wmaraci reklam

Devlete büyük borcum varmış(!)

25 Mesajlar 2.610 Okunma
wmaraci reklam

Mfa Mfa WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Mezun
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 986
  • Beğeniler 304 / 308
  • Ticaret 1, (%100)
5 yıllık üniversite hayatından sonra sonunda devletin destek amaçlı (!) verdiği kredi hesaplanmış. 33,667.28 TL borcum varmış devlete. 5 yıl önce imzaladığımda 24 bin TL diye hatırlıyorum. Üzerine 1.5 (yazıyla bir buçuk kat) koymuşlar saolsunlar. 12 bin TL fazladan vericekmişiz.

Bu bir saldırı değil sitem sadece. Bu kadar koyulur mu üzerine? Son 2 yıldır gözümde çözülemeyen bir sorundan dolayı görme kaynım çok hızlı arttı. Gözüme bir sürü operasyon yapıldı, belki yüzlerce ilac kullandım en son şimdilik tek gözden nakil oldum cozemiyorlar. %90 görme engellinim. (Nasıl yazı yazıp okuyabildigimi anlatmak için sayfalar dolusu yazmam lazım bir sürü ek araç kullanıyorum) engelli raporumu yollamıştım KYK ya, dilekçede indirim istemiştim. Bu görme kaynım bütün hayatımı zorlaştırdı çok zor mezun oldum nerdeyse her gün hastanelerdeyim 1 yıldır. Dilekçe yazma sebebim engellilere enflasyon zammında indirim yapıldığını duyduğum içindi, anaparada değil. Bana şöyle bir mektup yolladılar (borçlarda bir değişiklik yapılamaz, raporunuzda ömür boyu çalışamaz ibaresi olursa borcunuz silinir, başka bir şey yapilamaz) gibi bir şey yazmışlar. Ömür boyu çalışamaz olsam zaten isteseniz de alamazsınız ki, neyi alacaksınız?

Kızgınlığım alınan parasının üzerine bu ekstra kadar konulması ve (başlarda) aylık 275 TL verirken şimdi aylık 700 TL olarak ödememin istenmesi.

Bunun yanında engellilerin çalışmasının zorluğu. Ekpss 2 yılda 1 yapılıyor ve 2020 de. İşkurda da engelli ilanlarında, ağır şartlarda çalışacak, gece gündüz çalışacak, hafta sonu izin olmayacak ağır beden işçisi arıyorlar genelde. İlginç. Engelli değil gladyatör arıyorlar herhalde.

Neyse iyiki okumak bedava(!)
fatihbaz sworks

kişi bu mesajı beğendi.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

GrafAdem GrafAdem WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Y**
  • Mesajlar 389
  • Beğeniler 84 / 201
  • Ticaret 0, (%0)
Eşim İstanbul gelişim üniversitesi sosyoloji bölümünden mezun oldu. Mezuniyete sevindik , ama sonra 18 bin lira KYK borcunu istedi devletimiz sağolsun. Bu arada Beylikdüzü'nde suriyeli öğrenciler lüx rezidans dairelerde oturuyor ve öğle vakitlerinde havuza ve saunaya giriyorlar. Akşamları da kafelerde nargile içiyorlar. Çünkü Türk öğrencilerin KYK maaşı 400 TL iken ve geri ödemeli iken , Suriyelilerin 1200 TL ve geri ödemesiz olması da evlat acısı gibi koyuyor. Üstelik 900 liralık market kartları ile en kaliteli marketleri de tepe tepe kullanıyorlar.
Neyse devam edip Aziz TÜRK miletinin yaralarını deşmek istemiyorum.
SenolK Browland darknov4

kişi bu mesajı beğendi.

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
AHBAB' a durumunuzu iletin

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
çünkü biz bir keriz olarak malum siyasetçilerin 7 ceddinin dahi lüks içinde yaşaması için varız.

Devlet Öğrenciye kredi veremez, eğer yardıma muhtaç ise burs verir. Yardıma muhtaç olmayıp yine de para isteyen öğrenci gider işini bankayla halleder. Devlet işi bu değildir. Devlet tefeci değildir. tabii burs ihtiyacı olan o kadar öğrenci var ki ''sayelerinde'', akılları sıra biz öğrencilere yardım ediyoruz ayağıyla az faizli, esnek ödemeli kredi fikrini attılar ortaya. Burs verdiklerinin ise %10 unun anca ciddi anlamda bursu hak eden öğrenciler olduğunu da unutmayalım.

Batırdıkları ülkeyi, halkı vergiler boğarak idare etmeye çalışıyorlar. Kendileri saraylarda, destekçileri ihaleler, iş imkanları, rant, yolsuzluk ve zenginlik içinde... bu millete müstahak ama, gitsinler allah kitap, beka meka diyerek suri kardeşleriyle birlikte reislerinin eteğini öpsünler.
SenolK MRCBOX

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

LocalSeo LocalSeo Platin Üye Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tarih
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 535
  • Beğeniler 204 / 294
  • Ticaret 8, (%100)
Kredi almak büyük nimet. Ödemede kolaylık sağlanıyor. Ama faizsiz olmalı. Sonuçta ticari olay değil bu. Faizsiz olsun diye protesto yapacağız. Netleştiğinde forumda paylaşacağım.

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
ekim ayından sonra kıdem tazminatına el koyacak olan devlet 15 yıl sonra ugün aldığı parayı verecekmiş. Herhangi bir fazi işletip vermeyecekmiş. Bunu bir arkadaşımdan duymuştum.

Neyse buna faiz yokken verdiğini alırken neden fazi uygular bi devlet anlamış değilim. ben hala ödüyorum. aftan yararlanarak trafi kcezalarımla birlikte.

İmza!!! Get Closer!

ctnbckci ctnbckci Oku! Kullanıcı
  • Üyelik 03.11.2018
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilimci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad Ç** B**
  • Mesajlar 940
  • Beğeniler 429 / 442
  • Ticaret 2, (%100)
şimdi girdim 3000 tl borcumu kapattım :(

İmza!!! Get Closer!

MRCBOX MRCBOX <?echo "Hello wmaraci";?> Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2017
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Webtasarim
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad B** K**
  • Mesajlar 863
  • Beğeniler 365 / 296
  • Ticaret 18, (%100)
Allah yar ve yardımcınız olsun bu durumlar gerçekten can sıkmaya başladı yönetimde olan olmayan milletin vekiliyim diyen zenginken daha zengin olan kişilerin kendine ayar çekmesi şart, yoksa ya millet çekecek yada millete çektirecekler

turion turion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** D**
  • Mesajlar 477
  • Beğeniler 138 / 137
  • Ticaret 3, (%100)
suriyelilerin 1200 tl burs aldığına hala inanan varmıymış? teyit edilen yalanları buradan okuyabilirsiniz. Teyit org
Mutevahhid

kişi bu mesajı beğendi.

youtube abone sitesi: https://vk.cc/9hnOk8
Kuş al Yumurta sat Ruble ÇEK: https://vk.cc/aC8QOD

Backlinkcigeldi Backlinkcigeldi Homo sapiens sapiens... Kullanıcı
  • Üyelik 19.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 3334
  • Beğeniler 179 / 2222
  • Ticaret 139, (%100)

turion adlı üyeden alıntı

suriyelilerin 1200 tl burs aldığına hala inanan varmıymış? teyit edilen yalanları buradan okuyabilirsiniz. Teyit org

Biz herhangi bir konuda Cumhuriyet Gazetesini Birgünü falan kaynak göstersek inanmayı bırak kaale dahi almazsınız ancak kendi görüşlerinizi savunan ilginç tipleri kaynak olarak gösterirsiniz.

Verdiğiniz linkteki sitenin kurucusu hakkında bir fikriniz var mı? Attığı bir tweetle size özet geçeyim.

Ha resmi hesabından bu tweetlerin linkleri kendisine iletildiği halde yalan montaj deyip fıttırmış cahil biridir kendisi. Bununla da kalmıyor Atatürk'e vs.. ettiği hakaretler de cabası

Şimdi bu adamın platformunu kaynak olarak gösterip teoride yalanlamalar üretmeniz pratikteki gerçekleri değiştirmiyor. Zaten verdiğiniz kaynaktaki birçok yorum da bunu destekliyor. Sokaklarda hiç dolaşıyor musunuz? Kendi gözlerinizle çevreyi inceliyor musunuz? Bunlar mühim. Suriyelilere harcanan meblağlar ve senelerdir verdikleri zarar yüzünden bu ülkenin ekonomisi bu kadar dibe battı zaten. Ülke bu yükü kaldıramıyor artık.Suriyelileri yanlış berbat bir dış politikayla ülkeye sokan bu yükü halkın sırtına yükleyen rezil vicdansız zihniyete laf edebilir misiniz? Pek sanmıyorum. Bu arada teyit için kaynak veriyorsunuz ancak ben de size bir bilgi vereyim, Türkçe de soru ekleri ayrı yazılır.
darknov4 MRCBOX Szr57

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al