wmaraci reklam

İnternet Size Neler Kazandırdı?

56 Mesajlar 10.057 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

emingunduz emingunduz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2019
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Muğla
  • Ad Soyad M** G**
  • Mesajlar 34
  • Beğeniler 5 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Yorumları okuyunca gerçekten moralim düzeldi. :) Herkese bol hit ve kazançlar dilerim :D

wmaraci
reklam

tamer41 tamer41 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
5 senedir kazandığım tek şey, dökülen ve beyazlayan saçlar, yüksek masraflar, banlanan adsense hesabım, bozulmuş bir psikoloji, kocaman bir göbek. icralık banka hesaplarım,
Başladığım güne Lanet olsun dediğim zamanlar oldu.

Şayet bu sektörü 2005 'de keşfetseydim şimdi çok farklı yerlerde olurdum. Fakat 2015 de keşfettiğim için geç kaldım.
inancımı asla yitirmedim.
Şimdi çok tecrübeliyim fakat geçen 5 sene hiç kolay olmadı. Bu işe harcadığım enerjiyi hukuk fakültesinde harcasaydım mezun olurdum.

Şu anda yeğenimin üzerine açtığım 2. adsense hesabım ve yabancı içerikli sitelerimden biraz umudum var.

Onca geçen Zamandan sonra Türkçe site asla açılmaması gerektiğini anladım. Bu ülkede para kazanmak ne zor iş ya. Binlerce ziyaretçi avucuna 2-3 lira bırakıp gidiyor.
Gerçekten millet olarak yerlerdeyiz. Bir de vergi zımbırtısı çıkmış iyice çileden çıktık.

TAMAM VERGİMİZİ ÖDEYELİM DE ŞİRKET KURMAK NEDİR? Ayda 200 lira kaZanan adam ne şirketi kuracakmış.

Akıl var mantık var. Bir siz eksiktiniz.

Bu vergi olayına bir alt limit koymaları gerekiyor. Örneğin senede 20 bin liranın aşağısında olanlar vergiden muaf tutulmalı. Ama sineğin yağını çıkarmakta kararlılar.

3 kuruş için yeğenime icra takibi başlatırlar diye korkuyorum.

Mantıklı olan her şeye varım, fakat böyle mahalle bakkalı kafasıyla çıkan yasalara karşıyım.

CHANGE ORGDA İMZA TOPLUYORUZ. SİZ DE DESTEK OLURSANIZ BELKİ BİR DÜZENLEME YAPARLAR.

https://www.change.org/p/internet-reklam-gelirlerinin-vergilendirilmesinde-duzenleme-yapilsin
Dahiturk EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

KeremMert KeremMert WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.10.2017
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 489
  • Beğeniler 46 / 84
  • Ticaret 6, (%100)

MuratTR adlı üyeden alıntı

Ortak insta hesabı açmak hmm ? iyi fikir sanırım ne dersin

Kitleyi pek instagrama çekemiyorum :D

Günde 14 TL'ye reklam vermek ister misiniz ?

• Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)
Allah para kazananların kazancını arttırsın.
Peki arkadaşlar size bir soru.
Madem kazanıyorsunuz ,evinizi arabanızı da almışsınız, bazılarınız para da biriktirmiş. Vergi olayını hallettiniz mi?
Bu vergi konusu hakkında herkes sus pus olmuş. Bir şeyler söyleyin de herkes nefes alsın.

Yasaya göre eğer vergi ödemiyorsanız, sizin çoktan icralık olmanız gerek.
Ben farklı bir nedenden dolayı özel usülsüzlük cezası yedim, 35 bin lira vergi cezası borcum birikti. İnanın ki size de aynısını yaparlar.
Benim hayatım karardı. Her şeyime bloke koydular.
Verginizi ödüyor musunuz?

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

emre7 emre7 emreguney.info Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1066
  • Beğeniler 192 / 189
  • Ticaret 26, (%100)
PHP, Laravel, HTML, CSS, JQuery yazıyorum, Wordpress temaları yapıyorum. CMS'ler yazıyorum. Kazandığım para 500 TL'yi belki biraz geçer. :) Herkes ev, araba almış :D

InfiniTheme Profesyonel Magazin - Teknoloji Wordpress Teması Çıktı (Konularımdan ulaşabilirsiniz.)

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)

tamer41 adlı üyeden alıntı

Allah para kazananların kazancını arttırsın.
Peki arkadaşlar size bir soru.
Madem kazanıyorsunuz ,evinizi arabanızı da almışsınız, bazılarınız para da biriktirmiş. Vergi olayını hallettiniz mi?
Bu vergi konusu hakkında herkes sus pus olmuş. Bir şeyler söyleyin de herkes nefes alsın.

Yasaya göre eğer vergi ödemiyorsanız, sizin çoktan icralık olmanız gerek.
Ben farklı bir nedenden dolayı özel usülsüzlük cezası yedim, 35 bin lira vergi cezası borcum birikti. İnanın ki size de aynısını yaparlar.
Benim hayatım karardı. Her şeyime bloke koydular.
Verginizi ödüyor musunuz?

Kişisel tecrübemle yanıtlamaya çalışacağım.

Evet vergi ile ilgili gelinen aşamada çok daha sıkı bir takip söz konusu. Vergi vermek her birimiz için sosyal bir ödev sayılmakta, dolayısıyla bunun hakkında yorum yapamayacağım.

Bu ödeve tabii bir birey olarak gözlemim şu şekilde. Elbette herkesin kapısı bir gün çalınacak fakat yapılan düzenlemeler küçük meblağlar kazanan insanlardan ziyade büyük kazanç sağlayanları bir şekilde dizginleyerek vergilerini vermelerini sağlamak üzerine işliyor. Yani kendi çevremde yer alan pek çok kişi "Gelen olursa vergimizi de cezamızı da öderiz" fikriyle hareket etti ve ölçek olarak altta kaldıklarından olsa gerek, henüz kapılarını çalan olmadı. Tabii bu kişiler aylık olarak en fazla 2.000-3.000 TL bandında gelir elde ediyorlar.
tamer41

kişi bu mesajı beğendi.

Mecanique Mecanique ya deliler haklıysa? Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2017
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Sağlık
  • Konum Sakarya
  • Ad Soyad B** E**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 36 / 68
  • Ticaret 0, (%0)
Vergi vermek görev değildir! Vergi ilk defa dünyada kodamanlardan alınsın diye çıkmıştır tarihe bakarsan görürsün.. Hatta vergi alınsın diyen zenginler değildir fakirlerdir.. Ama kabak fakirlerin başına patlamıştır.. Zengin hep vergiden kaçar, devlette adamları vardır silerler falan filan.. Ama gariban hiç bir zaman kaçamaz.. Devletler de bu vergiden aldığı paranın tadına varınca kaldırılmamış ve süre gelmiştir.. Zaten standart bir işte çalışıyorsan da kazancının büyük kısmı vergiye gider.. ne kadar çok çalışırsan o kadar çok vergi ödersin bugün.. Vergi ödemezsen daha çok zengin olursun.. Zenginler bu tarz durumları çok iyi takip eder.. Onlar 1 liranın dahi hesabını yaparlar.. Bankalar bile 1 TL borcun varsa peşini bırakmaz.. Devlete, bankalara ve patronlara çalışmayı bırakmassak yani kendi işimize bakmazsak bir şey yapamayız.. Kısır bir döngüde döner dururuz.. Ve vergi zengin için olmalı diyenler yüzünden nefes almak bile vergiye tabi tutulursa bu dünyada şaşırmam.. Bu topraklarda yaşayan insanlar olarak görevimizi yapıyoruz.. Ama başka bir arkadaşın dediği gibi sineğin yağını da çıkarmak zulmdür bence de..
Javadanadam

kişi bu mesajı beğendi.

1000 dolar değerindeki Envato hesabı satılıktır.. 

EranKucuk EranKucuk Oyun Medyası Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 923
  • Beğeniler 356 / 355
  • Ticaret 35, (%100)
Mecanique yazdıklarımın içerisinde "sistem doğru" ya da "sistem yanlış" diye bir kısım geçmiyordu. Yine de fikrinizi belirttiğiniz için teşekkür ederim.

• Üyelik 05.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 151
  • Beğeniler 49 / 25
  • Ticaret 0, (%0)

EranKucuk adlı üyeden alıntı

Kişisel tecrübemle yanıtlamaya çalışacağım.

Evet vergi ile ilgili gelinen aşamada çok daha sıkı bir takip söz konusu. Vergi vermek her birimiz için sosyal bir ödev sayılmakta, dolayısıyla bunun hakkında yorum yapamayacağım.

Bu ödeve tabii bir birey olarak gözlemim şu şekilde. Elbette herkesin kapısı bir gün çalınacak fakat yapılan düzenlemeler küçük meblağlar kazanan insanlardan ziyade büyük kazanç sağlayanları bir şekilde dizginleyerek vergilerini vermelerini sağlamak üzerine işliyor. Yani kendi çevremde yer alan pek çok kişi "Gelen olursa vergimizi de cezamızı da öderiz" fikriyle hareket etti ve ölçek olarak altta kaldıklarından olsa gerek, henüz kapılarını çalan olmadı. Tabii bu kişiler aylık olarak en fazla 2.000-3.000 TL bandında gelir elde ediyorlar.

Bu noktada işi şansa bırakmış oluyoruz. İşte benim tek korkum bu.
Ayda 3 bin lira kazansam hemen mal beyanında bulunurum.
300-500 lira için ceza kesmelerinden korkuyorum. Hesap benim üzerime olsa umursamam.

yb79 yb79 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek web sitesi sahibi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 555
  • Beğeniler 286 / 212
  • Ticaret 1, (%100)
Konuyla ilgili herkesin bu işi en iyi ben bilirim dediği sektörün, birinci sayfasına kendi bilgim ve tecrübemle çıkıp ikinci sıradaki sitenin tıklanma oranını 2 ye üçe katlayabildiğimi gördüm.
Yani öz güven kazandırdı.
İşime kendimi çok fazla verdiğimden siteyi satmak zorunda kaldım 1 sene sonra..
Olsun, demek ki çok emek verilince, hırsla öz güvenle bir iş yapılırsa başarılı olabiliyormuş ve ben bunu başardım diyebileceğim büyük bir işi arkamda bıraktım.
EranKucuk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al