lostyazilim

Diş Ağrısına Kesin Çözüm

34 Mesajlar 4.462 Okunma
lostyazilim
smmexpress

GuestLion GuestLion WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 47 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad O** Ö**
  • Mesajlar 852
  • Beğeniler 340 / 340
  • Ticaret 39, (%100)

mehmeter46 adlı üyeden alıntı

...ayrıca seksüel ürünler de işe yarar )

Hocam gülmekten geberdim akşam akşam Allah iyiliğini versin :) Yani seksüel ürünü dişimize ağzımıza sürersek yüzümüze gözümüze bulaştırmış olmazmıyız işi ?! :)
okturen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

mehmeter46 mehmeter46 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 505
  • Beğeniler 40 / 107
  • Ticaret 1, (%100)
adlbelge reis geciktirici krem .saçma ama o sayfada hadis olunca geciktirici krem yazasım gelmedi öyle yazdım :)
GuestLion

kişi bu mesajı beğendi.

ogzhntr ogzhntr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Elektrik - Elektronik Tekniker
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 1858
  • Beğeniler 89 / 532
  • Ticaret 2, (%100)
Allah senden razı olsun kardeşim bu güzel bilgi için.
okturen

kişi bu mesajı beğendi.

dtmuratcan dtmuratcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Doktor
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 517
  • Beğeniler 487 / 104
  • Ticaret 10, (%100)
Uzun yıllardır bu mesleği layıkıyla ve çoğu zaman maddi bir beklenti içinde olmadan da yapan biri olarak; öncelikle paylaşımınız içinde yer alan "para kazanmak için" ibaresi etik değil, saygılı ve ölçülü değil.

Gelelim sizin bahsettiğiniz konuya, bu konuda birkaç kelam etme hakkım olduğunu düşünüyorum. Bir kere ağrının kaynağını bilmeden bu tür herhangibir deneme ağrıyı kesme noktasında başarılı olsa da çok daha büyük zararlara neden olabiliyor.

Söz gelimi, en büyük ağrılar dişlerdeki enfeksiyon kaynaklı meydana gelen abselerde, o bölgenin şişmeden hemen önce gösterdiği ağrılardır ki bunlara lokal anestezikler dahi sadece 1 saat kadar etki gösterebilir. Müdahalesini yaparız ve hastanın rahatlaması sağlanır.

Çok fazla teknik konuya girmeden; lidokain ve türevi ilaçların ağız içinde "lokal" olarak kullanımı doz aşımı olmadığı sürece çok önemli zararlara neden olmaz.

Bir diğer ağrı tipinde ise dişin içerisinde sinirlerin bulunduğu "pulpa" odacığında sinirlerin tamamen veya kısmen ölmesi yani nekroze olması sonucu biriken gaz kaynaklıdır ki buna da gangren denir. Siz hekim olarak bu odacığı açmadığınız sürece istediğiniz antibiyotik ve ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz ağrı kesilmez.

Bakın arkadaşlar, buraya kadar olan noktaların bazı sonuçları da olabiliyor elbette. Ağrı kesiciler ve diğer ağız uygulanan ilaç ve materyallerin ağızda çözünme oranları yüksek ve dil altı emilimi çok fazla olabiliyor. Bu açıdan vücutta en hızlı emilim olan 2 nokta var biri ağzınız diğeri anüs bölgesi. Bu tür riskler almak hayatı bedava buldum demeye benzer, kişinin kendine bile isteye zarar verme noktasıdır ki bunun manevi yönlerden de sıkıntısı vardır.

Burada söylemeye çalıştığım konuyu çok daha derin noktalara götürebiliriz. Ama bu tür genellemeler bizim toplumumuza zarar veriyor. Zannediyorum ki size tavsiye veren hekim arkadaşımız da "HER" diş ağrısı için bunu söylememiştir.

Hastalık yoktur, hasta vardır çerçevesinde size iyi gelen birşey başkasına iyi değil toksik veya öldürücü etkili de olabilir. Lütfen bu konulardaki tecrübelerinizi paylaşırken dikkatli olunuz. Alta bir örnek yazıyorum; lütfen sonuçlarını düşününüz.

Söz gelimi kapı komşunuzun çocuğunun dişi çok ağrıyor, gece kapınızı tıklatarak ağrı kesici şurup istedi. Siz de bu tavsiyeyi verdiniz. Çocuğu 4-5 yaşlarında ve daha önce yeşil zeytin yememiş olabilir, ama çocuğun yeşil zeytine aşırı duyarlılık yani yüksek düzeyde alerjisi var ise çocuğun ölüm riski dakikalar değil saniyeler içerisinde oluşabilir.

Ağrı kesici tavsiye edebileceğim ha deyince 10 tane farklı uygulama söyleyebilirim sizlere doğal yöntemlerle, ama bunu genelleme anlamında alarak kullanmak ve farklı kişilere tavsiye etme noktasında çok daha farklı sıkıntılara neden olabiliriz.

Her ne kadar muhalif bir noktadan girdiysem de ufak çapta bilgilere de yer vermeye çalıştım. Soruları olan arkadaşlar iletebilirler, seve seve ve "bir karşılık beklemeksizin" cevaplamaya çalışırım.

Ayrıca konu sahibi arkadaşımıza da bu açıklamaya vesile olduğu için teşekkür ederim:)
TekilCPM okturen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

burakisci burakisci Wordpress Tema Yapımcısı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Wordpress Tema Yapımcısı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** i**
  • Mesajlar 1897
  • Beğeniler 371 / 522
  • Ticaret 23, (%100)
Kesin çözüm dişi çektirmek olacaktır sanırım :)

Crewx Crewx Mr.Whale Kullanıcı
  • Üyelik 19.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 3706
  • Beğeniler 1310 / 1310
  • Ticaret 152, (%100)
teşekkür ederim hocam ağrıyınca deneyeceğim :D
okturen

kişi bu mesajı beğendi.

impjix impjix WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2426
  • Beğeniler 809 / 814
  • Ticaret 17, (%100)
Forum şok, ben iptal. Saat 4 te çok ilginç bilgiler edindim.
okturen

kişi bu mesajı beğendi.

brown brown WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** E**
  • Mesajlar 1748
  • Beğeniler 385 / 385
  • Ticaret 27, (%96)
Ardından da bir diş doktoruna görünmeyi deneyebilirsiniz.

okturen okturen Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Sosyal Medya Uzmani
  • Konum Batman
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 421
  • Beğeniler 118 / 74
  • Ticaret 11, (%100)

dtmuratcan adlı üyeden alıntı

Uzun yıllardır bu mesleği layıkıyla ve çoğu zaman maddi bir beklenti içinde olmadan da yapan biri olarak; öncelikle paylaşımınız içinde yer alan "para kazanmak için" ibaresi etik değil, saygılı ve ölçülü değil.

Gelelim sizin bahsettiğiniz konuya, bu konuda birkaç kelam etme hakkım olduğunu düşünüyorum. Bir kere ağrının kaynağını bilmeden bu tür herhangibir deneme ağrıyı kesme noktasında başarılı olsa da çok daha büyük zararlara neden olabiliyor.

Söz gelimi, en büyük ağrılar dişlerdeki enfeksiyon kaynaklı meydana gelen abselerde, o bölgenin şişmeden hemen önce gösterdiği ağrılardır ki bunlara lokal anestezikler dahi sadece 1 saat kadar etki gösterebilir. Müdahalesini yaparız ve hastanın rahatlaması sağlanır.

Çok fazla teknik konuya girmeden; lidokain ve türevi ilaçların ağız içinde "lokal" olarak kullanımı doz aşımı olmadığı sürece çok önemli zararlara neden olmaz.

Bir diğer ağrı tipinde ise dişin içerisinde sinirlerin bulunduğu "pulpa" odacığında sinirlerin tamamen veya kısmen ölmesi yani nekroze olması sonucu biriken gaz kaynaklıdır ki buna da gangren denir. Siz hekim olarak bu odacığı açmadığınız sürece istediğiniz antibiyotik ve ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz ağrı kesilmez.

Bakın arkadaşlar, buraya kadar olan noktaların bazı sonuçları da olabiliyor elbette. Ağrı kesiciler ve diğer ağız uygulanan ilaç ve materyallerin ağızda çözünme oranları yüksek ve dil altı emilimi çok fazla olabiliyor. Bu açıdan vücutta en hızlı emilim olan 2 nokta var biri ağzınız diğeri anüs bölgesi. Bu tür riskler almak hayatı bedava buldum demeye benzer, kişinin kendine bile isteye zarar verme noktasıdır ki bunun manevi yönlerden de sıkıntısı vardır.

Burada söylemeye çalıştığım konuyu çok daha derin noktalara götürebiliriz. Ama bu tür genellemeler bizim toplumumuza zarar veriyor. Zannediyorum ki size tavsiye veren hekim arkadaşımız da "HER" diş ağrısı için bunu söylememiştir.

Hastalık yoktur, hasta vardır çerçevesinde size iyi gelen birşey başkasına iyi değil toksik veya öldürücü etkili de olabilir. Lütfen bu konulardaki tecrübelerinizi paylaşırken dikkatli olunuz. Alta bir örnek yazıyorum; lütfen sonuçlarını düşününüz.

Söz gelimi kapı komşunuzun çocuğunun dişi çok ağrıyor, gece kapınızı tıklatarak ağrı kesici şurup istedi. Siz de bu tavsiyeyi verdiniz. Çocuğu 4-5 yaşlarında ve daha önce yeşil zeytin yememiş olabilir, ama çocuğun yeşil zeytine aşırı duyarlılık yani yüksek düzeyde alerjisi var ise çocuğun ölüm riski dakikalar değil saniyeler içerisinde oluşabilir.

Ağrı kesici tavsiye edebileceğim ha deyince 10 tane farklı uygulama söyleyebilirim sizlere doğal yöntemlerle, ama bunu genelleme anlamında alarak kullanmak ve farklı kişilere tavsiye etme noktasında çok daha farklı sıkıntılara neden olabiliriz.

Her ne kadar muhalif bir noktadan girdiysem de ufak çapta bilgilere de yer vermeye çalıştım. Soruları olan arkadaşlar iletebilirler, seve seve ve "bir karşılık beklemeksizin" cevaplamaya çalışırım.

Ayrıca konu sahibi arkadaşımıza da bu açıklamaya vesile olduğu için teşekkür ederim:)

Hocam bilgiler için ben teşekkür ederim şimdi şu para konusunu bi izah edeyim sanırım olay yanlıs yerlere çekiliyor ben bir sosyal medya uzmanıyım ve benim kendime ait tecrübelerim var bu tecrübeler sayesinde ben ekmek paramı kazanıyorum ve doğal olarak bunları paylasıp ekmek paramı zora koymak istemem bunun aynısı doktor arkadaşlarım içinde geçerlidir fakat iyi insanlar da var genel konustugum için yanlıs anlasılmıs umarım ne demek istedigimi daha iyi anlatabilmişimdir
Yorumlarda da bahsettiğim gibi her insanda aynı etkiyi gösterecek diye birsey demedim olgun insanlar neye alerjleri olup neye olmadıklarını bilirler zeytin e alerjisi olupta bu tavsiyeme uyacak insan tanımıyorum :)

NK1864 NK1864 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Medya
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** K**
  • Mesajlar 1309
  • Beğeniler 101 / 597
  • Ticaret 18, (%100)
Benim kullandığım ve netice aldığım tek yöntem bir çay bardağına yarı yarıya sirke ve su koyup, bir çay kaşığı tuz ekledikten sonra bardaktaki bitene kadar 4-5 defada ağrıyan yerin etrafına gargara yapmak.
Piyasada en etkili diye verdikleri birkaç haptan 1000mg olanları bile geçirmedi. Bu şekilde hallettim.
okturen

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al