wmaraci reklam

Hosting Firmaları Saldırıları Bildirmekle Yükümlü mü?

7 Mesajlar 1.143 Okunma
wmaraci reklam

retrospektif retrospektif WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 478
  • Beğeniler 105 / 145
  • Ticaret 7, (%100)
Örneğin birileri sitenizde güvenlik açığı bulup sizin haberiniz olmadan dizine bir çok index atsın. Bu gibi saldırıları hosting firmaları bildirmekle yükümlü mü?

wmaraci
reklam

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Firmaya göre değişir. Genelde siteyi kaparlar geçici olarak.

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Benim sitemin bulunduğu hostinge saldırı yapıldı akşam ve sabah. Akşam sordum ne oluyor ulaşamıyorum siteye. Düzgün cevap vermediler bizde sorun yok dediler ama vardı. Sabah da devam etti sorun gene ticket açtım ulaşamıyorum dedim. Bu sefer akşamdan beri saldırı var dedi. Netinternet firmasıyla yaşadığım tek ama iğrenç bir anım oldu. Bari site sahiplerine bir mail atsanız da ona göre kendilerine tavır alsak. Benim tecrübem bu başka firmaları bilemem ama insanlık namına index veya virüs uyarısı gelirse söylerler bence.

SahinDag SahinDag Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 30 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Benim sitemin bulunduğu hostinge saldırı yapıldı akşam ve sabah. Akşam sordum ne oluyor ulaşamıyorum siteye. Düzgün cevap vermediler bizde sorun yok dediler ama vardı. Sabah da devam etti sorun gene ticket açtım ulaşamıyorum dedim. Bu sefer akşamdan beri saldırı var dedi. Netinternet firmasıyla yaşadığım tek ama iğrenç bir anım oldu. Bari site sahiplerine bir mail atsanız da ona göre kendilerine tavır alsak. Benim tecrübem bu başka firmaları bilemem ama insanlık namına index veya virüs uyarısı gelirse söylerler bence.

Birde şu açıdan bakın, Saldırı direk sizin sitenize geliyor sizin siteniz yüzünden hem siz, hem sunucuda bulunan diğer siteler, hemde hosting firması mağdur oluyor hiç olmaz demeyin buda mümkün'dür

Saldırı korumasını her hosting firması sunamaz. Sunsa bile ek ücret ister veya çok pahalıya hosting satar saldırı koruma cihazları çok pahalı cihazlardır

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Şahin DAĞ adlı üyeden alıntı

Birde şu açıdan bakın, Saldırı direk sizin sitenize geliyor sizin siteniz yüzünden hem siz, hem sunucuda bulunan diğer siteler, hemde hosting firması mağdur oluyor hiç olmaz demeyin buda mümkün'dür

Saldırı korumasını her hosting firması sunamaz. Sunsa bile ek ücret ister veya çok pahalıya hosting satar saldırı koruma cihazları çok pahalı cihazlardır

Tabiki öyle de akşam yok bir sorun sitenizde size öyle gözüküyor deyip de sabah "akşamdan beri saldırı oluyor" cümlesinin içerisine bir kusura bakmayın. Bir özür dilerim demek müşteriyi o firmada tutmaz mı?

Ben bana haber verilsin isterim biliyorum pahalı olduğunu. Cloudflare de ücretler var isteyen baksın ya da gitsin sunuc fiyatlarına baksın. Yani boş beleş müşteriye de, işine önem veren bilgili site sahibine de böyle yapıyorlarmış demek ki.

Hostumu yükseltmeyi bile planlıyorum fakat tek ve kötü bir olay yaşadım 5 aylık hosting hizmeti boyunca. Birbirinden habersiz destek birimi. Sormasak söylenmeyecek ya orasına ayar oluyorum hala kullanıcı odaklı sorun diye ....layacaklar.

SahinDag SahinDag Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek İnternet Hizmetleri
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** D**
  • Mesajlar 121
  • Beğeniler 30 / 38
  • Ticaret 4, (%100)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Tabiki öyle de akşam yok bir sorun sitenizde size öyle gözüküyor deyip de sabah "akşamdan beri saldırı oluyor" cümlesinin içerisine bir kusura bakmayın. Bir özür dilerim demek müşteriyi o firmada tutmaz mı?

Ben bana haber verilsin isterim biliyorum pahalı olduğunu. Cloudflare de ücretler var isteyen baksın ya da gitsin sunuc fiyatlarına baksın. Yani boş beleş müşteriye de, işine önem veren bilgili site sahibine de böyle yapıyorlarmış demek ki.

Hostumu yükseltmeyi bile planlıyorum fakat tek ve kötü bir olay yaşadım 5 aylık hosting hizmeti boyunca. Birbirinden habersiz destek birimi. Sormasak söylenmeyecek ya orasına ayar oluyorum hala kullanıcı odaklı sorun diye ....layacaklar.

Ben genelleme yapmak istedim adı geçen firmayı savunma gibi bir durumum olamaz. Saldırı sorunları dünde vardı bugünde var yarında olacak çoğu firma bu soruna henüz net bir çözüm üretmiş değil

Sunucusu saldırı alan hosting firması kötü bir ruh hali içerisine girer verdiği cevaplar'da çelikili olabilir bunları yaşadığım için biliyorum siteniz saldırı alan bir sunucuda ise ve bu yüzden kapalı ise firmanızın üstüne çok varmayın saldırı sorunu mutlaka çözümlenir

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

Şahin DAĞ adlı üyeden alıntı

Ben genelleme yapmak istedim adı geçen firmayı savunma gibi bir durumum olamaz. Saldırı sorunları dünde vardı bugünde var yarında olacak çoğu firma bu soruna henüz net bir çözüm üretmiş değil

Sunucusu saldırı alan hosting firması kötü bir ruh hali içerisine girer verdiği cevaplar'da çelikili olabilir bunları yaşadığım için biliyorum siteniz saldırı alan bir sunucuda ise ve bu yüzden kapalı ise firmanızın üstüne çok varmayın saldırı sorunu mutlaka çözümlenir

Çok şükür kısa bir süreçti, sağolun tavsiyeleriniz için. İlk host firmam olduğu için de bırakamadım :D devam netinternete şuan. Dediğim gibi de yükseltmeyi düşünüyorum.
SahinDag

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al