wmaraci reklam
lidertakipci

6 Sene..

11 Mesajlar 1.544 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

EmreGuven EmreGuven emree.net Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)

6 Sene önce hiçbir şey bilmeden kurduğum blogger tabanlı film sitesi ile başladım webmaster yolculuğuna “bu nasıl site lan” diye güldükleri, dalga geçtikleri günleri hatırlıyorum. Herkes derslerine, sınavlarına çalışırdı ben ise gece gündüz acaba sitemi nasıl geliştirebilirim diye düşünür, sitemle uğraşırdım. Bu yüzden hep başarısız öğrenci oldum.. Okul duvarlarına yazarak, sıralara kazıyarak yapardım sitemin reklamlarını. Sınav notlarından çok sitenin hiti önemliydi benim için. Ve gün geldi o dalga geçilen film sitem günde 5.000 kişinin tıkladığı bir site oldu, günde 4-5tl kazanıyordum. Bu işi ticarete çevirmeliyim dedim ve ilk tecrübem olan gözümün nuru film sitemi sattım, elime bir miktar para geçti ve elime geçen o parayla sürekli film sitesi kurup sattım. Gözüm hep daha fazla paradaydı, bu işi geliştirmem lazım dedim ve sitenin temalarını kendim yapmaya başladım. Daha doğrusu yapmaya çalıştım. Tabi bu iş hiç kolay değildi, hiç birşey bilmeden yardım almadan yapmak çok zor oldu. 3 Sene uğraştıktan sonra adam gibi temalar yapmaya başladım. Artik kaliteli işler yapıyordum ki temalar çalınmaya ve başkaları tarafından satılmaya başladı. Zoruma gidiyordu ama bir yandan da egomu şaapıyodum. O zaman anladım artık kayda değer biri olduğumu. 6 Sene önce gülünüp, dalga geçiliyorken bugün ise “Sen bu işi biliyorsun kardeş”, “Abi yine döktürmüşsün helal olsun” gibi cümleler duyan birisiyim, bu beni mutlu ediyor. Ve size şunu söyliyeyim; ben hala hiçbir şey bilmiyorum. Daha öğreneceğim çok şey var, ama elbet birgün onlarıda öğrenip istediğim yerlere geleceğim..

“İsteyince yapamayacağın şey yoktur, yeterki uğruna savaş; kaybetsen bile kazanırsın.” -Ne söz yazdım be :D
Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

Yazının devamı var ancak yazıyı reklam amaçlı düşünmeyin diye eklemedim :) http://emregvn.com/6-sene/

Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Hayırlı olsun, mücadeleniz ve sabrınız çok güzel, Rabbim sizin ve sizin gibi düşünen değerli arkadaşlarımızın gönlünüze göre nasip etsin.
EmreGuven

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)
Heuristic Teşekkür ederim hocam. Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah :)

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
Hocam peki o siteler ile ev geçindirebilecek kadar kazana biliyormusunuz? ders çalışmamanıza değdi mi ?
EmreGuven

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

Hocam peki o siteler ile ev geçindirebilecek kadar kazana biliyormusunuz? ders çalışmamanıza değdi mi ?

Ev geçindiremiyorum ama istediğim yerlere ulaşırsam fazlasıyla geçindireceğim. Ve evet değdi, okumak istemedim hiçbir zaman o yüzden istemediğim şeyi yapmaktansa istediğim ve sevdiğim şeyi yapmak bence daha değerliydi. Bu arada üniversite okuyorum, başarısızdım ama bi yandan okuluda yürüttüm :)
DeLi1SeY

kişi bu mesajı beğendi.

DeLi1SeY DeLi1SeY 1881 - 193∞, özlemle... Kullanıcı
  • Üyelik 24.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Memur
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 1385
  • Beğeniler 232 / 263
  • Ticaret 2, (%100)
sitemin adresini sıralara yazdığım günler geldi aklıma hikayenizi okuyunca :)
YGS, Aöf sınavlarında sıraya site adımı yazardım neye yarayacaksa :)
Başarılarınızın devamını dilerim hocam.
EmreGuven

kişi bu mesajı beğendi.

Belki bir gün dünyadaki tüm kadınları anlayabilirim, ama Google'ı hiç bir zaman anlayamayacağım.

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)

DeLi1SeY adlı üyeden alıntı

sitemin adresini sıralara yazdığım günler geldi aklıma hikayenizi okuyunca :)
YGS, Aöf sınavlarında sıraya site adımı yazardım neye yarayacaksa :)
Başarılarınızın devamını dilerim hocam.

Öyle demeyin ben sokaklarda yazan siteleri eve gidince inceleyen bir insanım hatta takip ettiğim 2-3 site var sürekli sokaklarda bulduğum. 1 Kişide 1 kişidir :)

Teşekkürler :)

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
trankoff kardeşim bende senle aynı durumdaydım fakat benim ailem baskı çok yaptı 2 arada bir derede kalıyordum ilk sitem için ben gece 2 de kalkıp okula uykusuz gidiyordum yani düşün ama ailem yüzünden bir çok şeyden geri kaldım ki onların baskısı yüzünden üniversiteyi bile zor kazandım onlar beni düşündüler fakat ben 2 arada kalınca duygusal davranıp ailemin dediklerini seçtim istemeden derslere çalıştım zar zor kazandım oda 2 yıllık yani bir işe yaramaz. O yüzden bende şuanda kendimi geliştirmeye başladım php öğrenmeye başladım allah önümüzü açık etsin umarım bende senin gibi başarılı olurum.
EmreGuven

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 13.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 1519
  • Beğeniler 470 / 433
  • Ticaret 35, (%100)

Crewx adlı üyeden alıntı

trankoff kardeşim bende senle aynı durumdaydım fakat benim ailem baskı çok yaptı 2 arada bir derede kalıyordum ilk sitem için ben gece 2 de kalkıp okula uykusuz gidiyordum yani düşün ama ailem yüzünden bir çok şeyden geri kaldım ki onların baskısı yüzünden üniversiteyi bile zor kazandım onlar beni düşündüler fakat ben 2 arada kalınca duygusal davranıp ailemin dediklerini seçtim istemeden derslere çalıştım zar zor kazandım oda 2 yıllık yani bir işe yaramaz. O yüzden bende şuanda kendimi geliştirmeye başladım php öğrenmeye başladım allah önümüzü açık etsin umarım bende senin gibi başarılı olurum.

Benim ailem hala "Oğlum bırak şu işleri, okulunu oku" diyor ama birgün anlayacaklar ne uğruna savaştığımı. Senelerce okumamizin sebebi işe girip para kazanmak, ben bunu okumadanda yaparım düşüncesindeydim, haklıda çıkıyorum yavaş yavaş.(Tabi size okumayın demiyorum yanlış anlaşılmasın, okuyabiliyorsaniz okuyun, ben okumayi sevmedim) Hayallerinin peşinden koş kardeşim, umarım iyi yerlere gelirsin :)
Crewx

kişi bu mesajı beğendi.

trgy trgy Mühendis Kullanıcı
  • Üyelik 22.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Macaristan
  • Ad Soyad T** Y**
  • Mesajlar 390
  • Beğeniler 32 / 209
  • Ticaret 16, (%100)

trankoff adlı üyeden alıntı

Benim ailem hala "Oğlum bırak şu işleri, okulunu oku" diyor ama birgün anlayacaklar ne uğruna savaştığımı. Senelerce okumamizin sebebi işe girip para kazanmak, ben bunu okumadanda yaparım düşüncesindeydim, haklıda çıkıyorum yavaş yavaş. Hayallerinin peşinden koş kardeşim, umarım iyi yerlere gelirsin :)

Sen bu kafayla kardeşim kusura bakma da birşey beceremezsin. 1.si illegal işi bırak. 2.si kendini bu tarz işlerle değil, yazılım ile geliştir. Yazılımı öğren kendini garantiye al bu işi daha sonra üstlenirsin. 3.sü ailenin sözünü dinle okulunu oku. Ben yazılım mühendisiyim, bu işlere de 13-14 yıl önce senin başladığın yaşta başladım ama 1 günden 1 güne illegal işe bulaşmadım. Şu anda aylık 15-20 bin TL gelirim bulunuyor ama bunun %75'ini internet sitelerinden değil yaptığım işten kazanıyorum. Benim dediklerime de kulak ver okulunu oku. Çok ağlarsın ilerde.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al