wmaraci reklam

Yöncü Bilişim VPS – VDS ve Whmc Cpanel Hizmeti

15 Mesajlar 2.761 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)
Yöncü Bilişim ile ilgili şikâyetimi web siteme 3. Kez yazıyorum. Bu şikayetlerimi daha öncede paylaşmıştım. Dediğim gibi 3 kez web sitemden, bir kez sikayetvar.com adresinden paylaştım. Fakat nasıl olduğu bilinmiyor tüm şikayetler silinmiş. Bu yazımda Yöncü Bilişim’den satın aldığım VPS ve VDS hizmetleri hakkında edindiğim tecrübelerimi ve şikayetlerimi paylaşacağım. Fakat size alın yada almayın diye kendi fikrimi bile söylemeyeceğim çünkü bu marka ihlali olabiliyor. Ve marka ihlali yapmanın ağır bedelleri var. Girişi çok uzatmadan hemen konuya girelim.

Yöncü Bilişim VPS ve WHMCpanel

Yöncü Bilişim Türkiye lokasyonlu VPS hizmeti olarak en uygun firmalardan bir tanesi olduğunu yaptığım fiyat araştırmalarında farkına vardım. Fakat ucuz etin yahnisi yavan olur sözünü unutmuşum. VPS Hizmeti olarak oldukça ucuz olduğunu düşündüğüm bu firma ardından WHMCpanel’i bana piyasa fiyatı üzerinde bedelle satınca biraz şok oldum. Fiyat araştırması yaparken buna dikkat etmemişim maalesef. Ancak siz isterseniz Plesk Panel’i ücretsiz olarak kurabiliyorlar ve sadece VPS Hizmeti ücreti ödüyorsunuz. Ben WHMCpanel’e daha yatkın olduğum için bu firmadan VPS ve WHMCpanel hizmeti satın aldım.

1. WHMCpanel Lisanslama Sorunu

Satın aldığım VPS hizmeti hızlıca teslim ettiler ancak WHMCpanelin kurulumunda biraz problem yaşattılar diye anımsıyorum ama tam olarak hatırlamıyorum. Bu konuda destek talebi açmıştım ama destek taleplerimi sildikleri için şuanda tam olarak neler yaşadığımı hatırlamıyorum. Fakat maillerime baktığımda “Cpanel Lisans” başlıklı bir destek talebim olduğuna göre ve anımsadığıma göre ilk başta bana WhmCpanel’in demosunu kurduklarını ve lisanslamakta sıkıntı çıktığını hatırlar gibiyim.

2. WHMCpanel Optimizasyon Sorunu

Başlıkta belirttiğim gibi demo sorununu çözdükten sonra birde başıma böyle bir problem geldi. Bu firma bu hizmetleri satıyor fakat sattığı hizmetin arkasında durmuyor. Bu sunucu yönetim paneli ile bir çok sorun yaşadım. Ben sistemci değilim, sistemci olmadığım için yaşadığım problemleri neden yaşadığımı ve bu problemleri çözmek için ne yapmam gerektiği hakkında bir bilgim yok. Bende doğal olarak bu konu hakkında kendilerine destek talebinde bulundum. Fakat aldığım cevap hiçbir işletmenin size vermeyeceği bir cevaptı. Bence bu ticaret ahlakına aykırı bir durum. Bana dedikleri kısaca şuydu: “Biz sadece satıcıyız. Eğer bu konuda destek istiyorsanız ücretli hizmet satın alacaksınız.” Evet bende onu diyorum sen SATICISIN sattığın üründen sorumlusun. Sattığın ürünün optimizasyon desteğini nasıl veremezsin? Hem ürünü satacaksın hem sattığın ürünün desteği için para alacaksın. Bu nasıl bir ticaret ahlakıdır.

3. VPS’ten VDS’e geçiş

Yaşadığım sıkıntıların sonuncusu ve artık Yöncü Hosting’ten satın aldığım hizmetlerinde son noktası burası. Artık bu şikayetten ve çözülemeyen sorunlardan sonra İllAllah geldi ve 1 ayı bile doldurmadan hizmetimi kapatmalarını talep ettim. Peki neden bu kadar bıktım Yöncü Bilişim’den?

VPS’te sık sık WHMCpanel’e erişim sıkıntısı çekmeye başladım. Sitelerimin trafiği arttıkça sitelerime erişim sorunu da paralel olarak artıyor. Yanlış anlamayın satın aldığım VPS hizmetinin özellikleri düşük de değildi. Bu konu hakkında sert bir dille destek talebinde bulunduğumda birkaç konuşma oldu ve ardından firma bana Bu sunucu yönetim panelinin VPS’te stabil çalışmadığını, daha düzgün bir hizmet için … farkla VDS hizmetine geçmem gerektiğini söyledi. Bende dediklerini yaptım. Fakat hiçbir şey umduğum gibi olmadı. Sadece bu yetersiz hizmete vermiş olduğum ücret arttı. Ve ardından dediğim gibi bu firma ile tüm bağlarımı kopardım.

Kaynak: http://www.serkandinc.com.tr/hosting/hosting-firmalari/yoncu-bilisim-vps-vds-ve-whmc-cpanel-hizmeti.html
MK71 qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Elinize sağlık.
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Hocam siz profesyonel bir sosyal medya uzmanı iken, Turhost, Netinternet, Natro gibi kendini ispatlamış ve kesinlikle çalışılması gereken firmalarla çalışmak yerine, kıytırık, adı sanı belli olmayan, yetme firmalarla çalışıyorsunuz. Benim gözümde Türkiyede çalışılabilecek sadece 4 firma vardır. Gerisi ile çalışmak bir muammadır.

Ben bu tarz konularda hep aynı yorumumu dile getiriyorum. Özellikle ülkemizde hosting işi yapan köklü firmaların dışında, elbette bu işten para kazanmak ve ekmek yemek isteyen kişiler var. Bu forumda da bu işten para kazanan veya kazanmaya çalışanlar var ama kusuruma bakılmasın, hosting alacaksam 50-60 lira fazladan senelik para öderim, bu gibi sorunlarla karşılaşmam...
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

Elefteria Elefteria ELFYAZILIM İNTERNET HİZ. Kullanıcı
  • Üyelik 13.10.2015
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad F** B**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 28 / 42
  • Ticaret 14, (%100)
elinize sağlık
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

qgrup qgrup Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Laptop teknik servis
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 237
  • Beğeniler 201 / 60
  • Ticaret 11, (%100)
Yoncu gerçekten pişmanlık
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

EnoxHost EnoxHost Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developper
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 302
  • Beğeniler 83 / 93
  • Ticaret 15, (%93)
Merhaba,

Öncelikle geçmiş olsun. Yazdıklarınız dan bir nokta dikkatimi çekti. Hizmeti satıyorsun destek vermıyorsun. noktası.

Sunucu hizmetlerinde destek işletim sistemi ve erişim ile ilgili verilir. Bunun haricindeki yazılımların yada sorunların tamamı firma insiyatifi ile ücretsiz yada ücretli verilir. Bunun ticaret ahlakı ıle ılgısı yoktur.

Misal yukarıda arkadaş Natro dan bahsetmiş oradan örnek vereyim. Şunu bilmenizi isterim ki Natro bana göre Türkiyenin en kaliteli ve En iyi servis sağlayıcısıdır. Sadece destek konusunda ticari ahlaktan bahsettıgınız ıcın bir örnek vereceğim.

Natro dan sunucu hizmeti aldıgınız da vereceği destek kapsamlarını bu lınkte gorebılırsınız.
http://www.natro.com/SunucuHizmetleri/SunucuDestek.asp

Linki incelediğiniz de farkedeceksiniz ki sadece Erişim desteği mevcuttur. Diğer destek kapsamları ÜCRETLİDİR. Natro damı Ahlaksız oldu şimdi ?

Ayrıca Turhost tan bahsetmiş yine arkadaş. Turhost ta turkıyenın kalıtelı fırmalarındandır.
Turhostta aşağıdaki linkte EK hizmetler bölümünde şöyle beyan eder;
http://www.turhost.com/vmware-vcloud-sunucu.html
Destek Paketi
$20.00 /ay Cpanel + CloudLinux + Cloud Backup alınması durumunda hizmet verilir. Aylık 3 saatlik destek ve monitoring hizmetini kapsar.

Yani türkiyenin 2 tane gözde firması ticari ahlaksız mı oldu sımdı. Alakası yok . Bu işin doğasında bu var.

Sunucu kullanmayı bilmiyor iseniz ve illa sunucu kullanmanız gerekiyor ise bu destek bedellerini de ödeyeceksiniz. Yada yurtiçi veya yurt dışı kurslara giderek kullanmayı öğrenebilirsiniz.

Yöncü firmasını ne tanırım nede çalışmışlıgımız vardır. Hiç bir ilgimiz de yoktur. Ama bizde bir servis sağlayıcısı olarak müşterilerimize sadece ERİŞİM ve YENİDEN KURULUM desteği vermekteyiz. Bunun ahlaksızlık ile hiç bir ilgisi yoktur. Asıl bunun adı ticarettir.

Satın almış oldugunuz ürün fiziksel bir ürün değildir. Bir hizmet satın alıyorsunuz. Hizmet te insanlarla verilir. İnsanların da emeğinin karşılıgını o firma belirler. İster kabul edersiniz ister etmezsiniz.

Saygılar, iyi forumlar.
serkandinc Umution qgrup

kişi bu mesajı beğendi.

50688 50688 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 13.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 115
  • Beğeniler 30 / 27
  • Ticaret 11, (%100)
Ah ah şu yoncu.com dan uzak durun diye herkesi kaç defa uyandım. Ben çok pişmanlık yaşadım en sonunda bütün hizmetlerimi farklı bir firmaya taşıdım.
serkandinc

kişi bu mesajı beğendi.

Phantaso Phantaso İçeriklerin Gücü Adına! Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Metin Yazarı & Editörü
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad F** S**
  • Mesajlar 1906
  • Beğeniler 843 / 842
  • Ticaret 119, (%100)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Hocam siz profesyonel bir sosyal medya uzmanı iken, Turhost, Netinternet, Natro gibi kendini ispatlamış ve kesinlikle çalışılması gereken firmalarla çalışmak yerine, kıytırık, adı sanı belli olmayan, yetme firmalarla çalışıyorsunuz. Benim gözümde Türkiyede çalışılabilecek sadece 4 firma vardır. Gerisi ile çalışmak bir muammadır.

Ben bu tarz konularda hep aynı yorumumu dile getiriyorum. Özellikle ülkemizde hosting işi yapan köklü firmaların dışında, elbette bu işten para kazanmak ve ekmek yemek isteyen kişiler var. Bu forumda da bu işten para kazanan veya kazanmaya çalışanlar var ama kusuruma bakılmasın, hosting alacaksam 50-60 lira fazladan senelik para öderim, bu gibi sorunlarla karşılaşmam...

Yani siz yöncüye kıytırık mı diyorsunuz ? Bırakın bu internet işini o zaman. Yöncü senelerdir kendisini verdiği hizmetlerle kanıtlamış bir firmadır.
Bana göre ise bunların dışında guzel.net.tr si yalan başka firmaya güvenmem.
Ha şimdi siz guzel.net.tr ye de kıytırık, dandik dersiniz

Dorebar Dorebar ⇐⇐ Horror Story Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Yatırımcı
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad T** L**
  • Mesajlar 1895
  • Beğeniler 1159 / 1158
  • Ticaret 51, (%100)
Evet verdiği hizmetlerle kendisini kanıtlamış...

[Firma Rehberlerine Ekleme Hizmeti] TAM 500 Rehber!

serkandinc serkandinc WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad S** D**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 0, (%0)

Dorebar adlı üyeden alıntı

Haklısın dediğine katılıyorum ama bazı şeyleri tecrübe etmesi gerekiyor insanın :)

VPS kullanayım kendi sunucularına ulaşmak isteyen müşterilerime daha profesyonel hizmet vereyim istemiştim böyle bir maceraya atıldım. Bir kaç firma denedim bu konuda ama sonunda yine Turhost'tayım bende :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al