wmaraci reklam

azerbaycan hakkında

15 Mesajlar 1.769 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

HeroTurk HeroTurk Ne Mutlu Türküm Diyene!!! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Merhaba,
1,5 yıl sonrası için İstanbul'dan yola çıkıp geze geze Azerbaycan'a kadar gitmek istiyoruz.

Sorum şu?
Azerbeycan kimlik ile gidiliyor doğru mu?
Nerelere gitmek lazım?
Ortalama otel fiyatları ne kadar?

Lütfen sadece gidip görmüş veya orada yaşayanlar yazsın diğer bilgiler internette çok

https://www.ozgurblog.net/
wmaraci
reklam

0x3a 0x3a Editörlük Yapılır Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Editörlük Hizmeti
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 9, (%100)
Azerbeycanlıyım :)

1) Pasaport Gerekli
2) Memleketimin Her yeri güzel ama ben Baküde oturduğum için Baküyü öneririm turistik yerler daha fazla.
3) Otel Fiyatları Değişiyor hocam. 30 TL otel bulabilirsin 30 bin TL fiyatındada otel bulabilirsin

Not Konudakı Azerbeycan baş harfini büyük yazarsan sevinirim. Aksi Taktirde saygısızlık olarak kabul ederim
Okanisik AzX66 Gucluyazar

kişi bu mesajı beğendi.

Copy Paste, Ürün Ekleme, Film ve Dizi Ekleme İşleriniz yapılır

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
0x3a gerekli düzeltme yaptım acelem vardı. O yüzden düzeltme fırsatı bulamadım.

Sadece uçak bileti araştırması yaptım 4.500tl gibi uçak bileti fiyatı çıktı muhtemelen vazgeçeceğiz.

• Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 9, (%100)
hocam dalgamı geçiyorsunuz ? :D
ben Türkiyeye düzenli olarak uçakla gelip gidiyorum pom atınız örnek olarak link atayım size bakılnız fiyatlara

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
0x3a Sizinle neden dalga geçeyim. Ben 5 kişilik aileyim. THY fiyatları bu şekilde

• Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 9, (%100)
Azal Hava Yolları yazın detaylı inceleme yapın. gideceğiniz tarihi seçip fiyata bakınız . bugün veya yarına yani yakın tarihe bakıyorsunuz siz ondan dolayı pahalıdır. 3 4 ay sonraya bakın. 300-350 Tl den alıyorum ben bileti 3 4 ay önceden

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Azerybaycan a gitmenin en ucuz yönü Azal Hava Yolları ve 2 ay önceden bile yapsanız 350-400 ₺ gibi bir fiyattan gidebilirsiniz. Fakat giriş yaparken sıkıntı çıkardılar. 45 ₺ diyerek 50 ₺ alıyorlar. Bende birinden 10 Manat aldım verdim beni 30 dakika veren kişiyde benden 15 dakika sonra çıkardılar. Geri Dönüşte ise Kredi Kartı zırvası vardı gidiş dönüş olarak alınan kartta gidişte sorun olmadı gelişte sorun oldu. İlk gidişim de yaşadığım deneyimler ondan sonra bir daha olmadı 26 kez gittim geldim :)

• Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Cnc programcısı
  • Konum Karabük
  • Ad Soyad Ö** Ç**
  • Mesajlar 3962
  • Beğeniler 315 / 705
  • Ticaret 47, (%100)
Myiso nerelere gitmeli ve günlük araç kiralama ücretleri ne kadar acaba

Myiso Myiso Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı +Seo+ Adwords
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 605
  • Beğeniler 18 / 153
  • Ticaret 12, (%92)
Tam olarak nerelere gitmeli ben farklı bir amaç ile gittim ama olmadı işte. İçeri Şehre ilk önce gezecen ordan Kale ye ordan çıkıp sanat müzesi, tarih müzesine, valla gezilecek çok yer var güzel bir memleket. Gezerken şuna dikkat edin ki "Kırmızı ışıkta asla karşıya geçmeyin (Türkiye gibi değil). :) Her ülke gezilmesi gerekli bence her ülkede güzel bir yer var.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)
azerbaycan Türklerden vize isteyen bir yer. Giden Türklerin yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili bir çok konu mevcut internette, polislerin anlamsız rüşvet istemleri, düşman askerine davranır gibi davranmaları, hor karşılamamaları, aracıyla gidenleri daha sınırda dolandırmaya kalkmaları vs.

Ailenle gidiyorsan başka ülkelere bakmanı tavsiye ederim. Mesela giriş yapar yapmaz 2 satırlık formu doldurup ülkemizde istediğiniz kadar kalabilirsiniz diyen Kırgızistan olabilir, en gelişmiş Türki ülke olan Kazakistan olabilir, hiç bir karışında dil sıkıntısı çekmeyeceğiniz Makedonya olabilir, sözde kardeş azerbaycanın utanmadan sırbistan toprağı dediği bağımsızlığını kabul etmediği sınırda polisin soru bile sormadan Hoş Geldiniz dediği Kosova olabilir ( Türk nüfusun yaşadığı yerlerde Türkçe resmi dil olarak kabul edilen bir ülke) , Türkiye ile gerçekten kardeş olan sınır polisi ve halkı tarafından çok iyi karşılanacağınız giriş çıkışta ailelerin eşyalrında arama dahi yapmayı ayıp sayan İranın Azeri şehirleri de olabilir, dil konusundan çekinceniz varsa seçenek çok yani. İtalyanca Almanca İngilizce ya da Yunancadan birini biliyorsanız Arnavutluk da olabilir.

azerbaycan zaten ucuz bir ülke de değil, gidiş geliş sonrası büyük hayal kırıklığı yaşayacağınız da kesin. Onca parayı çok daha güzel yerlerde harcayabilirsiniz. Yine de gitmek istersen Tural Abiyev var forumda, özelden daha detaylı bilgi verebilir, o da Türkiyeye yerleşti sanırım.

Myiso nun söylediği gibi her ülkenin görülmesi gerekir tabi ki, yalnız kardeş deyip utanmadan vize isteyen, misafiri soymaya çalışan, anlamsız suçlamalarla uydurma kurallarla rüşvet isteyen ayrıca pahalı bir yere ben olsam para kazandırmazdım. Halkı bir yana devletin tutumu bir yana, yanlış anlaşılmasın bu yazım. Neden bu olan bitene izin veriyorlar diye kızamıyorum da, malum pek demokratik bir ülke değil, bizde neye isyan ediyorsak orada 100 katına maruz kalıyorlar. CB karısını yardımcısı vekili atayabiliyor işte buradan ölçün bazı şeylerin nedenlerini.

Nereye gidiyorsunuz buyrun dış işleri uyarısına bakın anlarsınız :

Azerbaycan’ın kara sınır kapılarında vize itası uygulaması yoktur. Azerbaycan’a gelen vatandaşlarımız sadece Bakü Haydar Aliyev Havaalanında 1 aylık vize alabilmektedirler. Bu nedenle Azerbaycan’a kara yoluyla gelecek vatandaşlarımızın vizelerini Azerbaycan’ın Türkiye’de bulunan dış temsilciliklerinden almaları gerekmektedir.

Azerbaycan’dan Türkiye’ye karayolundan yapılacak seyahatler İran veya Gürcistan üzerinden yapılabilmektedir. Yolculuğun Gürcistan üzerinden yapılması durumunda, anılan güzergahta tamir bakım servisi bulmakta karşılaşılan zorluk nedeniyle, vatandaşlarımızın araç bakımını yola çıkmadan yaptırmaları yerinde olacaktır. Bakü-Kırmızı Köprü (Azerbaycan-Gürcistan sınırı) arası yaklaşık sekiz saatte alınabilmektedir. Kırmızı Köprü-Tiflis arası 45 dakika sürmektedir. Kalite açısından benzin ihtiyacının büyük istasyonlardan giderilmesi ve Azerbaycan’ın para birimi Manat bulundurulması uygun olacaktır.

Yolculuğun İran üzerinden yapılması durumunda, Bakü-Astara (Azerbaycan-İran sınırı) arası yaklaşık beş saat, Astara-Gürbulak Sınır Kapısı arası ise üç saat sürmektedir.

Her iki güzergâh üzerinden yapılacak seyahatlerde, araçların kasko veya sigorta işlemlerinin yaptırılması ve gümrük vergisinin ödenmiş olmasına dikkat edilmesi ve başkalarının araçlarıyla seyahat edilecekse, aracı yurtdışına çıkarmaya ve her türlü işlemi yaptırmaya yetkili olunduğunu gösteren bir genel vekâletname yaptırılması ve geçilecek ülkeye uygun dilde noter tasdikli tecümesinin bulundurulması yerinde olacaktır. Gümrük vergisi ödenmemiş araçların Azerbaycan dışına çıkışına izin verilmemektedir.

Havayoluyla seyahat etmek için imkânlar daha geniş olup, her gün THY veya AZAL uçaklarıyla ülkemize seyahat etmek mümkündür.

Ayrıca, saldırı ve gasp olayları konusunda dikkatli olmakta fayda bulunmaktadır. Özellikle merkezden uzak bölgelerde, geç saatlerde ve yerel barlar gibi eğlence mekânlarında oldukça dikkatli olunması güvenlik açısından önem arzetmektedir.

İş kurmak veya ticaret yapmak isteyen vatandaşlarımızın öncelikle ortamı tanımaya çalışmaları, ayrıca resmi belgelere dayanmayan maddi alışverişlerde bulunmamaları önerilmektedir.

Vatandaşlarımızın herhangi bir şekilde saldırıya maruz kalmaları, yangın, sel vb. istenmeyen bir duruma düşmeleri veya adli bir durumla karşılaşmaları halinde, vakit kaybetmeden 102 no’lu (cepten 012 102 şeklinde aranmalıdır) telefonu arayarak durumlarına ilişkin bilgi vermeleri ve yardım talep etmeleri gerekmektedir.

Vatandaşlarımız, Azerbaycan’da iken, gündelik yaşamlarında veya alışverişlerinde resmi ya da özel herhangi bir şahısla anlaşmazlık yaşamaları halinde (012) 492 55 40 no’lu yol polisi hattını arayarak sözkonusu anlaşmazlığa ilişkin yardım talep edebilirler.

Azerbaycan’da bulundukları süre içerisinde istenmeyen bir durumla karşılaşan vatandaşlarımızın yukarıdaki Azerbaycan makamları ile irtibata geçtikten sonra Büyükelçiliğimizi de arayarak durumlarına ilişkin bilgi vermeleri önemle rica edilir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al