freelance iş ilanları

Araç kiralama

5 Mesajlar 627 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

cihaneken cihaneken Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Elektrik Teknisyeni
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba arkadaşlar, 9. ayda Türkiyeye geliyorum, sabiha gökçenden teslim almak üzere 28 gün için araç kiralayacağım. Sizlerden kredi kartı istemeyen, hesap kartı yada nakit depozit ile araç kiralayan güvendiğiniz ve deneyimlediğiniz firmalar hakkında öneri istiyorum.

wmaraci
reklam

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Araç kiralama konusunda Garenta en ideal tercih. Kredi kartı olmadan işlem yapılamıyor bildiğim kadarıyla. Araçla yaptığınız ücretli geçişler vb. oradan hesaplanarak düşüyor. Bu zamana kadar hiç sıkıntı yaşamadık, güvenebilirsiniz.

Neden Garenta derseniz 2 tane yaşadığımız artı yönünden bahsedeyim. Bir keresinde Seat marka araç kiralamıştık fakat Galeride Seat marka araç kalmadığı için aynı fiyata Mercedes marka araç verdiler. Diğer bir olayda ise Mercedes ile arabayı kitledikten sonra bir daha kumanda ile araç açılmadı, hiçbir tepki vermiyordu. Gece 1 de müşteri temsilcisini arayıp bizzat destek aldık ve sorunu m.temsilcisi çözdü. Yani araç ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız gece bile destek alabiliyorsunuz.
cihaneken

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
Pawn teşekürler yanıtınız için fakat dediğim gibi kredi kartı olmamalı, zira kredi kartım yok, zaten burada kredi kartı kullanımı pek yaygın birşey değil. Sırf bunun içinde kart çıkartmak istemiyorm.
Bir kaç firma buldum nakit depozit alan fakat onlarda da muafiyetsiz full kasko imkanı yok.

ermaneray ermaneray proje danışmanlığı Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek satınalma/proje danışmanlık
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 2627
  • Beğeniler 77 / 644
  • Ticaret 12, (%100)
kredi kartı ile kiralayan kurumsal avis garenta budget gibi yerlerden kirala.
macera arama karttan tasarruf edeceğim derken başka belalara bulaşma. burası türkiye mahalle arası ne olduğu belirsiz yerler sana senet yapar sonra masraf çıkartır gidersin yurt dışına sonra uğraş babam dur. mahkemelerle.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 25.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 3510
  • Beğeniler 488 / 1190
  • Ticaret 1, (%100)
ermaneray hocam kredi kartı sistemi burada biraz farklı. Türkiye de bildiğimiz sıradan kredi kartları burada Gold kart olarak geçiyor, özel bir hizmet gibi yani ve aylık 15-20 Euro ücret ödüyorsun. Yani bu tip bir hizmete Avrupa içerisinde hiç bir şekilde ihtiyaç yok şahsım için, o nedenle ihtiyacım olmayan bir şeye her ay bu kadar para ödemek istemiyorum.

Fakat anladığım kadarı ile bu provizyon işlemleri zaten kullandığım bankada standart hesap kartlarında olan bir özellikmiş bu yüzden ayrı bir işleme gerek kalmayacak galiba.

Benim korktuğum şuydu; örneğin ben Avis, Budget, Hertz vs. gibi şirketlerden rezervasyon yapıp aracı kiraladığım da ve araç teslim günü benden istenen şartları karşılayamadığım da bu işlem "NO-SHOW" olarak geçiyormuş ve bu firmaların kullanım koşullarında böyle bir durumda ücret iadesi yapılmadığı yazıyor.

Yani ben aracın parasını şuan online olarak ödesem ve aracı alacağım gün benden istedikleri belge vs. gibi şeyleri karşılayamazsam ücret iadesi yapılmadığı söylendi.

Şimdiye kadar iletişim kurduğum firmalar arasında en olumlu geri dönüş yapan CENTRALTR oldu. Farklı ödeme ve güvence seçenekleri sunuyorlar. İhtiyacı olupta bir gün arayan olursa diye gönderdikleri postalardan birini aşağı ekliyorum.

Merhaba Cihan Bey,

01.07.2017 tarihi itibari ile yeni çıkan yasa gereği nakit ödeme kabul edilememektedir. Yurt dışında yaşadığınız için ; ödemenizi ve provizyonu ofisten kredi kartı, bankamatik kartı yada hesaba havale olarak ödeyebilirsiniz.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al