wmaraci reklam

Bilgisayarımdan Nasıl Daha fazla Verim Alabilirim?

2 Mesajlar 667 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

azembilisim azembilisim azembilisim.com Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2018
  • Yaş/Cinsiyet 23 / E
  • Meslek Profesyonel Web Çözümleri
  • Konum Konya
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 873
  • Beğeniler 79 / 323
  • Ticaret 22, (%100)
Merhaba. Bilgisayarımı ilk aldığım zaman 500gb hdd 4gb ram amd a6 6400k işlemci ve 1gb ekran kartı vardı (ddr3). Daha sonra 256gb ssd aldım Windows'u SSD'ye kurdum ve depolamamı 500 gb hdd'ye yapmaya başladım, aşırı fazla hız oldu bilgisayar açılışında. Daha sonra bilgisayarımda takılı olan Kingston 4 GB ram'in aynısından aldım para biriktirip. 8 GB ram oldu. Ekran kartı için ve işlemci için birikterecek o kadar çok param yok. Sizce 1 GB ekran kartını kullanmaya devam mı etmeliyim yoksa RAM'den 2 GB (verebileceğim max boyut o) ekran kartına verip 6 GB RAM 2 GB ekran kartı olarak mı kullanayaım? Hangisi daha verimli olur? Veya işime yarayacak bildiğiniz ucuz fiyatta parça var mı_ Şimdiden herkese teşekkürler.

azembilisim.com | Profesyonel Web Çözümleri
wmaraci
reklam

darkbelow darkbelow WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek sporcu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** Z**
  • Mesajlar 208
  • Beğeniler 27 / 38
  • Ticaret 6, (%100)
vallahı kardeşim ekran kartı şart işe ramlerle olcak değil sadece özellikler artık yeni nesil oyunlarda baya bir ihtiyaç ekran kartı tabıkıde durumun yoksa öyle kullanmanda mantıklı ama hangı oyundan ne kadar verım alabılırsın bunu denemen lazım SSD her bılgısayarda olması gereken parça ( bende yok :D ) bılgısayarı ınanılmaz şekilde hızlandırıyor online oyunlarda oyuna giriş hızında artıyor açılması vs. güzel toplamıssın ramlerı bozma derım sabıt kalsın 8 gb

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al