wmaraci reklam

Diş hekimi Hamza Keskin Sorularınızı Cevaplıyor. implant | Zirkonyum | Şeffaf plak

89 Mesajlar 10.258 Okunma
wmaraci reklam

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Hocam güzel düşünmüşsünüz böyle bir konu açmak ile.
Kliniğiniz var mı yeriniz nerede, bir gün referanslı olarak gelirim size :)
Bizim buralarda diş çekimi için gittiğim özel bir dişçi kliniğinde kaplama üzerine konuştuk.
Yapılacakların listesini verdi bana 6750 tl ama yuvarlarım 6bin tl yaparım ve 1 ay kadar sürer dedi.
Dökümanı bende. Yapılacaklara baktım, hep kafasına göre fiyatlandırmış.
zeroshut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

osidosi osidosi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek .
  • Konum Adana
  • Ad Soyad O** Y**
  • Mesajlar 942
  • Beğeniler 5 / 362
  • Ticaret 0, (%0)
hocam :D soru çok..

4 tane yirmiliğin üst tarafları yanlara doğru çıktı, onlarda şimdilik bir sorun yok ama sol alt 20 lik ameliyat olması gerekiyor, geçenlerde suratım balon gibi olmuştu da şuan geçti. ameliyat biraz ürkütüyor doğrusu, 20 lik ameliyatı nasıl geçer? özelde fiyatlar ne aralıkta olur?

ikincisi ise, bundan 6 7 sene evvel bir kanal tedavisi oldum. çok uğraştırdı, anestezisiz haftalarca o iğnelerle kök kazıdı durdu hekim. şuan o dişim iyice çürüdü, diş eti falan siyalaştı ve ağrı yapıyor. bu tekrar kanal tedavisi olabilir mi? çekilmesi mi gerek?

ve son olarak alt ön dişlerimden biri içe doğru yönelmiş biraz bunun için tel taktırmak mi lazım? yoksa başka yöntemler mi var?

Tabii muayenesiz zor zorular bunlar ama genel bir cevap verilebilir diye düşünüyorum.
zeroshut

kişi bu mesajı beğendi.

zeroshut zeroshut WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

CoaX adlı üyeden alıntı

Hocam güzel düşünmüşsünüz böyle bir konu açmak ile.
Kliniğiniz var mı yeriniz nerede, bir gün referanslı olarak gelirim size :)
Bizim buralarda diş çekimi için gittiğim özel bir dişçi kliniğinde kaplama üzerine konuştuk.
Yapılacakların listesini verdi bana 6750 tl ama yuvarlarım 6bin tl yaparım ve 1 ay kadar sürer dedi.
Dökümanı bende. Yapılacaklara baktım, hep kafasına göre fiyatlandırmış.

Çok teşekkürler,
aslında siteme backlink olsun diye de açtım bu konuyu:)

sorulara gelirsek,
evet kendime ait kliniğim var.
her zaman bekleriz, en kötü çay içer seo muhabbeti yaparız:)

CoaX CoaX AmeleMaster Kullanıcı
  • Üyelik 04.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek CoaXSEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** P**
  • Mesajlar 1049
  • Beğeniler 216 / 667
  • Ticaret 8, (%88)
Eyvallah Sitenizin seo işlemleri benden olsun :)
Aslında doktorun verdiği dökümandaki fiyat listesini birde sizden öğrenmek istiyorum.
Gerçekten de fiyat aralığı o civarlar mı, yoksa kear fazlası mı var burada.
zeroshut

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

osidosi adlı üyeden alıntı

hocam :D soru çok..

4 tane yirmiliğin üst tarafları yanlara doğru çıktı, onlarda şimdilik bir sorun yok ama sol alt 20 lik ameliyat olması gerekiyor, geçenlerde suratım balon gibi olmuştu da şuan geçti. ameliyat biraz ürkütüyor doğrusu, 20 lik ameliyatı nasıl geçer? özelde fiyatlar ne aralıkta olur?

ikincisi ise, bundan 6 7 sene evvel bir kanal tedavisi oldum. çok uğraştırdı, anestezisiz haftalarca o iğnelerle kök kazıdı durdu hekim. şuan o dişim iyice çürüdü, diş eti falan siyalaştı ve ağrı yapıyor. bu tekrar kanal tedavisi olabilir mi? çekilmesi mi gerek?

ve son olarak alt ön dişlerimden biri içe doğru yönelmiş biraz bunun için tel taktırmak mi lazım? yoksa başka yöntemler mi var?

Tabii muayenesiz zor zorular bunlar ama genel bir cevap verilebilir diye düşünüyorum.

hemen cevaplamaya geçeyim.

20lik dişin konumuna göre ameliyat süresi değişebilmektedir. Ama ameliyat sırasında siz herhangi bir ağrı hissetmeyeceksiniz korkmayın. sadece çenenizi açık tutmak zorunda olduğunuz için, çeneniz biraz yorulabilir.
1 kere şiştiyse, 1 daha şişecektir. fazla vakit kaybetmeden aldırmaya bakın.
fiyat olarak çok fazla değişkenlik gösterir, 100tlden başlar 1500tl ye kadar hatta daha fazlasına bile çıkabilir.

malesef kanallı dişinizle ilgili röntgen görmeden ve muayene etmeden yorum yapamayacağım.

tek çözüm tel değil, şeffaf plaklarla da dişler düzeltilebiliyor. bunun için sitemde uzunca bir yazım var okuyabilirsiniz, yada google a şeffaf plak tedavisi yazıp sitemi bulup tıklayıp okuyabilirsiniz:) 1. sayfa sonunda yada 2. sayfada karşınıza çıkacaktır:)

BenBurak BenBurak WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.04.2017
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 127
  • Beğeniler 29 / 32
  • Ticaret 0, (%0)
Bildiğiniz gibi piyasada birbirinden farklı özellikle ve fiyatta diş macunları var. Okuduğum bir makale de şöyle yazıyordu; önemli olan dişleri düzenli fırçalamak, her diş macunu aynıdır. Buna katılıyor musunuz? Sizce gidip 25-30 TL'ye diş macunu almak mantıklı mı yoksa diş macunlarının hepsi hemen hemen aynı mı?

Bir diğer sorum ise şu, önerebileceğiniz implant markaları nelerdir? Türk implant markaları sizce kaliteli ve güvenilir mi?

Şimdiden teşekkür ediyorum :)
zeroshut

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

CoaX adlı üyeden alıntı

Eyvallah Sitenizin seo işlemleri benden olsun :)
Aslında doktorun verdiği dökümandaki fiyat listesini birde sizden öğrenmek istiyorum.
Gerçekten de fiyat aralığı o civarlar mı, yoksa kear fazlası mı var burada.

pm ile fotoğrafını gönderebilirsiniz:p

alicangrafik alicangrafik Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 17.03.2019
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Grafiker
  • Konum Giresun
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 262
  • Beğeniler 122 / 100
  • Ticaret 3, (%100)
Kolay gelsin, 21 yaşındayım üst dişlerimde 2 tane dişimde biraz yamukluk, alttakilerde de 3,5 tanesinde baya bi yamukluk var. Tel taktırmak istiyorum. Maliyeti ne olur şeffaf veya normal. Bir de yakında askere gideceğim için sigortam şu an için yok. Askerken mi yaptırayım yoksa şimdi taktırıp öyle mi gideyim. Teşekkürler.
zeroshut

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

BenBurak adlı üyeden alıntı

Bildiğiniz gibi piyasada birbirinden farklı özellikle ve fiyatta diş macunları var. Okuduğum bir makale de şöyle yazıyordu; önemli olan dişleri düzenli fırçalamak, her diş macunu aynıdır. Buna katılıyor musunuz? Sizce gidip 25-30 TL'ye diş macunu almak mantıklı mı yoksa diş macunlarının hepsi hemen hemen aynı mı?

Bir diğer sorum ise şu, önerebileceğiniz implant markaları nelerdir? Türk implant markaları sizce kaliteli ve güvenilir mi?

Şimdiden teşekkür ediyorum :)

evet ben de aynı görüşteyim. Sağlıklı dişleriniz var ise o zaman en doğal diş macununu tercih edebilirsiniz. Fiyatı çok yüksek olmasına gerek yok. ama dişlerinizde ve özellikle diş etlerinizde sorunlar var ise o zaman doktorunuzun size önerdiği macunu kullanmanız tedavinize olumlu bir katkı sağlayacaktır.

2. sorunuzun 2. kısmını cevaplamam daha doğru olur. Evet türk malı implantlara güveniyorum ama her vakada şans vermiyorum.

• Üyelik 30.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek diş hekimi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 44
  • Beğeniler 11 / 12
  • Ticaret 0, (%0)

alicangrafik adlı üyeden alıntı

Kolay gelsin, 21 yaşındayım üst dişlerimde 2 tane dişimde biraz yamukluk, alttakilerde de 3,5 tanesinde baya bi yamukluk var. Tel taktırmak istiyorum. Maliyeti ne olur şeffaf veya normal. Teşekkürler. Bir de yakında askere gideceğim için sigortam şu an için yok. Askerken mi yaptırayım yoksa şimdi taktırıp öyle mi gideyim. Teşekkürler.

tel tedavisi 1-2 yıl süren bir tedavi olduğu için askerden sonra daha uygun olur. fiyat olarak buradan bilgi veremem malesef. özelden yazarsanız bilgi vermeye çalışırım.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al