulta

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Tohum konusunda size bir şey anlatayım:
Ben Bursa'da yaz tatilimi geçiririm. Burda akrabalarım tarımla uğraşıyor. Hani o yediğiniz marmarabirlik falan var ya onlarin bir kısmını akrabalarım üretiyor. Neyse işte, 1. dereceden bir akrabam geçen bedava tohum dağıttı. Sırf yerli tohum kullanilsin diye. Basina falan da çıktı. Dağıttığı tohumlar daha genetiği bozulmamış tohumlar.
Devlet çiftçilere yerli tohum kullansınlar diye yardım yapıyor diye biliyorum. Çiftçilerin daha duyarlı olması lazım.

Sadece bir örnek vereceğim.
Adiyamanda tütün üreticisine yasak var. Tutün üretirse hapse giriyor. Neymiş sağlığa zararlıymiş fakat Abdden tutün ithal ediliyor.

Abd tütünü mineral vitamin aminoasit deposu zaar. Burdan yerli üreticiye verilen destegi görebilirsiniz. İnanmıyorsanız araştırabilir ya da hemen adıyamana gidip yerli üretici ile sohbet edebilirsiniz.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Neden iyi oluyor diyorum biliyor musunuz. Bizler itiraz edince. Pkk lı vatan haini vs ilan edildik. Bunları vatandaşların yanı sıra tuttuğumuz parti yüzünden siyasiler söyledi. Bunlara alkış tutanlarda vatandaşlar olduğu için TİTANİK GEMİSİNDEKİ MÜZİSYENLER GİBİ HİSSEDİYORUM KAFAM RAHAT. BATARSAK BERABER BATARIZ ÇOKTA TIN.

Bu arada dış borç tl cinsinden. Dolar diyince az gözküyor.

400 000 000 000 ABD Doları =
1,94148368 × 10^12 Türk Lirası Yani: 1.941.483.680.000 TL
AhmetA

kişi bu mesajı beğendi.

cagdaskorkmaz.com.tr

worldww worldww Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 21.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** Ö**
  • Mesajlar 2112
  • Beğeniler 626 / 737
  • Ticaret 4, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Sadece bir örnek vereceğim.
Adiyamanda tütün üreticisine yasak var. Tutün üretirse hapse giriyor. Neymiş sağlığa zararlıymiş fakat Abdden tutün ithal ediliyor.

Abd tütünü mineral vitamin aminoasit deposu zaar. Burdan yerli üreticiye verilen destegi görebilirsiniz. İnanmıyorsanız araştırabilir ya da hemen adıyama gidip yerli üretici ile sohbet edebilirsiniz.

Hocam ben burda tohum konusunda yorum yaptım. Ama dediğim gibi bazı çiftçiler kendilerine verilen tohum desteğini kötüye kullanıyorlar. Bizzat gordugum icin boyle net konusabiliyorum.
biletshop

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

worldww adlı üyeden alıntı

Hocam ben burda tohum konusunda yorum yaptım. Ama dediğim gibi bazı çiftçiler kendilerine verilen tohum desteğini kötüye kullanıyorlar. Bizzat gordugum icin boyle net konusabiliyorum.

Yerli tohum kısırlaştığindan çok az ürun veriyor. Zaten çiftci kan ağlıyor haliyle eline hicbir sey kalmiyor aksine zarar ediyor. Ithal tohumla en azindan başa baş gidebilir gelir gider oranı. Ha diyeceksin yaptıkları dogru mu değil ama ne yapsinlar sen bana söyle?

Israilden tohum alan zaten devletin kendisi. Devletin genel olarak yerli tohuma tesvigi yok cunku bu sekilde cok daha zararli cikilir isin icinden. Tohum kisirlasmis üretim zaten az iyice azalır. O yuzden sertifikalı dedikleri israil benzeri ulkelerden alinan tohumlar durumu simdilik patates sarimsak sogan ithalati gibi ithalatlarla kurtariyor.

Ha kanser orani artıyor hastalik hastasi oluyoruz o ayri. Yukarida bahsettim 1999 yilinda adnan oktarin sag kolu oktay babuna 120 ünite kan toplamıs sonra kanlar ortadan kaybolmuştu. Meger israile göndermişler. Onlar da gen haritamizi cikarip buna uygun hastalikli tohum uretiyormus. Yani meyilli oldugumuz hastalıkların oranı artıyor yetmiyor yeni hastaliklar da cikiyor. Kanser grafik oranina ve beslenmenin kanserdeki rolune bakabilirsin.

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)

Backlinkcigeldi adlı üyeden alıntı

Eğer beni önyargısız dinleyecekseniz anlatayım? O haberde bahsedilen tohumlar yerli (atalık) tohumlar değil. Yurtdışından özellikle israilden giren tohumlar ülkede çoğaltılıyor. Meyvelerin sebzelerin şekillerinin bozulması gdodan dogru evet ama yerli(atalık) tohumun kisırlaştırılması buna %99 etken oluyor. 2006da bir yasa çıkarıldı yerli tohum hakkında googledan bakabilirsiniz o yasa o günden itibaren yerli tohum çeşitliliğimiz sürekli ivmeyle düşüşe geçti. Kısır tohumlar artık yani topraga atıyorsun fakat filizlenmiyor verim alınamiyor. Tohum kalitesi düştü çünkü. Hani ev yapımı yoğurtlarda bir bardak maya alırlar bir sonraki süte koyarlar damızlık derler o şekilde yapılan yoğurtlar zamanla daha da kaliteli olmaya başlar çünkü sürekli bir dönüşüm vardır. Tohumlarda da durum bu şekilde. Yurtdışından damızlık tohum alınip burada cogaltıliyor. Yani evet üretim miktarlarında artıs oluyor fakat gdonun babası genetiği bozuk lezzetsiz sağlığa zararlı ürünler yiyoruz. Son senelerde artan kanser grafigi ile beslenme doğru orantılı. Çocuklara kadar indi bu oran. Ha diyeceksiniz neden böyle yapıyorlar bu ulkenin toprağından bereket fışkırıyoe zaten. Eyvallah lakin tohumlarımiz kısırlaştı üretilemiyor artık, çiftcileri direkt kaynak göstereyim inanacaksanız? Onlarca çiftci röportajı atayım.

Hani şu her fırsatta sövülen israilden geliyor tohumlar. Tabii aracı şirketler bu konuda önemli bir nokta yani direkt alınmiyor her zaman bazen bir fransız şirket veya bir abdli şirket bu ithalata aracılık edebiliyor
1999 yılinda kaybolan 120 ünite kanın sebebi dün aciklandı. Bu kanlar israile satılmiş. Israil gen haritamizı çıkararak buna yönelik hastalıklı tohumlar üretiyormuş. Bizzat geçen günlerde sorguya alınan adnan oktarın sağ kolunun ifadeleri bunlar. Biz hala israilden tohum almaya devam ediyoruz.
https://twitter.com/canitti/status/1017025968534360065?s=19
Bunlar bir iddia değil itiraf bu arada.
https://twitter.com/ertanolakoglu/status/967520595410849797?s=19

Kardeşim önyargılı olan biz değil sizlersiniz. Zira Erdoğan destekçisi ve seçmenini koyun cahil olarak görüyorsunuz.

Tohum meselesine gelince. Bahsettiğiniz mevzu öyle degil. Tohum mevzusunda iki noktavar. Biri Sertifikalı digeri Yerli yani Atalık tohum.

Sertifikalı tohum; Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından denetlenen ve sertifikalandırılan, ıslah edilmiş tohumlara verilen isim. Sertifikalı tohumlar çoğunlukla GDO’lu tohumlarla karıştırılmakta ancak bu doğru değil. Sertifikalı tohumlarda genetik müdahale veya yabancı madde yok. Bunlar üretim açısından olabilecek en verimli haldeki, olgunlaşma ve hasat zamanları aynı olan, tedarikçiler tarafından çimlenme garantisi verilen endüstriyel tohumlar. Yüksek verim ve dolayısıyla kazanç vaat eden bu sertifikalı tohumlar aynı zamanda hibrit tohum olarak da bilinmekte. Hibrit tohumlar aynı bitkinin farklı türlerinin kendi aralarında insan eliyle tozlanarak, melezlenmesi sonucu üretiliyor. Bu formun dezavantajı ise tohumların bir daha aynı ürünü alabilmek için kullanılamıyor olması. Yani hibrit tohum kullanan bir çiftçi, aldığı ürünlerinden tohum alabiliyor olsa da bunları ektiğinde ilk seferdeki aynı ürüne ulaşamamakta. Dolayısıyla, ilk seferdeki aynı ürünü üretebilmek için her sene yeniden aynı hibrit tohumu satın almak mecburiyetinde.

Atalık tohumlar da sertifikalanabiliyor. Lakin süreç uzun ve maliyetli olduğu için büyük firmalar bu konuda işlem yapabiliyor. Küçük ciftci için düzenlemeler devam ediyor.

Biz Israilden gdolu değil hibrit tohum alıyoruz. Yani kullan at. Bu alımın da miktarı çok düşük. Yeni hamlelerle bağımlılık azalıyor.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

HakikatTR HakikatTR Nizamettingumus.Com.TR Kimlik Onayı
  • Üyelik 09.10.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Müsteşar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad N** G**
  • Mesajlar 430
  • Beğeniler 275 / 162
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuyla ilgili 2006 yılında çıkarılan tohumculuk ile ilgili düzenlemede sertifikasız tohumların ticari amaçla satışı da yasaklanmış; yalnızca çiftçiler arasındaki tohum takasları istisna olarak belirlenmişti.

Yani küçük ciftci tohumu ticari olarak satamıyor ama kendi aralarinda takas yapabiliyorlar.
ASametYildirim

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al