6 Sene önce hiçbir şey bilmeden kurduğum blogger tabanlı film sitesi ile başladım webmaster yolculuğuna “bu nasıl site lan” diye güldükleri, dalga geçtikleri günleri hatırlıyorum. Herkes derslerine, sınavlarına çalışırdı ben ise gece gündüz acaba sitemi nasıl geliştirebilirim diye düşünür, sitemle uğraşırdım. Bu yüzden hep başarısız öğrenci oldum.. Okul duvarlarına yazarak, sıralara kazıyarak yapardım sitemin reklamlarını. Sınav notlarından çok sitenin hiti önemliydi benim için. Ve gün geldi o dalga geçilen film sitem günde 5.000 kişinin tıkladığı bir site oldu, günde 4-5tl kazanıyordum. Bu işi ticarete çevirmeliyim dedim ve ilk tecrübem olan gözümün nuru film sitemi sattım, elime bir miktar para geçti ve elime geçen o parayla sürekli film sitesi kurup sattım. Gözüm hep daha fazla paradaydı, bu işi geliştirmem lazım dedim ve sitenin temalarını kendim yapmaya başladım. Daha doğrusu yapmaya çalıştım. Tabi bu iş hiç kolay değildi, hiç birşey bilmeden yardım almadan yapmak çok zor oldu. 3 Sene uğraştıktan sonra adam gibi temalar yapmaya başladım. Artik kaliteli işler yapıyordum ki temalar çalınmaya ve başkaları tarafından satılmaya başladı. Zoruma gidiyordu ama bir yandan da egomu şaapıyodum. O zaman anladım artık kayda değer biri olduğumu. 6 Sene önce gülünüp, dalga geçiliyorken bugün ise “Sen bu işi biliyorsun kardeş”, “Abi yine döktürmüşsün helal olsun” gibi cümleler duyan birisiyim, bu beni mutlu ediyor. Ve size şunu söyliyeyim; ben hala hiçbir şey bilmiyorum. Daha öğreneceğim çok şey var, ama elbet birgün onlarıda öğrenip istediğim yerlere geleceğim..

“İsteyince yapamayacağın şey yoktur, yeterki uğruna savaş; kaybetsen bile kazanırsın.” -Ne söz yazdım be :D
Beni dinlediğiniz için teşekkürler.

Yazının devamı var ancak yazıyı reklam amaçlı düşünmeyin diye eklemedim :) http://emregvn.com/6-sene/