freelance iş ilanları

Baştan sona CSS öğrenmek ne kadar sürer?

17 Mesajlar 6.827 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
Selamun aleykum, küçüklüğümden beri (15 yıldır) yazılım, tasarım, modelleme, çizim, animasyon, montaj vb) birçok alanda kendimi yetiştirmeye çalıştım imkansızlıklara rağmen. Nerdeyse bütün sektörler hakkında az biraz bilgim var şükür. Kararsız ve mükemmelliyetci yapımdan dolayı ve sağlık problemlerim vb yüzünden herhangi birinde profesyonel olamadım maalesef.

Bu şartlar altında; CSS yi 0 dan profesyonel seviyeye ortalama ne kadar sürede hakim olabilirim? Az buçuk bilgim var hani kodlara bakınca anlıyorum bazı şeyleri de yazıyorum ama bu işin sonu nedir? Tabi yazılımın sonu yok elbette ama istediğim herhangi bir web tasarımını baştan sona rahat yapabilmek için öğrenmem gereken süre nedir?

Css az buçuk anlıyorum ve kütüphanesine bakınca çok az fonksiyon var gibi geliyor sürekli. Yani 1 haftada (eğer unutulmazsa) tamamen halledilecek gibi geliyor. Tecrübe edinmek gerek onu şuan yok sayıyorum.

Şöyle söyleyim günde 1-2 saat ayırsam bütün dersleri bitirmem ne kadar sürer? İyi anlaşılmak istiyorum onun için ayrıntılı yazıyorum hep. Bir çok dili az buçuk biliyorum yani buna göre bana bir fikir verirseniz ona göre yol haritası çizeceğim inşallah. Görme engelli olmak tasarım konusunda komik gelebilir ama azimliyim biiznillah. Ekranı büyütüp zorluyorum kendimi. Teşekkürler

wmaraci
reklam

xxaef xxaef WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** O**
  • Mesajlar 26
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
maks 1 hafta bence

shoxer shoxer WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 3
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
2 hafta çalış sonra neye ihtiyacın varsa araştırıp bulup yaparsın zamanla gelişir zaten
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

81137 81137 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 01.09.2017
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1185
  • Beğeniler 211 / 212
  • Ticaret 16, (%100)
Mantığını anlaman 10 dakika . Daha sonra hangi koda ihtiyacın olursa netten yazar kopyalarsın.
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)

shoxer adlı üyeden alıntı

2 hafta çalış sonra neye ihtiyacın varsa araştırıp bulup yaparsın zamanla gelişir zaten

yıllardır zaman zaman bakıyorum zaten bu aradığım cevap değil maalesef.

BgMuhendis buna sahibim şükür zaten bu şekilde kullanıyorum.

Demek istediğim şey yukarıda da aynen belirttiğim gibi bir tasarımı başından kalkmadam fazla araştırmaya ihtiyaç duymadan hızlıca hazırlamak için yeterli olan css bilgisini elde etme süresi?? Bu konuda 0 olmadığımı belirttim ki sorduğum soruya uygun cevaplar beklediğim için.

Bu benim mesleğim değil. Kafamdaki projeleri hayata geçirmek için öğreneceğim. Vaktim yok , ilgilendiğim onlarca derin alan var. Sadece bir konuya eğilmek istemiyorum. Sadece ne kadar sürer ortalama? Gerekli bilgileri verdim. Diğer dillere nazaran daha az söz dizimi var gibi geliyor. Zaten belirli bir düzen var. Diğer diller kadar dallanmıyor

EfeCetin EfeCetin Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2019
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Developer
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 17 / 53
  • Ticaret 0, (%0)
genel olarak 1 haftada her türlü öğrenirsin
Mfa

kişi bu mesajı beğendi.

TakipciYurdu TakipciYurdu webcoder Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webcoder
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 22
  • Beğeniler 4 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kişiden kişiye değişebileceği gibi profesyonel olarak öğrenmek istiyorsan 6 ay ve 2 sene gibi sürebilir.

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Şimdi biz bir hafta bir ay bir yıl bir ömür desek ne değişecek!

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ

• Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
VoSToK ne demek ne olacak dalga mı geçiyorsun? Soru neden sorulur? Senin gibi arkadaşlar sorun çıkarmasın diye 5 yaşında bir çocuğun bile anlayabileceği şekilde uzun açıklıyorum. Bide ünlem koymuş. Mesaj sayım artsın diye oraya buraya gereksiz yazı yazanlardansın galiba. Oku bak ne demişim diğer arkadaşlar saolsunlar nasıl anlayıp yardımcı olmuşlar. Hayatını öyle körü körüne yaşayan biriysen laf anlatamam zaten.

Bir şey ne kadar vakit alacaksa ona göre program hazırlanır. Uğraştığım çok şey var yoğunum. Vakit ayıracaksam ne kadar zaman çalacağını bilmem lazım. Yorum yapmadan önce konuyu okuyun arkadaş! Öyle başlığa bakıp yorum yapmayın yazıktır
xsafa

kişi bu mesajı beğendi.

VoSToK VoSToK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 642
  • Beğeniler 80 / 113
  • Ticaret 40, (%100)
Birincisi mesaj kasmak gibi derdim olsa 2011 yılından bu yana pek ala yorum kasarım.
İkincisi ne kadar anlatırsan anlat kişiler senin anlama kapasitesini algılama düzeyini yeteneklerini bilemez ve bir zaman öneremez.
VipTema HapyMan

kişi bu mesajı beğendi.

Er kişiysen görevin neyse başar,
Zevke, eğlenceye hayvanda koşar. ATSIZ
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al