wmaraci reklam

Mega Holdings Hakkında

84 Mesajlar 34.681 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Jih4d Jih4d Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Ne iş olsa yaparım abi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 0 / 136
  • Ticaret 2, (%100)
Bizim arkadaşta girmiş bu zımbırtıya, parayı bulucam hedeflerim büyük diyip duruyor. Geçenlerde ısrarla toplantıya çağırdı, demek ki banada çakmayı düşünüyor 750 TL. Vay i*ne vayyyy :)
ultrAslan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

MehmetARIK MehmetARIK Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 626
  • Beğeniler 13 / 260
  • Ticaret 2, (%100)

shzde6161 adlı üyeden alıntı

- Ürünün size sağladığı şeyleri konuşmak gerekirse. Piyasada düzgün ve güvenilir bir firmadan limitlendirilmemiş Hosting ve domain'i 150 TL Gibi bir fiyata alırsınız. Ama sadece size alanı ve isimi verirler. Web sitesini nasıl kuracağınızı öğretmezler. Ya da size şu anda binlerce dolar değerinde olan kişisel gelişim eğitimi, kendinizi geliştirme taktikleri vb. şeyleri vermezler. Hepsinden daha önemlisi size para kazanma fırsatı vermezler. Kendi distribütörlüğünüzü oluşturma fırsatı vermezler.

Şimdi bu dediklerinizin hepsini Turhost firması zaten yapıyor. Yıllık 84 TL'ye tamamen sınırsız Hosting hizmeti alıyorsunuz. PHP'den tutun ASP'ye, Javascriptden Flash'a, Wordpress'den Drupal'a kadarda otomatik kurum yapabiliyorsunuz. Bunun yanında tavsiyenizle gelen müşterilerin bütün harcamalarınında %10'unu size veriyor. Ayrıca barındırdığı bütün hazır sistemlerinde ayrıntılı video eğitimlerini ücretsiz size sunuyor.
Bu dediklerim çoğu şirketin standartıdır ayrıca. Konuda bahsedilen olay ise modern **************lığın bir başka şekli. Bende biyerlerden böyle birşey duymuştum ama ayrıntılı bilgim yoktu, pekte araştırmadım. Şirketlerin web sitesi açması zorunlu hale geldiğinden beri kapı kapı dolaşıp, şirketlere bişeyler satmaya çalışıyorlarmış.
Karacahan

kişi bu mesajı beğendi.

micro44 micro44 Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 12 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
http://drhedi.org/index.php/mega-holdings-web-sitesi-hem-deneyimi-hem-ucretiyle-cok-degerli/

... :)

ultrAslan ultrAslan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad G** Ö**
  • Mesajlar 64
  • Beğeniler 25 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
web ten anlayan adam bu tür dalavere işlere girmez arkadaş. insan kendi arkadaşına kazı sokar mı ya hayret bişey resmen millet bir birini kazıklayıp yükselme peşinde. mega lafını duydunuzmu o adamı silin. ben facede 3 kişi engelledim son 2-3 aydır.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Geçmişte Saadet Zinciri adı altında bir yapılanma gerçekleşmişti. Bu yapılanma da işleyiş şu şekildeydi; Sen sisteme girerken X miktar para ile giriyorsun ve X miktar para ile sisteme dahil olacak kişileri bulup para kazanıyorsun. Yani ortada sadece para dönüyor! Ürün filan yok. Bir nevi para oyunu..

Daha sonra bu oluşumların görünüşte(!) daha masum versiyonları türemeye başladı. Bu oluşumlardaki durum yukarıda anlatılan saadet zinciri olayından pek farklı sayılmaz fakat bu oluşumlarda göstermelik bir ürün olması işi daha yasal ve masum gösteriyor. Yani örneklendirirsek; sen normalde 100 liraya almayacağın ürünü, bir sisteme girmek için 1000 liraya alıyorsan ve bu genel bir durumsa, muhtemelen bir titan sistem ile karşı karşıyasın demektir.

Bu tür sistemlerde paradan para kazanırsınız fakat Network Marketing'de üründen/hizmetten para kazanırsınız. Bir şirkete dahil olurken, şunu kendinize sorun “Ben bu ürünü normal yoldan almam ile Network Marketing ile almam arasında ne fark var? Zararım var mı? Maliyet/fayda oranı nedir?”. Anlatmak istediğim, Network Marketing'de verdiğiniz ücrete karşılık gelecek bir ürün alırsınız/almalısınız.

Tüketici Kanunun 9.Kısmı Madde 80
Piramit satış sistemleri
MADDE 80- (1) Piramit satış; katılımcılarına bir miktar para veya malvarlığı ortaya koymak karşılığında, sisteme aynı şartlar altında başka katılımcılar bulma koşuluyla bir para veya malvarlığı kazancı olanağı ümidi veren ve malvarlığı kazancının elde edilmesini tamamen veya kısmen diğer katılımcıların da koşullara uygun davranmasına bağlı kılan, gerçekçi olmayan veya gerçekleşmesi çok güç olan kazanç beklentisi sistemidir.

(2) Piramit satış sisteminin kurulması, yayılması veya tavsiye edilmesi yasaktır.

(3) Bakanlık, piramit satış sistemleri ile ilgili gerekli incelemeleri yapmaya ve varsa elektronik sistemin ülkemizde durdurulması dâhil ilgili kamu kurum veya kuruluşlarıyla iş birliği içinde gerekli önlemleri almaya yetkilidir.

Sonuç
Şimdi bu yasa da dikkat çeken önemli yerler var bunları göz önünde bulundurmamız gerekiyor.Öncelikli olarak network marketing şirketlerinde kişiler sadece kendi çabaları ile de yani satış yaparakte para kazanabilmelidir.Yani aynı şartlar altında altına üye bulmadan da para kazancı sağlamak zorunda dırlar.Bu madde açıkca ürünsüz sadece paket satarak çalışma yapan firmalara izin verilmeyeceği konusunda fikir beyan ediyor.Bu demek oluyor ki kendini network marketing olarak tanıtan ülkemizde, ki özellikle de maalesef yerli firmalar piramit sistemine dahil edilecektir.

Ayrıca bu maddelerden dolayı bir çok tüketici, firmalara dava açtığı takdirde kazanma olasılığı yüksek olacaktır.Yani ben sözleşme yapıyorum,Üyelik bedeli şu kadar alırım demekle iş bitmeyecektir.Yani Açıkca sen sisteme gir …. tllik paketle senin gibi …. tllik paketten şu kadar daha adam bulman lazım kazanabilmen için kavramı tek başına yeterli olmayacak ve bu uygulamanın çok net tarih olacağa benziyor. Şirketler kişiye hem kendi başına üye olup kendisi gibi üye bulmadan da kazandırmak zorundadır.
unalzafer61 chemistrap

kişi bu mesajı beğendi.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

chemistrap chemistrap WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Seyyah-ı Avare
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 253
  • Beğeniler 20 / 67
  • Ticaret 2, (%100)
Birde sanki website eğitimi veriyorlamış gibi dolanıyorlar diğer hosting firmalarından kendilerini ayırmaya çalışıyorlar. Al kardeşim kendin bak , http://www.dnsqueries.com/en/ip_neighbors.php sorgulama adresine fundaercan.com yaz komsu siteleri kontrol et veya alttaki sorgudan çıkan siteleri kontrol et hani eğitim nerede ?
http://www.textflip.net/ip/index.php?s=ertasolgun.com&submit=Check+Results
çoğunun sitesi bile yok , bunları gördükçe biliyorum kendi aralarında "abi siteni azıcık tasarlayalım üç-beş bişey koyalım sonra satış yapalım" zorunluluğu getirecekler.Ama yemezler !

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
benim arkadaşlarım ülkemizde bu işin başındalar 3 yıldır biliyorum bunları da hiç websitesi yapacam diye alanı duymamıştım :D :D
bana hala birileri gelip satmaya çalışıyor geç websitesi ayağını ne kadar kazanacam onu söyle diyorum hahahaha :D

vala kardeşim çok ilginç bu güne kadar ilk defa seni duydum ben websitesi yapacam ben diye megaholdings alan. feci pahalı websitesi kurmak isteyen için onlar saadet zincirne benzer bişi yapıyolar millete satıyon para kazanıyon bence girmişsin bu işe webmasterlık felan geç git satış yap ordan kazanırsın :D :D

şimdi diğer yorumları okudum bu megaholdings hakkında pek yorum yapmak istemiyorum ama 3 yıl önce arkadaşlarım girdiğinde bende girseydim şu anda üni okuyor olmazdım aylık yaklaşık 5bin dolar net gelirim artı bilumum şeylerim olurdu. burda websitesi sadece bi ürün tabi en yüksekteki arkadaşımın sitesine baktığım hiç bişi yok ama adam dubaiden çıkmıyor. ha ne var çoğunun herşeyi para olmuş aldıkları arabaların resimlerini koyuyorlar aldıkları çeklerin resimlerini koyuyorlar vs vs bana göre değil bu. şu anda hayatlarını yaşıyor hepsi ama yarın bir gün şirket kapanır birşey olursa sonra çok sıkıntıya girerler.

metehan777 metehan777 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Danışmanı, Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Y**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 37 / 25
  • Ticaret 2, (%50)
Neden Mega savunulur?

Psikoloji bunu ‘Bilişsel Uyumsuzluk Prensibi’ ile açıklıyor.

İnsanlar bir değere ya da inanç sistemine inandıklarında ve bu uğurda yatırım yaptıkları zaman, ondan kolay kolay vazgeçmiyorlar.

Çünkü vazgeçerlerse şimdiye kadar yaptıkları yatırımların boşa gideceğine inanıyorlar.

İnançlarına ters düşen veriler ortaya çıktıkça da, inançlarına daha da çok bağlanıyor ve yeni verileri reddediyorlar.

Dorothy bu yöntemle (yani insanlara tüm mal varlıklarını sattırarak) insanların kendi fikirlerine daha çok yatırım yapmasını sağlıyor. Bu derecede büyük yatırım yapan insanların da cemaate bağlılıkları daha çok oluyor.

Yakında sonları geliyor yeni Türk Ticaret Kanunu ile. Birkaç ayları kalmışken bırakın, kim dolar 2,20 iken almak istiyorsa alsın ;)

Bu forumlarda millet az bir para ortaya koyup adsense ile para kazanıyor çatır çatır. Kimileri de çıkmış ahkam kesiyor yok arabalar yok tatiller.

Benim milletim her zamanki gibi iyi uyuyor yine.
chemistrap

kişi bu mesajı beğendi.

Alpazen Alpazen Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek SEO UZMANI
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad A** Z**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 48 / 114
  • Ticaret 0, (%0)
Hep kısa yoldan zengin olma ile aldatıyorlar piramitin en aşağısındasın nasıl zengin olucan bu masala inanan insanları da anlamıyorum ama fena büyülüyorlar anlaşılan bir konuşmalarını görmek falan isterdim hipnoz mu ediyorlar ne :D

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Geçenlerde bi arkadaş aradı kardeş site felan yapıyorsun sen anlarsın dedi bişeyler anlattı:D anlamadım:) Ardından biraz araştırdığımda sistemin **************lıktan başka bişey olmadığını fark ettim. En yüksektekiler parayı götürüyor alttakiler eziliyor. Arkadaşım bir arkadaşının 2 milyar verdiğini+ 2 milyarda kredi çektiğini kendisininde 2 milyar verdiğinin 1 ayda 2 milyar kazanamazsan ben kendim verecem sana dediğini söylemişti. Hem hallerine acıdım... hem güldüm.
Hep para sıkıntısı çekmekten oluyor bunlar...

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al