wmaraci reklam

Venezuela halkından türk vatandaşlarına referandum uyarısı

94 Mesajlar 8.634 Okunma
smmexpress

EkipNetwork EkipNetwork akacak para hesapta durmaz Platin Üye
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Kanuni önceki mesajlarımı okursan sistem değişikliğine karşı olmadığımızı, sadece kimler tarafından hazırlandığı belli olmayan bu anayasal metine karşı olduğumuzu belirttik.

Anayasa metinleri milletlerin "uzlaşma metinleridir" hepimiz toplanalım, uzlaşalım ve daha güçlü bir sisteme geçelim ama bu sistem DEMOKRASİDEN ödün vermesin.

AKP milletvekillerinin bile görüşü alınmadan 1-2 kişinin hazırladığı bu anayasal metine sen hangi mantıkla evet diyebiliyorsun? Ne demek bir daha bu teklif gelmeyecek en iyisi evet diyelim de ne demek. bu nasıl bir mantıktır arkadaşım.

Sen 18 maddeyi çık açıkla burada herkes okusun, eğer gerçekten senin dediğin gibi yargı tek taraftaysa yürütme ayrı bir taraftaysa, demokrasi gerçekten korunuyorsa ben gidip evet oyu vereceğim.
metapak

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
hasmer O 1-2 kişiyle hazırlanan metin olayı doğru değil. Ak parti "yeni anayasa yapalım" dediğinde MHP kabul etti, CHP kabul etti ama hiç ilerlemedi. Sadece lafta yani. Yenikapı ruhuna riayet etmek gerek. Sonuçta teröristler ülkemize saldırıyor, onlara karşı parti meselesi yapmadan ne gerekirse yapılmalıdır.

Öte yandan Ak parti ve MHP anlaşarak maddeleri hazırladı. Şimdi vatandaş olarak metni kimin hazırladığına değil, ülkemize ne kazandıracağına bakmamız lazım.

Anlayışlı olduğun için teşekkür ederim. Yeni konu üzerinde çalışmaya başlıyorum.

umuterdal Her cumhurbaşkanı bir partiden geldi. Adamın gönlünde hala kendi partisi var. Bunu herkes biliyor. Bu referandumla herkesin bildiğini aşikar olarak göreceğiz. Unutma ki Mustafa Kemal ve İsmet İnönü de partili cumhurbaşkanıydı.

webteoneno webteoneno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 141 / 225
  • Ticaret 3, (%100)
"1 musibet 1000 nasihattan iyidir" Sözü umarım ki haklı çıkmaz. Her şey için çok geç olmadan siyasi görüşlerimizi bir kenara bırakarak doğru kararı vermemiz gerekiyor.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Kanuni senin dünyadan haberin yok dostum. CHP kabul etmedi diye bir şey yok. CHP en baştan güçlendirilmiş parlamenter sistem olacaksa kabul ederim dedi, başkanlığı konuşacaksak gelmem dedi.

Olay bu kadar net.

Ha 1-2 kişiyle hazırlanan metin olayı doğru değil diyorsun ya, bak sana ülkücülerin yayın organı olan bir siteden haber linki veriyorum. http://www.yenicaggazetesi.com.tr/mehmet-tezkan-akpli-vekiller-bos-kagida-imza-atiyor-152301h.htm

MHP ile AKP bir araya gelip uzlaşarak bu metini hazırlamadı. 1-2 kişi veya ne bileyim özel bir komisyon bu maddeleri hazırladı ve bizlerin önüne serdi.

Peki senin görüşün alındı mı? Oy verdiğin partinin milletvekillerinin görüşü alındı mı?

Kim hazırladı diyoruz bu maddeleri, kimse cevap veremiyor. Darbe anayasası bile hazırlanırken referandum öncesi kimin hazırladığı belliydi, ha bak o anayasayı övüyorum demiyorum.

Ama DEMOKRASİYİ o kadar yüceltiyorsunuz ya! Hiç te demokratik olmayan bir şekilde hazırlanan bu metine evet diyorsunuz!

wmaraci
wmaraci

webteoneno webteoneno WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 341
  • Beğeniler 141 / 225
  • Ticaret 3, (%100)

Kanuni adlı üyeden alıntı

Referanduma Hayır diyenler, var olan sistemin değişmesini istemiyorlar. Güney Kore de cumhurbaşkanlığı makamını değiştirdi. Başkanlık sistemine yakın bir şey yaptılar. O zamandan beri çok daha hızlı büyüyorlar.

Biz diyoruz ki "Yürütme bir yerde, yasama bir yerde olsun. Yargı tarafsız olsun." Siz diyorsunuz ki "Hepsi bir yerde olmaya devam etsin. Bürokrasi aynı şekilde ağır işlesin. Yasalar 3 aya anca çıksın.". Cumhuriyet kurulduğundan beri ilk defa böyle bir sistem teklif edildi. Geri çevirirsek belki de bir daha gelmeyecek.
Bu fırsatı kaçırmamak için #EVET.

Ona bakarsanız Afganistan'da başkanlık ile yönetiliyor. Bakış açınızı genişletmenizi öneririm.

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)

hasmer O 1-2 kişiyle hazırlanan metin olayı doğru değil. Ak parti "yeni anayasa yapalım" dediğinde MHP kabul etti, CHP kabul etti ama hiç ilerlemedi. Sadece lafta yani. Yenikapı ruhuna riayet etmek gerek. Sonuçta teröristler ülkemize saldırıyor, onlara karşı parti meselesi yapmadan ne gerekirse yapılmalıdır.

Öte yandan Ak parti ve MHP anlaşarak maddeleri hazırladı. Şimdi vatandaş olarak metni kimin hazırladığına değil, ülkemize ne kazandıracağına bakmamız lazım.

Anlayışlı olduğun için teşekkür ederim. Yeni konu üzerinde çalışmaya başlıyorum.

umuterdal Her cumhurbaşkanı bir partiden geldi. Adamın gönlünde hala kendi partisi var. Bunu herkes biliyor. Bu referandumla herkesin bildiğini aşikar olarak göreceğiz. Unutma ki Mustafa Kemal ve İsmet İnönü de partili cumhurbaşkanıydı.

İşte yaptığınız hatada burada başladı zaten. 1900lü yıllar geçti artık. İsmet İnönü ile Atatürk ile bu günleri karşılaştırmak saçmalıktan ibaret. Atatürk yıkılmış bir devletten bir cumhuriyet kurdu. Halkı esirlikten kurtardı. Düşmanı yurttan attı. İstese başkanda olurdu kralda olurdu. Ancak o tüm herşeyi elinin tersiyle itti. Halk kendi kendini yönetmeli dedi. Atatürk ve İsmet İnönü zamanında çok partili hayat denendi. Ancak içinden çıkan bir takım hain kişiler yüzünden bu başarılamadı. Çok partili hayata geçişi sağlayanda bizzat İsmet İnönüdür. 90 yıl öncesi örnek gösterilerek yürütülen bu politika bana sadece komik geliyor. Bundan önce herkesin kabul ettiği yanlış hatırlamıyorsam 60 maddelik bir anayasada uzlaşıldı. Ancak engellendi. Önümüze bu anayasa getirildi. Milletvekilleri boş kağıda imza atarak onayladılar bu anayasayı. Hazırlayanı belli değil. Bir kişi bile ben yazdım diye çıkamıyor. Kim yazdı bunu bir kişi sahiplenmiyor. Partili bir cumhurbaşkanı olamaz. Cumhurbaşkanı olan kişi tarafsızlık yemini eder. O konumdaki bir kişinin partili olması o partiden olmayan insanlara haksızlıkdır. Ülke parti devletine döner. Adamın gönlünde partisi var diyorsun. Kişiye göre anayasamı yapılır. Ondan sonra gelen kişide aynı haklara sahip olacak. Bedelini sen ben öderiz. Cumhurbaşkanını çok seversin verirsin oyunu, partini çok seversin verirsin oyunu ancak tapuyu verme kardeşim. Tapuyu verme..

Kanuni Kanuni WM Aracı E-Mail Onaysız
  • Üyelik 09.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Müh
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 767
  • Beğeniler 242 / 241
  • Ticaret 12, (%100)
hasmer Köprülerin, tünellerin mimarlarını tanıyor musun? Tanımıyorsun. Ama karşıya geçmek istediğinde üzerinden geçiyorsun. Darbe anayasını darbeciler yazdı. Kimin yazdığını biliyorsun fakat memnun değilsin. Referandum maddelerinin kimin yazdığının çok da bir önemi yok. Önemli olan memleketin faydasına olması.

İngiltere, ABD, Çin vs vs ülkeler koalisyonsuz çok da güzel yönetiliyor.

webteoneno Ateşi kullanarak yemek de yapabilirsin, ormanı da yakabilirsin. Bu ateşin kötü olması demek değildir.

umuterdal Cumhurbaşkanının hangi partiye gönül verdiğini tüm millet biliyor. Bu aşikar olacak, o kadar. Cumhurbaşkanları zaten tapuyu ellerinde tutarlar.
ufukozdemir

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Hatay
  • Ad Soyad H** M**
  • Mesajlar 1269
  • Beğeniler 360 / 359
  • Ticaret 170, (%100)
Kanuni çok acınacak bir durumdasın bilmem farkında mısın? Bunun köprüyle, tünelle ne alakası var. Biz demokrasiyi konuşuyoruz, yapıları konuşmuyoruz. Biz ANAYASA yapıyoruz yol, tünel yapmıyoruz. Bu kadar saçma sapan örnek verecek kadar kendini daha fazla rezil etme.

Sen önce evet'in maddelerini açıkla, burada eveti açıklayamıyorsunuz tünelmiş, köprüymüş, borsaymış diyorsunuz.

Bu gelen ANAYASA başkanlığa eyalet sisteminin önünü, başkana dilediği gibi orduyu yönetme yetkisini veriyor.

Yani yarın bir gün gelen birisi gidin şu ülkeyi işgal edin dese bunu rahatlıkla yapacak.

Ha durup dururken masum insanlar öldükten sonra haaa bak bu yasa olmuyor hadi tekrar mı değiştirelim diyeceksiniz.

Eğer bu kafada iseniz sakın kendinize MÜSLÜMANIM demeyin.

barisdogaan barisdogaan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 165
  • Beğeniler 38 / 11
  • Ticaret 2, (%100)
Benim anlayamadığım, abd yi kotuleyip yan yana olan, israile kafa tutup israille arasini duzelten bütün müslüman katili ülkelerle yan yana gelen. Teror örgütü mensuplarini (barzani) ulkede bakan gibi karsilayan onlardan referandum icin medet uman ve en önemlisi düne bakarsaniz Fethullah gülen ile can ciger olup gel özledik diyip balkon konuşması yapan, her bakanının Fethullah gulene sayin hocamiz buyugumuz diyen ve bugün onlari vatan haini ilan edip kendi bakanlarini iceriye atamayan (melih gokcek en başlarda) ve Fethullah gulenin iade konusu gündemde bile olmazken siz bu insana ve ekibine bakanlarina nasıl guvenebilirsiniz? Hani gundemde Fethullah Gülen'in iadesi neden yokta başkanlık var bunu açıklayın? Halk neden dokulmuyor sokaga bu adami buraya getirin bizden size oy yok diye? Sizlere sorsak babaniza guvenmezsiniz ama bu adam canimiz diyorsunuz. Tarihte hangi millet gelecege gitmek yerine geçmişe dönmek ister bana söyleyin bunu. Tekbir getirerek rte diye bagiran bir toplum. Atasını, vatanini hice sayan insanlarin cirit attığı toplum olduk. Biri cikip yunanlilar isgal etseydi diye laf yapiyor ama kimse onu yaka paca dovmuyor musade serbest. Kurtulus savaşı günlerini konuşup bu sistem berbat diyen gerici bir topluma merhaba demisiz. Peki sorarım size yarın bu başa geçen her kimse seçimleri 10 yila çıkardım bakanlarj azalttim dese napacaksiniz? Halk diyorsunuzda halki susturanda onlar değil mi? Hadi çıkın onlara karşıt sözler soyleyip yürüyüş yapın bakalim halkmi dinleyecekler. Evet diyorlar ama maddeleri bilmiyorlar evet mitinginde aciklama yok hersey rte baskan icin diyor. Neden pankartlarda vatan yok halk yok. Bizi umursuyorlarmi saniyorsunuz. Hayır cevabi verenlere terörist diyen bir kisiye siz nasil guvenirsiniz yarin başka bir tercih hakki sorduklarinda boyle olmayacahi ne malum? Çıkıyor bakanın biri evet verirseniz terör biter diyor. Ya vicdani akli mantigi olan bu nasil bir cümledir söylesin. Madem teriru bitereceksiniz suan hersey elinizde size karsi cikan yokediliyor neden halki evete zorlayıp tehdit ediyorsunuz? Ya hicmi vicdan yoktur. Hayir derseniz bombalar devam mi yani? Yazık çok yazık. Ha birde yargı tarafsız olsun, demokrasi olsun vs sozler söyleniyor peki. Soruyorum size suan sizin yonettiginiz hukumetiniz bunların hepsinin var olduğunu söylüyor. Ne yani suan sizin elinizde olan yargı taraflimi yani kabul ediyormusunuz da boyle bir soylemde bulunuyorsunuz? Sizin yonettiginiz ulkede demokrasi özgürlük yok yani kabul ediyorsunuzda bunlar olsun diye evet diyorsunuz öylemi? Ee o zaman yillardir bu ülkede halk icin ne yaptınız bu yapi taşları yoksa yalanmiydi hepsi ? Hepinize hayırlı akşamlar dilerim
EkipNetwork

kişi bu mesajı beğendi.

mail: barisdogaan@gmail.com

NedimYildirim NedimYildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Editör
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad N** Y**
  • Mesajlar 570
  • Beğeniler 29 / 133
  • Ticaret 0, (%0)

O arkadaşların söylediği şeyler bizim eski Demirel, Ecevit, Mesul Yılmaz gibi siyasetçilerin zamanındaydı. 15 senedir sürekli gelişen bir ülkemiz var. Korku imparatorluğu oluşturmaya çalışanlar havalarını alacaklar inşaallah.

Bu gelişim tam olarak ne yönde, kaynaklarınız neler ve biz neden göremiyoruz bu gelişimi? Lütfen bana köprü deme buna kalbim dayanmaz

wmaraci
Konuyu toplam 6 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 6 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al