wmaraci reklam

İnternet Yasası Onaylandı!

71 Mesajlar 9.675 Okunma
wmaraci reklam

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

fatih83 adlı üyeden alıntı

Sansürünüz, baskınız, görevden almalarınız.. Kısaca yaptığınız hiçbirşey HIRSIZLIĞINIZI örtemez ve gizleyemez!

http://inciswf.com/napakinanakmikanka.swf :rolleyes:

wmaraci
reklam

Merkur Merkur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 238
  • Beğeniler 76 / 61
  • Ticaret 0, (%0)

maviada maviada Web Development Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilişim Teknolojileri
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** B**
  • Mesajlar 68
  • Beğeniler 3 / 8
  • Ticaret 1, (%100)
akp li değil mi hepside aynı.............

sömürdüler türkiyeyi sattı nerdeyse..

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Bence seni kapalı odada yaşatıyorlar. Haddini bil!

Senin fikrini savunmak zorunda değilim.

Kesinlikle fikrimi savunmak zorunda değilsin hiç kimse de fikrimi savunmak zorunda değil .

Destekçilerinden isen bütün bu yazılanlara inanmıyorsan izlediğin kanallarda bunlarla ilgili konular göremiyorsan ekle skype adresim : likesend
hangi konuda ne delil görmek istiyorsan , burada yazınca forumu zora sokacak şeyler de olduğundan yazmadım ama ekle elimden geldiğince yardımcı olayım . Hırsızlıklarınımı ? Delili var yolsuzlukları mı var yalanları mı var küçümsemeleri mi var küfürleri mi var hepsinin delili var . Yani benim şu söylediklerim bi önceki mesajda anlattıklarım fikir değil gerçek tamamı gerçek .

Bunları bilmeyip destekliyorsanız yazın işte kanıt sunayım kim destekliyorsa ha bilip destekliyorsanız da her lafı söylerim çünkü sen paranın çalınmasına müsade edebilirsin ama benim de paramı çalana bir daha çalabilmesi için imkan sunamazsın .

Hepinizin görmediği birşey var ben 28 yıldır insanların bu kadar birbirine düşman olduklarını görmedim zorla seni bana düşman ediyorlar farkında değilsin zorla beni sana düşman ediyorlar fakında değilsin. Senin profildeki yaşın doğruysa bunlardan başka iktidarda görmedin partide görmedin , çok da değil aramızda 11 yaş var ama bundan öncekileri de gördüm insanlar hiç bu kadar mutsuz hiç bu kadar düşman değillerdi , inananlar hiç bu kadar zorda kalmamıştı dışlanmamıştı , siz şu an ekonomi iyi türkiye gelişti yalanlarına kanıp duruyorsunuz . Babalarımız tek maaşıyla ev geçindirir para biriktirir ev araba alırdı . Hadi geçindirin biriniz şu gün bi evi ? Madem ekonomi iyi geçindirsene bi denesene kaç para gerekiyor . Hayatım boyunca türkiyede bu kadar çok borçlu insan görmedim ben bi çıkın yoldan 100 kişi çevirin bankalara borcu varmı yokmu sorun 5 kişi borçsuz insan bulamazsın . İnsanların karı koca çalışmaktan anaları ağlıyor ama kazandıklarına bak geçimlerine bile yetmiyor 600 lira doğalgaz faturası gelmiş 3 yaşında çocuğum var mecburen kombi çalışmak zorunda ben asgari ücretli olsam nasıl geçinicem ? elektrik su 200 + doğalgaz 600 ? ee sonrası kira telefon gıda yol .
80 leri bilmem 85 de doğdum ama 91/92 den sonrasını a dan z ye hatırlıyorum hiç bir zaman kıtlık çekmedik en kriz var dediklerinde bile şu günümüzden iyiydik insanlar gerçekten huzurluydu . çalışanın bi değeri vardı , esnaflık vardı 3 kuruş belki pahalıya alırdın ama para hep semt içinde döner dururdu dışarı birilerinin cebine oluk oluk akmazdı , taşeronluk belası yoktu belediyede çalışıyosan maaş direk eline geçerdi , taşeron firmaya verilip %60 ı kesilip eline kuş gibi para vermezlerdi , hakkın neyse sen çalışıyorsun sen alırdın parti yandaşı 3-5 namussuzun formaliteden kurdukları şirketlere gitmezdi para öyle havadan para kazanamazlardı . 12 yılda ne oldu ben ezbere biliyorum fakir dibin de dibine indi , belli kesimlerde zenginlik patlaması yaşandı adamın 1 hafta önce açtığı şirketi trilyonluk ihaleler aldı zebil gibi aynı isimler olmasın diye şirket açıp açıp durdular . bu telefon kayıtlarında ki adamları az araştırın ya ulan bi büyük ihalede başka iş adamında kalsın bi tanesi ya bi tanesi . bütün o yoldur barajdır köprüdür havaalanıdır tüneldir üst geçittir ne varsa aynı ekibin şirketleri arasında dönüp duruyor ve bu adamlar hiç birşey üretmiyorlar tüm gelirleri rant iktidara yanaş ihaleyi al komisyonu ver düzen olmuş .

olacak o kadar diye bi program vardı açın netten eski bölümlerini bi izleyin istisnasız her hükümetin yanlış icraatlarını eleştirirdi ti ye alırdı şimdi adamlar haberleri yayınlıyamıyor onu kaldır fatih bunu indir fatih .

Pkkyı bitirdik dediler bölgede yaşayan varsa çıksın söylesin kck nedir doğdu da şu an neler oluyor hangi bölgeler tamamen kck kontrolüne verilmiş ? pkk şimdimi daha güçlü 2002 de mi daha güçlüydü görün. sınır dışına silahsız çekilme falan filan hikaye kck şu anda doğuda bir çok ilde kimlik kontrolü yapıuyor yol uygulaması yapıyor kendi devletini kurmuş orada kendince .

Suriyede iç savaşa sebep olmuşuz tırlar dolusu silahlar gidiyor hükümet sözcüsü kimseyi ilgilendirmez diyor iyi de o tırın içinde ne varsa halkın parasıyla alınmış ve terörist gruplara gidiyor hüseyinin babasımı bağılşamış onca silahı ki öyle bile olsa suçtur ortalık yatışır esad devrilmezse gerçekler ortaya çıktığında hepsi yargılanacaklar esad kullandı dedikleri kimyasal silahları muhaliflerin kullandığı ortaya çıktı gönderen olarak da en büyük şüpheli türkiye ama bundan da kimsenin haberi yok çünkü her bulunan şeyden sonra yayın yasağı geliyor. trenler dolusu mühimmatta bulunmuştu yayın yasağı geldi tırlara da türkiyeden geçirilmek isterken yakalanan alel acele haberlerden çekilen kimyasal silahlarada her şeye yayın yasağı reyhanlıya da kck kontrollerine de. Suriyede ölen her insandan zulme uğrayan her bir insandan esad ne kadar sorumluysa bu mevcut hükümet de o derece sorumlu . bizim ülkemizde pkk ne ise suriyede de öso benzeri oluşumlar aynısı . Vatanını seven adam iyi adam yabancı ülkelerden aldığı silahlarla kendi askerine savaş açarmı allah aşkına ? Din ayrımı bile yok hem aynı milliyete mensuplar hem aynı dine tek ayrım mezhep .

konu bu olunca işte yazdıkça yazıyor insan çünkü sesimizi duyan yok bir sürü hata yanlışlık var bir sürü hemde , doğru yapılanlar artık cımbızla çekilcek düzeye gelmiş eğrilikte deveyi geçmişler.

Ek Olarak:

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Vatan'a millete hayırlı uğurlu olsun. Herkes elindeki değerin kıymetini bilmeli; nedense amacı dışında kullanım konusunda üzerimize yok; bence bu yasalar az bile. Daha fazla kısıtlama getirilmeli. Çünkü internet'i bilgi ve iletişim aracı olarak değil. Propaganda, siyaset ve gösteri aracı haline getirdiler. İnternet insanların iletişim ağı oluşturması ve bilgi paylaşımı için oluşturulmuş bulunmaz bir nimet aslında gelir elde etmemizi sağlayan, kazanç kapılarımızı çoğaltan ve yeni sektörler açılmasına neden olan bir araç iken; bunu amacı dışında kullanmaya başlayanlar oldu. Bence kanser'i dağılmadan önlemek için eli kesmek gerekir. Doğru bir hamle yaptılar ancak buda yeterli olmayacaktır. Google'ın ve Firefox'un bu konuda bir hamlesi oldu. Ancak bunun içinde bir çare üretilebilir. Bence daha farklı çözümlerde getirilmeli.

Buray bu da yetmiyorsa eğer kendi arama motorunu kullan yeter kardeşim . Zaten hiç birşeyi bulamıyor tam senlik . Ayrıca yasa sansür daraltma kısıtlama falan beklemene hiç gerek yok .

Eminim bu konuşmanı büyük diktatörümüz görse ya senin arama motorunu ülkeye zorunlu kılardı ya da danışmanı alıp seni bilir kişi göstererek siyasetten uzak yolsuzlukların videolarının ses kayıtlarının ulaşılamayacağı hatta aradığımızı bile bulamayacağımız böyle kapalı devre seçeceği 10 siteye girme hakkımız olan bir intranet kurardı. Bence mail at görüşünü onlara da ulaştır , samimi olarak söylüyorum jöleliden çok daha iyisin en azından somut bi önerin var telekinezi falan yalan dolanın yok.
fatih83

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

MuhammedAli MuhammedAli Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 318
  • Beğeniler 75 / 64
  • Ticaret 4, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Kesinlikle fikrimi savunmak zorunda değilsin hiç kimse de fikrimi savunmak zorunda değil .

Destekçilerinden isen bütün bu yazılanlara inanmıyorsan izlediğin kanallarda bunlarla ilgili konular göremiyorsan ekle skype adresim : likesend
hangi konuda ne delil görmek istiyorsan , burada yazınca forumu zora sokacak şeyler de olduğundan yazmadım ama ekle elimden geldiğince yardımcı olayım . Hırsızlıklarınımı ? Delili var yolsuzlukları mı var yalanları mı var küçümsemeleri mi var küfürleri mi var hepsinin delili var . Yani benim şu söylediklerim bi önceki mesajda anlattıklarım fikir değil gerçek tamamı gerçek .

Bunları bilmeyip destekliyorsanız yazın işte kanıt sunayım kim destekliyorsa ha bilip destekliyorsanız da her lafı söylerim çünkü sen paranın çalınmasına müsade edebilirsin ama benim de paramı çalana bir daha çalabilmesi için imkan sunamazsın .

Hepinizin görmediği birşey var ben 28 yıldır insanların bu kadar birbirine düşman olduklarını görmedim zorla seni bana düşman ediyorlar farkında değilsin zorla beni sana düşman ediyorlar fakında değilsin. Senin profildeki yaşın doğruysa bunlardan başka iktidarda görmedin partide görmedin , çok da değil aramızda 11 yaş var ama bundan öncekileri de gördüm insanlar hiç bu kadar mutsuz hiç bu kadar düşman değillerdi , inananlar hiç bu kadar zorda kalmamıştı dışlanmamıştı , siz şu an ekonomi iyi türkiye gelişti yalanlarına kanıp duruyorsunuz . Babalarımız tek maaşıyla ev geçindirir para biriktirir ev araba alırdı . Hadi geçindirin biriniz şu gün bi evi ? Madem ekonomi iyi geçindirsene bi denesene kaç para gerekiyor . Hayatım boyunca türkiyede bu kadar çok borçlu insan görmedim ben bi çıkın yoldan 100 kişi çevirin bankalara borcu varmı yokmu sorun 5 kişi borçsuz insan bulamazsın . İnsanların karı koca çalışmaktan anaları ağlıyor ama kazandıklarına bak geçimlerine bile yetmiyor 600 lira doğalgaz faturası gelmiş 3 yaşında çocuğum var mecburen kombi çalışmak zorunda ben asgari ücretli olsam nasıl geçinicem ? elektrik su 200 + doğalgaz 600 ? ee sonrası kira telefon gıda yol .
80 leri bilmem 85 de doğdum ama 91/92 den sonrasını a dan z ye hatırlıyorum hiç bir zaman kıtlık çekmedik en kriz var dediklerinde bile şu günümüzden iyiydik insanlar gerçekten huzurluydu . çalışanın bi değeri vardı , esnaflık vardı 3 kuruş belki pahalıya alırdın ama para hep semt içinde döner dururdu dışarı birilerinin cebine oluk oluk akmazdı , taşeronluk belası yoktu belediyede çalışıyosan maaş direk eline geçerdi , taşeron firmaya verilip %60 ı kesilip eline kuş gibi para vermezlerdi , hakkın neyse sen çalışıyorsun sen alırdın parti yandaşı 3-5 namussuzun formaliteden kurdukları şirketlere gitmezdi para öyle havadan para kazanamazlardı . 12 yılda ne oldu ben ezbere biliyorum fakir dibin de dibine indi , belli kesimlerde zenginlik patlaması yaşandı adamın 1 hafta önce açtığı şirketi trilyonluk ihaleler aldı zebil gibi aynı isimler olmasın diye şirket açıp açıp durdular . bu telefon kayıtlarında ki adamları az araştırın ya ulan bi büyük ihalede başka iş adamında kalsın bi tanesi ya bi tanesi . bütün o yoldur barajdır köprüdür havaalanıdır tüneldir üst geçittir ne varsa aynı ekibin şirketleri arasında dönüp duruyor ve bu adamlar hiç birşey üretmiyorlar tüm gelirleri rant iktidara yanaş ihaleyi al komisyonu ver düzen olmuş .

olacak o kadar diye bi program vardı açın netten eski bölümlerini bi izleyin istisnasız her hükümetin yanlış icraatlarını eleştirirdi ti ye alırdı şimdi adamlar haberleri yayınlıyamıyor onu kaldır fatih bunu indir fatih .

Pkkyı bitirdik dediler bölgede yaşayan varsa çıksın söylesin kck nedir doğdu da şu an neler oluyor hangi bölgeler tamamen kck kontrolüne verilmiş ? pkk şimdimi daha güçlü 2002 de mi daha güçlüydü görün. sınır dışına silahsız çekilme falan filan hikaye kck şu anda doğuda bir çok ilde kimlik kontrolü yapıuyor yol uygulaması yapıyor kendi devletini kurmuş orada kendince .

Suriyede iç savaşa sebep olmuşuz tırlar dolusu silahlar gidiyor hükümet sözcüsü kimseyi ilgilendirmez diyor iyi de o tırın içinde ne varsa halkın parasıyla alınmış ve terörist gruplara gidiyor hüseyinin babasımı bağılşamış onca silahı ki öyle bile olsa suçtur ortalık yatışır esad devrilmezse gerçekler ortaya çıktığında hepsi yargılanacaklar esad kullandı dedikleri kimyasal silahları muhaliflerin kullandığı ortaya çıktı gönderen olarak da en büyük şüpheli türkiye ama bundan da kimsenin haberi yok çünkü her bulunan şeyden sonra yayın yasağı geliyor. trenler dolusu mühimmatta bulunmuştu yayın yasağı geldi tırlara da türkiyeden geçirilmek isterken yakalanan alel acele haberlerden çekilen kimyasal silahlarada her şeye yayın yasağı reyhanlıya da kck kontrollerine de. Suriyede ölen her insandan zulme uğrayan her bir insandan esad ne kadar sorumluysa bu mevcut hükümet de o derece sorumlu . bizim ülkemizde pkk ne ise suriyede de öso benzeri oluşumlar aynısı . Vatanını seven adam iyi adam yabancı ülkelerden aldığı silahlarla kendi askerine savaş açarmı allah aşkına ? Din ayrımı bile yok hem aynı milliyete mensuplar hem aynı dine tek ayrım mezhep .

konu bu olunca işte yazdıkça yazıyor insan çünkü sesimizi duyan yok bir sürü hata yanlışlık var bir sürü hemde , doğru yapılanlar artık cımbızla çekilcek düzeye gelmiş eğrilikte deveyi geçmişler.

Ek Olarak:

Buray bu da yetmiyorsa eğer kendi arama motorunu kullan yeter kardeşim . Zaten hiç birşeyi bulamıyor tam senlik . Ayrıca yasa sansür daraltma kısıtlama falan beklemene hiç gerek yok .

Eminim bu konuşmanı büyük diktatörümüz görse ya senin arama motorunu ülkeye zorunlu kılardı ya da danışmanı alıp seni bilir kişi göstererek siyasetten uzak yolsuzlukların videolarının ses kayıtlarının ulaşılamayacağı hatta aradığımızı bile bulamayacağımız böyle kapalı devre seçeceği 10 siteye girme hakkımız olan bir intranet kurardı. Bence mail at görüşünü onlara da ulaştır , samimi olarak söylüyorum jöleliden çok daha iyisin en azından somut bi önerin var telekinezi falan yalan dolanın yok.

Haklısın gerçekten haklısın.

2001'de babamın batışını da şuan ki hükümet sağladı. Ekonomi çok iyiydi ya o zaman şu zamana göre ondan battık zaten. Benim başörtülü ablamın okuluna özgürce girmesi engel olmasına da şuan ki hükümet sağladı. Kuran-ı yasaklayan, Ezanı yasaklayan kısacası İslam'ı, Müslümanlığı yasaklayan da şuan ki hükümetti. (Canlı şahidi olarak dedem var) Alimleri asan, şapka takmadığı için memleketim rizeyi bombalayan da bu hükümetti. Kendi uçağını, silahını, tankını, topunu, gemisini vs. yapan bu hükümet değil. Marmarayı, metroları, 3. köprüyü, 3. havalimanını, okulları, hastahaneleri, yolları yapan da bu hükümet değil ama. Çünkü çalıyor, çalmaktan vakti mi olacak haklısın gerçekten. Sürüyle şey var da gece gece yazamam onları.
Benim babam bir sene evde işsiz yattı. Hiç bir gelirimiz yoktu. Ev kira değildi. Dedemden allah razı olsun. Ufak tefek ev ihtiyaçlarını karşıladı o zaman boyunca. Baktıki böyle olmuyor 500 TL ile işe başladı, Allaha şükür şuan bir sıkıntımız yok. Ufak tefek sıkıntılar oluyor oda bu son olaylar yüzünden. Nerden nereye düşün gerisini.

Banka borcuna gelince benim babamda banka borcu var. Gelirine göre kullanıyor ama. 1000 tl gelirin var ken, 5000 tl harcama yaparsan sorun sende hükümette değil.

Çalıyor diyorsun ya hani. Tek çalan hükümet bu ya zaten. Bundan önce yoktu, bundan sonra da olmayacak zaten. Şuan ki hükümet gitti mi her şey düzelecek. Tabi yersen. Bari çalıyor da karşılığını veriyor ! Benim paramı çalıyorsa helal olsun !

Siz oy verince seçmen, biz oy verince koyun.
Siz övünce tarafsız, biz övünce yandaş.
Siz konuşunca siyaset, biz konuşunca boş.
Affedersiniz de siz kimsiniz ?

PKK güçlü diyorsun ya acaba aldığı desteklerden dolayı olabilir mi ? Baktı ki bu ülke güçleniyor bunun başına bir bela sarmamız lazım. Bu ne olabilir ? PKK. Ver desteği, ver parayı saldırt türkiyeye. Söylesene Türk-Kürt kardeşliğinden mi rahatsızsın ? Kürtlerin insan gibi bir hayat sürmesinden mi rahatsız oluyorsun ?
Suriye'ye gelince türkiye burada hataya düşmüştür ve oyuna gelmiştir. Devlet çıkarları gereği herşeyi yapar. Devlette din-dil-ırk olmaz. Ayrıca MİT başbakandan başka kimse hesap vermez. Bunu da öğrenin. Karıştırma devlet ile hükümet farklı bu arada.

Yaşımın küçük olması bilmeyeceğim, cahil olacağım anlamına gelmez. Sağ-Sol hiç farketmez, çok kişiyle konuştum geçmişi. Araştırdım, öğrendim. Örneğin Diyarbakır Cezaevinde gardiyanlık yapmış biriyle de konuştum hatta. Orada yaşananları da dinledim birinci ağızdan. Sırf kürt olduğu için işkenceler yapılan gençleri öğrendim.

Kısacası bana anlatma bu hikayeleri.
Bundan sonra da yazmam.

Ek Olarak: Anlatım bozukluğu, devrik cümle, karışıklık vb. şeyler olabilir. Yazma da iyi değilim.
MooNDaY

kişi bu mesajı beğendi.

polat polat Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad Ö** P**
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 25 / 21
  • Ticaret 0, (%0)
"Çalıyor diyorsun ya hani. Tek çalan hükümet bu ya zaten. Bundan önce yoktu, bundan sonra da olmayacak zaten. Şuan ki hükümet gitti mi her şey düzelecek. Tabi yersen. Bari çalıyor da karşılığını veriyor ! Benim paramı çalıyorsa helal olsun !"

Yukardaki beyin yapısını birisi anlatsın ne olur?
fatih83

kişi bu mesajı beğendi.

playbek playbek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek amatör webmaster
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 268
  • Beğeniler 23 / 24
  • Ticaret 1, (%100)
şu ıvır zıvır gerksiz çocukların ahlakını bozacak tüm sitelerin kapnmasına bende razıyım fakat emek sarfeden bilgi veren sitelerin kapanmasına karşıyım

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

MuhammedAli adlı üyeden alıntı

Haklısın gerçekten haklısın.

2001'de babamın batışını da şuan ki hükümet sağladı. Ekonomi çok iyiydi ya o zaman şu zamana göre ondan battık zaten. Benim başörtülü ablamın okuluna özgürce girmesi engel olmasına da şuan ki hükümet sağladı. Kuran-ı yasaklayan, Ezanı yasaklayan kısacası İslam'ı, Müslümanlığı yasaklayan da şuan ki hükümetti. (Canlı şahidi olarak dedem var) Alimleri asan, şapka takmadığı için memleketim rizeyi bombalayan da bu hükümetti. Kendi uçağını, silahını, tankını, topunu, gemisini vs. yapan bu hükümet değil. Marmarayı, metroları, 3. köprüyü, 3. havalimanını, okulları, hastahaneleri, yolları yapan da bu hükümet değil ama. Çünkü çalıyor, çalmaktan vakti mi olacak haklısın gerçekten. Sürüyle şey var da gece gece yazamam onları.
Benim babam bir sene evde işsiz yattı. Hiç bir gelirimiz yoktu. Ev kira değildi. Dedemden allah razı olsun. Ufak tefek ev ihtiyaçlarını karşıladı o zaman boyunca. Baktıki böyle olmuyor 500 TL ile işe başladı, Allaha şükür şuan bir sıkıntımız yok. Ufak tefek sıkıntılar oluyor oda bu son olaylar yüzünden. Nerden nereye düşün gerisini.

Banka borcuna gelince benim babamda banka borcu var. Gelirine göre kullanıyor ama. 1000 tl gelirin var ken, 5000 tl harcama yaparsan sorun sende hükümette değil.

Çalıyor diyorsun ya hani. Tek çalan hükümet bu ya zaten. Bundan önce yoktu, bundan sonra da olmayacak zaten. Şuan ki hükümet gitti mi her şey düzelecek. Tabi yersen. Bari çalıyor da karşılığını veriyor ! Benim paramı çalıyorsa helal olsun !

Siz oy verince seçmen, biz oy verince koyun.
Siz övünce tarafsız, biz övünce yandaş.
Siz konuşunca siyaset, biz konuşunca boş.
Affedersiniz de siz kimsiniz ?

PKK güçlü diyorsun ya acaba aldığı desteklerden dolayı olabilir mi ? Baktı ki bu ülke güçleniyor bunun başına bir bela sarmamız lazım. Bu ne olabilir ? PKK. Ver desteği, ver parayı saldırt türkiyeye. Söylesene Türk-Kürt kardeşliğinden mi rahatsızsın ? Kürtlerin insan gibi bir hayat sürmesinden mi rahatsız oluyorsun ?
Suriye'ye gelince türkiye burada hataya düşmüştür ve oyuna gelmiştir. Devlet çıkarları gereği herşeyi yapar. Devlette din-dil-ırk olmaz. Ayrıca MİT başbakandan başka kimse hesap vermez. Bunu da öğrenin. Karıştırma devlet ile hükümet farklı bu arada.

Yaşımın küçük olması bilmeyeceğim, cahil olacağım anlamına gelmez. Sağ-Sol hiç farketmez, çok kişiyle konuştum geçmişi. Araştırdım, öğrendim. Örneğin Diyarbakır Cezaevinde gardiyanlık yapmış biriyle de konuştum hatta. Orada yaşananları da dinledim birinci ağızdan. Sırf kürt olduğu için işkenceler yapılan gençleri öğrendim.

Kısacası bana anlatma bu hikayeleri.
Bundan sonra da yazmam.

Ek Olarak: Anlatım bozukluğu, devrik cümle, karışıklık vb. şeyler olabilir. Yazma da iyi değilim.

2001 krizinin nedenlerini detaylıca bir araştır 98 asya ekonomik krizi + 99 depremi + kıbrıs sıkıştırmalarından dolayı siyasi iktidara dış baskıyı ekonomik alanda da kullanamalarını. Asıl şu an kriz var devlet faiz teklif ederek dışarıdan para getirmeye çalışıyor sebebi de yine tam olarak siyasi değil küresel nedenler , ülkenin ekonomisinin %70 civarı yabancıların sıcak parası reel olmayan yatırımlar. İhracat dedikleri 0 vergi ile rezza gibi adamların milyarlarca dolarlık haybeye altın çıkışları gibi vergisiz giriş çıkışlar . Kalem oynatıyorlar.

Asıl şu anlattklarına göre en çok senin isyan etmen karşı gelmen bunların karşısında durman lazım 2001 de battı ve 13 senedir toprlanamadıysa bunlar hiç birşey yapmamış dememizin en güzel kanıtıdır. Ne değişmiş ? Hiç birşey .

Türbanı kamuda daha dün serbest kıldılar daha dün ya 12 senedir ne yaptılar bunlar ? Sırf bunları bahane ederek 5 seçim oy topladılar meclise bi geldi bütün partilerin istisnasız deteği ile kabul edilmedi mi ? Demek ki kimse karşı falan da değilmiş .

Kuranı yasaklayanlardan müslümanları öldürenlerden bahsediyorsun hangi tarihte allahını seversen demirel özal çiller ecevit mesut yılmaz ara ara yine bi sürü iktidar gördüm hiç bir dönemde böyle birşey yaşanmadı ki .

Yollar köprüler falanlar filanlar diyosun çalan yaparmı diyosun işte tam da bunları yaparken çalıyorlar foumda paylaşmam belki sıkıntı olur aç izle haramzadeler yaz twitterda ara youtube da ara yolları havaalanlarını yapanlar nasıl yapmış , hizmet yaparken nasıl çalınır .
Yol da yaptılar , hastanelerde iyileştirmeler de yaptılar 2008 2009 a kadar bir çok iyi şeyde yaptılar şikayetçi de dğeildi kimse . Hesaba katılmayan birşey var bu dönemde kim olsa bunları mecburen yapacaktı dünya sürekli gelişiyor değişiyor istesende istemesende o yollar yapılacaktı . Hastanelerde sistem artık eli mahkum değişecekti .

Kendi silahlarımızdan falan bahsetmişsin şu an yapılanların bir çoğu zaten yapılıyordu geliştirliyordu aselsan benzeri firmaların ar-ge leri yıllardır var ve çalışıyordu. Bu ülkede en büyük savunma sanaii üreticilerinden biri o hiç sevmedikleri koç , bunların yapılanların yine bunlara mal edilecek tarafı yok. He israilden ne zaman silah almayı anlaşma ticaret yapmayı keserler o zaman bu adamlar savunma sanayi alanında atılım yaptılar denir . E yok her boku israilden alıyorlar hesapta adamlar düşmandı falandı filandı ama en büyük ticaretler israille dönüyor ve isralin en sevdiği hükümet bu seferkiler oldu bunları da aç araştır tarafsız medyadan araştır yandaş yazanların allah bir dediği haricine de inanma. Başbakanın dş mihrak dediği gün 25 ülkenin elçisine özür mektubu aman siz değilsiniz mesajı yazıyolar . İsraili hedef gösterdiği gün babacan israil radyosunda iç siyasi gereklilik açıklamaları , siz aldırmayın onlara israil bizim dostumuz ticari ortağımız tarzı açıklamalar yapıyor.

Kck olayında orada dönen oyunların hiç biri o halkın iyiliğine değil , hayatım boyunca düşman olmadım orada yaşayanlara aksine herkesten fazla onların yanında oldum . Bunlardan önce devletlerin ne pislikler yaptığını çok da iyi biliyorum . Bir süre sonra orada eskisinden daha şiddetli çatışmalar başlayınca gerçekler ortaya çıkınca verilen vaatleri sözleri halk duyunca , bdp nin aponun neden iktidar dostu olduklarını karşısında durmadıklarını , yolsuzluklara falan filana ses çıkarmadıklarını , gezi de desteklemeyin gitmeyin eylemlere çağırı yaptıklarını sizde iyi anlayacaksınız. Dün kapı köpeği olamayacak aponun bu gün devletin bakanlarının dilinde nasıl bölge lideri olduğunu da gördük . Arınçın bende olsam dağa çıkardık açıklamasını da gördük . Kesinlikle masaya oturmayız diyenlerin nasıl pazarlık yaptıklarını da gördük. Pkk sebepsiz yere ateşkes ilan etmez bunu bi kere herkes anlamalı. Bu gün anlayamayan yarın uygulamalı olarak görecek.

Diyarbakır ceza evi demişsin neler yaşandı demişsin ,bu günün iç işleri bakanı efkan ala diyarbakır valisiyken yaşananları bir araştır halkın üzerine kim ateş açmış kaç kişi ölmüş kaçı çocuk. Uludere/Roboski olayını araştır her gün oradan kaçak mazot falan filan kaçıran karakolun ezbere tanıdığı bildiği insanların ne sebeple öldürüldüklerini devletin bu ölen insanların ailesine nasıl bi üslupla para verdiğini söylediğini bi araştır.

Kürt oldukları için hala şu gün de insanlar işkence görüyor , alevi oldukları için kpssden çok çok iyi puanlar aldıklrı halde fişlendiklerinden dolayı işe alınmıyor , askeriye içinde son 10 yılın şehit sayılarını ve alevilerin bu şehitlerde oranını araştır , kürtlerin oranını araştır. Çatışmanın göbeğine yoğun zamanlarda ne oranda bu insanları gönderiyorlar araştır ülkedeki oranlarına göre eşit mi değil mi sonuca araştıran herkes şaşıracak .

Sen çalsalar da helal olsun diyorsun . Ben malımın çalınmasından rahatsız olurum ama şu durumda cebine bir el girdiğini anlayamadığın için farkedemiyorsun durumu. Lafla sözle de anlatamıyorum artık ama umarım benim şu an düşündüklerimi yaşadıklarımı hissettiklerimi sende yaşarsın .

Bak ben dürüstüm kimsenin parasını çalmıyorum , hatta bana anti seo falan filan birşeyler yaparak zarar vereceğini bile bilerek farklı isimle giren **************yı ifşa ediyorum , üşenmiyorum şüpheli birşey görünce araştırıyorum ilgileniyorum ki aramızdan birinin parası çalınmasın. Birisi dolandırılmasın hakkını yemesinler. Görüp de engel olmazsam vicdanım rahat etmez kendimi de suça ortak görürüm. Ben bu kadar işimin gücümün arasında bile senin için de çabalarken sen benim hakkımı çalmalarına yardımcı oluyorsun. Durumu benden 1 kuruş daha kötü olana ne hakkım gidiyorsa hepsi helal olsun , durumu benden 1 kuruş daha iyi olana zerre hakkım gidiyorsa sebep olan kimseye de hakkımı helal etmiyorum . Vebali bunlara oy verenlerin boynuna ben a partisi b partisi c partisi de demiyorum şu forumda zerre parti de savunmadım . Zaten dürüstlüğüne inandığım bir parti de yok ideolojik bi saplantım yönelimim de yok . Kemalist falan da asla değilim . Tek bildiğim ekşinin sahibi diktatör sedet bile gelse ülkeyi çok daha iyi yönetebileceği çok daha huzurlu bir hayatımın olacağı. Şu günümüzden daha kötüsünü isteseler de yapamazlar zaten.

Ek Olarak:

polat adlı üyeden alıntı

"Çalıyor diyorsun ya hani. Tek çalan hükümet bu ya zaten. Bundan önce yoktu, bundan sonra da olmayacak zaten. Şuan ki hükümet gitti mi her şey düzelecek. Tabi yersen. Bari çalıyor da karşılığını veriyor ! Benim paramı çalıyorsa helal olsun !"

Arkadaş da hükümetin çaldığını doğruluyor hocam en azından burada hepimiz hemfikiriz bu bile büyük başarı bizim için. Hala çalmıyor diyenler de var.

Müslüman olduklarını söyleyip kul hakkı yiyor birileri ama mantık hatası var burada . Mahallede falan takkeli hırsız yakalasalar linç ederler dini kullanıyorsun derler yada camiden ayakkabı çalan falan yakalasalar bütün cemaat kafa göz girerler , ama adam bağıra bağıra islamı sermaye yapıp trilyonlar götürüyor götürttürüyor bir de alkış tutuyor insanlar .

Ek Olarak:

playbek adlı üyeden alıntı

şu ıvır zıvır gerksiz çocukların ahlakını bozacak tüm sitelerin kapnmasına bende razıyım fakat emek sarfeden bilgi veren sitelerin kapanmasına karşıyım

abi zaten aile filtresi var onu uzun süre önce yaptılar . ailenin isteyip istememesi yeterli değil mi illa her kararı devlet vermek zorunda mı ? Ya da herkesi etkileyecek şeyler yapmaları mı lazım , mevzu çocukları etkileyecek şeyler ise filtre yapmış işte anası babası filtreyi kullansın ***** veriyor . Yeterince insanın haberi mi yok 1 hafta arayla 5 kez her eve bu filtre seçeneğini tanıtan mektup göndersin veli toplantılarında bir dönem tanıtımı yapılsın ve kullanmak isteyen alsın kullansın zorla kapatmanın alemi varmı yani.

Zaten mesele adult falan filan çocuklar görmesin duymasın değil bu yasada . Tamamen bu kaseetler falan filanlar halka ulaşamasın. Organize olamasın insanlar , görülmez bi gölgenin korkusunu hissetsinler .Muhalif söylemler olmasın bizi eleştiremesinler yanlışlarımızı gösteremesinler. Yoksa benim 5 yıllık internet geçmişimi kaydetse ne kaydetmese ne kim neyi inceleyecek de neyin cezasını verecek . Bu twitterda haramzadeler paylaşmasa allah aşkına o mevzulardan hiç haberimiz olabilirmiydi ? Savcı dosya açıyor kapatıyorlar hakim dosyayı alıyor yerini değiştiriyorlar , polis ifadeye çağırmaya adamın evine gidemiyor . Yargılayan yok sorgulayan yok bu yasa çıkınca öğrenen de olmayacak işte . halkbankasının gizli bilgilerine ulaşıldı diye kandıracaklar milleti gazeteler tvler işlerine gelmeyen bişey yaparsa basacaklar vergi cezasını tehditleri çarkları dönecek. kimse de demiyor ki ulan halkbankın ne gizli bilgisi var da savcılar öğrenmesin ,aynı soruşturmayı yapan aynı adamlar kozmik odaya girdiler banka ne allah aşkına devletin ülkenin tüm gizli bilgilerini belgelerini gördüler . hem madem güvenmiyosun bu adamın savcılıkta ne işi var hakimlikte polislikte ne işi var , madem ki örgüt diyosun bir haftada 10 bin polis savcı hakim falan filanın yerini değiştirecek kadar da haberin vardı bu güne kadar ne bok yiyodun ? madem bu adamlar suç işledi niye yargılamıyosun tutuklamıyosun da yerini değiştirip görevine devam ettiriyosun ? sorular sorular sorular sorular hep aynı kapıya çıkıyor. söyledikleri her kelime yalan ortada ki tek paralel yapı işte çıkar amaçlı suç örgütleri ihale paylaşımı yapanlar oğluna komisyon alanlar falanlan filanlar.

İşte bu yasadan sonra tüm bunların hiç birini asla öğrenemeyebiliriz. Öğrensek bile asla şimdi ki kadar çok insana ulaşamayacak
fatih83

kişi bu mesajı beğendi.

OVER OVER WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek DÜ Bilgisayar Müh. Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 158
  • Beğeniler 51 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Beyler hepiniE verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim verdiğininiz yasalar arasında torrent download yapmak yasak olduğu belirtilmemiş . Kaldırıldımı acaba ?

gncmagazin gncmagazin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Satış danışmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 185
  • Beğeniler 62 / 41
  • Ticaret 5, (%100)

polat adlı üyeden alıntı

Yazınızın

"Çalıyor diyorsun ya hani. Tek çalan hükümet bu ya zaten. Bundan önce yoktu, bundan sonra da olmayacak zaten. Şuan ki hükümet gitti mi her şey düzelecek."

şuraya kadar katılıyorum geri kalan kısmı içinde, böyle bir zihniyet olamaz bulundugunuz yere sızı bunlar getırmıs demekki demektende kendımı alamıyorum...

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al