wmaraci reklam

Dicle Üniversite Silvan Myo Yatay Geçiş

2 Mesajlar 928 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Bosver2121 Bosver2121 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.08.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Ön Muhasebe & Bilgisayarcı
  • Konum Diyarbakır
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 63
  • Beğeniler 15 / 8
  • Ticaret 1, (%0)
Merhaba arkadaşlar ben ısparta uluborluda internet ve ağ teknoloji bölümü 2014 yılık birinci sınıfı okudum ama ikinci sınıfa gitmedim ve dondurmadımda şimdi dicle üniversiteyle konuşdum yatay geçiş için adamlar bana diyor ygs 1 318 puanın olman lazım ben zaten sınavsız geçiş hakkımı kulanarak bu bölüme gelmişim ve dicle üniversite silvan myo da zaten gelen bütün öğrenciler sınavsız hakkını kulanarak gelmişler şimdi benim ne yapmam gerekiyor arkadaslar şimdiden tşkler
Ranay

kişi bu mesajı beğendi.

Www.Svhaber.com
wmaraci
reklam

Ranay Ranay WM Aracı Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2016
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Bankacı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 596
  • Beğeniler 415 / 192
  • Ticaret 1, (%100)
Bosver2121

üstadım şimdi bu sene yatay geçiş ile yarım bıraktığım üniversitemi alakasız bir bölüme alıp farklı bir kurumda tamamlayacağımdan dolayı azıcık yatay geçiş ile ilgili konuya hakimim.

2 çeşit yatay geçiş başvurusu yapma imkanınız var.

1 ) Genel not ortalaması ile
2 ) merkezi yerleştirme puanı ile

şimdi siz sınavsız geçiş ve benzeri durumlardan bahsetmişsiniz bu durumda tahminimce merkezi yerleştirme puanı kullanmak istiyorsunuz.

Bu durumda yapmanız gereken 2014 ygs1 puanınıza osym.gov dan bakmak.
daha sonra geçmiş dönem klavuzundan dicle üniversitesi silvan myo internet ve ağ teknolojosi puanına bakmanız gerekecek.

Şimdi sizin birde sınavsız geçiş hakkınız olduğu için o bölümde sınavsız geçiş ( yani ek şartları sağlayarak giriş yapan sonuncu kişi ) ile gelen kişinin sahip olduğu puanı öğrenmeniz gerekli ( kurumdan öğrenebilirsiniz ) Eğer bulduğunuz puandan yüksek puana sahip iseniz başvuru yapabilirsiniz.

Biraz uzun oldu ama diğer bir açıdan söylemek gerekirse merkezi yerleştirme puanı kullanarak geçiş yapacaksanız kurum ile irtibata geçip o 318 puanın sınavsız geçişle gelen son kişiye ait olup olmadığını soraiblirsiniz.

Eğer kurumun öğrenci işleri yeterince yardımcı olmuyor ise kendinize bir özel üniversite belirleyin ve arayıp bilgi alın. Özel üniversiteler biraz daha müşteri memnuniyeti amacı güderek çalıştığı için oldukça yardımcı olan ticarethaneler.

not olarak ekleyim : yinede klavuzu detaylıca incelemeniz önemli
Bosver2121

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al