freelance iş ilanları

Aşırı Trafik Sorunum Var Yardımcı Olurmusunuz

19 Mesajlar 2.391 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Korkusuz Korkusuz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
elinizde tam olarak türkçe güzel bir anlatım varsa pm olarak veya burdan iletirseniz memnun olurum ingilizcem iyi degildir o yüzden benim anlamam zor olur :)

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Korkusuz adlı üyeden alıntı

elinizde tam olarak türkçe güzel bir anlatım varsa pm olarak veya burdan iletirseniz memnun olurum ingilizcem iyi degildir o yüzden benim anlamam zor olur :)

Sanırım buna benzer bir konu başka bir arkadaşımız tarafından açılmıştı ve bu konu hakkında oldukça detaylı bilgi vermiştim. Yüksek trafik sorunlarını geçici çözümlerle gidermek size pek bir şey kazandırmaz. Cache eklentilerinin yada Gzip gibi eklentilerin kısa vadede size çözüm olması mümkün ancak uzun vadede hem sorun hemde ciddi bir sıkıntı oluşturabilir. Yüksek oranda Gzip kullanımı sunucuda aşırı yüklenmeye neden olur, cache kullanımı ise bellek sorunlarına ve yapılan değişiklikleri yada saldırıların yüksek oranda artmasına neden olur.

Yapacağınız en iyi şey Free olan CloudFlare çalışmasını DNS değişikliği ile açmak eğer yrafiğin tamamını CloudFlare a vericek olursa yani bulut resmine tıklarsan bu ciddi oranda trafiğin düşmesine yerdımcı olur. İkinci konu CDN uygun fiyatlara iyi CDN çalışmaları bulabilirsin, aylık trafik açımından dahi daha uygun olabilir. Son olarak eğer cache kullanımı yapacaksan kesinlikle eklenti önermiyorum sunucu içerisine Varnish kurabilirsen senin için en iyisi olucaktır.

Başarılar

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
cevab için teşekkürler cloudflareyide denedim fakat oda çözüm üretmedi bir kontrol edeyim bakalım cloudflareyi tekrardan.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Bu konuda ciddi deneyimizin olmalı yada deneyimli birine bunu vermelisiniz aksi taktirde eğer mail hesabı kullanıyorsanız sorun yaşayabilirsiniz. Trafiğin tamamını CDN e yüklediğiniz de trafik sorunu kalmaz. Ayrıca WP tabanlı bir çalışma ise login.php nin adını değiştirin htaccess dosyasının izin haklarını 444 yapın index.php izinhaklarını 444 yapın register.php nin adını değiştirin bunların nedeni çeşitli botlar tarafından site trafiğiniz aşırı derecede yükselebilir.

wmaraci
wmaraci

Kozba Kozba SEO ve Editörlük Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blog Yazarı
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 594
  • Beğeniler 6 / 174
  • Ticaret 12, (%100)
Hocam temanızı optimize etmelisiniz, swf'leri kaldırın, java sorgularını azaltın, resimleri optimize edin, css sprite tekniği kullanın, resimlere boyut ekleyin en son resimleri bir dizine yükleyin, temada komutları ayarlayın, sitenin yükünü azaltabilirsiniz bunun gibi birçok yöntem mevcut. Bunları google'da araştırmanızı tavsiye ediyorum. @Buray'ın dediği gibi cache eklentileri kısa vadeli çözüm önerileri sunar.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

cevab için teşekkürler cloudflareyide denedim fakat oda çözüm üretmedi bir kontrol edeyim bakalım cloudflareyi tekrardan.

Bana özelden ftp bilgilerini gönderin bir bakıyım müsait olunca. Yanlız sadece sorunları nasıl çözeceğinizi yazabilirim optimize etme işlemi sunucu dahil bir çok şeye bağlı ayrıca birileri sizin sitenizde bulunan Flash oyunları indiriyor olabilir bu nedenle trafiğiniz artıyorda olabilir Flash oyunlar ağırlığı olan ve trafik kotası harcayan şeylerdir şayet cloudflare kullandıysanız ve tüm trafiği ona verdiyseniz yine de sorungiderilmediyse Geliyoo.com CDN bağlantısında bir test yapabiliriz Tüm Trafiğinizi sisteme çekerim gelen trafik kaynaklarına bakarız böylece sorun tespit edilir. Ancak bu işlem sadece test için olabilir Anlık 3Gbps trafiğe kadar her bağlantıyı süzebilir. Lakin bu site için bu denli trafiğin gitmesi anormal ayrıca Alexa durumuna bakılırsa pek iyi bir konumda da değil. Burda bir terslik var.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)

Kozba adlı üyeden alıntı

Hocam temanızı optimize etmelisiniz, swf'leri kaldırın, java sorgularını azaltın, resimleri optimize edin, css sprite tekniği kullanın, resimlere boyut ekleyin en son resimleri bir dizine yükleyin, temada komutları ayarlayın, sitenin yükünü azaltabilirsiniz bunun gibi birçok yöntem mevcut. Bunları google'da araştırmanızı tavsiye ediyorum. @Buray'ın dediği gibi cache eklentileri kısa vadeli çözüm önerileri sunar.

sizin cevabınız içinde teşekkür ederim.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

sizin cevabınız içinde teşekkür ederim.

Öncelikle ftp ye baktığımda hata logları öyle çok ki hangisini düzeltmeye çalışsam diye düşündüm sonra bot kısmına baktığımda orda da çok fazla hata logu gordum bu siteyi düzeltmeye çalışmaktansa hostingi değiştirmeni tavsiye ediyorum çünkü sitenin buunduğu sunucuyla bu site bir adım ileri gidemez.

Ek Olarak: Sunucu optimize edilmemiş beckend deçalışan bir program yada destekleyici bir unsur yok onun dışında çok fazla sayıda hata logu üretiyor ve her saniye üretmeye devam edyor kısacası bu hostingle yol alamazsın ayrıca Flash oyunsitelerinin başlı başına en buyuk sorunu trafiktir. Çünkü flash ağır bir indirme süreci isterbuda trafiğe yansır. Normal durumlar bunlar ancak senin hostunda ne optimize var nede başka bir şey.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad H** H**
  • Mesajlar 86
  • Beğeniler 3 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
İlginiz ve yardımlarınız için çok teşekkürler en kısa sürede değiştiricem inşallah sorun devam etmez.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al