wmaraci reklam
lidertakipci

3 Mbps Sınırındayım

11 Mesajlar 1.846 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

zangess zangess Ya Sev Ya Terket! Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)
Selamlar. Dsmart 16mbps hıza kadar paketim var geçen ay 8 den 16 ya yükselttim. Fakat adil kullanımı doldurdum 3e düştü doğal olaraK. Yeni aya girdik reet attım müsteri hizmetlerini aradım hız 3ü geçmiyor. yani 5.52 max hızım ne yapmalıyım sizce? Ping değerim 21ms

https://biyokimlik.com
wmaraci
reklam

siyahh siyahh SEO Danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek SEO DANIŞMANI / E.E Mühendisi
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 2199
  • Beğeniler 771 / 487
  • Ticaret 18, (%100)
Max hızınız 5.22 ise istasyona uzaklığınız fazla olduğu için (******* kutusu) bu hızı alıyorsunuzdur.Bunun tek çözümü hızınızı ya 8 e geri düşüreceksiniz(bir ihtimal) ya fiber altyapı varsa ona geçeceksiniz ya da şikayet öneri talebi ile *******a(adsl hizmetini tüm sağlayıcılar TT den alır) yakın civara kutu koymasını isteyeceksiniz ki bu işlem biraz zor gibi

ntka ntka https://ntka.org Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Agent
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** T**
  • Mesajlar 2761
  • Beğeniler 811 / 810
  • Ticaret 262, (%100)
Sözde bende 16 alıyorum ama bana gelen 3 bilemedin 4 ancak geliyor boş yere uğraşma kutu meselesi uzun iş ben hergün arızayı arıyordum gıcıklığına adamlar gelip gidiyordu en son vaz geçtim öyle kaldı.

dijitalsite.com.tr ister al / ister sat / yeni üyelere 20 tl bakiye hediye

SSD SSD HerTürlüDestek-Kayweb.net Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Programcı
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 595
  • Beğeniler 38 / 159
  • Ticaret 1, (%100)
Modemi açıp kapatmayı denediniz mi

Sürekli destek verir. https://kayweb.net
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

ntka adlı üyeden alıntı

Sözde bende 16 alıyorum ama bana gelen 3 bilemedin 4 ancak geliyor boş yere uğraşma kutu meselesi uzun iş ben hergün arızayı arıyordum gıcıklığına adamlar gelip gidiyordu en son vaz geçtim öyle kaldı.

Kutu olayı uzak olduğunu zannetmiyorum. Daha önce santrala yakın olduğumu tesisatımda arıza olduğu söylendi. Geçen ayın 15 i ne kadar iyiydi de ay başımı kablolarda sorun oluştu anlamadım. Evin sol duvarında benim eve gelen bir kablo var. Onu değiştirebilirmiyim acaba?

Ek Olarak:

SSD adlı üyeden alıntı

Yaptım reset attım üstüne dsmartı aradım netiniz 16 gözüküyor bilmem ne değeriniz çok düşük dedi.

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Konuyla alakasız ama yurt dışından arkadaşlarımla görüşürken konusu açıldı. 6-7 mbit hız deyince alay konusu oldum. Orada 85mbitten başlıyormuş paketler söylemesine göre. Fiyatlarıda bizimkinden epey aşagıda. Insan iç çekiyor...

• Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

SSD adlı üyeden alıntı

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Konuyla alakasız ama yurt dışından arkadaşlarımla görüşürken konusu açıldı. 6-7 mbit hız deyince alay konusu oldum. Orada 85mbitten başlıyormuş paketler söylemesine göre. Fiyatlarıda bizimkinden epey aşagıda. Insan iç çekiyor...

Hangi yurtdışı bu? Benim eşim Belçikalı 10 yıldır gidip geliyorum. 6-7 ülkeye gittim 85 ortalama duymadım. Ama senin dediğine katılıyorum tabiki. Birisi(?) Avrupanın en hızlı internetini kullanıyorum 4.5 G eeeeeee diye bağırıyordu, kendi evinde olabilir ama vatandaşa sattıkları 8 mb bu max 6 da kalır. 16 mb de max 13 de kalır. Hem halka fiyatla çakıyorlar hemde sattıkları hızın altyapısı sıfır!!! Yani avrupadan yada yurt dışı dediğin yer hangi dış bilmem ama neden böle bir örnek verdin anlamadım:) Bu şey gibi oldu; "Kardeş duydun mu? İngiltere'de 4 yaşındaki çocuk bile ingilizce konuşuyormuş" :) Neyse yani yarama bastın ondan yazdım bu kadar. Ülkemi en çok sevenden daha çok seviyorum ki birçok imkanım olmasına rağmen avrupada değil ülkemde yaşamayı tercih ediyorum. Fakat hak etmiyorlar...

EnderGrafik EnderGrafik Profesyonel Grafik İşleri Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 1340
  • Beğeniler 618 / 619
  • Ticaret 231, (%100)
Bahsettiğim ülke Hollanda. Bende inanmadım ama 3 farklı lokasyondan hız görüntüsü yolladılar tatmin oldum. 92, 105 ve 220mbit bu bahsettiğim hızlar. Mobilim çok uzun yazamayacağım. 220mbit için ödenen para $38'mış

• Üyelik 09.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webtasarim
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad U** i**
  • Mesajlar 1153
  • Beğeniler 339 / 275
  • Ticaret 13, (%100)

EnderGrafik adlı üyeden alıntı

Bahsettiğim ülke Hollanda. Bende inanmadım ama 3 farklı lokasyondan hız görüntüsü yolladılar tatmin oldum. 92, 105 ve 220mbit bu bahsettiğim hızlar. Mobilim çok uzun yazamayacağım. 220mbit için ödenen para $38'mış

inanmıcak bişey yok. sen min paket 85 dediğin için öyle söyledim. Benim bildiğim min paket 25 mb bizim 8 gibi yani. Ama 4 euro idi galiba aylık. Ama onu kimse kullanmıyor 50-75-125 gibi hızlar var onlarda 9.90 dan başlıyor. Fakat 220mb bana biraz vps havası verdi. Vps de 1200mb hıza kadar çıkar belki daha üstü benim kullandığım okadardı. Hatta vps yada vds lerde 1400 upload gördüm fiyatta 20 dolar aylık:) Neyse konuş konuş boşa. Biz o 75 leri 125 leri göremeyebiliriz:)

Miraz Miraz Future Kullanıcı
  • Üyelik 10.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 638
  • Beğeniler 197 / 198
  • Ticaret 18, (%100)
zangess Eğer hız profilinizi güncellemişler ve oradaki gelen hat değeriniz 16 gözüküyorsa aşağıdaki işlemleri yapmayı deneyiniz.

Modem değişimi
Modem kablosu değişimi ( Hepsi )

Bu iki seçenekte sorun varsa müşteri hizmetlerinizi arayıp alternatif çözüm isteyin.
zangess

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 3 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 3 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al