wmaraci reklam

instagram sayfalarına reklam veren var mı?

39 Mesajlar 8.911 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)

Bir hesabi takibe takip şeklinde en fazla 2 ayda 10 k rahat yapabilirsiniz. Sonra kendiliğinden büyüyor. Organik isteyen zaman ayırmak zorunda. Yoksa arkadaşın bahsettiği yöntemler ile sadece paranizdan olursunuz. Alın lisansli hesap yönetici veya online hesap yönetme ile otomatik şekilde büyüsün sayfanız

wmaraci
reklam

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)

DRAVR adlı üyeden alıntı

Arkadaşlar bazı sayfa dışında dedikleriniz hangi sayfalar oluyor. Özelden ya da buradan hangi sayfalarda reklam verebileceğimizi atabilir misiniz. Vendetta Sofa001

hocam dediğiniz gibi takibe takip müşteri portföyü oluşturmadığı sürece beni takip eden harbe life yada iğne iplik tanıtım yapan sayfaların takipçi olarak bir anlamı kalmıyor bunu yapmak yerine 80 tl bot takipçi alın aynı mantık bu mantık ücretsiz olarak da sunuluyor
addmafest kredi toplama sistemi ile çalışıyor
reklam dediniz mi aklıma benim ürünüme yada hizmetime ihtiyacı olan kişilerin bana ulaşması demektır yoksa 100000K hesabım olsa ne fayda

DRAVR DRAVR WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2018
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek E-Ticaret Yöneticisi
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 339
  • Beğeniler 28 / 48
  • Ticaret 0, (%0)
Genel olarak görüşler tanıtım oluşturmak sanırım.

Birşey daha sormak istiyorum. Tanıtım oluştururken instagramın kendi reklamını mı kullanmak mı daha mantıklı olur yoksa kitlemizi kendimiz oluştursak mı? Avantajları dezavantajları nelerdir

atlas14 ozers159

Gulen1Adam Gulen1Adam Gülen1adam Kullanıcı
  • Üyelik 15.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Elektronik Teknisyeni
  • Konum Erzurum
  • Ad Soyad S** Ö**
  • Mesajlar 578
  • Beğeniler 0 / 119
  • Ticaret 20, (%100)

DRAVR adlı üyeden alıntı

Birşey daha sormak istiyorum. Tanıtım oluştururken instagramın kendi reklamını mı kullanmak mı daha mantıklı olur yoksa kitlemizi kendimiz oluştursak mı? Avantajları dezavantajları nelerdir

atlas14 ozers159

Nasil bir hesap oluşturacağıniza göre değişir. Bir isletme hesabi ise tabiki tanıtım ama sayfa ise bir konu ile alakali her zaman kendi kitleni oluşturmak daha mantıklı çünkü geliştirme aşamasında bir çok şey öğreneceksiniz sektör hakkında. Ve işleyişin nasıl olduğunu kavradikca emin olun her zaman kendi organik kitleniz ile ilgileneceksiniz.
Amaç önemli bir konu üzerinde yoğunlaşıp kazanmakmi yoksa bir sirketi kurumu vs gibi yerleri tanıtım amaçlımi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

atlas14 atlas14 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Cep Telefon Teknik Servis
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** B**
  • Mesajlar 462
  • Beğeniler 64 / 136
  • Ticaret 11, (%100)

DRAVR adlı üyeden alıntı

atlas14 ozers159

hocam reklam verirken en önemli etkenler
1 hangi yaş grubuna hitap ediyorsunuz örneğin 30 yaşındaki bayanın beğeneceği bir sayfayı 15 yaşındaki genç bir kızın karşışına çıkması demek reklam bütçenize olumsuz etki edeceği yönünde olur
2 bölge seçimide aynı sekilde hizmet verdiğiniz bölyeti seçmelisiniz aksi taktirde istanbuldaysanız ankaradan bir kişi sizden hizmet almayacağı için buda boşa giden bütçe olmuş olur
3 anahtar kelime seçimi bu en önemlisidir gereksiz kelimelerle doldurmak yerine hizmetinize özgü kelimeler ile gerçek bir başarı elde edebilirsiniz

falcaoyusuf falcaoyusuf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 128
  • Beğeniler 0 / 22
  • Ticaret 1, (%100)
Açıkçası bu işin içindeyim. 230k sayfam var reklam alıyorum. Reklamın verim alabilmesi için reklam içeriği çok önemli. Hangi reklamların tutup tutmaması kendini belli ediyor. Sayfa tanıtımı yapacaksanız aynı icerikte olan sayfalara tanıtım yapmanızı öneririm. 2M komedi sayfasına film tanıtımı yaptırmak parayi çöpe atmak gibi. Reklam vereceğiniz hesabın kitlesi de çok önemli. Açık konuşuyorum bana sayfa reklamı geldi, normal basit şekilde attığım oldu çok az dönüş sağlandı fakat Viral şekilde reklam olduğu belli olmadan atınca çok güzel dönüşler sağlandı. Demek istediğim takipçi sayısı erişim gösterim çok önemli değil. Önemli olan hedef kitleyi oluşturan sayfayi bulmak ve reklam içeriğini verim alabilecek şekilde oluşturmak. Uzun süre çalıştığım reklamcıların reklam içeriğini ben ayarlıyorum ve +100k üzeri erişim alıyorum çok güzel dönüşler saglaniyor. Reklam içeriği çok önemli ☺
Sofa001

kişi bu mesajı beğendi.

emreboyali emreboyali WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2022
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek seo
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 14
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

instagram reklamlarıyla ilgilenenler ya da bilgi almak isteyenler için 

Aklmdadlisrlr Aklmdadlisrlr WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Boşta
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Ben kendim büyük sayfalara reklam vermedim ama bazen verenleri görüyorum ve vardığım sonuçlar şu şekilde;

Instagram'da çıta şu an çok yüksekte. Millet mizaha da doydu, aşk sözlerine de doydu ve bütğn sayfalar birbirine benzedi. Artık eskisi gibi her gördüğünü beğenip takip etmiyor kimse.

Eğer vereceğiniz reklamın bir amacı yoksa geri dönüş sıfıra yakın olur. Atıyorum çağrı Taner gibi bir sayfa çekilişi kazananları hikayesinde paylaştığı halde takipçi sayısı saatler sonra da aynı duruyor. 

Reklam verirken iyi düşünmek lazım. Sayfa admininin takipçiler üzerindeki etkisi yüksek olmalı, onları yönlendirebilmeli. Ve reklamı verirken bu koşulları göz önünde bulundurmak lazım. Yani anlaşma yapmadan önce direkt kuru kuru paylaşmak yerine bir cümlelik de olsa takibe teşvik etmeli.

Diğer bir konu sayfanızın az çok etkileşimi varsa para vereceğiniz sayfa bu etkileşiminizin üzerinde olmalı. Mesela benim 21 k'lık sayfam var. Google üzerinden reklam vermeye çalışsam 250 TL ye 3-7 k arası gösterim veriyor (yanlış hatırlamıyorsam) eee ben zaten post paylaşımından ortalama 30k erişim +70 k takipçiye kadar kazanıyorum. Neden bedavadan erişebileceğim şeye extra ücret ödiyeyim. Bu yüzden reklamın çapını büyütmem lazım. Para vereceksem  normal erişimimin bir kaç katı erişim sağlaması lazım. Bu da Cezmikalorifer gibi bir sayfayla mümkün olur. Ama sayfamın reklamını verir mi ya da benim o kadar bütçem olur mu o muamma. Çünkü 650 k lık bir hesap sırf hikaye paylaşımına 4 bin TL istemişti. 

En iyisi sayfana denk sayfalarla karşılıklı post paylaşım yapmak. En azından adil olur, paran cebinde kalır. Dönüş olmasa da kaybedeceğim bir şey olmaz.

Aklmdadlisrlr Aklmdadlisrlr WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.07.2020
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Boşta
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 24
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

Ben kendim büyük sayfalara reklam vermedim ama bazen verenleri görüyorum ve vardığım sonuçlar şu şekilde;

Instagram'da çıta şu an çok yüksekte. Millet mizaha da doydu, aşk sözlerine de doydu ve bütğn sayfalar birbirine benzedi. Artık eskisi gibi her gördüğünü beğenip takip etmiyor kimse.

Eğer vereceğiniz reklamın bir amacı yoksa geri dönüş sıfıra yakın olur. Atıyorum çağrı Taner gibi bir sayfa çekilişi kazananları hikayesinde paylaştığı halde takipçi sayısı saatler sonra da aynı duruyor. 

Reklam verirken iyi düşünmek lazım. Sayfa admininin takipçiler üzerindeki etkisi yüksek olmalı, onları yönlendirebilmeli. Ve reklamı verirken bu koşulları göz önünde bulundurmak lazım. Yani anlaşma yapmadan önce direkt kuru kuru paylaşmak yerine bir cümlelik de olsa takibe teşvik etmeli.

Diğer bir konu sayfanızın az çok etkileşimi varsa para vereceğiniz sayfa bu etkileşiminizin üzerinde olmalı. Mesela benim 21 k'lık sayfam var. Google üzerinden reklam vermeye çalışsam 250 TL ye 3-7 k arası gösterim veriyor (yanlış hatırlamıyorsam) eee ben zaten post paylaşımından ortalama 30k erişim +70 k takipçiye kadar kazanıyorum. Neden bedavadan erişebileceğim şeye extra ücret ödiyeyim. Bu yüzden reklamın çapını büyütmem lazım. Para vereceksem  normal erişimimin bir kaç katı erişim sağlaması lazım. Bu da Cezmikalorifer gibi bir sayfayla mümkün olur. Ama sayfamın reklamını verir mi ya da benim o kadar bütçem olur mu o muamma. Çünkü 650 k lık bir hesap sırf hikaye paylaşımına 4 bin TL istemişti. 

En iyisi sayfana denk sayfalarla karşılıklı post paylaşım yapmak. En azından adil olur, paran cebinde kalır. Dönüş olmasa da kaybedeceğim bir şey olmaz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al