wmaraci reklam

Siteme Saldırı Yapılmış

36 Mesajlar 4.330 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)
geçmiş olsun.
gerçekten üzücü bir durum.
Kings

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Kings Kings Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
Paratic hocam gerçekten kötü ve üzücü bir durum siteyi o şekilde görünce ciğerim sızladı baya bir telaş ettim çünkü hergün maddi manevi masraf yaptım çok zaman harcadım. Bir insan evladı bunu neden yapar anlamak mümkün değil gerçekten bunu anlamıyorum
lastpavel

kişi bu mesajı beğendi.

myKnow myKnow Sys & Network Sec Kullanıcı
  • Üyelik 20.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 328
  • Beğeniler 26 / 64
  • Ticaret 1, (%100)
Log iletirseniz bir bakabilirim. Pentest ile uğraşıyoruz.

Paratic Paratic WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** T**
  • Mesajlar 347
  • Beğeniler 52 / 163
  • Ticaret 0, (%0)

Kings adlı üyeden alıntı

Paratic hocam gerçekten kötü ve üzücü bir durum siteyi o şekilde görünce ciğerim sızladı baya bir telaş ettim çünkü hergün maddi manevi masraf yaptım çok zaman harcadım. Bir insan evladı bunu neden yapar anlamak mümkün değil gerçekten bunu anlamıyorum

yıllardır bu sektördeyim. hmmm sanırım 10 yıl oldu :)

bu insanlar hep vardı, hepte var olacak.

digital çift taraflı gelişiyor, aynı teknoloji gibi.
iyi ve kötü...
aynı gerçek dünya gibi.

durumunuza gerçekten üzüldüm. ama unutmayın. öldürmeyen saldırı sizi güçlendirir.
ve pek ölmüşe benzemiyorsunuz.
lastpavel doaldigital Kings

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
Paratic evet hocam çok şükür yedek varmış ama olmayabilirdi. Güvenlik açıklarını kapatmaya çalışıyorum herşeyde bir hayır vardır tüm bilgilerimi değiştirdim. Sizlere tek tavsiyem e-mail v.b tüm bilgilerinizin şifrelerini güncelleyiniz.
myKnow hocam e-mail adresiniz var mı göndreyim çünkü word halinde adam yüzlerce defa giriş denemesi yapmış

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Brute forcemi kullanmış acaba?

arkadasim arkadasim Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek seo
  • Konum Kastamonu
  • Ad Soyad B** T**
  • Mesajlar 42
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
kardeşim sitene girişi eklentilerin sayesinde port açılır.. Eğer sende yoksa makınada olan bir sitede açık var demektir hostcu bu durumda tamamen sorumlu kişidir..

Eğer gelir elde ediyorsan sitenden senin sorumlu tutabileceğin tek kişi Hostcu seni madur eden tek kişi odur hosting satışı yapıyorsa ticari anlamda herşeyden sorumlu tutulur..

Sen hosting firmasına benim zararımın karşılanmasını istiyorum de.. Sıkıştır biraz eğer ücreti alıyorsa host için sana bunun bedelini ödemesi gerek öyle kolay değil anladın..

Sen uğraşma mahkeme vs işler için onlar uğraşmalı!!
Madur olan sensin.. ve oradaki siteler..

onun yapması gerekeni sen neden yapıyon onu anlamadım :)

• Üyelik 27.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek e-ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 178
  • Beğeniler 136 / 53
  • Ticaret 7, (%86)
arkadasim hocam host firmama siteme saldırı olmuş dediğimde cevap olarak bana admin şifrenizi kime verdiyseniz onlar yapmıştır dedi. bende cevap olarak şifremi ben dahi bilmiyorum çünkü otomatik kayıtlı bilgisayarımda ve başka bilgisayarlardan sistemime veya hosta hiç giriş yapmıyorum dedim . onlarda o zaman bilgisayarınızda virüs vardır dedi bende cevap olarak bilgisayarımda virüs programı olduğunu ve lisansız hiç bir ürünün olmadığını ve vürüs testi yaptığımı pc de de sorun olmadığını belirttim velhasıl :) o zaman yazılımın kötü dediler yani anlıyacağın her türlü suç bendeymiş :) ama firmama kötü birşey demekte içimden gelmiyor yedeği hemen yüklediler saolsunlar onların uğraşacağını sanmıyorum. sitemde para kazanıyorum ama aylık 200tl gibi bir para bunun için bir talebim olmayacak. tek üzüldüğüm nokta bu insanların bunu neden yapmaya kalkıştkları yapanı bir bulsam rezil edeceğimde inşallah ip'den buluruz

Ujolume Ujolume WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Grafik,Web Tasarım
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 43
  • Beğeniler 7 / 7
  • Ticaret 5, (%100)

AdaletinSesi adlı üyeden alıntı

Ayrıntılı bir dilekçe yazıp, savcılığa şikayet edebilirsiniz. Onlar host firmasından saldırganın ip numarasını ve diğer bilgilerini isterler. Gelen ip adresini araştırıp fail Türkiye'de ise bulurlar. Yurt dışındaysa o iş biraz zaman alır. Bu aşamada bilişim işlerinden anlayan bir avukat tutmanızda fayda var.

Bence hiç uğraşmayın bulamazlar. Bulsalarda ne yapabilirler ? Ayrıca böyle bişey yapabilecek biri Tor kullanmayı akıl etmiştir.

✅En Uygun 🔥 Freepik 🔥Envato Elements | Shutterstock 7,5₺| Office | Windows | Alexa | Moz 🎨Canva Pro

AdaletinSesi AdaletinSesi ... Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek yok
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 602
  • Beğeniler 224 / 166
  • Ticaret 4, (%100)
Burada Host şirketinin zaten cezai sorumluluğu olmaz. Olsa olsa site ticari bir firmaya aitse ve bu nedenle zarar etmişse tazminat sorumluluğu olur. Onunda belirli şartları olur. Bundan da çok bir şey çıkmaz. Çünkü yapacakları savunma şu olacaktır: kullanıcı hatası. Ha eğer site ticariyse bu saldırı nedeniyle ticari olarak zarara uğradığınızı kanıtlayabilirseniz ve saldırganda hosttan kaynaklanan bir kusurdan dolayı sızmışsa o zaman tazminatta alabilirsiniz. Bunun dışında ki durumlarda host şirketi ile işbirliği yapmak lazım. Çünkü eğer şikayet edilecekse onların verecekleri bilgiler çok önem arz edecektir. Saldırgan yurt dışındaysa proxy kullanmasına da gerek yok, zaten yazışmalar bir kaç yıl sürer. Ama yinede şikayet etmekte fayda var. Bakarsın adam Türkiye'den biridir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al