wmaraci reklam

Linux Deepin [Day To Day]

14 Mesajlar 2.463 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

MertUslu MertUslu Estağfirullah Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)
Arkadaşlar merhaba, sabahleyin bir konuda linux deepin adını duydum (aslında bakarsanız baya önce duymuştum sanırım İsa kullanıcı adlı arkadaş bahsetmişti tam emin değilim bir konuda... ancak eksikleri olduğunu falan duymuştum bazı kullanıcılar tarafından da kötülenmişti, bir de indirme süresi çin'den geldiği için 1gün falan yazıyordu.. o yüzden vaz geçmiştim.) tekrar gaza geldim, görselleri görmem ile indirmem bir oldu...

Aşırı bir mac os aşığıyım fakat hayatımda hiç mac'im olmadı, o kadar param yok, bilgisayarıma hackintosh kurmaya çalıştım 2-3 kez fakat başarısız oldum..
Ancak bu deepin bir acayip harika bir şey, sanki mac'i yalamış yutmuş abi gerçekten şuan işletim sisteminin güzelliğine aşık oldum...
Neredeyse herşey mac, capslock'a bastığımda bile mac'deki gibi A a harfleri falan çıkıyor, yahut o alttaki bar hep orda falan, ya efsane ya :))))

Velhasıl ben burdan gün ve gün güncellemeler yayınlayacağım günlük gibi, ona göre siz de benim tecrübelerime göre kullanma kararı alır veyahut almama yönünde adım atarsınız... Her ihtimale karşı windows'un yanına kurdum, şuanlık windows'un yüzüne bakmayı düşünmüyorum :)

Gün 1;

# Her şey harika görünüyor, maşallah nazar değmesin...
# Tek gözüme çarpan sıkıntı tarayıcıda https kısmında küçük i yazınca l gibi duruyor o kadar :)
# Şimdilik kasma yahut benzeri bir şey sezmedim, ram'i kullanıyor mu kullanmıyor mu bilmiyorum.

Gün2:

Marketi efsane efsane, her şey var sanırım, bu linux değil sanki başka bir şey o.o
Her gün her gün not yazmamaya karar verdim, eğer bir sorunla karşılaşırsam yazıcam.

Şuanlık karşılaştığım tek sorun, kurduğumuz uygulamayı nasıl kaldırıyoruz bilmiyorum...

18 Gün Sonra

Herşey çok güzel, hala kullanıyorum, opera'dan tut da whatsapp'a kadar uygulama çeşitliliği var. Çok güzel ve hala seve seve kullanıyorum, problem yaşamadım, dakka başı güncelleme geliyor, eksisini bulamadım fazlası var.
Yeninesil44 68136

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Teknobame Teknobame WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Ben de denemeyi düşünüyorum.İndirme linki atar mısınız ?

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

Teknobame adlı üyeden alıntı

Ben de denemeyi düşünüyorum.İndirme linki atar mısınız ?

https://www.deepin.org/ hocam lakin öncelikle iyice bir araştırmanızı tavsiye ederim, ek olarak şu notu da düşmek isterim, yine bir arkadaşın incelemesinde kurulumdan önce windows'da kuracağımız yeri ayırmamızı sonra setup'da o ayrılmış diski seçmemizi tavsiye etmiş, bende öyle yaptım önce windows'da 300gb kadar bir alan aldım, sonra kurulumda bu alanı seçtim, eğer böyle yapmazsak windows'un üzerine kurup windows'daki dosyaların gitmesine neden olabilir belki dikkatli olun yani.

68136 68136 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 24.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1016
  • Beğeniler 380 / 381
  • Ticaret 5, (%100)
Linux iyidir hoştir ama benena

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Teknobame Teknobame WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.07.2017
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 73
  • Beğeniler 30 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

MertUslu adlı üyeden alıntı

https://www.deepin.org/ hocam lakin öncelikle iyice bir araştırmanızı tavsiye ederim, ek olarak şu notu da düşmek isterim, yine bir arkadaşın incelemesinde kurulumdan önce windows'da kuracağımız yeri ayırmamızı sonra setup'da o ayrılmış diski seçmemizi tavsiye etmiş, bende öyle yaptım önce windows'da 300gb kadar bir alan aldım, sonra kurulumda bu alanı seçtim, eğer böyle yapmazsak windows'un üzerine kurup windows'daki dosyaların gitmesine neden olabilir belki dikkatli olun yani.

Sanal makinaya kurmayı düsünüyorum.

THEX3T4R THEX3T4R @Back-End Developer. Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek @Back-End Developer.
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad R** E**
  • Mesajlar 693
  • Beğeniler 24 / 200
  • Ticaret 1, (%100)
Şuanda aktif olarak kullanıyorum. Şuan'ki işletim sistemim bu (bu aralar)
Eksikler neler ;
Denetim Masası (Yönetim) denilen bölge windowstaki sağ bardaki gibi yapılıyor ve ayarlar olarak genel yapı olsada bir çok şey eksik ama
Alt barda "Akıllı gizlilik" denilen mod var(arkadaş kullanmamış) örneğin tarayıcı acık iken gizlenir ve farenizi götürdüğünüzde yukarı kayar bu güzel ama yukarı kayar iken animasyonu sorunlu.
Acılış ve uyku müzikleri gec gelebiliyor , Uykuya girmesi için kapağı kapattıktan sonra 2 saniye sonra müzik gelmesi pek estetik değil
Uyku moduna gec giriyor ve gec uyanıyor.(Bilgisayar özellikleri gayet iyi PC kaynaklı değil)
Ekstra olarak
Mükemmel arayüz
Kolay yönetim ve basit.
Güncellemeler hızlı ve sürekli geliyor ve 2018 sonuna kadar güncelleme garantisi verilmiş şuanda
App soresi zengin genel olarak bütün bilindik yazılımlar hazır.
MertUslu

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 06.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Ademoğlu
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** U**
  • Mesajlar 1022
  • Beğeniler 240 / 291
  • Ticaret 3, (%100)

THEX3T4R adlı üyeden alıntı

Şuanda aktif olarak kullanıyorum. Şuan'ki işletim sistemim bu (bu aralar)
Eksikler neler ;
Denetim Masası (Yönetim) denilen bölge windowstaki sağ bardaki gibi yapılıyor ve ayarlar olarak genel yapı olsada bir çok şey eksik ama
Alt barda "Akıllı gizlilik" denilen mod var(arkadaş kullanmamış) örneğin tarayıcı acık iken gizlenir ve farenizi götürdüğünüzde yukarı kayar bu güzel ama yukarı kayar iken animasyonu sorunlu.
Acılış ve uyku müzikleri gec gelebiliyor , Uykuya girmesi için kapağı kapattıktan sonra 2 saniye sonra müzik gelmesi pek estetik değil
Uyku moduna gec giriyor ve gec uyanıyor.(Bilgisayar özellikleri gayet iyi PC kaynaklı değil)
Ekstra olarak
Mükemmel arayüz
Kolay yönetim ve basit.
Güncellemeler hızlı ve sürekli geliyor ve 2018 sonuna kadar güncelleme garantisi verilmiş şuanda
App soresi zengin genel olarak bütün bilindik yazılımlar hazır.

Hocam aynen katılıyorum, ama şu gizlilik dediğiniz olayı anlayamadım :confused: ek olarak sesde kayma yada uykuda gecikme olmadı bende, bilmiyorum belki yeni kurduğum içindir ilerde denk gelirse ekleyeceğim. Sonracıma evet ayarların sağ tarafta olması biraz tuhaf olmuş ama o sağ taraf yeme de yanında yat bir güzelliğe sahip, bence stabil ve ayarlanmış geldiği için ayarları çok kurcalamadım o yüzden bana pek dokunmadı ama evet ayrı bir pencerede ayar yapılabilse güzel olurdu.
Güncellemeler 2018 garantisi demişken, inşallah hiç bitmez bu işletim sistemi :) hep geliştiren olur...

Yeninesil44 Yeninesil44 Kullanıcı
  • Üyelik 28.02.2015
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek web programlama
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 1034
  • Beğeniler 282 / 281
  • Ticaret 18, (%100)
bende xfce kullanıorum saniyede 10 hata basıor öldü sistem, format vakti bunu yükliyeyim benimde hoşuma gitti konuyu takipteym

MultiAnaliz.com

YakupTEKiN YakupTEKiN Web Developer Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 710
  • Beğeniler 190 / 276
  • Ticaret 12, (%100)
Şimdi öyle bir yazmışsın ki bende mi kursam ne bi araştırayım bakayım. :)

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Bende bu aralar bu konuda düşünüyorum, geçiş sürecinde ikinci sistem olarak kullanacağum fakat halen tam karar veremedim.

Ubuntu
Elementary OS
Centos 7
ve birde deepin inceliyeceğim.

Sunucu yönetimi konusunda kendimi daha fazla geliştirmek istiyorum, gönlüm biraz centos'a kayıyor ama bakalım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al