wmaraci reklam

azerbaycan hakkında

15 Mesajlar 1.747 Okunma
wmaraci reklam

0x3a 0x3a Editörlük Yapılır Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Editörlük Hizmeti
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 9, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

azerbaycan Türklerden vize isteyen bir yer. Giden Türklerin yaşadıkları sıkıntılar ile ilgili bir çok konu mevcut internette, polislerin anlamsız rüşvet istemleri, düşman askerine davranır gibi davranmaları, hor karşılamamaları, aracıyla gidenleri daha sınırda dolandırmaya kalkmaları vs.

Ailenle gidiyorsan başka ülkelere bakmanı tavsiye ederim. Mesela giriş yapar yapmaz 2 satırlık formu doldurup ülkemizde istediğiniz kadar kalabilirsiniz diyen Kırgızistan olabilir, en gelişmiş Türki ülke olan Kazakistan olabilir, hiç bir karışında dil sıkıntısı çekmeyeceğiniz Makedonya olabilir, sözde kardeş azerbaycanın utanmadan sırbistan toprağı dediği bağımsızlığını kabul etmediği sınırda polisin soru bile sormadan Hoş Geldiniz dediği Kosova olabilir ( Türk nüfusun yaşadığı yerlerde Türkçe resmi dil olarak kabul edilen bir ülke) , Türkiye ile gerçekten kardeş olan sınır polisi ve halkı tarafından çok iyi karşılanacağınız giriş çıkışta ailelerin eşyalrında arama dahi yapmayı ayıp sayan İranın Azeri şehirleri de olabilir, dil konusundan çekinceniz varsa seçenek çok yani. İtalyanca Almanca İngilizce ya da Yunancadan birini biliyorsanız Arnavutluk da olabilir.

azerbaycan zaten ucuz bir ülke de değil, gidiş geliş sonrası büyük hayal kırıklığı yaşayacağınız da kesin. Onca parayı çok daha güzel yerlerde harcayabilirsiniz. Yine de gitmek istersen Tural Abiyev var forumda, özelden daha detaylı bilgi verebilir, o da Türkiyeye yerleşti sanırım.

Myiso nun söylediği gibi her ülkenin görülmesi gerekir tabi ki, yalnız kardeş deyip utanmadan vize isteyen, misafiri soymaya çalışan, anlamsız suçlamalarla uydurma kurallarla rüşvet isteyen ayrıca pahalı bir yere ben olsam para kazandırmazdım. Halkı bir yana devletin tutumu bir yana, yanlış anlaşılmasın bu yazım. Neden bu olan bitene izin veriyorlar diye kızamıyorum da, malum pek demokratik bir ülke değil, bizde neye isyan ediyorsak orada 100 katına maruz kalıyorlar. CB karısını yardımcısı vekili atayabiliyor işte buradan ölçün bazı şeylerin nedenlerini.

Nereye gidiyorsunuz buyrun dış işleri uyarısına bakın anlarsınız :

aynı şeyleri bizde yaşadık :)
türkiyeye gelirken Azerbeycanlı olduğumuz için dolandırıldığımız 10 tl lik gittiğimiz yolda tasimetre açmayıp 50 tl isteyenler falan filan. **************lar yüzünden ülkeyi milleti ayni kafese koyamazsın.
Ben öğrenci oldum balıkesirde çekmediğim ızdırap kalmadı.
Sırf Azeri olduğumuz için kiraya ev vermemeler falan filan say say bitmez. rüşvetçi komiserler :D

Copy Paste, Ürün Ekleme, Film ve Dizi Ekleme İşleriniz yapılır
SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

Gucluyazar Gucluyazar Proje Adamı :) Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Sağlıkçı Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 1027
  • Beğeniler 372 / 319
  • Ticaret 15, (%100)
0x3a Hocam Azeri olduğunuz için değil bence öğrenci olduğunuz için ev vermiyorlardır, ya da daha pahalıya veriyorlardır.
Genelde öğrencilere geçirmeye çalışıyorlar, adama öğrenci olduğumu söyleyince bir alacağına üç alıyor.

• Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 9, (%100)

Gucluyazar adlı üyeden alıntı

0x3a Hocam Azeri olduğunuz için değil bence öğrenci olduğunuz için ev vermiyorlardır, ya da daha pahalıya veriyorlardır.
Genelde öğrencilere geçirmeye çalışıyorlar, adama öğrenci olduğumu söyleyince bir alacağına üç alıyor.

hayır hocam Azeri olduğunuz için size ev vermiyoruz diyorları. sebebini sorduğumuzda susuyorlardı.

Rekomedya Rekomedya Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad C** Ş**
  • Mesajlar 1930
  • Beğeniler 1527 / 1150
  • Ticaret 25, (%100)

0x3a adlı üyeden alıntı

aynı şeyleri bizde yaşadık :)
türkiyeye gelirken Azerbeycanlı olduğumuz için dolandırıldığımız 10 tl lik gittiğimiz yolda tasimetre açmayıp 50 tl isteyenler falan filan. **************lar yüzünden ülkeyi milleti ayni kafese koyamazsın.
Ben öğrenci oldum balıkesirde çekmediğim ızdırap kalmadı.
Sırf Azeri olduğumuz için kiraya ev vermemeler falan filan say say bitmez. rüşvetçi komiserler :D

Soz6 sizin sözlük, 16 sayfa hakaret var Türkiyeye :) daha bunun gibi yüzlerce konu var.

http://soz6.com/nedir/7824/turklere-nifret-etme-sebebleri

Hrant Dink ölüm olayında burada toplumun destek olayında gazetelerinizde neler yazıldı röp.larda halk neler neler söyledi birebir gördük :) Ermenilerin kölesiymişiz kanımızı ermenilere satmışız :) kardeşlik 3 dk da yalan olmuştu :D

Tabi ki düşman falan değil iki halk ama sanıldığı gibi de değil azerbaycan onu söylemeye çalıştım. Yoksa fotokopi gibi halklarız, yaşam aynı bakışlar aynı her şey aynı, hatta Azeriler eğlenceli insanlar, yaşamayı bizden daha çok seviyorlar, hocam diyebileceğim birlikte 8-10 sene müzik yaptığımız bağlamacı abim Azeriydi, akrabalarına kadar görüşürdük, senden fazla azeri düğününde bulunmuşumdur :) en fazla yemeklerini yediğim 2. ya da 3. millet azerilerdir :)

Aynı sözlükte ülkenin durumu ile ilgili bilgiler de var oradan da merak edenler bakabilir, az okuyunca likesend az bile yazmış dersiniz :)

bu arada balkanlar konusunda yazmıştım, bu kadar yakınlık olur da birbirini bu kadar tanımamak çok ilginç diye, Azerbaycan TR arasında da aynı durum var, Azerbaycan Türkiyeyi çok daha iyi tanırken Türkiye de Azerbaycan neredeyse hiç bilinmiyor tanınmıyor. Türkiyede demokrasi yok diye kaçmayı düşünüp AZ a gidicem diyenleri bile duydum :)

wmaraci

• Üyelik 12.01.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Konum Azerbeycan
  • Ad Soyad T** M**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 7 / 41
  • Ticaret 9, (%100)

LikeSend adlı üyeden alıntı

Soz6 sizin sözlük, 16 sayfa hakaret var Türkiyeye :) daha bunun gibi yüzlerce konu var.

http://soz6.com/nedir/7824/turklere-nifret-etme-sebebleri

Hrant Dink ölüm olayında burada toplumun destek olayında gazetelerinizde neler yazıldı röp.larda halk neler neler söyledi birebir gördük :) Ermenilerin kölesiymişiz kanımızı ermenilere satmışız :) kardeşlik 3 dk da yalan olmuştu :D

Tabi ki düşman falan değil iki halk ama sanıldığı gibi de değil azerbaycan onu söylemeye çalıştım. Yoksa fotokopi gibi halklarız, yaşam aynı bakışlar aynı her şey aynı, hatta Azeriler eğlenceli insanlar, yaşamayı bizden daha çok seviyorlar, hocam diyebileceğim birlikte 8-10 sene müzik yaptığımız bağlamacı abim Azeriydi, akrabalarına kadar görüşürdük, senden fazla azeri düğününde bulunmuşumdur :) en fazla yemeklerini yediğim 2. ya da 3. millet azerilerdir :)

Aynı sözlükte ülkenin durumu ile ilgili bilgiler de var oradan da merak edenler bakabilir, az okuyunca likesend az bile yazmış dersiniz :)

bu arada balkanlar konusunda yazmıştım, bu kadar yakınlık olur da birbirini bu kadar tanımamak çok ilginç diye, Azerbaycan TR arasında da aynı durum var, Azerbaycan Türkiyeyi çok daha iyi tanırken Türkiye de Azerbaycan neredeyse hiç bilinmiyor tanınmıyor. Türkiyede demokrasi yok diye kaçmayı düşünüp AZ a gidicem diyenleri bile duydum :)

hocam 2 ülkeninde eksi tarafları var :)
Azerbeycanında eksileri var Türkiyeninde devlet olarak ayrı devletleriz ama millet olarak Türk milletiyiz. Azerbeycan Türkü.
Rekomedya

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al