lostyazilim

Nitrado'dan sunucu alacakların dikkatine!

22 Mesajlar 4.213 Okunma
lostyazilim
smmexpress

43699 43699 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle yaşadığım olayın Türkiye ayağı ile olduğunu, Almanya ve ya markaya karşı en ufak bir eleştiri ve ya lafım yoktur. Bunu baştan yazmam da fayda var.

Şimdi burada bazı arkadaşlar gelip demesinler iş'te ben bu firma ile çalışıyorum hiç bir sıkıntı çıkmadı diye :). Benim sorunum verdikleri hizmet değil, alamadığım hizmet ile ilgili. Olaya başlayalım ufaktan.

Şimdi dün gece saat 20:00 sularında kendi hesabıma 35TL kredi yükledim, bu yüklediğim krediyi ise arkadaşıma bağış yapacaktım. Fakat sonradan öğrendiğimiz kadarı ile sadece ödeme yaparken bağış yapabiliyormuşuz. Bunun üzerinde kendilerine ticket atarak arkadaşıma, hesabımda ki kredilerin transfer edilmesini istedim, fakat bunu gerçekleştiremeyeceklerini söylediler. Üstelik siz hizmet alın, arkadaşınızın hesabına transfer edelim diye absürt bir teklifte de bulundular. Ben ise ödemenin iadesini istedim. Üstelik ödemeyi PayPal üzerinden gerçekleştirmiş bulunmaktayım. Attığım ticket'a şöyle bir cevap geldi;

Bunun üzerine afalladım, çünkü ilk defa Türkiye'de hizmet veren bir firmanın, vermediği hizmet için vergilerin %50 kesinti ile hesabıma yatırılacağı söylendi. Daha sonra ise bunun nedenini sordum, neden bu kadar kesinti alınıyor? En fazla %18KDV olarak kesersiniz dedim. Bu cevabımın üzerine ise şöyle cevap geldi.

Şimdi buraya kadar size göre 'haksız' olabilirim. Fakat bundan sonrası daha da vahim. Kendilerine cevap olarak şu sözleri sarf ettim;

Ve şaka gibi bir cevap aldım, neden şaka diye sorarsanız bu firma Türkiye'de hizmet veren söz de 'kurumsal' bir firma nasıl olur da fatura kesmez?

Türkiye içi büyük firmalar ile de çalıştım, fakat hiç biri bu şekilde hizmet vermiyorlar. Üstelik para iadesi bile yaptılar. Şimdi sorum şudur; Bu adamlara bu hakkı kim veriyor? Daha doğrusu kişisel bir PayPal hesabına giden para nasıl olur da şak diye transfer edilir? Buyrun ödeme bilgilerini de paylaşayım sizinle.

Ödemeyi yaptığım yer, kişisel bir hesap olarak tahmin ettiğim bir PayPal adresi. Burada nitrado'ya değil, kişisel bir hesaba ödeme yapmışım gibi görünüyor. Üstelik PayPal adresinin de nitrado ile en ufak bir bağlantısı yok. En azından şirket olarak alt şirketimidir orasını bilemem. Bu yazışmaların ardından ücretin iadesi yapılmadığı gibi hesabıma bloke koyulmuş ve alaycı bir mail ile 'iyi günler' yazmış. Şimdi burada parasında değilim, fakat adamlara resmen 35 lirayı bir hiç uğruna vermiş olduk :). Şimdi soruyorum hangi firma paranıza bu şekilde el koyabilir?

Ne diyelim başımızın, gözümüzün sadakası olsun...

Benim gibi bur firmayı tercih eden 4 arkadaşımız da benim ki gibi bir olayla karşılaşmasa da onlar da başına buyruk hareket eden firmanın kurbanı olmuş :).

https://www.sikayetvar.com/internet/hosting-domain-hizmetleri/nitradonet

wmaraci
reklam

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Nitrado gerçekten mantığa göre harika bir sonuca varacağını beklediğim bir firmaydı ilk duyduğumda, fakat bu harika projeyi böyle berbat etmeleri, üzerine şirket vasfına dair en ufak iz taşımamaları beni çok üzdü, NS yönlendirmeyi bilmeden hosting satan adamlar bunlar, geçmiş olsun şimdiden.

Projeyi neden sevmiştin diyenler olursa diye not düşeyim, Nitrado mantığında başka hiç bir proje işlemedi, özellikle Türkiye kaynaklı. Hem oyun sunucuları, hem sesli sunucular, hem barındırma hizmeti. Hepsini bir arada sunabilen bir projeye, 2 tıkla kurulum yaparak ulaşmak harika gelmişti kulağıma ama ne sunucuları kaliteli, ne müşteri hizmetleri, ne de firma olarak düzgün işleyebiliyorlar. Nitrado = Boşluk benim gözümde şahsen.

Yasin Yasin Domain Expert Kullanıcı
  • Üyelik 03.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Domain Expert
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 461
  • Beğeniler 2 / 46
  • Ticaret 39, (%100)
PayPal üzerinden Çözüm Merkezi > Sorun Bildirin adımlarını takip ederek ilgili işlemi seçip paranızın iadesi için talep oluşturabilirsiniz.
Ayrıca bu sayfadan edineceğiniz kod ile birlikte 444 77 01 PayPal destek hattını arayıp durumu izah edebilirsiniz.
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)

artizfm adlı üyeden alıntı

Nitrado gerçekten mantığa göre harika bir sonuca varacağını beklediğim bir firmaydı ilk duyduğumda, fakat bu harika projeyi böyle berbat etmeleri, üzerine şirket vasfına dair en ufak iz taşımamaları beni çok üzdü, NS yönlendirmeyi bilmeden hosting satan adamlar bunlar, geçmiş olsun şimdiden.

Projeyi neden sevmiştin diyenler olursa diye not düşeyim, Nitrado mantığında başka hiç bir proje işlemedi, özellikle Türkiye kaynaklı. Hem oyun sunucuları, hem sesli sunucular, hem barındırma hizmeti. Hepsini bir arada sunabilen bir projeye, 2 tıkla kurulum yaparak ulaşmak harika gelmişti kulağıma ama ne sunucuları kaliteli, ne müşteri hizmetleri, ne de firma olarak düzgün işleyebiliyorlar. Nitrado = Boşluk benim gözümde şahsen.

Malesef böyle :). Amacım Nitrado'nun verdiği hizmeti kötülemek değil, Türkiye ayağını çapulculara emanet etmeleri. Hizmet açısından bir problemim yok.

Yasin adlı üyeden alıntı

PayPal üzerinden Çözüm Merkezi > Sorun Bildirin adımlarını takip ederek ilgili işlemi seçip paranızın iadesi için talep oluşturabilirsiniz.
Ayrıca bu sayfadan edineceğiniz kod ile birlikte 444 77 01 PayPal destek hattını arayıp durumu izah edebilirsiniz.

Zaten ödeme yaptığıma dair koyduğum resim de gözüküyor açık vaka olarak :).

wmaraci
wmaraci

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
sezeryildiz Geçmiş olsun dostum tekrardan, oyun sunucusu değilse aradığın hizmet. Alastyr, netinternet gibi firmalardan şaşma derim :)

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)

artizfm adlı üyeden alıntı

sezeryildiz Geçmiş olsun dostum tekrardan, oyun sunucusu değilse aradığın hizmet. Alastyr, netinternet gibi firmalardan şaşma derim :)

Malesef öyle :). Zaten kullandığım firmalar guzel.net.tr, alastry, isimtescil ve natro. Bu firmalar da bile iade aldım, üstelik müşteri temsilcileri gerçekten insana değer veriyor. Fakat burada sanki 'kalemin benim elimde' şeklinde davranıyorlar. Yani müşteri haklı iken nasıl haksız duruma düşebilir :)?

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
Paypala bu delilleri atın hocam rahatlıkla geri alabilirsiniz bende yurt dışı birkaç yere bu şekilde ödeme yaptım karşılığını alamadım paypal söke söke alıp kuruşu kuruşuna geri veriyor

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)

portal adlı üyeden alıntı

Paypala bu delilleri atın hocam rahatlıkla geri alabilirsiniz bende yurt dışı birkaç yere bu şekilde ödeme yaptım karşılığını alamadım paypal söke söke alıp kuruşu kuruşuna geri veriyor

Sorun 35 lira değil, istesem hukuki yollara da başvururum. Gerekli yazışmalar mevcut. Fakat bu firmadan alışveriş yapacak arkadaşlar, benim gibi yanmamaları için bu konuyu açtım. Yani dişine göre birisi çıkınca bu şekilde ali kıran baş kesenlik taslamalarına sinir oldum. Demek ki 35 liraya bile muhtaç insanlarmış, acizlikten bu tür dolandırma yöntemlerine başvurmuşlar ne diyelim :).

portal portal https://portalciyiz.com Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Webmaster
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Y** Ö**
  • Mesajlar 689
  • Beğeniler 101 / 288
  • Ticaret 14, (%100)
sezeryildiz Evet doğru diyosunuz :) Daha bugün baktım oraya bir arkadaş oyun sunucusu arıyodu önermek için girdim. Nedense durduk yere kapattım söylemedim çocuğada iyi olmuş bu konuyuda gördüm soranlarada kötülerim artık. Sanırım karşıdaki insanları hep ufak tefek sanıyorlar el altından kazıklıyorlar ama sizin gibi insanlar hakkını aramaya başladığında bu şekilde ifşa oluyorlar

• Üyelik 04.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 210
  • Beğeniler 9 / 38
  • Ticaret 2, (%100)

portal adlı üyeden alıntı

sezeryildiz Evet doğru diyosunuz :) Daha bugün baktım oraya bir arkadaş oyun sunucusu arıyodu önermek için girdim ismini çok duyduğum için. Nedense durduk yere kapattım söylemedim çocuğada iyi olmuş bu konuyuda gördüm soranlarada kötülerim artık. Sanırım karşıdaki insanları hep ufak tefek sanıyorlar el altından kazıklıyorlar ama sizin gibi insanlar hakkını aramaya başladığında bu şekilde ifşa oluyorlar

Malesef öyle. Türkiye genelinde yaş ortalaması malesef çok çok düşük. Bunu bilen yatırımcılar ise hukuki açıdan biliyor hangi açıkların olduğunu, ona göre kaftan biçiyorlar :).

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al