wmaraci reklam

iPhone 7 fiyatının hakkını veriyor mu?

21 Mesajlar 4.011 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
darkthepro ve ek olarak iphone laf edenlerin %85'i "Kedi uzanamadığı ciğere mundar dermiş." hesabı oldugu kesin çünki bir zamanlar bende bunların arasındaydım :)

wmaraci
reklam

darkthepro darkthepro WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
UmutWare iphone kıskandığım yok işletim sistemi ve güncellemeleri gayet güzel fiyatı ve donanımı aşırı derecede saçma, ek olarak çoğu kullandığım telefonun bataryası her türlü iphonedan uzun gittiği de bir gerçek 4 yaşında telefonum bile var hala iphone 7 den daha iyi gidiyor nasıl mı biliyorum ailemde kullanan var telefonu aynı anda şarj edip yoğun kullansakta bataryam her türlü daha fazla oluyor onu geçtim iphone 7 de 4k bi çekim yap bakalım yanında s8 i koy hangisi daha çok ısınıyor kız arkadaşımın iphone 7 si var daha bir kaç dk geçiyor telefon ısınmaya başlıyor deli gibi s8 de 10 dk limit koymuş + ısınmaya karşı metal borular var kısacası daha elinize almadığınız telefon hakkında saçma sapan konuşuyorsunuz snapdragon 835 snapdragon 810 ve 820 nin yaşattıklarını yaşatmıyor

UmutWare UmutWare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Ögrenci & Yazılım
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad U** M**
  • Mesajlar 482
  • Beğeniler 26 / 80
  • Ticaret 3, (%100)
Ürünü kullanmadığımı zaten söyledim,ek olarak ben 6S kullanıyorum herangi hiçbir ısınma yok hafızasını da sonuna kadar kullanıyorum bir sürü uygulama mevcut oyun mevcut agır oyunlar ve kılıf takılı üzerinde ve ben oynadıgım zaman ısınmıyor ancak şöyle bir durum var her markanın daha dogrusu her elektronik üründe azda olsa hasarlı olan ürün çıkar.

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
UmutWare htc türkiye piyasasında yok ithalatçı garantili alıyorsunuz tek sorunu o snapdragon 810 ve 820 de ısınma vardı problemler yaşanarak çözümlendi zaten 835 diye aradığınızda ısınma problemini çok nadir bulursunuz A10 evet 821 den daha iyi ama 835 10 nm ve ısınma problemlerini halleden bir işlemci A10 dan daha iyi olmasına karşın A11 den iyi değil yinede 1+5 iphone 8 ile yarışan tek telefon hız ve performans olarak

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

yemrekoc yemrekoc Php Dev. Kullanıcı
  • Üyelik 14.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanlığı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 171
  • Beğeniler 29 / 42
  • Ticaret 5, (%100)
Galaxy s8 aldım 2 ay önce kullanıyorum telefon kendi arama kısmına girerken bile kasıyor hiç uygulama yok Samsung'u seviyorum ama stabilitesi malesef sorun yaşıyor iphone 6s kullanmıştım uzun süre alışma sürecinden sonra sevmiştim şimdi tekrar android'e geçince alıştığım hızı bulamadım o yüzden ios güzel bir sistem seri bir sistem donanımına bakmadan alınması gereken bir sistem

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
darkthepro

Yaş 27, IOS yazılımını hiç kullanmamış, 1+5 gibi örneklerinde ise telefonun kendinde olduğu ve kullandığı garantisi yok tamamen üstünkörü araştırılarak yazılmış. ABD'de yaşıyor ama iphone satın alma ve kullanma potansiyeli çok büyük bir ülkede android kullanarak yaşıyor.Telefon ilk çıktığında alan kullanan teknoloji sitelerinden farkınız yok yorumlarınıza bakınca. Video izleyerek olmuyor hocam o işler. O video'yu çekenlerde çıkar çıkmaz temin edip deneyip yazıyor. Telefon ilk alır almaz hatalı olacağı ne malum ? Hiçmi önyükleme yapmayacak, çerez ıvır zıvır almayacak, güncelleme yapıp şişmeyecek veya batarya bir süre kullanılmadan öldüğü nasıl anlaşılacak? Gördüğünüz gibi sizin hakkınızda sizi bilmeden bende üstünkörü birşeyler yazabiliyorum.

Sebep ile bu telefonu çıktığı gün alabilen veya kullanım deneyim süresi fazla olan kişilerin yorum yapması şahsen daha uygun ve sağlıklı. Varsa bu tarz kişiler bende dinlemek isterim.

Teşekkürler.
UmutWare

kişi bu mesajı beğendi.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
Valkyrie sizin mantığımıza göre elinde olan biri abartmayacağı saçma sapan üstünkörü şeyler yazmayacağı ne malum ? şimdi ben çıkıp diyin bende batarya süresi 2 gün iphone kullanıyorum sadece arama için kullanmadığım ne malum ios 11 komik şarj ve wifi problemlerini herkes biliyor her update saçmalayan iki bayrak bi gökkuşağı atınca çöken bir telefon güvenlik güvenlik diye bağırıp icoulddan hack yiyen apple aman ne güvenli, ekran ve pil sorunlarıyla gelen inkar edip çoğalınca kabul eden, yeni güncellemesi ile kameralarını hack e açıp bırakan saçma bi telefon iyi güzel bi sistemi var gerisi bomboş telefon. herkes her telefon hakkında %100 doğru yorum yapacak diye bir şey yok çünkü her telefon elinde olacak diyede birşey yok ben iphone 7 yi kısa süreliğine deneyimledim istediğim özgürlüğü veren bi telefon değil ben telefonuma istediğim romu atmaya, uygulamaları değiştirmeye, geliştirmeye,engellemeye,silmeye, oc yapmaya,fotoğraflarımı saçma bi program olmadan atmayı seviyorum, hızlıca şarj etmeye saçma sapan 3.5mm kulaklık girişi olmayan hızlı şarj için 500 tl isteyen bi telefona değil parayla rezil olmak diyorsanız tabi ki iphone 7

size söylim 1+5

ekran, çözünürlük, parlaklık, internet hızı, pil şarj ve kullanım süresi, yapay zeka, fiyatı ile iphone dan daha iyi bir telefon iphone donanımsal olarak neyi iyi , iyi tarafı yok yazılım mı ? android eski zamanları gibi 2 güncelleme atınca ne yapacağını şaşıran küçük çocuk

imagets

kişi bu mesajı beğendi.

Valkyrie Valkyrie Interface Designer / IT Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Interface Designer / IT
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 1365
  • Beğeniler 20 / 195
  • Ticaret 2, (%100)
Atlaya atlaya okudum yazdıklarını çok da detaya inmedim. Fakat bir ürünü ürün yapan şey müşteri beklentisidir. Müşteri beklentisini karşılayan her ürün müşteri adına en iyi üründür. Önceki yazımı yanlış anlamışsınız. Yine aynı şeylere geleceğim. 1+5 dediğiniz ürün Xiaomi ve diğer cihazlardan farkı yok. Sonuç olarak geneli çin çıkması.. 8 gb ram bulunan bir xiaomi modeli var elimde. 4gbdan fazlasını sistem tüketiyor. Iphone hiç ama hiç kullanmamış biri olarak yazıyorum bunu. Sürekli olarak gelen yazılım güncellemeleri aynı windowstaki gibi önbelleği şişiriyor. Klavye ve sözlüğünü hiç ama hiç beğenmiyorum genel olarak. Evet donanım açısından bakınca çok üst segmen gibi duruyor fakat ios bunu 4/1 özellikteyken yapıyor?

Batarya testlerini bende gördüm. Sonuç olarak bütün gün oyun oynayacaksan gidip bilgisayar falan alman lazım. Kim bu kadar oyun oynar ki ? En azından ben oyun için almıyorum cihazı veya günümün tamamı sosyal medyada geçmiyor. Ki geçse bile afedersin videodaki iphone 7 nin bataryasına bak birde 1+5 dediğin telefonunkine bak. biri 1900 diğeri 3300 neredeyse iki katı.

Zaten biri performans canavarı dediğin gibi. O koca ekran o koca oyunlar ram kaynaklı işlemci kaynaklı ne güç tüketir ileride abidik gubidik güncellemeler ile. 8 gb ramden sana bırakır 1 gb ram. Tekrar söylüyorum uzun vadeli olarak bakmak gerekiyor. IOS yazılımı ve güncellemeleri, güç tüketimi, cpu kullanımı, ram kullanımı ve hepsinin bataryaya etkisini android ile kıyaslamak lazım böyle videolarla değil. Zaten önceki yazımda da videolar kanıt niteliği taşımıyor benim için demiştim. Windows kurduğunda da sıfır ayak müthiş ürünler. Her yazılım kurduğunda, her sürücü güncellediğinde tükettiği donanım ihtiyacını arttırıyorsun. 130 gb çöp dosya sildiğimi hatırlarım temp dosyalarından. Zaten android = windows değil mi.. :)

Speed test videona bakıyorum. Yine aynı sonuç. 1 yıl sonra abidik gubidik tüm güncellemeri alsın bir o android cihaz görelim. Iphoneda herkesin bir düşündüğü konu güncellemeyi hemen almamak, biraz bekleyip öyle almak.

Hack olayı evet normaldir. Şöyle bir bakınca windows phone bitmiş, kimse yeni birşey türetmeden androide atlamış piyasa çin üretimi android telefonlarla dolu. Ortada linux çakması herkesin güvendiği tek bir marka var oda IOS. İnsan yapımı olan hangi şeyi İnsan yapımı diğer birşey yok edemez ? Adamlar FBI'a saldırıyor, Rusya ABD'nin seçim sonuçlarını değiştirdi deniyor biz ise IOS'u eleştiriyoruz kendi ürünümüz markamız yokken :)

Yine batarya şarj olayına bakıyorum. Gerçekten müthiş hızlı dolduruyor android olan. Type c'nin etkisi sanırım. İnşallah öyledir aksi hâlde şoklama ile yaptırıyorsa o batarya en kısa sürede gümler.

------------------------

Kısaca kısa vadeli hızlı değil uzun vadeli sonuçları merak ediyorum bu apple ürününe bu kadar para vermeden önce. Aksi hâlde bende biliyorum bu bataryanın bu kadarcık ram'in bir iş yapmayacağını.

Apple almayı düşünmeme sebep olan şey
1- TASARIM
2- MÜŞTERİ HİZMETLERİ (arkadaşım çalışıyor müthiş birşey)(bende samsung çalışanıydım bu arada)
3- KASMA KİLİTLENME derdi tasası yok
4- ERGONOMIK

Hep bu işler pazarlama karması. Android en büyük düşmanı yazılım akabinde yine en büyük düşmanları kendi haricinde android kullanan TÜM TELEFON MARKALARI. IOS tüm dünya devlerine kafa tutuyor, bırakda düşmanı bir güncelleme yaptığında oda birşey yapmaya çalışsın. Aksi halde ayakta nasıl duracak? Bir lansmanında tüm dünya nasıl takip edecek ? (veya 1+5 dediğin telefon gibi diğer tüm markaların amiral gemileri neden iphone vari bir tasarım yapmaya çalışsın. o tarz videolarda var youtubede çok izledim)

Kablosuz şarj özelliği on numara mesela. ÇAlışırken kablo derdin yok koy üstüne bak tekrar geri koy.

Esnaflık gibi birşey ya bu. Eskiden bakkal modaydı şimdi a101 b102 c103 diye gidiyor. Kim esnafsa yürüyor.

n11in kullanıcısı başkadır sahibindenin başka. hepsinde kendi müşterisini cezbeden şeyler var.

android kullanıcısı olarak stabil birşey istiyorum artık. bunu android yılladır vermiyor bana.

the World shall know Pain
Interface Designer / IT

• Üyelik 31.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum ABD
  • Ad Soyad C** B**
  • Mesajlar 1809
  • Beğeniler 2 / 459
  • Ticaret 5, (%100)
önceki yorumunuzda üstünkörü araştırılarak yazılmış olarak bi lafınız vardı heh sizin içinde aynı şey geçerli üstün körü yazılmış, bende 2 gb ramli 2016 model telefon bile var şuana kadar 1 kasması olmadı hani güya 4 gb sisteme harcıyormuş rami

fazla ramin faydası uzun yıllar daha avantajlı olması daha fazla uygulamayı açıp kaldığı yerden devam etmesi hadi diyelim ön belleği şişiyor build numbera basarak önbelleğin şişmesini engelleyebilirdiniz böyle bir geliştirici seçeneği var onu geçtim koskoca android market var telefonunuzda 1 tane klavye kullanmak zorunda değilsiniz onlarca klavye uygulaması var

gelelim batarya testine batarya illa oyun oynamak için mi sıradan kullanan biri bundan faydalanamaz mı ? ablamda iphone 7 var yaptığı arama + fotoğraf + müzik ve facebook bunlarıda arada kullanıyor buna rağmen telefon 6 saati karşılamıyor

gelelim he yok biri 1900 müş diğeri 3300 müş te saçmalık olay optimizasyonda biter nerden mi iphone ekranı 2K mı ? değil iphone ekranı daha büyük mü ? değil iphone ekranı daha parlak mı değil iphone daha stabil mi evet android göre daha iyi eee nasıl şarjı bu kadar bitiyor ? çünkü bir şeyi beceremeyen firma var arkasında onu geçtim iphone 8 2600 mah pili var daha az olduğu için mi hemen bitiyor hayır çünkü pilinin bitmesini istediği için bitiyor sizin mantığınızla huwaie mate pro 10 var ondada 4 bin mah pil var niye onun daha önce bitiyor ? neden iphone hızlı şarj diyip 500 tl alıp daha hızlı şarj edemiyor çünkü çöp niye lighting port yerine daha hızlı kablosu deli gibi parçalanmayan kablo kullanmıyor çünkü para hep paraydı

şimdi gelelim güncellemelere abudik gubidik dediğiniz güncellemelerle adam iphone hızını geçti iphonedan daha iyi bir akıllı asistanı var iphonedan daha detaylı arayüz seçnekleri var tek bir şey söylim açtığın uygulamaların hepsini kapat var mı ? güvendiğin o ios 11 de deli gibi batarya yeme wifi sorunları en komiği ise iki hesaplama yapmaya kaldığında yanlış hesaplayan hesap makinesi var 2 gökkuşağı atınca çöken telefon var emin ol bu tarz hatalar androidte olmuyor bile

şimdi tekrar gelelim ios a herkesin güvendiği marka ? kapalı kutu kaynak kodlarını görüyor musun ? hayır hack yediniz mi defalarca ? evet apple işine geleni satar mı ? evet ünlü bilgisayar korsanları yada dev gibi yüce ağaç kickass torent niye çok güvenilir iphone, adroid açık kaynak kodlu aç istediğin gibi değiştir kendi sistemini yaz sistemin senin zekan ve becerin kadar iyidir

şimdi tekrar gelelim batarya konusuna zamanında samsung böyle bir şeyi yaşadı evet şimdi ise onlarca teste sokuyor ki iphone 8 in nasıl patladığını firmanında yaaa yok bir şey devam dediğini biliyoruz demek hızlı şarjı bile olmayan telefonda patlıyormuş, yani kısacası şans işi kim neyin patlayacağını bilemez

şimdi gelelim tasarıma apple iphone 4 ten beri aynı tasarımı hop bak kamerayı dikey yaptım hoooop bak 2 tane koydum oluyor iphone 7 ile 8 arasında tek fark cam kasa yahu ekran kasa oranı komedi %65 üzerine çıkamıyor tabi tasarım olarak X hariç bunun dışında müşteri hizmetlerini bilmem benim telefonum ne bozuldu ne sıkıntı çıktı

diğer kısma geliyim eski telefonum 2011 de ki ekranı 1080p dır hala iphone her telefonuna koyamadığı özellik o geçen sene kasmaya başladı değiştirmemin sebebi çok kasması olmadı düşürüp güç tuşunu kırmam 5 yıl teknik servis bittiği içindi yani kasmalar telefondan telefona değişiyor çünkü arayüzü farklı çünkü içine koyduğu yerleşik uygulama çünkü aldığı güncelleme

android telefonların en fazla alacağı güncelleme yılı 4 yıldır oda sadece amiral gemileri orta segment ve düşük segment en faz 3 genellikle 2 alır yani kısacası onlarda güncelleme alır çünkü yeni telefonların hepsi öyle android güncellemesi almasada düşük segment güvenlik güncellemesi gelir bu iş firmadan firmaya değişir eski telefonların çoğu bu tarz uygulamalar almadı örneğin benim 2011 yılındaki telefonum bir iki yıl sistem güncellemesi alıp çıktı ama artık böyle değil

gelelim kablosuz şarj ve diğer özelliklere iphone hiç bir zaman yenilikçi olmadı kablosuz şarj yüz tanıma parmak izi şu bu önceden zaten vardı apple kitlesi var evet çünkü kolay aldatılan edilen insanlar https://en.wikipedia.org/wiki/Sheeple bu sözcüğü ingilizce sözlükte bulmak mümkün 2 örneği yazar biri apple diğeride siyasete dair bir cümle https://www.theverge.com/tldr/2017/4/28/15473858/apple-merriam-webster-sheeple-definition-iphone-ipad

Umutirhan Umutirhan Ares # Kullanıcı
  • Üyelik 07.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 1958
  • Beğeniler 139 / 206
  • Ticaret 3, (%100)
Eğer imkanınız varsa ve fotoğraf çeken birisiyseniz Portre özelliği sebebiyle 7 Plus öneririm (:

Ama alacaksanız kesinlikle iPhone almalısınız başkası hikaye.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al