wmaraci reklam

Askerlik Muafiyet Durumu

37 Mesajlar 10.935 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Roycolt Roycolt Let's begin! Kullanıcı
  • Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda kafamı iyice kurcalamasından dolayı ve önümde hep bir engel olarak duran "Askerlik" problemini ortadan kaldırmayı seçtim. Bir anda kafama esti ve direk askeriyede buldum kendimi. Ya alırlar, ya çürük verirler düşüncesindeyim. Her iki seçeneğe de hazırladım kendimi. Henüz 2-3 yaşındayken geçirdiğim "kabakulak" yan etki yaparak sağ kulağımı tamamen kaybetmeme neden oldu. Sesli ortamlarda yani dışarıda benim için büyük problem oldu bugüne kadar. Her neyse, yaklaşık 1 haftadır araştırıyorum ve işitme kaybı durumlarında büyük çoğunlukla "Askerliğe elverişli değildir" yani çürük raporu veriyorlarmış. Sayısız forumu gezdim, sayısız konu ve mesaj okudum. Ancak okuduğum bilgilerin birçoğu 2008-2013 tarihlerine ait.

Size yöneltmek istediğim soru;

Bu konu hakkında bilgisi olan veya yakın zamanda çevresindeki birinin bu neden yüzünden askere alınmadığını duydunuz, gördünüz mü?

DİPNOT: Merak eden arkadaşlar için zorlu bir koşuşturma sonrası "Askerliğe Elverişli Değildir" yani MUAFİYET almış bulunmaktayım.
sleeplexs

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

FurkanKandemir FurkanKandemir WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Web Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** K**
  • Mesajlar 833
  • Beğeniler 0 / 287
  • Ticaret 13, (%100)
Aynı şeyi göz içinde söylüyorlar. Geçen ay muayene oldum ben de senin gibi birden gittim ya alırlar ya muaf diye. Sol gözüm gözlüksüz %90 görmüyor. Hipermetrop (hem uzak hem yakını görememe) ve göz tembelliği (göz damarlarının çalışmaması) var. Doktor gözlükle muayene etti gözlükle biraz daha iyi görüyorum. Ama göz tembelliğine her hangi bir faydası yok bunun tedavisi de yok. 4 harf sordu sadece son sorduğu harfi bildim ondan da emin değildim. Mesleğime baktı. Tamam dedi geç askersin muhtemelen seni ofiste değerlendirirler dedi :) Muayene kağıdına da gözümdeki tanıyı yazdı.

Yani kısaca demem o ki sağda solda duyduğuna inanma. Ne olacağı belli olmuyor. Başka bir arkadaşım Tekirdağ da gözleri benden daha iyi görüyor gözlükle tabi. Göz tembelliği de yok. Onu muaf etmişler :)
Tecili kaldıracaksan gitmeye hazırlıklı ol her ihtimale karşı.

Not: Zaten muayene olup askerlik şubesine gittiğinizde sana soruyorlar. Bu karara itiraz ediyor musun diye. Ben etmiyorum dedim evrakları imzaladım :)
Eğer itiraz etseydim muhtemelen heyete göndereceklerdi.
Ranay mxaksoy

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
FurkanKandemir Hocam artık geri dönüşü olmayan bir yola girdim. Tecil bozuldu ve aile hekimine gittikten sonra beni askeri hastaneye sevk etti. Çarşamba gününe randevum var onu bekliyorum. Dediğim gibi ben her şeye hazırladım kendimi. Sadece merak ettiğimden soruyorum muafiyet durumu olur mu diye :)

gokhanlarrrrrrr gokhanlarrrrrrr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek cafede calısıyorum
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad G** A**
  • Mesajlar 119
  • Beğeniler 40 / 23
  • Ticaret 0, (%0)
Benimde yaş 26 AOL de okuyorum da göstermelik cafemiz var çalıştırıyoruz başında durmam gerekli uzatabildigim kadar uzatiyorum ama askerlik engeli var işte
Küçükken böbreklerden rahatsızlık geçirdim bende tuz yemem tamamen yasak miyop var 50kilo varimdir benimde gözüm korkuyor :(

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

Melih Melih WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum -
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 403
  • Beğeniler 3 / 124
  • Ticaret 1, (%100)
Askerde revirdeydim yani elverişli olup olmamakla alakalı raporları ben yazıyordum. Eğer raporun varsa büyük ihtimal hastaneye sevk ederler ve oradan bir sonuç raporu alırsın. Ona göre belli olur. (Büyük ihtimal elverişli değildir sonucu verirler) Eğer askere yollarlarsa oradan da aynı raporu alıp görevi bırakma şansın var.

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Bizzat kendim yaşadığım durum doğuştan olmayan sonradan ortaya çıkan genetik hastalıktan dolayı sağ kulağımda %80 üzeri sol kulağımda %40 civarında işitme kaybı mevcut. Savaşta ve barışta muafiyet aldım tek seferde. 2016 Yılında askeri hastaneler kapanmadan önce aldım ben şuanki durum nasıldır bilemem.
devlet hastanesinden aldığın bütün raporları al yanına yanında dursun.

• Üyelik 27.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 1304
  • Beğeniler 252 / 380
  • Ticaret 28, (%100)
Melih Hocam neredeyse 7-8 yıllık raporlarım mevcut. 2008-2016 arası her sene çekildiğim standart senelik raporlar bunlar. Ama raporları dikkate alacaklarını sanmıyorum. İlla ki kendileri gözleriyle görmek isteyeceklerdir. Cevabınız için ayrıca teşekkür ederim :)

Ygtgnn Öncelikle geçmiş olsun dostum. Aynı dertten müzdarip bireyleriz. Yalnız benim tek kulağımda var sorun diğerinde çok ufak %1-3 arası gibi bir duymamazlık var. Diğeri ise %100 tabi. Ben tek kulak olduğu için vermezler diye düşünüyorum ancak zaman gösterecek 4-5 gün sonra belli olacak her şey :)

Ygtgnn Ygtgnn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.11.2016
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Kuyumcu
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad Y** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 129 / 120
  • Ticaret 9, (%100)
Roycolt teşekkür ederim askeri hastane devlet hastanesi raporlarını kabul etmiyordu. Şimdi bu işlemleri devlet hastanesi yapyor ama onlarda işleyişi bilmiyor devlet hastanesinin engelli raporu verdiğ askeri hastane askerliğe elverişli ; askeri hastanenin muafiyet verdiği kişiye de devlet hastanesi engelli raporu vermiyordu böyle salak saçma bir durum vardı. Askerlikten muafiyet aldım ama engelli raporu çıkmadı mesela bana :) tek kulaktan alırlarsa da silah vermezler diye düşünüyorum geri hizmette olursun bence
sonuçları yazarsan sevinirim.
Roycolt

kişi bu mesajı beğendi.

Korkmaz Korkmaz cagdaskorkmaz Kullanıcı
  • Üyelik 03.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SARUHAN HOLDING - Fakir Elektr
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 3537
  • Beğeniler 253 / 1236
  • Ticaret 8, (%100)
Bende 2009 civarıydı yanlış hatırlamıyorsam. Kafamın üstüne yüksekten düştüm. Kafa tasım kırılı. Bunun üstüne beyin kanaması geçirdim.

Şağ faulden başlayan ve yaklaşık 1 karış uzunluğunda ameliyat dikiş izi var. Bende merak ediyorum beyin kanması geçiren biri muaf olur mu.

cagdaskorkmaz.com.tr

hkntll hkntll WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek Web Sistemleri
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** T**
  • Mesajlar 420
  • Beğeniler 51 / 50
  • Ticaret 12, (%100)
Bu konu ile alakalı aradığın herşey burda var.

http://www.tsk.tr/Content/pdf/insan_kaynaklari/TSK_saglik_yetenegi_yonetmeligi.pdf

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al