freelance iş ilanları

Aranızda Avukat Var mı Yardımcı Olabilecek Birisi ?

9 Mesajlar 1.172 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

WebDevelopers WebDevelopers Kimlik Onayı Bekliyor Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 14, (%86)
Arkadaşlar merhaba,

Ben 2009 yılında kaza yapmıştım mahkemelik oldum ve 7.5 sene hapis cezası almıştım bugün yargıtaydan dosya yola cıkmış göründü bu sebeple 1 sene hapis yatmıştım 2016 da af ne cıkmış galiba tam bilmiyorum ben şimdi hapse girer miyim yardımcı olabilecek var mı ?

wmaraci
reklam

Link Link WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Seo Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 1548
  • Beğeniler 379 / 426
  • Ticaret 46, (%100)
Hocam sicilin temizse paraya cevirebilirsin.

Deneme

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 14, (%86)
HuseyinAKKUS temizden geldi hocam ama biraz karışık avukat onanmamış savcılığa gitmiş dedi de avukat biri var ise resim atsam kontrol edebilir mi yazanı

vergiseldestek vergiseldestek WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.04.2018
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Mali Müşavir
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 109
  • Beğeniler 6 / 54
  • Ticaret 0, (%0)
OguzhanTure

Bir konuda denk gelmiştim meslek avukat buralarda ise ulaşmaya çalışınız
OguzhanTure

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Victoryksk Victoryksk Aracdk-Yakında Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Z** Ö**
  • Mesajlar 1599
  • Beğeniler 306 / 523
  • Ticaret 34, (%100)
Bazı suçlarda 5 yıl HAGB (hükmün açıklanmasının geriye bırakılması) yapıyorlar. Yani bu ne demek. 5 yıl boyunca suç işlemez iseniz hapis yatmıyorsunuz. Ancak işlerseniz hem o suç için hem de bu suç için cezayı yatıyorsunuz. Ben avukat değilim ama jandarma personeliyim. isterseniz yazıyı pm den atın bir bakayım anlayabilirsem yardımcı olurum.

OguzhanTure OguzhanTure https://www.startupnedir. Kullanıcı
  • Üyelik 26.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Avukat - Marka Vekili
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam pm atabilirseniz somut olayınız ile ilgili yardımcı olmaya çabalarım. Ama buraya da yeni denetimli serbestlik khk'sı ile ilgili (af diye belirttiğiniz) bir mesaj bırakayım.

https://www.venusmark.com/

• Üyelik 26.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
Bu konu bize en çok sorulan sorulardan. Olabildiğince özet geçmeye gayret göstereceğim. Umarım sıkmam.

Öncelikli olarak 15 Temmuz darbe girişiminden sonra hükümet bildiğiniz üzere olağanüstü hal ilan etti(ki hala devam ediyor) ve KHK'lar çıkıyor. Sizin bahsettiğiniz ve sorduğunuz 671 sayılı KHK ile geldi. Denetimli serbestlik yasası olarak adlandırılan yasa, esasen 5275 sayılı Ceza İnfaz Kanunu’nun 105/A maddesiyle getirilen düzenlemeleri ifade etmektedir. Bu yasaya denetimli serbestlik yasası denilmesinin sebebi 5275 sayılı Ceza İnfaz Kanunu’na yapılan bir ilaveyle birçok kişinin cezaevinden tahliyesinin sağlanmış olmasıdır. FETÖ'den dolayı cezaevleri dolup taştığı için böyle bir değişiklik öngörüldü.

671 sayılı KHK ile 01.07.2016 tarihinden önce işlenen suçlar açısından ayrı bir denetimli serbestlik ve infaz sisteminin uygulanması kanunlaştırılmıştır. Tarih önemli çünkü bu lehe uygulama yalnızca 01.07.2016 tarihinden önce işlenen suçlar açısından uygulanıyor. Kimi suçlarda bu düzenlemeden yararlanamıyor (aşağıda hepsini yazdım) ama öncelikle düzenleme ne getirdi onu açıklayayım.

**Şahsın geçmişine, suçun vasfına göre değişebilecek olsa da bilgileri genel olarak yazacağım eğer özel soru varsa pm atılabilir. Yapılan değişiklikler 2 madde olarak sıralanabilir.

1- Denetimli serbestlik süresi 2 yıl olarak uygulanacaktır. (Normalde kural olarak 1 yıldı)
2- Süreli hapis cezalarına mahkum olanlar cezalarının 1/2’sini infaz kurumunda çektikleri takdirde koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanacaktır (Normalde kural olarak 2/3 idi)

01.07.2016 tarihinden sonra işlenen suçlarda ise yukarıda açıkladığım KHK düzenlemesi değil, 5275 sayılı 105/A maddesinde yer alan eski infaz düzenlemesi geçerli olacaktır. Hemen belirtmek gerekir ki, suçun 01.07.2016 tarihinden önce işlenmiş olması yeterlidir, mahkumiyet daha sonraki bir tarihte gerçekleşse bile, hükümlü KHK’de düzenlenen denetimli serbestlik ve koşullu salıverilme hükümlerinden yararlanabilecektir.

Aşağıdaki suçları işleyen hükümlüler 671 sayılı KHK hükümlerinden yararlanamaz:
- Kasten adam öldürme suçu,
- Altsoya, üstsoya, eşe veya kardeşe ya da beden veya ruh bakımından kendisini savunamayacak durumunda bulunan kişiye karşı işlenen kasten yaralama,
- Cinsel dokunulmazlığa karşı suçlar
- Özel hayata ve hayatın gizliliğine karşı suçlar
- Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti
- Devletin güvenliğine karşı suçlar (örgüt üyeliği suçu dahil), Anayasal düzene karşı suçlar, Milli savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar, TMK (Terörle Mücadele Kanunu) kapsamına giren suçlar, Örgütlü tüm suçlar (Örgüt üyeliği, yöneticiliği veya kuruculuğu suçlarıyla birlikte işlenen yağma, hırsızlık, adam öldürme vb. gibi tüm suçlar KHK kapsamı dışındadır),
- Koşullu salıverilme hakkı geri alınan hükümlüler (infazı yananlar) aynı hüküm nedeniyle,
- Borçlar ve tazminatlar ödenmediği takdirde 5411 Sayılı Bankacılık Kanunu gereği bankacılık zimmeti suçu,
- Cezaevinde disiplin cezası alıp da cezası henüz disiplin kurulunca kaldırılmayanlar,
- Taahhüdü ihlal suçu işleyenler.

Bu arada açık cezaevine çıkma koşullarında da değişiklik yapıldı ancak bunlara değinmeyeceğim yazı uzayıp gidiyor.
yilmaz70 ASametYildirim Codesign

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.01.2018
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** D**
  • Mesajlar 371
  • Beğeniler 30 / 55
  • Ticaret 14, (%86)
OguzhanTure Hocam öncelikle bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim ben 10 ay hapiste yattım sonra cıktım 7.5 sene ceza kesildi 2009 olayıydi cezam 2014 de kesildi yargıtaya gönderdim şimdi geldi dosyada eksik varmış tekrar göndericekler ama benim sorunum ben 10 ay yattım cıktım 7.5 sene 2/1 i 3.5 sene yapıyor avukatım diyor ki hapse girmek zorunda değilsin belki 3 gün girer cıkarsın demişti şimdi bu doğru mu ben yani 7.5 seneden kurtulma şansım var mıdır ? yararlanıyorum benim maddelerimde bu haktan

• Üyelik 26.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 32
  • Beğeniler 6 / 13
  • Ticaret 0, (%0)
WebDevelopers pm gönderiyorum.
WebDevelopers

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al