wmaraci reklam

Türk Telekom Rezilliği, bıktım..

40 Mesajlar 5.475 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ugurdogan7 ugurdogan7 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek İnternet Girişimcisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** D**
  • Mesajlar 267
  • Beğeniler 25 / 49
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam imkanınız var ise vınn kullanabilirsiniz, 1 sene kadar kullandım hızı gayet iyiydi fakat kota çabuk bitiyor.

wmaraci
reklam

Mask Mask Mazeretsiz Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** C**
  • Mesajlar 157
  • Beğeniler 1 / 15
  • Ticaret 0, (%0)
Sorun şurda, binanın 3.dairesinde altyapı var diyor ama 1 2 ve 4te yok. Ama bizden onceki kiracilar internet bağlatmışlar. İşin içinden çıkamıyorum.

Rakoto Rakoto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek acemi yazılımcı
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad S** S**
  • Mesajlar 163
  • Beğeniler 22 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Ee sen yine çok çok iyisin be kardeşim :D ben Gebzenin göbeğinde belediyeye 3 dakikalık mesafedeyim tam 3.5 aydır alt yapının gelmesini bekliyorum. Çevrede ki bütün evlerde var apartman altyapı var sadece bina ile tabiri caizse sokak arasında bağlantı yok bu mesafe sadece 2 metrelik bir mesafe aylardır bekliyorum doğru düzgün cevap veren de yok şikayet edebileceğin bir yerde yok btkya şikayet ettim .
Aldığım cevap
"İnternet erişim hizmetinden yararlanmak istediğiniz lokasyonda internet hizmetinin tesis edilmesine yönelik talebinize istinaden yapılan kontrollerde, söz konusu lokasyonda internet hizmetine ait altyapının bulunmadığı anlaşılmıştır.

Mevcut imkanlar doğrultusunda altyapı kurulumunun henüz gerçekleşmemiş olması ve süre bilgisi iletilememesi nedeniyle hizmet sunumu mümkün olamamaktadır.

Altyapı/port bulunmaması nedeniyle Talep etmeniz durumunda ve bulunduğunuz lokasyondaki mobil şebeke hizmet verilebilirlik durumuna göre Türk ******* Mobil 4,5 G (LTE) Modem Tarifelerinden yararlanabileceğinizi belirtmek isteriz." altyapı için beni salladıklarını ilgilenmediklerini şikayet ediyorum adam 4.5 G önerip geçiyor müşteri hizmetleri de aynı personeli de aynı
Fırsatın varsa adsli kullan gitsin :D

baydogan baydogan En iyi çay Beta Tea'dir. Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 266
  • Beğeniler 54 / 66
  • Ticaret 16, (%100)
Tam 48 gün bekletmişlerdi beni, başka yere taşındım, bu sefer de taahhüt diye iptal etmediler, inat yapıp nakil ettirmedim. Avukata vermişler, arayıp para istedi :) Hangi internet için? Hangi hizmet için? Tetikçi gibi avukat tutuyorlar, bunlar yasal hırsızlar. Beklesinler, o parayı ancak ben ölünce alırlar.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

adnan358 adnan358 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** B**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 54 / 42
  • Ticaret 1, (%100)
Aynı şekil bizimde başımıza geldi, tam anlattığınız gibi sonrasında bir tanıdığımız vodafone'da calısıyordu adam dedi ki bana 3-5 bişey ateşle yarın gel internetini bağlayalım. Adama ateşledik tabi, ertesi gün başvurumuzu yaptık internetimiz bağlandı. Adama sordum abi naptınızda oldu diye dedi ki port yoktu, ben gittim başvuruna binaen insiyatif kullanıp port açtım dedi ben iptal ben şok.

COMEN COMEN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Dijital Pazarlama
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 173
  • Beğeniler 39 / 29
  • Ticaret 0, (%0)
Nazar değmesin ama ben 1 yıldır Türk ******* kullanıcısıyım belirtilen hızın altına düştüğünü hiç görmedim. Sanırım bu konuda şanslıyım.

suskun suskun Berat Fm Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek tekstil
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 889
  • Beğeniler 758 / 208
  • Ticaret 30, (%100)
1,5 ay içinde gelirse süper İstanbul da 7 aydır hala port bekleyen arkadaşım var.

http://www.cepradyom.com/

metrotelekom metrotelekom WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Telekomünikasyon Teknisyeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 8 / 21
  • Ticaret 3, (%100)

Mask adlı üyeden alıntı

Sorun şurda, binanın 3.dairesinde altyapı var diyor ama 1 2 ve 4te yok. Ama bizden onceki kiracilar internet bağlatmışlar. İşin içinden çıkamıyorum.

Hocam port binanızda ya vardır ya yoktur 1.dairede var 3. dairede yok lafını kim söylediyse benimle yüzleştirin onu. :)

Kendim bizzat santral kurulumu yanısıra internet bağlantılarını sonlandıran firma sahibiyim. Türk ******* dsl/vdsl hattını genelde bina girişindeki ankastre kutularına kadar getirip çok uğraşmak istemedikleri için sonrasına karışmazlar.

Ben kendi evime internet hattı bağlatmak istediğimde binamıza gelen 10'luk kablonun 5inin arızalı olduğunu ve kalan diğer 5inde komşuların çoktan kaptığını öğrendim. hattı test cihazıyla kontrol ettiğimde 5mbit hızı zor aldığını öğrendim.

Yani asıl yapılması gereken binamıza gelen yetersiz ve bozuk kablonun değişmesi gerektiğidir. Türk ******* firmasındaki tanıdıklarıma konuyu paylaştığımda kablonun değişmesi için en az 6 ay beklersin cevabı hemen b planına geçmeme sebep oldu.

Şimdi yapılacak 2 seçenek var tesisat arızası ve port yetersizliği yüzünden *************un veremediği hizmeti ben veririm diyen firma yalan söylüyordur. Hiç bulaşma.

Çözüm 1-) yan binanızda yada karşı binanızda ******* kutusu müsaitse ve ilgili binadaki ******* kutusunda (genelde apartman girişlerinde olur) sizin binadaki ******* kutusuna kablo çekme şansınız varsa hemen *******dan adres değişikliği başvurusunda bulunup gözünüze kestirdiğiniz binanın adresini veriyrsunuz. ******* çalışanı hattı bina girişinde bırakacak sizde çektiğiniz kabloyu *******un bıraktığı kabloya bağlayıp interneti kullanabileceksiniz.

Çözüm 2-) Varsa Türksat kablonet ten hizmet alın ki her binada altyapıları bulunmuyor. bu durumda 4.5g hizmeti veren türkcell vodafone vs gibi firmalardan sim kart alıp kablosuz internet kullanmak ki ben tavsiye etiyorum çok pahalı malesef.

Benim sorunumu nasıl çözdüğüme gelince öğrendimki karşı binamızdaki komşular mutlu mesut internete giriyorlarmış hemen düzgün bir şekilde iki bina arasına kablomu çektim. Adres değişikliği başvurusu yaptım . Gelen ******* görevlisine hattı kutuda bırakmasını bağlantısını kendim yapacağımı söyledim. Ve yaptım..

Sonuç: 30 mbps internet = 50 TL ye kullanyorum

Dip not: altyapıyı sağlamakla yükümlü olan ve bunu sağlamayan x firma (kim olduğunu biliyorsunuz) karaktersiz ve şerefsizdir.

Bizi sadece tek bir firmaya mahkum eden altarnatif çözüm üretemeyen devlet görevlilerini de Allaha havale ediyorum.

• Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 8 / 21
  • Ticaret 3, (%100)
Buda mutluluğun resmi mi dersiniz azmin zaferimi dersiniz artık bilemem ama, binanızdaki tesisatınız arızalı size hizmet veremiyoruz diyen ******* firmasına benim cevabımdır.

https://*****.speedtestcustom.com/result/49dda1e0-075f-11e9-b72e-6781ee1cf054

• Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 51
  • Beğeniler 8 / 21
  • Ticaret 3, (%100)

yyy adlı üyeden alıntı

Kardeşim şu ülkeyi eleştirip beğenmeyenleri anlayamıyorum.Beğenmiyorsanız gidin ayıptir söylemesi de yiyorsunuz yediğiniz yere.. neyse.

Ücretini ödediğim ve hak ettiğim hizmeti alamıyorsam babamın oğlu olsa eleştiririm boş boş konuşma koyun kafalı! başına gelsin de o zaman ahkam kes

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al