wmaraci reklam

Bu Saçmalık Nedir ?

35 Mesajlar 4.241 Okunma
smmexpress

asonons asonons WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ç** U**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 11, (%100)
50 tl'ye site yapanlar için meslek niye ölecekmiş, 50 tl'ye yapacak adamın çıkaracağı iş belli senin çıkaracağın iş belli ayrıca iş deneyimide bu tür şeylerle kazanılıyor anadan doğma iş deneyimi kimse kazanmıyor

tüm suç yaptıranda
Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

TurkCoder TurkCoder Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisliği
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 70 / 143
  • Ticaret 4, (%100)
asonons işin içinde olmadığın aşikar, mesele 50 tl ye iş yapılması değil, konu daha derin, yüzeysel bakarak birşey anlamaman doğal..

creed74 creed74 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Y** T**
  • Mesajlar 977
  • Beğeniler 33 / 388
  • Ticaret 45, (%100)
Hocam zararı kadar olmasa da yararı da var bakmayın. Sütten ağzı yanan yoğurdu kaşıkla yer misali, en temiz müşteri bir kaç defa bu tür arkadaşlardan ağzı yanıp sonra bize gelen müşteri.

asonons asonons WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Wordpress
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ç** U**
  • Mesajlar 500
  • Beğeniler 211 / 210
  • Ticaret 11, (%100)
TurkCoder
tamam işin içerisinde olmamış olayım, saygılar.
Ecancan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

mrgun mrgun Seo yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 18.01.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ö** G**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 109 / 79
  • Ticaret 26, (%100)
Aslında olay biraz da toplulukla alaklı benim şahsi fikrime göre.forumdaki üyeleri %70 inin öğrenci olduğunu düşünüyorum.hal böyle olunca da düşük fiyatlı hizmetler daha cazip geliyor.
zaten genellikle bu tür hizmet verenlerin referans sayısı 3-5 i geçmiyor.benim gözlemlediklerim bunlar
TurkCoder

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 70 / 143
  • Ticaret 4, (%100)
mrgun evet öğrenci çok ancak, herkesin ben webmasterim diye ortaya atılması ve verdikleri hizmetlerin bir çoğunun ardında duramaması sorun..
mrgun

kişi bu mesajı beğendi.

hozcelik hozcelik i was here Kullanıcı
  • Üyelik 21.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 1778
  • Beğeniler 776 / 777
  • Ticaret 23, (%100)
Abi ben 18 yaşındayım 2 senedir bu işlerle ilgileniyor kendimi geliştirmeye çalışıyorum. Seninde bahsettiğin gibi hiç bir kodlama dili bilmeyip kendine "webmaster" diyen kişilere bende kıl oluyorum.
Ancak şöyle bir durumda var, sistemler her zaman gelişiyor. Wordpress olsun mybb olsun bir çok platform var. Basit yoldan web sitesi yapmak insanlara daha cazip geliyor aman kod neymiş bakmıyor bile. Kısacası üşengeçlik ve wordpress tabanlı sitelerle "ben webmaster"ım demesi gerçek webmaster kişilere hakaret oluyor. Yıllarca bu işe emek vermiş çabalamış insanlarında hakkı yeniyor.
TurkCoder

kişi bu mesajı beğendi.

💯 Jenerik ve Projelik Domainler | Tıkla Tüm Domainleri İncele

🥳 Yandex Kurumsal Mail Hizmeti | Sınırsız Süre Kullanım | Tıkla Detayları Öğren

"Bu dünya öyle ki karanlığı aydınlığından fazla,
Herkes daha fazla ister, azla yetinmez asla."

• Üyelik 27.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 54 / E
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 311
  • Beğeniler 70 / 143
  • Ticaret 4, (%100)
Pawn şimdi abisi mesele öğrenmek isteyen buna çaba sarfeden insanlar değil elbette, bu iş için emek veren genç kardeşlerimiz bu konunun dışında, çünkü hakkıyla birşeyler için uğraşmaktalar, ama dediğin gibi bir wp kuran webmasterim diye gezinmeye başladı..
sorunumuz bu zihniyet..

nrkn nrkn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Founder®, CDCS®, BA®
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 68 / 229
  • Ticaret 106, (%100)
her Wordpress ile site kuran kendini webmaster,
her Haber sitesi açan kendini medya patronu,
her e-ticaret yapan kendini holding sahibi,
her editörlük/makale yazarı kendini basın mensubu
her kişisel blogu olan sitesine paha biçemediği

bir dönemdeyiz, maalesef böyle gelmiş böylede gidiyor.

Daha dün gördüğüm konulardan biriydi xxx com u satın aldım ne yapabilirim ? Ya arkadaşım sen alan adı almayı büyük bir başarımı sanıyorsun ki önce alan adını alıp sonra "projelendiriyorsun".

Ayrıca yine dikkatimi çeken bir konuda da sevgili arkadaş, "kişisel tekonoloji blogu" teriminde ilk sayfada olduğu ile övünüyordu. Allah aşkına bu terimi "kişisel tekonoloji blogu" kuran dışında hangi sıradan bir ziyaretçi arar ? İşte asıl meselede bu..

Neye göre webmaster ? Kime göre webmaster ? Kim bu webmaster ?
TurkCoder Mertr35 Sardox

kişi bu mesajı beğendi.

Makalepaneli Makalepaneli I Love Yandex Money Kullanıcı
  • Üyelik 15.07.2015
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Editör, Programci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad E** B**
  • Mesajlar 777
  • Beğeniler 96 / 355
  • Ticaret 91, (%98)
Bu işin yaşla bir ilgisi yok, yetenek ve bilgiyle ilgisi var. Bugünkü algoritma ile 3 yıl önceki algoritma arasında dağlar kadar fark varsa bu durum insanların bu işi kısa sürede öğrenebildiklerini gösteriyor.
Zaten burada dikkat edilmesi gereken şey yapılan işin sonucudur, işim gereği birçok seo danışmanı ile çalışıyorum. Hiçbiri üniversite okumamış, ama bu adamlar için millet sıraya giriyor. Çünkü başarılılar.
Muhalefet olmak için söylemiyorum ancak siz de yanlış düşünüyorsunuz. Herkes profesyonel hizmet almak istemez. Mesela ben arada bir girip 2 yazı gireceğim site için 1000 lira tasarım parası ödemek zorunda mıyım?
Profesyoneller profesyonellerle çalışmak ister, gerisi serbest piyasaya kalmış bir şey. 50 liraya çalışanlar da olmalı, bugün bir seo danışmanı ya da yazılımcının(profesyonel) aylık ne kadar ücret talep ettiğini hepimiz biliyoruz, bu parayı herkes veremez. Zaten burada çoğunluk üniversite öğrencisi, herkes 3-5 kuruş kazanıp harçlığını çıkartmak istiyor.
Mesela ben makale yazarıyım, daha doğrusu içerik editörüyüm. Benim talep ettiğim ücret diğerlerine nazaran biraz daha fazla, ama birçok kişi benden içerik almak için sırada bekliyor. Bunun nedeni ne olabilir?
Benle aynı sektörde çalışıp yarı fiyatına iş yapan arkadaşlar var, onlara da kızmıyorum. Hizmet ne kadar kaliteliyse işin bedeli o kadar ağır olur. 50 liraya hizmet alanla 500 liraya hizmet alan arasında elbette fark olacak. Ama bu fark sadece hizmeti alanı ilgilendirir. Adam ister 50 liraya iş yapar ister 500 liraya iş yapar. Müşteri bu kişiyi tercih ettikten sonra KİME NE?

I Love Yandex Money
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al