freelance iş ilanları

Bilgisayarın Ruhsal Ve Bedensel Zararları - Pc'den Neden Uzaklaşmalıyız?

23 Mesajlar 6.618 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

karbonat karbonat WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 112
  • Beğeniler 7 / 32
  • Ticaret 0, (%0)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

Kimse sizin fikirlerinizi merak etmedi ki bu konuda , bunlar benim deneyimlerim ve başıma gelenler sadece.

Bakın dediklerimden biri çıkmış , okuduğunuzu anlamıyor , nerede nasıl davranacağınızı bilmiyorsunuz.Beyin fonksiyonları karmaşa içinde bence :)

Hayırlı PC Kullanmalar :)

Ek : Annenizin saçmaladğını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz bence , sizden çok görmüş geçirmiş olduğu kesin.Bu yazdıklarımda bilimsel bir gerçek , yaşınız küçük olduğu için bir şeylerin farkında olamayabilirsiniz ama ilerde gerçekleri göreceksinizdir.(umarım)

Madem bu kadar zararlı, neden hala vaktinizi burda öldürüyorsunuz. İroni yapıyorsunuz sanırım.

Bilimsel bir gerçek? Hangi bilimsel araştırma bilgisayarın insanları maymunlaştırdığı kanısına varmış? Siz özgürce düşüncelerinizi yazabilirken bana nasıl fikirlerimin gereksiz olduğunu söyleyebiliyorsunuz. Yaşım sandığınız kadar küçük olmayabilir. :)

Elbette annemin saçmaladığını düşünmüyorum. Ancak internete girip bu şeyi buraya koyuyor, haklı olduğunu savunuyorsunuz ve bunu hala bilgisayar başında yapıyorsunuz. Ben bu davranışı pek mantıklı bulmuyorum.

Düşüncelerinize sizin benimkilere göstermediğiniz kadar saygım var, ancak siz gençler beni dinleyip feyz alsın havasındaysanız yanlış yapıyorsunuz.

wmaraci
reklam

burakkaptan burakkaptan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 218
  • Beğeniler 27 / 33
  • Ticaret 8, (%100)
hocam sevgilimizle kol kola gezdik tozduk, yağmurlarda beraber ıslandık, sinemayada gittik diyelim. bunları yaptıktan bi süre sonra zaten sıkılmamak içten bile değil. gez toz nereye kadar.
Orkunx

kişi bu mesajı beğendi.

burakaydin.cc >>> kodladığım ücretsiz wordpress temaları

mavice mavice WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2010
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 542
  • Beğeniler 145 / 133
  • Ticaret 1, (%100)
Her şeyi tadında bırakmak lazım.

mavice.net

SefaUygun SefaUygun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

karbonat adlı üyeden alıntı

Madem bu kadar zararlı, neden hala vaktinizi burda öldürüyorsunuz. İroni yapıyorsunuz sanırım.

Bilimsel bir gerçek? Hangi bilimsel araştırma bilgisayarın insanları maymunlaştırdığı kanısına varmış? Siz özgürce düşüncelerinizi yazabilirken bana nasıl fikirlerimin gereksiz olduğunu söyleyebiliyorsunuz. Yaşım sandığınız kadar küçük olmayabilir. :)

Elbette annemin saçmaladığını düşünmüyorum. Ancak internete girip bu şeyi buraya koyuyor, haklı olduğunu savunuyorsunuz ve bunu hala bilgisayar başında yapıyorsunuz. Ben bu davranışı pek mantıklı bulmuyorum.

Düşüncelerinize sizin benimkilere göstermediğiniz kadar saygım var, ancak siz gençler beni dinleyip feyz alsın havasındaysanız yanlış yapıyorsunuz.

Bazı konular haklısın ama makaleyi tam okuduysan ergenlik çağımda yapılan bir kaç hata ve hatadan nasıl dönmem anlatılıyor.

Her şeyin fazlası zarar benim orda anlatmak istediğim o , şuan kararında boş vakitlerimi değerlendiriyorum(Grafik ve sitemle ilgienerek) ve para kazanıyorum .

Bu benim sosyal - fiziksel aktivitelerimi etkilemiyor çünkü.

Maymunlaşmadan kastın ne olduğunu anlamamışsın , kanburun çıkıp , kafan öne eğildiğinde (bazı yanlış pozisyonlardan).Maymunlaştığını anlayabilirsin.

Fikirlerinize gereksiz demedim , sadece yerinin burası olmadığını söyledim.Ayrıca yazdıklarınız fikir değildi sadece kendinizi övdünüz ve kendinizce kabul ettiğiniz doğruları söylediniz.Bunu başka bir konu açarak yazabilirsiniz ve hala özgürsünüz.

Anlamamışsınız iyi okuyup yazın derim , ben sadece ergenlik çağında yaptığım hatayı ve hatadan nasıl döndüğümü anlattım.Şuan o sorunlarım yok ve aşırıya kaçmadan PC başında vakit geçiriyorum.

Ha aptallık mı yapıyorum evet , ama belki bazıları okurda gerçekleri görür diye düşündüm.

Size PC başında vakit öldürmek mantıklı geliyorss (boş yere) , fikrinizdir saygı duyarım.

ayrıca [B]''ancak siz gençler beni dinleyip feyz alsın havasındaysanız yanlış yapıyorsunuz'' lafından bir şey anlamadım.Ne zamandan beri doğru yolu gösterme çabaları yanlış oldu ? O zaman büyüklerimiz çok hata yapmış.

Yolunuz açık olsun.Cevap vemeyip konuyu saptırmazsanız sevinirim.

Ek Olarak:

burakkaptan adlı üyeden alıntı

hocam sevgilimizle kol kola gezdik tozduk, yağmurlarda beraber ıslandık, sinemayada gittik diyelim. bunları yaptıktan bi süre sonra zaten sıkılmamak içten bile değil. gez toz nereye kadar.

Orda verilen farzı misal, dediğim gibi o kadar çok yapılacak şey var ki...Zaten evlendiğinde , işe girdiğinde PC'yi açma fırsatın bile olmayacak , bari gençliği yaşa :)

Ayrıca miyonlarca insan nasıl PC'siz yaşıyorsa bizde öyle yaşayabiliriz değil mi ?

Ha diyorsanız ben PC'siz yapamam tadında bırakmak en doğrusu :)

dokuzharf adlı üyeden alıntı

Her şeyi tadında bırakmak lazım.

Aynen öyle.

wmaraci
wmaraci

shmstyrn shmstyrn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Blog Yazarı + Tasarımcı
  • Mesajlar 613
  • Beğeniler 5 / 48
  • Ticaret 1, (%100)

SefaUygun adlı üyeden alıntı

İnternetten para kazananlara lafım yok zaten.

Sadece PC başında boş boş vakit öldüren , gençler için yazdım.

Kolay gelsin :)

o Konuda Kesinlikle haklısınız ben onları sevmiyom desem yeridir ama onalrda bizim müşterimiz müşteri verlinimettir. :)

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

shmstyrn adlı üyeden alıntı

o Konuda Kesinlikle haklısınız ben onları sevmiyom desem yeridir ama onalrda bizim müşterimiz müşteri verlinimettir. :)

Haklısınız ne diyelim , hiyerarşi gibi bir şey burda. :)

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Allah bize iş verse de yapsak.

• Üyelik 08.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezist
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 717
  • Beğeniler 87 / 266
  • Ticaret 6, (%100)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Allah bize iş verse de yapsak.

ne diyim ki artık , allah yardım etsin :D

promax promax Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 10.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 17
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 1, (%100)
Fazla bilgisayar başında durmayın. Beyninizde ki nöron hücreler anormal çalışırsa işimiz kötü :)

boducx boducx Doly Bilişim Kullanıcı
  • Üyelik 25.04.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Sistem Uzmanı
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 25 / 71
  • Ticaret 2, (%100)
Hepsine zaman ayırabilecek konumda isen bence hiçbir mahsuru yok sadece biraz dakik olman ve işlerini önceden planlaman gerekir. Saygı ve Hürmetler

Doly.com.tr=>Bilişim ve Teknoloji Hizmetleri | DolyBilisim.com=>Proje Bilgisayar Çözümleri
wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al