wmaraci reklam

E ticaret proje için önerileriniz lazım

11 Mesajlar 1.518 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

zedme zedme Farkındalık Peşinde Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bir projem var e-ticaret yakın zamanda yürütmek istiyorum güzel bir alanadı isim bulduğumu ve başarı olacağını düşünüyorum , İsim hakkını patentini aldım, ilk etapta ofis açıcam hediyelik eşya üzerine genelde Türkiye’de üretilen hediyelik tarzı ürünler. Amacım yurtdışına satışta yapabilmek , biraz piyasa tecrübem var intagram, facebook, sahininden, gittigidiyor, n11 gibi mağazalarda etkin olarak kullanmayıda düşünüyorum. Bu konuda TAVSİYELERİ OLAN VARMI

wmaraci
reklam

sworks sworks WordPress Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Freelancer
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 3292
  • Beğeniler 1797 / 1799
  • Ticaret 20, (%100)
Alibaba'daki ürünleri Türkiye'de, Türkiye'deki ürünleri ise yurtdışı sitelerine satarsanız bence iyi bir kazanç olabilir. Tabi bu tarz bir girişimim hiç olmadı onu da belirteyim bu yüzden vergi vs. durumlarını bilmiyorum. Benimkisi sadece düşüncede kalmıştı.

Mesela yurtdışından hem çok ucuza hem de çok kullanışlı bir telefon kılıfı veya jelatini getirtip n11 de satan birisi ciddi anlamda domine ediyor o alanı. Veya trend ürünler de iyi satışı olabiliyor izlenimlerime göre. Mesela Bitcoin Aralık 2017-Şubat 2018 aralığında ülkemizde inanılmaz popüler olmuştu o aralıkta bitcoin ile ilgili anahtarlık & sticker vs. satışı da iyi olmuştu diye biliyorum. Bence bu işin en önemli kısmı ürün seçimi hocam. Ürün seçerken hem hesaplı, hem de potansiyel alıcısı fazla olan ürünler seçebilirseniz bence işleriniz iyi gidecektir. Tabi bu bahsettiğim düşük bütçeli ürünler için.. Enine boyuna analiz gerekiyor.

Küçük ürünün, büyük üründen daha iyi getirisi olabiliyor. Alibaba Türkiye sorumlusunun bir konferansına katılmıştım. Kayısı satan bir çiftçiyi, Alibaba aracılığıyla yurtdışına satış yapması için ikna etmeye çalıştığından bahsetmişti. Adam işlerim iyi, yurtdışına gerek yok halimden memnum diyor ve yanaşmıyor. Daha sonra bu sorumlu arkadaş '' Çin'de herkese sadece 1 adet kayısı sattığını düşün ve kazanabileceğini hesapla. Sadece bir kayısı kendi çapında bir şey getirmez ama herkes 1 kayısı aldığında ne olur'' diyor ve adam sonrasında belirli ürünleri satıp, kazancıyla şirket vs. kuruyordu. Bana ilginç gelmişti.

İyi çalışmalar...
zedme

kişi bu mesajı beğendi.

idebil idebil WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek System Administrator
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

kocakserdar7 bana Simit Sarayını hatırlatt, sağolsun, insanların cebinde ki en küçük paraya talip olma sanatı!

Küçük paralara önem vermiyoruz gerçekten. Zaten 10 liraya aldım diyerek geçebiliyoruz. Benim önerim bitenekadar gibi küçük ürünler üzerinde durmanız. Biz seviyoruz böyle ürünleri, yurtdışından alırsan 2 hafta sonra gelir kilişesi var. Stoklu çalışabilecekseniz bence tutar.

Saygılar.
zedme sworks

kişi bu mesajı beğendi.

idebil.com | 7/24 Destek 0216 606 09 29

• Üyelik 23.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Bilgin yorumun için sağol benim amaçım Türkiyede üretilen, tasarlanan hediyelik,süs tarzı ürünler yurdışın da satmak. lakin şahıs firması olarak vergi işleyişi fatura olayı masrafı hakkında tam bir bilgim yok bende onu araştırıyorum.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Yurtdışına ürün satışında maalesef bilgim yok ama, Türkiye'de şahıs firması açacağım, eFatura ile devam edeceğim dersen 10 gün uğraştığımız süreci detaylı olarak anlatabilirim :) Birde Türkiye müşterisi olarak almak isteyeceklerimi paylaşabilirim :) Bizim elimizden ne gelirse, yeni girişimlerin yanındayız.

• Üyelik 23.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
İnan çok iyi olur, ona göre kendim yol çizerim bilgiye ihtiyacım var :)

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Harika, inşallah anlattıklarımın faydası olur.

7 İş günü süren bir süreç geçirdik, herşeyi kitabına uygun yapmaya çalıştık.

Önce adres gerekiyor malumun, varsa rahatsın. Yoksa, sanal ofis gibi bir çözüme gitmen gerekiyor. Onlar tüm işi biliyorlar. İşi bilen bir muhasebeciyle anlaşmanda fayda var yönlendiriyor seni. Şahıs firması için 100 lira diyorlar ama 150 ver işi bilen ile ilerle derim. Yoksa gözüne fener tutulmuş tavşan gibi bakıyorlar sana, seni doğru yönlendirmesi lazım.

Bizim muhasebecimiz tam olarak tavşan modelinde, kervan yolda.

Kurulum süreci basit, 1 günde vergi levhan dahil olmak üzere 400-500 lira masrafla tamamlanıyor. 150 lira muhasebeci ( hava parası ) alıyor. Etti 650 lira. Vergi levhan hazır.

Fatura bastıracağım dersen, hemen olayın hazır aslında. Yok ben eFatura ile devam edeceğim dersen kendin işe girmemeni öneririm. Paraşüt gibi bir çözümle gidiyorsun, entegratör firmalar ile anlaşmaları var hem muhasebe işini halletmiş oluyorsun, hemde 120-150 liraya efatura çözümünü hallediyorsun. ( eFatura gözde çok büyütülüyor ama muazzam bir çözüm, mutlaka öneririm )

Lakin, yarın başlayayım diyemiyorsun, mali mühür gibi süreçler başlıyor bunları bekliyorsun. Aslında beklemekten ibaret. Mali mühür geldiğinde USB Stick'i makinana bağlayıp, entegratör firmanın gönderdiği uygulama üzerinden imzalama yapıyorsun ve artık hazırsın.

Bu arada ya eFatura basacaksın ya da fiziksel, ikisinide yapayım diyemiyorsun.

Dipnotlar:
Sanal ofis harika birşey işlerini kolaylaştırıyor, bir çoğu işi biliyor.
Paraşüt yada benzeri bir uygulama varmı bilmiyorum, gerçekten parasını hakediyor.

Saygılar.
nirva zedme sworks

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 23.12.2017
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 53
  • Beğeniler 14 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkür ederim yorumun için, sanal ofis benimde aklımda vardı ama şuan ofis daha uygun geldi bana malzeme alıp depola içinde uygun olur, muhasebecim tanıdık tanıdık olması daha iyi benim için, şuan ürün bakıyom sadece

• Üyelik 19.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 6
  • Beğeniler 0 / 7
  • Ticaret 0, (%0)
Umarım yardımı olur :) Dediğim gibi böyle bir girişimde ilk müşterin ben olurum ( Makul fiyatlar ile tabii ;) ) Ne olur vazgeçmeyin. Saygı ile.
zedme

kişi bu mesajı beğendi.

Randkin Randkin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Girişimci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 531
  • Beğeniler 57 / 81
  • Ticaret 15, (%100)
benim de e-ticaret yaptığım bir giyim markam var fakat tescil, patent, marka tescilleme vs. hakkında bir bilgim yok. bu süreçleri gerçekleştirdiğinizi yazmışsınız, rica etsem bana bilgi verebilir misiniz? bu arada şimdiden hayırlı olsun.

wmaraci
Konuyu toplam 8 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 8 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al