Bosver2121

üstadım şimdi bu sene yatay geçiş ile yarım bıraktığım üniversitemi alakasız bir bölüme alıp farklı bir kurumda tamamlayacağımdan dolayı azıcık yatay geçiş ile ilgili konuya hakimim.

2 çeşit yatay geçiş başvurusu yapma imkanınız var.

1 ) Genel not ortalaması ile
2 ) merkezi yerleştirme puanı ile

şimdi siz sınavsız geçiş ve benzeri durumlardan bahsetmişsiniz bu durumda tahminimce merkezi yerleştirme puanı kullanmak istiyorsunuz.

Bu durumda yapmanız gereken 2014 ygs1 puanınıza osym.gov dan bakmak.
daha sonra geçmiş dönem klavuzundan dicle üniversitesi silvan myo internet ve ağ teknolojosi puanına bakmanız gerekecek.

Şimdi sizin birde sınavsız geçiş hakkınız olduğu için o bölümde sınavsız geçiş ( yani ek şartları sağlayarak giriş yapan sonuncu kişi ) ile gelen kişinin sahip olduğu puanı öğrenmeniz gerekli ( kurumdan öğrenebilirsiniz ) Eğer bulduğunuz puandan yüksek puana sahip iseniz başvuru yapabilirsiniz.

Biraz uzun oldu ama diğer bir açıdan söylemek gerekirse merkezi yerleştirme puanı kullanarak geçiş yapacaksanız kurum ile irtibata geçip o 318 puanın sınavsız geçişle gelen son kişiye ait olup olmadığını soraiblirsiniz.

Eğer kurumun öğrenci işleri yeterince yardımcı olmuyor ise kendinize bir özel üniversite belirleyin ve arayıp bilgi alın. Özel üniversiteler biraz daha müşteri memnuniyeti amacı güderek çalıştığı için oldukça yardımcı olan ticarethaneler.not olarak ekleyim : yinede klavuzu detaylıca incelemeniz önemli